PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marka vinç

discusmania
05.Mart.2016, 13:32
Herkese selam,
Butceme göre 1500 tl,'te kadar Sentetik halatli 10bin libre üzerinde vinç bakiyorum. Tabii ki gönlüm warn almak istiyor ama bütçe isin içine girince isler değişiyor. Piyasada istediğim özelliklerde bulabildiğim birkaç marka var. Hepsi hemen hemen ayni özelliklere sahip. Fakat internette aradigimda menşei lerini falan bulamadim. Site'dede bu konu ile ilgili bir konu bulamadim, buradan açmak istedim.
Goliath, power vinc, Elephant, Hangman, wild Bear buldugum makul olan markalar.
Öncelikli sorum, aranizda bu markalardan kullanmak olan var mi? Bunlar ne üretimidir? Hangisini onerirsiniz? Yada bu fiyatlarda önerecek başka marka var mi?
İkinci olarak bunlara karsi USA üretimi rugged ridge buldum ayni fiyatlarda, fakat 8500 libre 3500 kg. Bu zj için yeterli olur mu?
Teşekkürler..

Beatrix
05.Mart.2016, 16:27
İyi de , Avustralya malı TJM' yi unuttun :)

Bir dönem çok sık offroad yaptığım sıralarda bir hayli zor şartlarda kullanmıştım, 12.000' lik, hala da üstünde, geçen ay bir ara çalışmadı, baktırdım, kömürleri çalışmaya çalışmaya paslanmış, temizledik bitti :)

Gerek hız, gerekse sağlamlık bakımından benim favorim TJM.

discusmania
05.Mart.2016, 16:41
İyi de , Avustralya malı TJM' yi unuttun :)

Bir dönem çok sık offroad yaptığım sıralarda bir hayli zor şartlarda kullanmıştım, 12.000' lik, hala da üstünde, geçen ay bir ara çalışmadı, baktırdım, kömürleri çalışmaya çalışmaya paslanmış, temizledik bitti :)

Gerek hız, gerekse sağlamlık bakımından benim favorim TJM.

Ergün abi TJM de fiyat olarak baya yukarıda kalıyor :(

Beatrix
05.Mart.2016, 18:51
Ergün abi TJM de fiyat olarak baya yukarıda kalıyor :(

Evet :), yazdıktan sonra şöyle bir fiyat araştırması yapayım dedim,
4-5 yıl önce 1.500,- ' e aldığım vinç şimdi olmuş 4.000,-.
Üstelik model falan da değişmemiş, tamamen aynı.

discusmania
05.Mart.2016, 19:55
Evet :), yazdıktan sonra şöyle bir fiyat araştırması yapayım dedim,
4-5 yıl önce 1.500,- ' e aldığım vinç şimdi olmuş 4.000,-.
Üstelik model falan da değişmemiş, tamamen aynı.

Aynen abi, şuanda 1500 tl civarı alınabilenler aşağıda isimlerini verdiklerim. Fakat ne malıdır nasıldır internet'ten bulamadım. Herhalde arayıp tek tek soracağım bu gidişle :)

Han Solo
05.Mart.2016, 23:08
1500 e kadar alabileceğin vinç markası sınırlı abi. muhtemelen hem de sentetik halatlı ancak power vinç alabilirsin yıllardır gerek ormanda gerek yarışlarda kendini alıştırdı piyasaya. bütçeyi büyütürsen super winc tabor warn rugged ridge vb bir sürü marka var..

discusmania
06.Mart.2016, 01:09
1500 e kadar alabileceğin vinç markası sınırlı abi. muhtemelen hem de sentetik halatlı ancak power vinç alabilirsin yıllardır gerek ormanda gerek yarışlarda kendini alıştırdı piyasaya. bütçeyi büyütürsen super winc tabor warn rugged ridge vb bir sürü marka var..

Peki rugged ridge'in 8500 libre 3500 kg ı yeterli olur mu ZJ için yoksa power vinç 12bin libre mi almalıyım sence?

Han Solo
06.Mart.2016, 01:35
Peki rugged ridge'in 8500 libre 3500 kg ı yeterli olur mu ZJ için yoksa power vinç 12bin libre mi almalıyım sence?

fiyat farkı ne kadar arada? kaç kere kullanacaksın

Beatrix
06.Mart.2016, 07:53

vinç ne için lazım olur ? kurtulmak için.

an gelir öyle bir durum olur ki 8.500' lük yetmez, iyisi mi 12.000' lik al.

discusmania
07.Mart.2016, 10:40
12 binlik Power vinç almayı düşünüyorum. teşekkürler tavsiyeniz için :)

anarchist
09.Mart.2016, 10:24
Fiyat performans olarak Power Winch iyidir.
Ben kullandım , yarı yolda bırakmadı.Ne kadar güçlü olursa o kadar iyi.
Sentetik halat kullanımı kolaydır.

Beatrix
09.Mart.2016, 12:51
Sentetik halat kullanımı kolaydır.

sentetik halatların fiyatları nerelere geldi, bir baktın mı ? , ben baktım, şok oldum !

anarchist
09.Mart.2016, 12:57
Evet bende simdi baktim. O zaman mesajimi soyle degistireyim ben.:) Sentetik halatin kopma riski daha yuksek ,celik halat daha sağlamdır.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi