PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçlarda Ses Yalıtımı

Maverick
27.Ekim.2015, 15:24
Ön fitilleri değiştirdiğim halde araç rüzgar sesi alıyor. Normal mi bilmiyorum ama birşey dikkatimi çekti.

Aşağıdaki fotolarda kırmızı hatlar içinde göreceğiniz üzere kapının ön köşesinde ve kapının bittiği yerde menteşelerin ardında süngerler var. Bu fotoları sanayideki bi WJ'den çektim. Bendeki süngerlerin hepsi düşmüş gitmiş. Acaba bu süngerler ses yalıtmı için mi konuyor?

1582

1583

1584

Daha önceden rüzgar sesiyle alakalı bir TSB yayınlanmış. Burada anlatılan ve camın köşesindeki L şeklindeki süngerler bende mevcut. Bu süngerler camı kapatınca camı dışarı doğru itiyor. Yıpranmış mı diye seyir halinde rüzgar sesi gelirken camı dışarı doğru ittirdiğimde ses kesilmiyor. Sorun buradan değil yani.

İlgili TSB burada.

http://www.wjjeeps.com/tsb/tsb_wj_2301503.pdf

Han Solo
27.Ekim.2015, 17:25
basit bi sünger bulursun takarsın dene bence ....

Maverick
27.Ekim.2015, 17:34
basit bi sünger bulursun takarsın dene bence ....

Basit bi sünger değiş işte başkan. Hava geçirmiyor bu. Bi sünger aldım. Boru yalıtım süngeri. Onu kesiyorum şimdi. Amerikan forumuna yazdım. Elemanın biri onaylamış beni. Özellikle üsttekilerin çok önemli olduğunu söyledi. Hatta aynanın içindekiler bile sesi kesiyormuş.

Beatrix
27.Ekim.2015, 17:59
Basit bi sünger değiş işte başkan. Hava geçirmiyor bu. Bi sünger aldım. Boru yalıtım süngeri. Onu kesiyorum şimdi. Amerikan forumuna yazdım. Elemanın biri onaylamış beni. Özellikle üsttekilerin çok önemli olduğunu söyledi. Hatta aynanın içindekiler bile sesi kesiyormuş.

Hesap numaranı alayım lütfen, Başkan' dan sonra sıradayım.... !

Han Solo
27.Ekim.2015, 18:26

süngerler ve sipariş ettiğin trackbar burçları senin olsun fiyattan düşmeyecem...hesap numaranı bekliyorum hala...yarın sabahtan vekaleti ayarla :)

Beatrix
27.Ekim.2015, 18:35
süngerler ve sipariş ettiğin trackbar burçları senin olsun fiyattan düşmeyecem...hesap numaranı bekliyorum hala...yarın sabahtan vekaleti ayarla :)

Death Wobble 'ı ne olacak ? :)

Han Solo
27.Ekim.2015, 19:01
Death Wobble 'ı ne olacak ? :)

satacağım hurdacı düşünsün bana ne

Maverick
27.Ekim.2015, 19:35
Hesap numaranı alayım lütfen, Başkan' dan sonra sıradayım.... !

Araç sorunlu abi, death wobble yapıyor, tanıdığa vermem :)