PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 mtv

ycankes
03.Ocak.2016, 12:15
http://i172.photobucket.com/albums/w36/Yavuzcan_Kes/Mobile%20Uploads/FB_IMG_1451771356431_zpsxsd0rlhu.jpg (http://s172.photobucket.com/user/Yavuzcan_Kes/media/Mobile%20Uploads/FB_IMG_1451771356431_zpsxsd0rlhu.jpg.html)

FuatD
03.Ocak.2016, 12:19
Teşekkürler, vergi indirimi yapıldıktan sonra bizimkiler 1.255 TL.

K@RUB
03.Ocak.2016, 12:53
Şu indirim işleminin detayları nerede acaba, bende yaptırmak istiyorum :( bizim araçların da can alıcı noktası bu işte :)

erolkan
03.Ocak.2016, 13:13
İndirim için geçen sene dilekçe vermiştim. Şimdi yeniden baktım mtv değerine düşüş yapılmamış. Yinde maliyye gidip dilekçe yazacagım...

Xperia Z

erolkan
03.Ocak.2016, 13:14
Bide abi bu listeyi niye yayınladın.. 5,7 hemi hayalim vardı. Şimdi mtv bedeli gözümün içine doğru girdi 😊

Xperia Z

K@RUB
03.Ocak.2016, 13:24
Dilekçeyi benimle de paylaşabilirsiniz? Detayları bilmiyorum bu sene ilk defa mtv ödenecek :)

erolkan
03.Ocak.2016, 13:42
Dilekçe aracın bağlı bulunduğu motorlu taşıtlar vergi dairesine verilecek.
............. plakalı aracımızın, MTV .......... TL.dir. Kasko değeri ise ....... TL. dir. MTV, kasko değerinin %5 inden az olduğu için, bu aracımıza ait MTV bir alt dereceden ödemek istiyoruz.
Buna benzer biÅŸeyler..

Xperia Z

toporomboz
03.Ocak.2016, 15:40
Dilekçeyi benimle de paylaşabilirsiniz? Detayları bilmiyorum bu sene ilk defa mtv ödenecek :)herhangi bir sigorta acentesine veya kendi trafik sigortası yaptırdığınız acentaya gidin matbuu evrak var doldurun kaşelesin vergi dairesine verin....ocakta verdiğiniz zaman temmuzda vermek zorunda değilsiniz...ama seneye yine verceksiniz 2016 için geçerli.....

toporomboz
03.Ocak.2016, 15:46
erol arkadaşım o geçen sene 2015 içindi.dğerler değiştiği için 2016 için yeniden verilecek temmuzda pas seneyeaynen yine dilekçe.....acenteden yapabilirsin matbuu evrak var hazır dilekçe....http://www.tsb.org.tr/motorlutasitvergisi.aspx?pageID=847 bu sitede kasko değerini göreceksin amahenüz 2016 çıkmamış 2015 var yakında çıkar inşallah bu senede %5 den faydalanırız
İndirim için geçen sene dilekçe vermiştim. Şimdi yeniden baktım mtv değerine düşüş yapılmamış. Yinde maliyye gidip dilekçe yazacagım...

Xperia Z

K@RUB
03.Ocak.2016, 17:42
Teşekkürler İlhan abi, o zaman bunu her yıl tekrarlamalıyız not alıyırum, bu işlem sadeceo ocak ayında mı geçerli oluyor düşürme işlemi 3. 5. Aylarda da yapılabilir mi?
Teşekküt etttim tekrardan bilgiler için :)

toporomboz
03.Ocak.2016, 20:34
Teşekkürler İlhan abi, o zaman bunu her yıl tekrarlamalıyız not alıyırum, bu işlem sadeceo ocak ayında mı geçerli oluyor düşürme işlemi 3. 5. Aylarda da yapılabilir mi?
Teşekküt etttim tekrardan bilgiler için :) ocak ayının sonuna kadar yapmak gerek yoksa gereksiz normaltarifeden ödersin.......temmuz taksitinde gerekmiyor internetten kredi kartınla ödeme yapabilirsin.ocakta nakit maliyede dilekçenle yapacaksın.aracının plakası yaşadığın ikametgahınla aynı ise en kolayı...faklı ilin plakasını kullanıyorsan bulunduğun ildeki maliyeden plakanın iline faks çekilerek işlem yapılıyor bu biraz karışık :) ....sen bu ay ver dilekçeni bu sene rahat et..

Han Solo
04.Ocak.2016, 00:41
Şu indirim işleminin detayları nerede acaba, bende yaptırmak istiyorum :( bizim araçların da can alıcı noktası bu işte :)

burak ruhsatı at bana dilekçeyi kargo yaparım sana her yıl ocak ayında veriliyor ama ocakta ödemeyecceksen nisanda da versen olur sorun değil.

Dragon
04.Ocak.2016, 10:58
mert kasko zımbırtısını yollarmısın bana

Umami
04.Ocak.2016, 19:05
td5 candır hep değerini korur, 4.0 V8 promosyona girer.

y-bsungur
04.Ocak.2016, 19:06
Ben bugün sigorta şirketindeydim henüz 2016 kasko bedelleri belli olmamış ..

erolkan
05.Ocak.2016, 15:38
Vergi indirimi için maliyeye gittim. Henüz maliye Bakanlığının 2016 vergi listesi maliyeye gelmediği için 15-20 gün sonra gelin dediler..

Xperia Z

erolkan
05.Ocak.2016, 15:40
Benim 2000 model 4,7 Sigortacılar birliğinin listesinde 28000 gözüküyor kasko bedeli 2016 için..

Xperia Z

toporomboz
05.Ocak.2016, 17:49
http://www.tsb.org.tr/motorlutasitvergisi.aspx?pageID=847
2016 yayınlanmış
zj 5,2 ler 907. satırda
zj 5,9 904 .satırda tuhaf olan 1998 5,2 22000tl 5,9 21500tl :) %5 ile bu senede indirim hakkımız ....

K@RUB
05.Ocak.2016, 23:17
Başkan ben detayları pm üzerinden iletiyorum yarın, belki müsait olduğun bir zaman yakalar isem direk ofisine gelirim yada kargo üzerinden alırım konuşuruz bunu, yardımların için teşekkür ederim :)

Han Solo
06.Ocak.2016, 00:12
Başkan ben detayları pm üzerinden iletiyorum yarın, belki müsait olduğun bir zaman yakalar isem direk ofisine gelirim yada kargo üzerinden alırım konuşuruz bunu, yardımların için teşekkür ederim :)

ok beylikdüzünde ofis haber ver gelmeden

KoMoDoWaRaN
09.Ocak.2016, 13:04
Mert bey rica etsem şu zamazingodan bana da yollar mısınız?

GC2013
09.Ocak.2016, 13:23
ok beylikdüzünde ofis haber ver gelmeden

Başkan bana da kargolar mısın iki canavar için de?

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

K@RUB
11.Ocak.2016, 21:51
Arkadaşlar ilk taksiti ocak ayında ödemek zorundamıyız , yıl içinde iki dönemi aynı anda ödemem sorun yaratır mı ?

erolkan
11.Ocak.2016, 21:51
Arkadaşlar ilk taksiti ocak ayında ödemek zorundamıyız , yıl içinde iki dönemi aynı anda ödemem sorun yaratır mı ?
Ben 2015 temmuzun vergisini 2 Ocakta ödedim 😀

Xperia Z

K@RUB
11.Ocak.2016, 22:06
Ben 2015 temmuzun vergisini 2 Ocakta ödedim 😀

Xperia Z

Şöyle bir duyum aldım da gaza gelmeden önce sorayım dedim, ilk taksiti ocak ayında ödemek zorundaymışız, diğer taksiti yıl içinde istediğimiz bir tarihde? Bu böyle mi araştırmaya başladım geçen sene için ilk taksit son gün 2 şubat diyordu bir haber sitesi gözlerim açıldı :)

erolkan
11.Ocak.2016, 22:08
Şöyle bir duyum aldım da gaza gelmeden önce sorayım dedim, ilk taksiti ocak ayında ödemek zorundaymışız, diğer taksiti yıl içinde istediğimiz bir tarihde? Bu böyle mi araştırmaya başladım geçen sene için ilk taksit son gün 2 şubat diyordu bir haber sitesi gözlerim açıldı :)
O konuyu bilmiyorum 😊

Xperia Z

Han Solo
13.Ocak.2016, 01:45

evet ilk taksit için 1 şubat son gün olur 2. taksiti ister martta ister mayısta öde...2. taksit için son gün 31 temmuzdur...

erolkan
14.Ocak.2016, 14:22
Maliyeye indirim dilekçesini verdim. 1-2 saate kadar indirim düşülür dedi oradaki eleman...

Xperia Z

erolkan
14.Ocak.2016, 16:43
Biraz önce kontrol ettim. Yıllık 1.255Tl ye düşmüş 😀

Xperia Z

FuatD
14.Ocak.2016, 20:32
Biraz önce kontrol ettim. Yıllık 1.255Tl ye düşmüş [emoji3]

Xperia Z

Bugün ben de hallettim bu işi 1.255 oldu.

K@RUB
14.Ocak.2016, 20:57
evet ilk taksit için 1 şubat son gün olur 2. taksiti ister martta ister mayısta öde...2. taksit için son gün 31 temmuzdur...

Başkan mail ile ruhsat kopyalarını be adresi iletiyorum yardımların için teşekkür ederim :)

toporomboz
14.Ocak.2016, 21:55
indirim dilekçesini verdikten sonra mtv yi maliyeye yatırmak şartmı ? ben geçen sene 1. taksiti nakit maliyeye yatırmıştım. acaba sadece dilekçeyi onaylatıp sonra mtv yi internet vergi dairesi kanalı ile kredi kartı ile ödemek mümkünmü? o zaman en az 3 taksit imkanı var :) ..... çünkü böyle yapan arkadaş varmı acaba .....

FuatD
14.Ocak.2016, 22:08
indirim dilekçesini verdikten sonra mtv yi maliyeye yatırmak şartmı ? ben geçen sene 1. taksiti nakit maliyeye yatırmıştım. acaba sadece dilekçeyi onaylatıp sonra mtv yi internet vergi dairesi kanalı ile kredi kartı ile ödemek mümkünmü? o zaman en az 3 taksit imkanı var :) ..... çünkü böyle yapan arkadaş varmı acaba .....

Abi hemen yatırman şart değil, ay sonuna kadar düşmüş fiyattan ödeyebilirsin. Ben de 3 taksit ile kredi kartı ile ödeyeceğim.

GC2013
14.Ocak.2016, 22:57

İlhan abi Buca V.D de bana da ilk taksiti beklemeden indirimli yatırabilirsiniz nakit olarak, internet üzerinden yatıracaksanız sisteme girişinin yapılmasını beklemeniz gerekiyor diye söylemişlerdi geçen sene. Bu sene henüz gitmedim, önümüzdeki hafta içi halledeceğim ama.

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

ukymk55
15.Ocak.2016, 10:02
bende dün sigortacımı aradım evrakı hazırlayıp gönderecek bana bende maliyeye götürcem ay sonuna doğru 3 taksit geçerim artık

toporomboz
15.Ocak.2016, 18:46
meali=sigortacıdan alınan beyanname verilecek sistem herhalde aynı gün indirimi yansıtır sonra 1 şubat-2016 ya kadar int vergi dairesinden taksitle ödeme yapılacak..bu iyi oldu zaten temmuza otomatik sistemde görünecek her sene bu kadar külfeti olacak ama değer :) bide 500 tl kar cepte :)

Han Solo
15.Ocak.2016, 20:36
Başkan mail ile ruhsat kopyalarını be adresi iletiyorum yardımların için teşekkür ederim :)

gelmedi abi

ukymk55
18.Ocak.2016, 11:59
bende dün sigortacımı aradım evrakı hazırlayıp gönderecek bana bende maliyeye götürcem ay sonuna doğru 3 taksit geçerim artık

az önce sigortacımın düzenlediği evrak elime ulaştı.
benim araç için 2016 ocak kasko esas değeri 25.100 tl çıkıyormuş. 98 zj 5,2
22.000 yazıyordu nette?

Bu evrakla vergi dairesine gidecez ÅŸimdi.

toporomboz
18.Ocak.2016, 13:36
az önce sigortacımın düzenlediği evrak elime ulaştı.
benim araç için 2016 ocak kasko esas değeri 25.100 tl çıkıyormuş. 98 zj 5,2
22.000 yazıyordu nette?

Bu evrakla vergi dairesine gidecez ÅŸimdi.
sigortacınız yanlış bakmış!! ama 25000 tl de olsa %5 olarak kurtarıyor indirimli ödenir sikinti yok :)

K@RUB
20.Ocak.2016, 17:31
gelmedi abi

Abi sonradan buradan bir sigorta acentasından aldım kargo ile zaman kaybetmemek adına başkan, benim asıl kasko konusu nu konuşmam lazım seninle :)

değer olarak aldığım dilekçede acenta 17.500 olarak bildirmiş sanırım bir sorun söz konusu değil ?

Han Solo
20.Ocak.2016, 18:00
Abi sonradan buradan bir sigorta acentasından aldım kargo ile zaman kaybetmemek adına başkan, benim asıl kasko konusu nu konuşmam lazım seninle :)

değer olarak aldığım dilekçede acenta 17.500 olarak bildirmiş sanırım bir sorun söz konusu değil ?

kaç modeldi araç bedel az geldi

potukcu
20.Ocak.2016, 18:15
İlhan abi plakayı değiştirmedik ama umarım yokuşa sürmez maliye :) :)

K@RUB
20.Ocak.2016, 19:39
kaç modeldi araç bedel az geldi

95 benim araç başkan,

toporomboz
20.Ocak.2016, 19:43
İlhan abi plakayı değiştirmedik ama umarım yokuşa sürmez maliye :) :)hakan kardeşim sen bir an önce urla maliyeye git sigortacından aldığın dilekçeyi ver onlar datçaya faks çekecek sonra indirim gerçekleşecek gibgov tr den sorgulayınca indirimi görürsün bende cuma gidip dilekçe vereceğim......

Han Solo
20.Ocak.2016, 21:05
95 benim araç başkan,

doÄŸru 17500 tl miÅŸ

potukcu
21.Ocak.2016, 04:00
hakan kardeşim sen bir an önce urla maliyeye git sigortacından aldığın dilekçeyi ver onlar datçaya faks çekecek sonra indirim gerçekleşecek gibgov tr den sorgulayınca indirimi görürsün bende cuma gidip dilekçe vereceğim......

ok abicim sagol ilgilenim bakim...

K@RUB
21.Ocak.2016, 14:40
ArkadaÅŸlar,

İstanbul içi için tüm taşıtlar vergisi Ümraniye'ye aktarılmış ve sadece orada işlem yapıyorlarmış, İstanbul'da farklı işlem yapan varmı dır ?

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

ArkadaÅŸlar,

İstanbul içi için tüm taşıtlar vergisi Ümraniye'ye aktarılmış ve sadece orada işlem yapıyorlarmış, İstanbul'da farklı işlem yapan varmı dır ?

Dragon
21.Ocak.2016, 15:08
salak vergi sistemi ve salak sigortalar birliği... aracımın marka modeline göre rakam belirtilmediği için 2. kez işyerimden izin alarak gittiğim vergi dairesinden elim yine boş döndüm.. araç jeep wrangler 97...sahara için fiyat belirtilmiş ancak benim ruhsatımda sahara yazmadığı için sigortalar birliğinden aracımın rakamını belirleyen ilave bir yazı istediler..
sabır diyerek çıktım..ailemizin şişko sigortacısından o evrakı bekliyorum..

eğer bir de sadece ümraniye ye geçti ise bu işler vay halime..200 lira indirim alıcam diye çektiğimiz sıkıntıya bak .... ve her sene bu salak dilekçeyi doldurup müracat etmek zorunda olmak.......
deliricem az kaldı

K@RUB
21.Ocak.2016, 16:26
salak vergi sistemi ve salak sigortalar birliği... aracımın marka modeline göre rakam belirtilmediği için 2. kez işyerimden izin alarak gittiğim vergi dairesinden elim yine boş döndüm.. araç jeep wrangler 97...sahara için fiyat belirtilmiş ancak benim ruhsatımda sahara yazmadığı için sigortalar birliğinden aracımın rakamını belirleyen ilave bir yazı istediler..

eğer bir de sadece ümraniye ye geçti ise bu işler vay halime..200 lira indirim alıcam diye çektiğimiz sıkıntıya bak .... ve her sene bu salak dilekçeyi doldurup müracat etmek zorunda olmak.......
deliricem az kaldı

Kesinlikle...

Avrupa yakasından kalkıp gideceğiz birde işlem yapılmaz ise insan çıldırır yani.

deliricem az kaldı

Kesinlikle...

Avrupa yakasından kalkıp gideceğiz birde işlem yapılmaz ise insan çıldırır yani.

Excalibur
25.Ocak.2016, 16:49
ArkadaÅŸlar,

ArkadaÅŸlar,

Istanbul Anadolu yakası bir hafta önce Kadiköy vergi dairesinden sorunsuz işlemlerini yaptirdim. Sadece önce dilekçe verilip kayit açiliyor ve ikinci kez gidiyordum. Sabah açildiginda gidince yardimci oldular, tekrar gitmem gerekmedi.

Kadikoy vergi dairesi Kadikoy carsidadir. Giriste hemen soldaki bankti.

eay
25.Ocak.2016, 17:54
Az once haberlerde eski araclarin vergisi artmali bu araclarin yakit tuketimi karbon salinimi fazla diye tartisiyorlardi.Boyle bir degisiklik olma ihtimali var mi ,ki varsa o kadar reno 12 veya sahinler ne olacak veya

Avrupadaki uygulama nasil acaba..

kuzeyli
25.Ocak.2016, 18:15
Bende bostancıdaki taşıtlar vergi dairesinde yaptırdım bir sorun çıkarmadılar.

KARADAG
26.Ocak.2016, 12:42
arkadaşlar bugün ikitelli vd gidip indirimi kaptım kolay ve basit birkaç işlemden sonra aynı anda indirim yansıyor.Mudür benim ruhsatta 5900 grand cherokee yazıyor normalde başka şubeler LTD ibaresi olmadığı için ek belge istiyorlar yada ümraniye şubeye şutluyorlarmış ''önemli bir alan değil normalde problem yapılmaması gerekir vatandaşı mağdur etmemek gerekir teşvik edici inisiyatif kullanmak gerekir ancak bazı arkadaşlar hala eski memur zihniyeti ile devam ettikleri için işler ya çözülemiyor yada vatandaşı bezdirir bir hale getiriyorlar'' diye ufaktan bir serzenişte bulundu.1836

K@RUB
26.Ocak.2016, 15:22
arkadaşlar bugün ikitelli vd gidip indirimi kaptım kolay ve basit birkaç işlemden sonra aynı anda indirim yansıyor.Mudür benim ruhsatta 5900 grand cherokee yazıyor normalde başka şubeler LTD ibaresi olmadığı için ek belge istiyorlar yada ümraniye şubeye şutluyorlarmış ''önemli bir alan değil normalde problem yapılmaması gerekir vatandaşı mağdur etmemek gerekir teşvik edici inisiyatif kullanmak gerekir ancak bazı arkadaşlar hala eski memur zihniyeti ile devam ettikleri için işler ya çözülemiyor yada vatandaşı bezdirir bir hale getiriyorlar'' diye ufaktan bir serzenişte bulundu.1836

Bende yarın bu işi bitirmek için koşturucam bakalım sorun çıkacak mı, sadece aracın bağlı olduğu daire harici yapılmıyormu acaba ? Yada fax veya tahattüt kargo gibi ?

Bende yarın bu işi bitirmek için koşturucam bakalım sorun çıkacak mı, sadece aracın bağlı olduğu daire harici yapılmıyormu acaba ? Yada fax veya tahattüt kargo gibi ?

KARADAG
27.Ocak.2016, 09:25

Burak fax mail gibi durumları kabul etmiyorlar araç sahibinin direkt başvurusu ıslak imzalı dilekçe şart.aracın bağlı olduğu şube kısıtlaması sözkonusu değil herhangi yakın bir vergi dairesi olabilir. İstanbul için söylüyorum farklı il plakalı araçlara hangi şartlar öngörülür bilemiyorum keşke dün sorup bilgi alsaydım.sıra falan söz konusu değil bankoda yapmıyorlar bu işlemi şef veya müdüre yönlendiriyorlar kendisi 5 dakika sürmeden işleminiz tamam ister veznede ister internetten şimdi ödeme yapabilirsiniz diyor hooop 250 tl cepte.

MUHTEÅžEM26
27.Ocak.2016, 09:52
benim araç 06 plakalı ben geçen hafta yazıyı kargoyla göndermiştim bugün ödeme yaptım yıllık 1255 tl gözüküyor internetten ödeme yaptım evraklarınızı bir hafta önceden göndermiş olsanız koşturmaca yaşanmaz diye düşünüyorum

K@RUB
27.Ocak.2016, 13:11
Arkadaşlar bugün işlemi hallettim, babamın üzerine olmasına karşın kimlik vs. sorulmadı, gittim numara aldım bir adet dilekçe, kasko değer bildirimi ve ruhsat fotokopileri ile işlemleri yaptırdım
Önceki vergi fiyatı :
http://i.hizliresim.com/nLo6Pg.jpg (http://hizliresim.com/nLo6Pg)
İşlem sonrası vergi fiyatı :
http://i.hizliresim.com/vn72zR.jpg (http://hizliresim.com/vn72zR)

Muhteşem abicim geç kalmadık aslında bir sefer gittik işlem yapmadılar, istanbul için taşındı vs dedikodular döndü bu sebeble ikinci kere gittim işlemi yaptırdım:) hiç bir zaman yumurda dayandıktan sonra iş yapmam kendi adıma :)

Han Solo
27.Ocak.2016, 20:41
serkan kaptan kargo geldi ... çok teşekkürler abi... az kaldı gürcan el koyuyordu sana küçük olmaz dedi ama bi giydim tam oldu ...

http://i976.photobucket.com/albums/ae241/mertbirincioglu/2016%20album/IMG-20160127-WA0036_zps4fbimh5c.jpg (http://s976.photobucket.com/user/mertbirincioglu/media/2016%20album/IMG-20160127-WA0036_zps4fbimh5c.jpg.html)

GC2013
28.Ocak.2016, 11:29
Yakismis, guzel gunlerde giyesin.

Tap tapa tapa tap... Tap tap

rec off
28.Ocak.2016, 16:58
rica etsem benim için de bir mtv indirim formu düzenleyebilir miyiz? ruhsat fotograflarını gönderirim eğer mümküse...

toporomboz
28.Ocak.2016, 19:01
arkadaşım sigortacına veya herhangi bir sigortacıya git formu doldur ruhsatından ...oda onaylasın ver maliyeye basit iş.zaman kısalıyor........
rica etsem benim için de bir mtv indirim formu düzenleyebilir miyiz? ruhsat fotograflarını gönderirim eğer mümküse...

Han Solo
28.Ocak.2016, 23:02

mert@onlinesigorta.com.tr gönder akın... kargo adresini de yaz...

Han Solo
28.Ocak.2016, 23:05
arkadaşım sigortacına veya herhangi bir sigortacıya git formu doldur ruhsatından ...oda onaylasın ver maliyeye basit iş.zaman kısalıyor........

ilhan abi ne yazık ki her sigortacı bilmiyor bunu gidip bi de işi anlatmak zorunda kalıyorsun geçen yıldırım abi aradı onu bulamadık bunu bulamadık diye... ben hallederim

rec off
29.Ocak.2016, 01:47
mert@onlinesigorta.com.tr gönder akın... kargo adresini de yaz...

başkan selamlar ruhsat fotolarını mailine gönderdim, ilgilendiğin için çok teşekkür ederim

potukcu
30.Ocak.2016, 04:57
İlhan abi çok çok teşekkürler, özellikle ilgilendiğin için minnettarım. Önce sigortacıma formu doldurttum, sonra o formu Datça vergi dairesine faks çektim ve ardından kargoya verdim.... ertesi gün işlem tamamdı :)

toporomboz
30.Ocak.2016, 19:37
İlhan abi çok çok teşekkürler, özellikle ilgilendiğin için minnettarım. Önce sigortacıma formu doldurttum, sonra o formu Datça vergi dairesine faks çektim ve ardından kargoya verdim.... ertesi gün işlem tamamdı :) ne demek hakan kardeşim plakayı değiştirme diyen benim :) kolay olmasına sevindim kazasız günlerde keyifle kullanalım makinelerimizi .....

toporomboz
30.Ocak.2016, 19:39
ilhan abi ne yazık ki her sigortacı bilmiyor bunu gidip bi de işi anlatmak zorunda kalıyorsun geçen yıldırım abi aradı onu bulamadık bunu bulamadık diye... ben hallederim demekki işini severek yapıyorsun mert kardeşim keşke herkes işini severek yapsa canım memleketimde ....

musty.skr
01.Aðustos.2016, 12:04
demekki işini severek yapıyorsun mert kardeşim keşke herkes işini severek yapsa canım memleketimde ....

Ä°lhan abi selam,
1 aydır mtv yi düşürmeye çalışıyorum bir türlü olmad.
Sigortacımdan aldığım evrakla İstanbul / Bostancı'daki vergi dairesine gittim, Ümraniye vergi dairesine gidip fax çekmem gerektiğini yada evragı muglaya yollamam gerektiğini söyledirler. Bende vaktim olmadığı için muameleci bir arkadaşa verdim ama çözemediler fax çekildi iki kere düşüm olmadı söylediklerine göre mugla da ki vergi dairesi memurlarından göz altına alınanlar olmuş
Benim bildiğim temmuz geçtikten sonra indirim sözkonusu değil
Plakamın 48 oluşu biraz yordu beni :)

degrente
01.Aðustos.2016, 12:27
Muğla'da tanıdığın biri var ise sigortacından aldığın kasko değer yazısını ona faks çek ve o kişi bağlı bulunduğun vergi dairesine götürüp işletsin tahmini 2 dk sürecek işlem çok zor değil ama bunu her sene başında yapman gerekiyor haberin olsun. Eğer ocak ayında yaptırmayıp fazla ödediysen bir dilekçe ile fazla ödemeyi bu ödeyeceğin miktardan düşürebiliyorsun diye biliyorum

musty.skr
01.Aðustos.2016, 13:01
Muğla'da tanıdığın biri var ise sigortacından aldığın kasko değer yazısını ona faks çek ve o kişi bağlı bulunduğun vergi dairesine götürüp işletsin tahmini 2 dk sürecek işlem çok zor değil ama bunu her sene başında yapman gerekiyor haberin olsun. Eğer ocak ayında yaptırmayıp fazla ödediysen bir dilekçe ile fazla ödemeyi bu ödeyeceğin miktardan düşürebiliyorsun diye biliyorum

Yok maalesef tanıdığım, ocak ayında araç bende değildi eski sahibi ödedi. Temmuz ayını geçtik diye indirim alamamam söz konusumudur?

degrente
01.Aðustos.2016, 13:49
İndirim alabiliyorsunuz ama aracın kayıtlı olduğu vergi dairesine başvuruda bulunmanız lazım kasko değer yazısı ile birlikte bir dilekçeyle.

archway
01.Aðustos.2016, 14:46
Yok maalesef tanıdığım, ocak ayında araç bende değildi eski sahibi ödedi. Temmuz ayını geçtik diye indirim alamamam söz konusumudur?

Selam Mustafa,
Benim araçta Trabzon plaka sene başında sahibi kasko indirim dilekçesini vermiş o yüzden tekrar yollamaya gerek kalmadı ama muhakkak aracın plakası neresi ise oradan yapılması ve yatırılması gerekiyor.İstannbul'da vergi dairesine gittim indirimli yatıracaksanız Trabzon vergi dairesine yatırmanız lazım dedi.
Bende kuzenime söyledim o oradan halletti ama 2017 için benim ona dilekçe yollamam lazım :)

toporomboz
01.Aðustos.2016, 15:16
Ä°lhan abi selam,
1 aydır mtv yi düşürmeye çalışıyorum bir türlü olmad.
Sigortacımdan aldığım evrakla İstanbul / Bostancı'daki vergi dairesine gittim, Ümraniye vergi dairesine gidip fax çekmem gerektiğini yada evragı muglaya yollamam gerektiğini söyledirler. Bende vaktim olmadığı için muameleci bir arkadaşa verdim ama çözemediler fax çekildi iki kere düşüm olmadı söylediklerine göre mugla da ki vergi dairesi memurlarından göz altına alınanlar olmuş
Benim bildiğim temmuz geçtikten sonra indirim sözkonusu değil
Plakamın 48 oluşu biraz yordu beni :)
merhaba; hakan kardeşim indirimli ödemişti plaka değişmediği için sendede otomatik indirim görünmesi gerekiyor...eğer görünmüyorsa muğla değil DATÇA Mal Müdürü Telefon: (0252) 712 21 49. Faks: (0252) 712 30 28. gönder vede dilekçeni kargo ile gönder hakan kardeşim öyle yapmıştı...indirim her zaman var gecikmesini ödersin+
bu arada aracı satıyormuşun int de ilanı var hayırlı olsun...inşallah düşündüğün fiyata satarsın.BEREKETLİ JEEP :) ben 2014 de 22,500 e aldım 26000 sattım alan herhalde 30000 a sattı bilmiyorum JEEP iyi prim yapıyor ..düzgün makina her zaman prim yapar helede zj ise .....

musty.skr
01.Aðustos.2016, 15:20
İndirim alabiliyorsunuz ama aracın kayıtlı olduğu vergi dairesine başvuruda bulunmanız lazım kasko değer yazısı ile birlikte bir dilekçeyle.

Bunu duymam iyi oldu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

musty.skr
01.Aðustos.2016, 15:21
Selam Mustafa,
Benim araçta Trabzon plaka sene başında sahibi kasko indirim dilekçesini vermiş o yüzden tekrar yollamaya gerek kalmadı ama muhakkak aracın plakası neresi ise oradan yapılması ve yatırılması gerekiyor.İstannbul'da vergi dairesine gittim indirimli yatıracaksanız Trabzon vergi dairesine yatırmanız lazım dedi.
Bende kuzenime söyledim o oradan halletti ama 2017 için benim ona dilekçe yollamam lazım :)

Bulunduğun ilin plakası olmaması dertmiş biraz, belki sıkıntı olmazdı ama ülkenin durumu yüzünden oldu birazda

musty.skr
01.Aðustos.2016, 15:27
merhaba; hakan kardeşim indirimli ödemişti plaka değişmediği için sendede otomatik indirim görünmesi gerekiyor...eğer görünmüyorsa muğla değil DATÇA Mal Müdürü Telefon: (0252) 712 21 49. Faks: (0252) 712 30 28. gönder vede dilekçeni kargo ile gönder hakan kardeşim öyle yapmıştı...indirim her zaman var gecikmesini ödersin+
bu arada aracı satıyormuşun int de ilanı var hayırlı olsun...inşallah düşündüğün fiyata satarsın.BEREKETLİ JEEP :) ben 2014 de 22,500 e aldım 26000 sattım alan herhalde 30000 a sattı bilmiyorum JEEP iyi prim yapıyor ..düzgün makina her zaman prim yapar helede zj ise .....

Ä°lhan abi,
Bu numaralarla bende kontak kurayım, indirimli gözükmuyor, sanırım tek dönem için yapılmış daha önce.
Ev alacağım Allah nasip kısmet ederse o yüzden koymuştum İlana ama her an kaldırabilirim pek ayrılasın yok açıkcası :) hemde ülkenin malum durumu yüzünden durdurdum ev işini şimdilik bekliyorum.

toporomboz
03.Aðustos.2016, 15:52
kolay gelsin hakan ın yolunu izle bence

faks + kargo ile gönderim

Bülent
03.Aðustos.2016, 17:45
Zj için kaçpara ödediniz vergi
Ben girdim 880 tl olduğunu gördüm ben aracı 5. Ayda satın aldım ilk sahibi vergi indirimi aldığını söylemişti fakat bende olmadığı görünüyor dilekçeyi faksladım bakalım ne olacak kasko değeri 21000 tl gözüküyormuş 525 tl ödemem gerekiyor siz ne ödediniz?

FuatD
03.Aðustos.2016, 17:50
İndirimli yıllık 1255 tl.

Bülent
03.Aðustos.2016, 17:54
İndirimli yıllık 1255 tl.
Her sigortacı farklımı çıkartıyor kasko değerini benim sigortacı 21000 tl çıkarmış

musty.skr
03.Aðustos.2016, 17:57
Derken sonunda çözdüm, düşümünü yapmışlar ama orjinali halen bende adrese yollayacağım yarın
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/ac0e2af5058405a978a223f5ba69cdd4.jpg

FuatD
03.Aðustos.2016, 18:09
Her sigortacı farklımı çıkartıyor kasko değerini benim sigortacı 21000 tl çıkarmış

Kasko deÄŸeri 20500 tl. Verginin deÄŸiÅŸmemesi gerekir.

Han Solo
03.Aðustos.2016, 21:15
Zj için kaçpara ödediniz vergi
Ben girdim 880 tl olduğunu gördüm ben aracı 5. Ayda satın aldım ilk sahibi vergi indirimi aldığını söylemişti fakat bende olmadığı görünüyor dilekçeyi faksladım bakalım ne olacak kasko değeri 21000 tl gözüküyormuş 525 tl ödemem gerekiyor siz ne ödediniz?

525 tl geçen seneydi abi bu sene 600 kusur bişey olması lazım

archway
04.Aðustos.2016, 08:38
525 tl geçen seneydi abi bu sene 600 kusur bişey olması lazım

627.50 lira olarak ödedim kasko indirimli.

muratdmrblk1903
07.Aðustos.2016, 14:06
hala anlamış değil hangi mantıkla büyük hacimli motorlardan daha fazla vergi alıyorlar ?? resmen sen zengnsin öde işim gereği 11 farklı ülkeye gittiğim çoğunda emisyon salımına göre vergilendirme var

K@RUB
09.Aðustos.2016, 07:57
Hocam merhaba, emisyon salınımına göre vergilendirme yapılırsa yine zararlı çıkarız, eski teknoloji ve büyük motor böyle düşündüm birden yanlış olabilir mi ?

muratdmrblk1903
09.Aðustos.2016, 11:02
Hocam merhaba, emisyon salınımına göre vergilendirme yapılırsa yine zararlı çıkarız, eski teknoloji ve büyük motor böyle düşündüm birden yanlış olabilir mi ?
tabi eski teknoloji büyük motor az emisyon çok salınım demek ama yeni teknoloji de ise aynı şey geçerli değil artık araç düşük emisyon salınımımda üretiliyor motor hacminin büyük olması etkilemiyor kısaca. mesela şuan 1.0 motoru olan bir lupo benm aracımda çok daha fazla emisyon salgıladığı halde çok daha az vergi ödüyor benm aracım doğayı daha az katlettiği halde daha çok para veriyorum. ayrıca emisyon salınımına göre vergilendirme kullanıcıları araçlarına bakım yapmaya itecektir. çünkü eğer siz aracınıza iyi bakar doğru filitre kullanır ( hiç değilse muayneye öğle girseniz) iseniz emisyonunuz salınımı düşük olacak ama benim eski aracımda ki gibi emisyonu 0 indirirseniz aracnız trafikten men :D demek istediğim şu bu ülke de devlet bir çok kuralı vantandaşın sağlığını cebini ailesini koruyum diye koymuyor ne yazık ki kimden ne kadar para alırım diye koyuyor he suçlamak doğru değil ülkenin %25 vergi vermiyor. (emisyona göre vergilendirme ötv yide düşürecektir bazı araçlarda ötc %145 bize 1 araba veriyorlar 3 araba parası alıyorlar)