PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JEEP GRAND CHEROKEE ZJ "Get (takoz) yükseltme) Arıyorum.

musty.skr
12.Nisan.2016, 23:40
Merhaba,
1998 JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.2 uygun get yükseltme yapmak istiyorum, ne kadar tutar nereden alırım. Ebay gibi sitelerde buldum ama yanlış bir şey almaktan çekindim
Teşekkürler.

Maverick
13.Nisan.2016, 00:10
Tornacıda poliüretan malzemeden aracınızdan ölçü alarak yaptırabilirsiniz. Ön ve arkalar farklı oluyor. Ücret konusunda bir fikrim yok.

hanci.06
13.Nisan.2016, 00:27
Merhaba,
1998 JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.2 uygun get yükseltme yapmak istiyorum, ne kadar tutar nereden alırım. Ebay gibi sitelerde buldum ama yanlış bir şey almaktan çekindim
Teşekkürler.

Kardeşim ben yeni yaptırdım işçilik dahil 600 tl

Mirkan Şenol
13.Nisan.2016, 00:57
Kısa sure sonra aracımdan sokeceğim, 200 TL sizin için uygun ise goruşebiliriz.

archway
13.Nisan.2016, 10:09
Ömer bey siz nerede yaptırdınız ? Memnunmusunuz ? Çünkü bende yaptırmayı düşünüyorum gezi ve kamp için adres verebileceğiniz bir yer varmı ? Iron Rock mu almak lazım yoksa bu işi bilen Burak bey'in dediği gibi Tornacıda mı yaptırmak lazım ?

archway
13.Nisan.2016, 10:10
Mirkan bey sizin neden söküyorsunuz memnun kalmadınız mı ? Yoksa yükseltme kiti mi takacaksınız ? Bizde yeni olunca bu işlerde o yüzden soruyorum :)

hanci.06
13.Nisan.2016, 10:25
Ömer bey siz nerede yaptırdınız ? Memnunmusunuz ? Çünkü bende yaptırmayı düşünüyorum gezi ve kamp için adres verebileceğiniz bir yer varmı ? Iron Rock mu almak lazım yoksa bu işi bilen Burak bey'in dediği gibi Tornacıda mı yaptırmak lazım ?

Ben ankarada ikamet etmekteyim servisimin önerdiği yerde yapıldı ve takıldı 400+200

hanci.06
13.Nisan.2016, 10:27
Yol tutuşu vs birşey değişmedi sertleşiyor diyorlardı onada katılmıyorum,yanlız müthiş rahatladım artık altını sürtmüyorum [emoji108]

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Maverick
13.Nisan.2016, 11:26
Mirkan'ın verdiği fiyat çok iyi. Zaten 500 TL üstü fiyatlar verilecekse helezon ve amortisor kiti çok daha sağlıklı ve mantıklı.

Takoz takınca amortisorunuz ve helezonlarınız takoz kalınlığı kadar açık durur. Aracın esneme payı azalır.

archway
13.Nisan.2016, 11:43
Benim de kafamda soru işaretleri vardı yaptırıp yaptırmama konusunda ama sizin deneyimlerinizden sonra bende yaptırmaya karar verdim :) aşağı yukarı bu işlem bana 600 liraya patlıcak o zaman

archway
13.Nisan.2016, 11:44
Burak bey sizin dediğiniz helezon ve amortiser kiti ni nereden bulabilirim İstanbul'da nereyi önerirsiniz yaptırmak için

KARADAG
13.Nisan.2016, 11:45

mirkan senin takozlara talibim ne zaman sökeceksin

hanci.06
13.Nisan.2016, 12:19
Mirkan'ın verdiği fiyat çok iyi. Zaten 500 TL üstü fiyatlar verilecekse helezon ve amortisor kiti çok daha sağlıklı ve mantıklı.

Takoz takınca amortisorunuz ve helezonlarınız takoz kalınlığı kadar açık durur. Aracın esneme payı azalır.

En uygun kit işçilik hariç 1200 tl nasıl bi kıyaslama üstad? Ben anlamadım ...ayrıca kit takıcaksın o paraları verip en alçak 3 inç oda şaftı bozucak hadi oraya gir ..oraya girdik madem yapıoz 5 inç olsun haydaa hortumlar kollar vs uzar gider [emoji23][emoji23]hard offroad yoksa 2 inç get işinin ehli ustalıkla hiç bi sıkıntı yapmaz

musty.skr
13.Nisan.2016, 12:58
Tornacıda poliüretan malzemeden aracınızdan ölçü alarak yaptırabilirsiniz. Ön ve arkalar farklı oluyor. Ücret konusunda bir fikrim yok.

Hmm sanayiye uğrarım hafta sonu teşekkürler :)

musty.skr
13.Nisan.2016, 13:00
Kardeşim ben yeni yaptırdım işçilik dahil 600 tl

600tl çokmuş muayene zamanım yaklaştı daha çok para harcıcaz :)

musty.skr
13.Nisan.2016, 13:01

Benim araca uyar derseniz okdir benim için sökeceğiniz zaman halledelim acelem yok ;)
Teşekkürler

musty.skr
13.Nisan.2016, 13:03
Yol tutuşu vs birşey değişmedi sertleşiyor diyorlardı onada katılmıyorum,yanlız müthiş rahatladım artık altını sürtmüyorum [emoji108]

Araziye vurmuyorum aracı şimdilik ama lastikler üstünde biraz buyuk duruyor yükseltirsem en azından 5cm daha güzel duracağını düşünüyorum. ;)

musty.skr
13.Nisan.2016, 13:07

Çok fiyatlarını bilmesem de dediğiniz gibi fiyat yükselince biraz daha fazla para koyup kit almak daha iyi bir fikir. Mirkan beyin teklifi makul Vazgeçmezse sorunum çözülmüş olur :)

archway
13.Nisan.2016, 14:02
Bu iş için en fazla ne kadar vermek lazım tecrübeli arkadaşların fikirlerini nedir

Mirkan Şenol
13.Nisan.2016, 14:03
kit takacağım için sokuyorum. tek eksiğim fren hortumu, elime para geçtiği an kiti takıcam. 20-25 gun musade edin sokeceğim.

Maverick
13.Nisan.2016, 14:21
En uygun kit işçilik hariç 1200 tl nasıl bi kıyaslama üstad? Ben anlamadım ...ayrıca kit takıcaksın o paraları verip en alçak 3 inç oda şaftı bozucak hadi oraya gir ..oraya girdik madem yapıoz 5 inç olsun haydaa hortumlar kollar vs uzar gider [emoji23][emoji23]hard offroad yoksa 2 inç get işinin ehli ustalıkla hiç bi sıkıntı yapmaz

Hocam, 600₺ fark icin degmez anlaminda dedim.

Sadece gorsellik icinse hadi tamam ama eger arazide kullanilabilirlik acisindan 600₺ daha vermemek icin takozlu yukseltme bence mantiksiz. Esneme payi olmayacak ve arac sert olacak.

erolkan
13.Nisan.2016, 16:26
Ben wj me yaptırmıştım.5cm get beyaz poliüretandan 200 tl malzeme+150 Tl işçilik...

ukymk55
13.Nisan.2016, 16:43
ben 280 tl ye bitirmiştim
80 tl beyaz takoz malzeme (poliüretin mıdır nedır)
80 tl tornacı
120 tl de mekanikci ustama verdim.

malzemeleri aldıktan sonra mekanikciye gidilir.
Araç kaldırılır. yaylar vs sökülür. tornacı ölçüyü kendisi alır veya siz ölçerek verirsiniz.
takozalar hazır olunca yerlerine takılır.
Rot ayarı için balanscıya gidilir.

Hayırlı olsun. Benim iş akışı böyleydi.

musty.skr
13.Nisan.2016, 17:21
ben 280 tl ye bitirmiştim
80 tl beyaz takoz malzeme (poliüretin mıdır nedır)
80 tl tornacı
120 tl de mekanikci ustama verdim.

malzemeleri aldıktan sonra mekanikciye gidilir.
Araç kaldırılır. yaylar vs sökülür. tornacı ölçüyü kendisi alır veya siz ölçerek verirsiniz.
takozalar hazır olunca yerlerine takılır.
Rot ayarı için balanscıya gidilir.

Hayırlı olsun. Benim iş akışı böyleydi.

Bilgilendirme için teşekkürler :)

musty.skr
13.Nisan.2016, 17:25
Hocam, 600₺ fark icin degmez anlaminda dedim.

Sadece gorsellik icinse hadi tamam ama eger arazide kullanilabilirlik acisindan 600₺ daha vermemek icin takozlu yukseltme bence mantiksiz. Esneme payi olmayacak ve arac sert olacak.

İstanbul'da kullanıyorum aracı oda hafta sonları keyif olsun diye, sürekli kullandığım aracım var fırsat bulamıyorum bulduğum zamanda keyif versin istiyorum :)

musty.skr
13.Nisan.2016, 17:27
kit takacağım için sokuyorum. tek eksiğim fren hortumu, elime para geçtiği an kiti takıcam. 20-25 gun musade edin sokeceğim.

Mirkan bey,
Haberinizi bekliyorum ;) ödeme bilgisi için IBAN paylaşırsınız
saygılar ;)

archway
13.Nisan.2016, 20:00
Arkadaşlar 2" get için en fazla ne kadar vermek gerekiyor 280 liraya İstanbul da bu işlemi yapan yer varmı ? Benim sorduğum yerler 700 lira falan diyorlar

Maverick
13.Nisan.2016, 20:36
2" get icin 300-400'den fazla para vermek mantiksiz.

archway
13.Nisan.2016, 20:49
Teşekkürler Burak,
siz olsanız kit mi yaptırırdınız yoksa get mi taktırırdınız ? Ben offroad yapmıcam gezi ve camp için kullanıcam ekseri daha çok uzun yolda kullanıcam 3" kit içinde 2000 yada 3000 lira tutar dedi usta bana sizce fiyat nasıl ?

Beatrix
13.Nisan.2016, 21:05
Teşekkürler Burak,
siz olsanız kit mi yaptırırdınız yoksa get mi taktırırdınız ? Ben offroad yapmıcam gezi ve camp için kullanıcam ekseri daha çok uzun yolda kullanıcam 3" kit içinde 2000 yada 3000 lira tutar dedi usta bana sizce fiyat nasıl ?

2" ile 3" arasında yükseklik açısından tatminkar bir görsel fark yok.
2" get ile neredeyse başka hiç bir şery değiştirmerzsiniz..., bir müddet sonra ön şaftın difransiyele giren bilyalı mafsalı bozulabilir ( daha doğrusu mafsalın ömrü kısalı, o zaman da tamir etmek yerine tek mafsala çevirirsiniz. )
Ama, 3" kite giriştiğiniz zaman, önce şaft mafsalı, viraj denge link çubukları, trackbar' lar muhakkak değişmeli.
bernce 2" get takın kafanız rahat, ZJ' niz sorunsuz kalsın.
Mirkan'ın verdiği fiyat bulabileceğinizin en iyisi !

hanci.06
13.Nisan.2016, 21:07
2" get icin 300-400'den fazla para vermek mantiksiz.

Üstad senin tornacı akraba var sanırım [emoji14]

Beatrix
13.Nisan.2016, 21:12

Ömer merhaba,

Site kurallarımız gereği yüzünü yakın plandan görebileceğimiz bir avatar resmi koyarmısın ?

Teşekkürler.... :)

archway
13.Nisan.2016, 21:25
Teşekkür ederim Ergun abi değerli yorumların için benim aklımda da 2" get var ama değişik formlara girince get'e ön yargılı olanlar oluyor ama ondan fazlada sizin gibi 2" get'i tavsiye eden tecrübeli büyüklerimiz de var...
Evet Mirkan'ın fiyat çok iyi ama alamam çünkü benden önce başka arkadaş talip oldu öncelik onun...
Benim amacım da ZJ min rahat kalması :))) biraz daha havalı olması

Maverick
13.Nisan.2016, 21:35
Teşekkürler Burak,

Hocam sana soyle aciklayim;

Ben de basta get dusunuyordum, 5cm yeter dedim, ve amacim gorsellikti. Araci araziye sokmaya kiyamiyordum.

Sonra uygun fiyatli helezon ve amortisor 2" kit buldum Arb'nin. Nornalde 3000₺ falan ben cok daha uyguna aldim.

Ve bunu alinca araziye girmeye araca kiymaya basladim cunku bu araci zaten neden aldim ki dedim. Benim kit arazide cok keyifli.

Simdi sana neden get alma derim, alirsin, soft araZiye girince fazlasini isteyeceksin eminim. Zehiri alacaksin cunku. Dedigim gibi 300-400₺ icinde halledebiliyorsan tamam bi dene. Ama 600-700₺ get icin buyuk rakamlar. 1200₺ ye WJ icin get ve amortisor takimi var en azindan onu alirsin amortisorun rahat calisir.

Ergun Abi hakli, 3" sadece kitle bitmiyor.

2" de bitmiyor ama 3"e nazaran daha az.

Saft olayi mesela, Ergun Abi'nin dedigi gibi 0 derece aciyle calismaya alisik on kafa zamanla bozulacak ve yeni on kafa alacaksin. Onu iyi bi marka alirsan baya goturur ama seni. Yurtdisinda okudugum forunlarda 2" yukseltmede kaliteli bir on kafa iyi is goruyor.

Ama aracin her turlu orasi birasi ses cikarabilir buna alisacaksin hocam. Ama su da bir gercek ki yukseltme isinde ZJ'ler WJ'ye gore daha yatkin ve daha az sorunlu.

Hocam iyi kotu bi cevremiz var İstanbul'da :)

hanci.06
13.Nisan.2016, 21:42
Ömer merhaba,

Site kurallarımız gereği yüzünü yakın plandan görebileceğimiz bir avatar resmi koyarmısın ?

Teşekkürler.... :)

Merhaba abicim düşünemedim kusura bakma tabiki koyarım ama eleştirmedende edemicem söz konusu olanı koydum avatara [emoji13][emoji13]

archway
13.Nisan.2016, 22:12
[QUOTE=Maverick;30077]Hocam sana soyle aciklayim;

Ben de basta get dusunuyordum, 5cm yeter dedim, ve amacim gorsellikti. Araci araziye sokmaya kiyamiyordum.

Sonra uygun fiyatli helezon ve amortisor 2" kit buldum Arb'nin. Nornalde 3000₺ falan ben cok daha uyguna aldim.

Ve bunu alinca araziye girmeye araca kiymaya basladim cunku bu araci zaten neden aldim ki dedim. Benim kit arazide cok keyifli.

Simdi sana neden get alma derim, alirsin, soft araZiye girince fazlasini isteyeceksin eminim. Zehiri alacaksin cunku. Dedigim gibi 300-400₺ icinde halledebiliyorsan tamam bi dene. Ama 600-700₺ get icin buyuk rakamlar. 1200₺ ye WJ icin get ve amortisor takimi var en azindan onu alirsin amortisorun rahat calisir.

Ergun Abi hakli, 3" sadece kitle bitmiyor.

2" de bitmiyor ama 3"e nazaran daha az.

Saft olayi mesela, Ergun Abi'nin dedigi gibi 0 derece aciyle calismaya alisik on kafa zamanla bozulacak ve yeni on kafa alacaksin. Onu iyi bi marka alirsan baya goturur ama seni. Yurtdisinda okudugum forunlarda 2" yukseltmede kaliteli bir on kafa iyi is goruyor.

Ama aracin her turlu orasi birasi ses cikarabilir buna alisacaksin hocam. Ama su da bir gercek ki yukseltme isinde ZJ'ler WJ'ye gore daha yatkin ve daha az sorunlu.

Teşekkürler Burak zaman ayırıp yazdığın için dediklerine aynen katılıyorum herkesin dediği zamanla muhakkak girersin ben her nekadar girmicem desemde bugün sanayide tanıştığım arkadaşda aynısını söyledi bana muhakkak girersin dedi :)

Usta bana 2" get yaklaşık 700 lira tutar dedi ama 3" kit atarsak oda minumum 2000 ve 3000 arası tutar dedi kendimden emin olamıyorum sizde böyle yazınca şimdi kafam karışıyor....
Ergun abiyla konuştuğumuz da bana
2" get tak dedi fazla oynamamış olursun dedi daha fazlasına çıkarsan aracın sizin dediğiniz gibi bir çok parçasını değiştirmek zorunda kalıcam.
Eğer ucuza halledersem sizin dediğiniz fiyatlara 300-400 e o zaman denemek isterim :)) Zehiri alırsak seneye kite geçerim diyorum ama ucuza düşerse sizin ki gibi bir kit neden olmasın :)

Keremuyr
13.Nisan.2016, 22:26
Serkan bence de hiç kit işine girme, taktır geti, 100-200 fazla olabilir, dene bir önce, zaten seneye ne yapacağına karar vermiş olursun ona göre de bütçe çıkartır devam edersin, kite geçersen de getleri satarsın :)

archway
13.Nisan.2016, 22:31
Doğru söylüyorsun Kerem :) büyük ihtimal get taktırıp öyle denicem seneyede bakarız artık senin dediğin gibi en kötü getleri satarım :)

Maverick
13.Nisan.2016, 23:04
ZJ'nin yükseltme kitleri uygun. Orta seviye bir helezon amortisor ve kol takımını 2000 TL civarı yaparsın işçilik hariç.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-1993-1998-grand-cherokee-zj-3-yukseltme-kiti-289394850/detay

Burda bi kit var mesela dediğim şekilde.

-----
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-grand-cherokee-yukseltme-kiti-2-281896268/detay

Ya da bu şekilde amortisorlu bi kit var. Bunu alıp, ileride takozları çıkarmak istersen sadece helezon alırsın.
Sen dediğimiz gibi, uygun fiyatla bi get dene hocam, sonra duruma bakarsın.

musty.skr
14.Nisan.2016, 00:48
ZJ'nin yükseltme kitleri uygun. Orta seviye bir helezon amortisor ve kol takımını 2000 TL civarı yaparsın işçilik hariç.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-1993-1998-grand-cherokee-zj-3-yukseltme-kiti-289394850/detay

-----
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-grand-cherokee-yukseltme-kiti-2-281896268/detay

Ya da bu şekilde amortisorlu bi kit var. Bunu alıp, ileride takozları çıkarmak istersen sadece helezon alırsın.

Burak,
Bu önerdiğin kit iyimidir, benim sol ön amortisörüm patlak bu setin içinde hem tam takım amortisör hemde getler var.
Tamiri varsa tamir ettiririm diye düşünüyordum tamir olmazsa da orjinalini alıcaktım.

Maverick
14.Nisan.2016, 01:00
Burak,
Bu önerdiğin kit iyimidir, benim sol ön amortisörüm patlak bu setin içinde hem tam takım amortisör hemde getler var.
Tamiri varsa tamir ettiririm diye düşünüyordum tamir olmazsa da orjinalini alıcaktım.

Hocam Rough Country hatırı sayılır bi marka tabi bu işte. Prof bi kit değil ama iş görüş illa ki. Tabi burda işin ehli arkadaşlarımız da yorum yapabilir daha yararlı olacak şekilde.

Ancak şöyle bi durum var, senin araç stok ise bu amortisor uzun kalır. Sen bu kiti alıp yükseltme mi yapacaksın? Yoksa aracın zaten 2" yükseltilmiş mi?

Han Solo
14.Nisan.2016, 01:08
Burak,

2 tane için pazarlık yap

Han Solo
14.Nisan.2016, 01:09
Hocam Rough Country hatırı sayılır bi marka tabi bu işte. Prof bi kit değil ama iş görüş illa ki. Tabi burda işin ehli arkadaşlarımız da yorum yapabilir daha yararlı olacak şekilde.

Ancak şöyle bi durum var, senin araç stok ise bu amortisor uzun kalır. Sen bu kiti alıp yükseltme mi yapacaksın? Yoksa aracın zaten 2" yükseltilmiş mi?

tamam stock işte takozlarla yukseleceği için açığı biraz uzun amortisör ile kapatıyor

Maverick
14.Nisan.2016, 01:22
tamam stock işte takozlarla yukseleceği için açığı biraz uzun amortisör ile kapatıyor

Onu demiyorum, arkadaşın aracı stocktur belki. Stok amortisor yerine bunu takmak istemiş olabilir herhangi bir sebepten dolayı diye düşündüm.

hanci.06
14.Nisan.2016, 01:23
Siz anca burda konuşun yaa çamurun dibine vurdum [emoji23][emoji23][emoji23]

musty.skr
14.Nisan.2016, 01:27
2 tane için pazarlık yap

Stock! orjinal halinde mi demek istiyorsanız,
-Evet Şuanda orjinal. get ile (görsellik katsın diye yüksetmek istiyordum) ama amortisörümde biri patlak aynı zamanda (1 taşla iki kuş vurabilirmiyiz diye düşündüm sadece)
Başkan ilanda 4 tane var ben önler için mi pazarlık yapayım anlamadım

hanci.06
14.Nisan.2016, 01:29
-Evet Şuanda orjinal..

Önlerde mevcut olanı arkaya takcaklar sen önler alıcaksın

Maverick
14.Nisan.2016, 01:32
Seti bozmazlar.

Stock, evet fabrika çıkış hali.

Eğer takozları da kullanıp yükselteceksen lastik de bakmaya başla hocam :)

musty.skr
14.Nisan.2016, 01:33
Önlerde mevcut olanı arkaya takcaklar sen önler alıcaksın

Benim ön sol amortisörüm patlak, amacım onuda bu vesileyle yenilemek

hanci.06
14.Nisan.2016, 01:35
Onu demiyorum, arkadaşın aracı stocktur belki. Stok amortisor yerine bunu takmak istemiş olabilir herhangi bir sebepten dolayı diye düşündüm.

Peki üstad 2 inç için bu rakam çok yüksek değilmi değermi?işçilikle birlikta 1400 ü bulacak ve 5 cm yükselmiş olacak..bence bu paraya değmez benim bi arkadaşımda kit var 2 inç hiç bi fark yok benim arabayla niye get e karşısınız yarı fiyatından daha aşağı maliyetle aynı yükseklik !! Hemde tadilat gerektirmeden..

hanci.06
14.Nisan.2016, 01:40
Benim ön sol amortisörüm patlak, amacım onuda bu vesileyle yenilemek

Tabiki hesap kitap senin hangisi işine geliyorsa onu yap herşey imkanlar dahilinde oluyor..ostim de nam amortisör var türkiyenin heryerin kargolanıyor garantili tamir mevcut bilgin olsun ve bilmiyorum duydunmu hiç daha evvel discomda sağ ön değiştirdim sol taraf 2 cm düştü

Maverick
14.Nisan.2016, 01:49
Hanci hocam, yukseltme fiyatlari kit olarak en az zaten 1200 civarindan basliyor.

Benim dedigim, sirf takoza 700₺ falan verecekse bu bahsettigim kitten almasi daha mantikli. İscilik parasi takozda da olacak.

Ha dedigim gibi 300-400 e bitiyorsa is ve butce az veya profluk dusunulmuyorsa ben de tamam derim.

Bu arada o amortisor tamir isini benim de yaptirmam gerekebilir. Arka soldan lok lok bir ses geliyor amortisorun kisa calismalarinda. Amortisoru sokup biraz dolanmistim ses kesilmisti. Altina yatil baktim alttaki burc gevsemis baya. Burc getirttim Avustralya'dan. Onu taktiricam. Eger duzelmezse anlicam ki amort gitmis. Bi kac yere sordum tamir olmaz dediler ama dedigin yer her turlu tamir ediyor galiba?

hanci.06
14.Nisan.2016, 01:53
Hanci hocam, yukseltme fiyatlari kit olarak en az zaten 1200 civarindan basliyor.

Benim dedigim, sirf takoza 700₺ falan verecekse bu bahsettigim kitten almasi daha mantikli. İscilik parasi takozda da olacak.

Ha dedigim gibi 300-400 e bitiyorsa is ve butce az veya profluk dusunulmuyorsa ben de tamam derim.

Bu arada o amortisor tamir isini benim de yaptirmam gerekebilir. Arka soldan lok lok bir ses geliyor amortisorun kisa calismalarinda. Amortisoru sokup biraz dolanmistim ses kesilmisti. Altina yatil baktim alttaki burc gevsemis baya. Burc getirttim Avustralya'dan. Onu taktiricam. Eger duzelmezse anlicam ki amort gitmis. Bi kac yere sordum tamir olmaz dediler ama dedigin yer her turlu tamir ediyor galiba?

Getleri sadece erkek olarak değil dişi erkek olarak yaptırdım daha iyi oluyormuş tornacı abimiz öyle dedi 400 tl 200 tl de işçilik 600 e çıkardık 5.5 cm yükseldi şaft hortum vs hiç kasmadan..amortisöre gelirsek evet her türlü amortisör tamirini garantili yapıyorlar hatta şöyle bişey söz konusu eğer elinde mevcut ise seninkini alıyor direk onu yolluyor daha evvel yaptırdım

Maverick
14.Nisan.2016, 02:07
Getleri sadece erkek olarak değil dişi erkek olarak yaptırdım daha iyi oluyormuş tornacı abimiz öyle dedi 400 tl 200 tl de işçilik 600 e çıkardık 5.5 cm yükseldi şaft hortum vs hiç kasmadan..amortisöre gelirsek evet her türlü amortisör tamirini garantili yapıyorlar hatta şöyle bişey söz konusu eğer elinde mevcut ise seninkini alıyor direk onu yolluyor daha evvel yaptırdım

E zaten baska turlu nasil oluyor ki? Sofir amortsior mu yapiyr anlamadim orasini?

Eger sorunum amortisordeyse ve Yani bu tamir isi olursa cok kral olur. Lok lok ses cok sinir bozucu.

ukymk55
14.Nisan.2016, 09:07
4,5 cm get takozları taktırın kafanız rahat etsin. kit işine girmeye hiiiiiiiç gerek yok. Sizin şu anki düşünceniz için.
Ben 2" get koydum. Arazide de şehirde de rahat rahat geziyorum. Kit işini belki 1 sene sonra düşünürsünüz ama offroada girmeyeceğiniz için yine vazgeçersiniz bu bana yetiyor dersiniz.
3.5 " kit taktırınca zaten aracın altındak orjinal lastiklerde düdük gibi kalacaktır. lastik büyütmeye niyetneleneceksiniz vs vs vs......
Amacınız offroad olmadığı için size yetecektir. Ayrıca ben 30.5 " lastiklerle kullanıyorum.

musty.skr
14.Nisan.2016, 09:09
Tabiki hesap kitap senin hangisi işine geliyorsa onu yap herşey imkanlar dahilinde oluyor..ostim de nam amortisör var türkiyenin heryerin kargolanıyor garantili tamir mevcut bilgin olsun ve bilmiyorum duydunmu hiç daha evvel discomda sağ ön değiştirdim sol taraf 2 cm düştü

Gece uykusuzlukdan ben onu TL sandım hatlar karışmış :D affedersiniz arkadaşlar :rolleyes:

musty.skr
14.Nisan.2016, 09:15
E zaten baska turlu nasil oluyor ki? Sofir amortsior mu yapiyr anlamadim orasini?

Eger sorunum amortisordeyse ve Yani bu tamir isi olursa cok kral olur. Lok lok ses cok sinir bozucu.

Usta benim sol patlak olduğunu söyledi ama ses filan yapmıyor bir gariplikte hisetmiyorum. :confused:

4,5 cm get takozları taktırın kafanız rahat etsin. kit işine girmeye hiiiiiiiç gerek yok. Sizin şu anki düşünceniz için.
Ben 2" get koydum. Arazide de şehirde de rahat rahat geziyorum. Kit işini belki 1 sene sonra düşünürsünüz ama offroada girmeyeceğiniz için yine vazgeçersiniz bu bana yetiyor dersiniz.
3.5 " kit taktırınca zaten aracın altındak orjinal lastiklerde düdük gibi kalacaktır. lastik büyütmeye niyetneleneceksiniz vs vs vs......
Amacınız offroad olmadığı için size yetecektir. Ayrıca ben 30.5 " lastiklerle kullanıyorum.

Evet get şuan en mantıklısı bence de, tek sıkıntım hanım şuan bile araca zor bindiğinden şikayetçi, basamak koysam o iş de çözülür ama hiç de istemiyorum basamak

ukymk55
14.Nisan.2016, 09:19
Usta benim sol patlak olduğunu söyledi ama ses filan yapmıyor bir gariplikte hisetmiyorum. :confused:

Evet get şuan en mantıklısı bence de, tek sıkıntım hanım şuan bile araca zor bindiğinden şikayetçi, basamak koysam o iş de çözülür ama hiç de istemiyorum basamak

Evet o iş bizde de sıkıntı. ;)
Heleki anne teyze konusuna hiç girmeyelim ;) ;) ;)

musty.skr
14.Nisan.2016, 09:32
Evet o iş bizde de sıkıntı. ;)
Heleki anne teyze konusuna hiç girmeyelim ;) ;) ;)

Yere basıcam en sonunda aracı o olucak ozaman bn mutsuz herkez mutlu olur :D :D

Keşke range rover gibi gerektiğinde araç bassa kendini yere

ukymk55
14.Nisan.2016, 09:47
Geçende Ergun abi paylaşmıştı bunu. Ata biner gibi :D :D

2035

musty.skr
14.Nisan.2016, 09:55
Geçende Ergun abi paylaşmıştı bunu. Ata biner gibi :D :D

2035

Abi adam çözüm odaklı :D Fena fikir değil aslında :rolleyes::cool:

altug
14.Nisan.2016, 10:26

ben aracımda mini katlanır merdiven taşıyorum :) en pratik çözüm

hanci.06
14.Nisan.2016, 10:28

Şuana kadar 1 jean yırtıldı iniş değilde biniş sıkıntı gerçekten [emoji13]

archway
14.Nisan.2016, 11:08

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...89394850/detay

-----
https://www.sahibinden.com/ilan/yede...81896268/detay

Teşekkür ederim Burak yardımların için
Ben senin ve Ergun abinin dediği gibi ilk başta 2" get uygulucam arabayı alalı daha 2 ay oldu :))
Sonra da lastik seçicem Cenk abi lastik konusunda bana yardımcı olacak eksik olmasın
aslında hiç bozmadan biraz böyle zevkini alayım diyorum sonra yavaş yavaş yaptırmak niyetim :)

archway
14.Nisan.2016, 11:15

Merhaba Uğur,
Bende 2"get attırmayı düşünüyorum sen gayet rahat rahat geziyorum diyorsun benim amacımda senin gibi gezi ve camp olayı offroad yapmak değil ama sevgili Burak'ın dediği gibi ileride zehiri alırsak ne olacak :confused:
3 yada 3,5" kit atarsam ileride bu sefer lastikler değişicek :)

archway
14.Nisan.2016, 11:18

Merhaba Ömer dişi erkek olarak yaptırmak ile sadece erkek olarak yaptırmak arasındaki fark nedir ?
Senin araçta get ile yükseltilmiş sanırım :) bende get'ten yana kullanıcam seçimimi :) seneye bakarız artık
Senin yer nerede İstanbul'damı ?

Han Solo
14.Nisan.2016, 12:31
-Evet Şuanda orjinal. get ile (görsellik katsın diye yüksetmek istiyordum) ama amortisörümde biri patlak aynı zamanda (1 taşla iki kuş vurabilirmiyiz diye düşündüm sadece)

hayır abi 4 get 4 amortisör var var ilanda bu vesileyle amortisörleri de sıfırlamış oluyoruz 2 set alınca belki indirim yapar

musty.skr
14.Nisan.2016, 12:44
ben aracımda mini katlanır merdiven taşıyorum :) en pratik çözüm

Yer tutmayacak bir şey bulursam hemen alırım yaşlı insanlar zor oluyor :)

Şuana kadar 1 jean yırtıldı iniş değilde biniş sıkıntı gerçekten [emoji13]

Ben daha yırtmadım da annemin belini baya zorladı geçenler, şimdi daha temkinli biniyor. İşin kötüsü sağ ön yolcu tarafında üstte tutamak yok :eek:

hayır abi 4 get 4 amortisör var var ilanda bu vesileyle amortisörleri de sıfırlamış oluyoruz 2 set alınca belki indirim yapar

Aslında fena fikir değilmiş Başkan, ama şu ara kadar bütçe ayıramam ben TL sanmışım karıştı biraz :o

Mirkan Şenol
09.Haziran.2016, 15:07
Get'leri isteyen olursa yollayabilirim, bu hafta sökeceğim.

musty.skr
09.Haziran.2016, 15:08
Get'leri isteyen olursa yollayabilirim, bu hafta sökeceğim.
Adres bilgisi yollarım ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirkan Şenol
09.Haziran.2016, 15:55
Adres bilgisi yollarım ;)

Yollayın hocam. 0531-850-57-76 numaram

Bülent
10.Haziran.2016, 01:55
Getlerin talibi yoksa ben alabilirim göndermenize gerek yok Zeytinburnundayım gelebilirim

Mirkan Şenol
10.Haziran.2016, 21:14
Bülent hocam, Mustafa da istiyor. Ne zaman alır veya alır mı, sizin kadar acelesi var mı önce Mustafa ile konuşmak gerek. Pazartesi söküyorum ve bir an önce satmam gerek, ciddi durumda sıkışığım... :( yoksa hediye etmek isterdim :(

Bülent
10.Haziran.2016, 23:14
Çok incesin :)
Ben her zaman buradayım cevap gelmez ise görüşelim 05322666625 WhatsApp tanda yazabilirsin

Mirkan Şenol
15.Haziran.2016, 03:03
Bu gün ustamı aradım, Mustafa hocama getleri yollamak için. Orada unutmuştum yorgunlukla... 12 yaşındaki çırağı çöplerle birlikte atmış... Ne diyebilirim ki çocuğa...
Mustafa ve Bülent abi, kusura bakmayın ikinize de yar olmadı... Boşu boşuna arabayı alçaltmış ve bu işleme para vermiş oldum :D :D :D
Kiti takarken söktürseydim ekstradan ücret de ödemezdim... :D

Neyse, ikinize de get konusunda yardımcı olurum... Yaptırmak kolay... Bir tornacıya bakar iş...

musty.skr
15.Haziran.2016, 09:45
Haydi, bak sen çırağın yaptığına :)
Kısmetimizde yokmuş ne yapalım

Mirkan Şenol
15.Haziran.2016, 10:59
Haydi, bak sen çırağın yaptığına :)
Kısmetimizde yokmuş ne yapalım

İstersen yaptırırız... Bülent abi de istiyordu... 2 takım yaptırınca ucuza gelir...

Bülent
15.Haziran.2016, 16:12
Ben dün buldum 4 tane get bana gerek kalmadı
Ama o çırağın kulaklarını çekmek lazım :)

Mirkan Şenol
15.Haziran.2016, 18:04
Ben dün buldum 4 tane get bana gerek kalmadı
Ama o çırağın kulaklarını çekmek lazım :)

Abi hayırlı olsun, ilanda ki getleri mi aldın? 350 lira vermedin inşallah onlara :D :D :D

musty.skr
16.Haziran.2016, 13:44
Tornada yaptırtıcam hallettim sayılır, fakat uzun yol gideceksen geldikten sonra yapalım gezer araba getlerle diyor
2"getlerle gezme yada başka bi sorun olur mu gerçekten

Mirkan Şenol
16.Haziran.2016, 14:17
Tornada yaptırtıcam hallettim sayılır, fakat uzun yol gideceksen geldikten sonra yapalım gezer araba getlerle diyor
2"getlerle gezme yada başka bi sorun olur mu gerçekten

Hayır, aracın yürüyeninde her hangi bir aşınma yoksa problem olmaz... En azından benim aracımda en ufak bir değişiklik olmadı yükseklik harici...

musty.skr
16.Haziran.2016, 14:50
Yürüründe bir degişiklik olumsuz yönde etkilicek bişey yoksa yaptırırım, peki ideali 2" mi daha büyük yaptırsam amortisörlerin degişmesimi lazimdı

Mirkan Şenol
16.Haziran.2016, 16:04
Yürüründe bir degişiklik olumsuz yönde etkilicek bişey yoksa yaptırırım, peki ideali 2" mi daha büyük yaptırsam amortisörlerin degişmesimi lazimdı

Daha yükseğine ZJ'nin altı yapısı izin vermez... Şaft açısı kötü çalışacak derecede bozulur. Denge kolları ve alt difransiyel kolları uzunlukları gereği kısa ve zayıf kalır... 2'' sonrası şaft açıları için arazi şanzımanı düşürülmeli, amortisörler uzatılmalı, track bar değişmeli, aracın dingil mesafesi bozulacağı için alt kolların değişmeli (orjinal kolların kullanıldığı 4.5 inç kitler de var ama onlar sağlıksız ve yarımdır), viraj denge çubukları uzatılmalı, uzun hd pitman arm ve direksiyon destek demiri takılmalı... Bu kadar işleme girecekseniz takoz değil 3-4.5 inç yay alırsınız... Toplama bir kit olur. :D

ZJ alt yapısı ile oynanmadan 2 inçe kadar müsaade eder...

musty.skr
16.Haziran.2016, 16:26
Daha yükseğine ZJ'nin altı yapısı izin vermez... Şaft açısı kötü çalışacak derecede bozulur. Denge kolları ve alt difransiyel kolları uzunlukları gereği kısa ve zayıf kalır... 2'' sonrası şaft açıları için arazi şanzımanı düşürülmeli, amortisörler uzatılmalı, track bar değişmeli, aracın dingil mesafesi bozulacağı için alt kolların değişmeli (orjinal kolların kullanıldığı 4.5 inç kitler de var ama onlar sağlıksız ve yarımdır), viraj denge çubukları uzatılmalı, uzun hd pitman arm ve direksiyon destek demiri takılmalı... Bu kadar işleme girecekseniz takoz değil 3-4.5 inç yay alırsınız... Toplama bir kit olur. :D

ZJ alt yapısı ile oynanmadan 2 inçe kadar müsaade eder...

Evet verdiğin bu değerli bilgilerle 2" get kesinleşti, kit ve jant lastik daha sonra inşallah :)
Geti Yapabilmek için aracın orjinal getini sökmesi lazımmış
Onun çapına göre yapılacak
Sökmeden yapabilmesinin başka yolu varmı kılavuz alabilecegi çap vs

Mirkan Şenol
16.Haziran.2016, 17:20
Evet verdiğin bu değerli bilgilerle 2" get kesinleşti, kit ve jant lastik daha sonra inşallah :)
Geti Yapabilmek için aracın orjinal getini sökmesi lazımmış
Onun çapına göre yapılacak
Sökmeden yapabilmesinin başka yolu varmı kılavuz alabilecegi çap vs

Aracın orijinalinde get yok, yay üstü lastiği var... ona göre de yapabilir ama arkalar biraz daha farklı... Araç üzerinde ölçü alması yeterli olacaktır.

onur746
17.Haziran.2016, 15:05
2" get yaptıracak olursanız benide ekleyebilirsiniz arkadaşlar listeye,belki sayı artarsa daha uyguna halledebiliriz :)

onur746
23.Haziran.2016, 12:10
Halen arıyorum arkadaşlar,elinde olan satan vs yardım ederse sevinirim...

musty.skr
23.Haziran.2016, 23:20
Etrafınızda tornacı varsa gidip bi fiyat alın 2" için ben gittim yuvarlak konuştu yapıcağımız parçanın örnegi var mı görmem lazım diye. Yinede bıraktım aracı bakalım sonuç ne olacak. Teslim aldığımda sorarım başka yapamısın diye

onur746
24.Haziran.2016, 11:40
Etrafınızda tornacı varsa gidip bi fiyat alın 2" için ben gittim yuvarlak konuştu yapıcağımız parçanın örnegi var mı görmem lazım diye. Yinede bıraktım aracı bakalım sonuç ne olacak. Teslim aldığımda sorarım başka yapamısın diye

Adanada yapabilecek neresi var bilmiyorum açıkcası,daha önce yapmış birinin yapması çok daha iyi olur,siz teslim aldıktan sonra bilgi verebilirseniz çok sevinirim...ne zaman teslim edecek bellimi?

Bülent
24.Haziran.2016, 21:57
Get takacak arkadaşların dikkatine!!!
Arka amortisörler kısa gelebilir benimkiler kısa geldi değişmek zorunda kaldım ve enteresandırki takmadan önce direksiyonda boşluk vardışimdi yok gibi birşey oldu fetleri rakınca üzerindeki 235x70x16 lastikler küçük geldi yani get takmakla iş bitmiyor yeni lastik ve jant lazım 😀255/70/16 lastik lazım şimdi üzerindekilerde yeni değiştirmek istemiyorum anca takas düşünürüm isteyen olursa

Bülent
24.Haziran.2016, 22:03
218521862187

FuatD
24.Haziran.2016, 22:14
218521862187

Hayırlı olsun, 245/75/16 en ideal ölçü.

Bülent
24.Haziran.2016, 22:18
Hayırlı olsun, 245/75/16 en ideal ölçü.

Teşekkürler elinizde resim varmı 245/75/16 için

FuatD
24.Haziran.2016, 22:37
Teşekkürler elinizde resim varmı 245/75/16 için

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160624/481e81dbd8ae281eba935b6a1b928b96.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160624/a8d2866fd2a4959d6c373e80206fc477.jpg

Bülent
24.Haziran.2016, 22:50
Maşallah çok güzel görünüyor

Nette gezerken lastik ölçü hesaplama tablosu buldum orjinal ölçü 225/70/16 eğer 245/75/16 lastik takılırsa % olarak değişim %7 küsür oluyor eğer 255/70/16 takılırsa %6 küsür oluyor önerilen %2.5 muş bu arada

Han Solo
24.Haziran.2016, 23:30

Nette gezerken lastik ölçü hesaplama tablosu buldum orjinal ölçü 225/70/16 eğer 245/75/16 lastik takılırsa % olarak değişim %7 küsür oluyor eğer 255/70/16 takılırsa %6 küsür oluyor önerilen %2.5 muş bu arada

o tabloyu linki versene abi biz de bakalım

FuatD
25.Haziran.2016, 08:02
o tabloyu linki versene abi biz de bakalım

Link bu;

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

FuatD
25.Haziran.2016, 08:04

Teşekkür ederim,

O tabloda ben de bir çok hesap yaptım ama 2" yükseltince o yüzdenin dışına çıkmak zorundaydım ben de takılabilecek en büyük çapı buldum.

FuatD
25.Haziran.2016, 08:14

Ayrıca 255 de tam turlarda viraj demirlerine sürtebilir.

archway
25.Haziran.2016, 08:53
Günaydın arkadaşlar bende kışlık lastik alıcam 4 adet aracım standart şuan üstünde 235 maxxis lastik var memnunum lastiklerimden.
Bana önerebileceğiniz kışlık lastik varmı ? Yada temiz az kullanılmış 2. elde olabilir

FuatD
25.Haziran.2016, 08:57
Günaydın arkadaşlar bende kışlık lastik alıcam 4 adet aracım standart şuan üstünde 235 maxxis lastik var memnunum lastiklerimden.
Bana önerebileceğiniz kışlık lastik varmı ? Yada temiz az kullanılmış 2. elde olabilir

Serkan bey benim aldığım BF AT lastikler kışlık gibi performans gösterir mi İstanbul'da? Biz burada 4 mevsim hatta kışın karda da kullanıyoruz :)

Sizde kar ne arar demeyin üzülürüm :)

archway
25.Haziran.2016, 10:26
Fuat Bey çok doğru yazmışsınız sizde kar ne arar :)) benim aklımda da BF var ama tam emin değilim biraz araştırma yapıcam sizlerin değerli yorumlarıyla doğru lastiği bulucam.

onur746
21.Temmuz.2016, 10:30
2"get halen bulamadım,yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba...teknik çizim ölçü vs bulabilirsek yada numune,burda yaptırmaya çalışacağım...

onur746
21.Temmuz.2016, 11:20
Kendim yazdım kendim cevapladım gibi olcak ama :) yabancı bir forumda bi kaç tane teknik çizim buldum fakat bu arkadaşın aracı XJ kasa fakat ZJ lere uyduğu söyleniyor,bilgi amaçlı paylaşayım belki işine yarayan olabilir;221122122213

FuatD
21.Temmuz.2016, 12:20
Kendim yazdım kendim cevapladım gibi olcak ama :) yabancı bir forumda bi kaç tane teknik çizim buldum fakat bu arkadaşın aracı XJ kasa fakat ZJ lere uyduğu söyleniyor,bilgi amaçlı paylaşayım belki işine yarayan olabilir;221122122213

Evet ilk iki çizim benim amerikadan getirttiklerime uyuyor.

musty.skr
21.Temmuz.2016, 12:57
Get yaptıktan sonra evet görüntüsü güzel oldu ama eksileride paylaşmak istiyorum.
Konforum düştü, yol birde boZuksa biraz sıkıntı oluyor.
Virajlarda kupa daha fazla yatıyor biraz daha dikkat gerektiriyor.
Benim tecrübe ettiklerim bunlar

onur746
21.Temmuz.2016, 13:06
Teşekkür ederim bilgilendirmeler için,getin eksileri yok değil ama görüntüsü ve düşük maliyetli oluşu tüm herşeyi unutturuyor :/

Bu arada,forumdan bir arkadaşla görüştük kendisi kite geçeceği için aracın üstündeki getleri bana verecek,tam yapmaya niyetlenmişken işi çözmüş olduk,ama bu çizimlerde illaki birinin işine yarayacaktır diye düşünüyorum...

musty.skr
21.Temmuz.2016, 13:09
Muhakkak yarar yaptırırken bu çizimler elimde olsaydı zaman kazanırdım, önce söküp üstündeki orjinal lastiklere göre yapıyorlar çünkü araç sökük bekliyor ne zaman keyfi gelirde bitirirse 3 gün sökük bekledi benim aracım ;)

onur746
21.Temmuz.2016, 16:54
Neyse artık bundan sonra yaptıracaklara yardımcı olmuş olur :)

archway
23.Temmuz.2016, 07:49
Get yaptıktan sonra evet görüntüsü güzel oldu ama eksileride paylaşmak istiyorum.
Konforum düştü, yol birde boZuksa biraz sıkıntı oluyor.
Virajlarda kupa daha fazla yatıyor biraz daha dikkat gerektiriyor.
Benim tecrübe ettiklerim bunlar

Günaydın Mustafa
Senin yazdıklarını okuduktan sonra ben vazgeçtim get taktırmaktan :))) orjinal haliyle kullanıcam

musty.skr
23.Temmuz.2016, 10:46
Günaydın Mustafa
Senin yazdıklarını okuduktan sonra ben vazgeçtim get taktırmaktan :))) orjinal haliyle kullanıcam

Boşuna demiyolar orjinal can gerisi heyecan :)

archway
23.Temmuz.2016, 12:07
Boşuna demiyolar orjinal can gerisi heyecan :)

Bende mi yaşasam acaba o heyecanı :)

Mirkan Şenol
23.Temmuz.2016, 20:13
Amortisörleriniz ve direksiyon amortisörünüz miladını doldurdu ise sürüşte hissedersiniz...
Yay üstü lastikleri get ile yay arasına koyulmalı yoksa ses yapar...
İyi bir rot balanscıya giderseniz hiç bir sorun yaşamazsınız...
Burçlar rotlar vs bazı şeylerde yıpranma varsa değişen açıları nedeni ile rahatsız edebilir...
Ben 2 aracımda da en ufak sorun ve eksi görmedim...

Han Solo
24.Temmuz.2016, 01:08

245 x70x16 cooper atr var 2.el benden çıkacak işini görür mü

archway
25.Temmuz.2016, 10:18
245 x70x16 cooper atr var 2.el benden çıkacak işini görür mü

Başkanım 245 bana uyar mı çünkü bende get yok biliyorsun benim araç standart :)

Han Solo
25.Temmuz.2016, 12:06
Başkanım 245 bana uyar mı çünkü bende get yok biliyorsun benim araç standart :)

getsiz olmaz istersen getlerle lastikleri birlikte vereyim

archway
26.Temmuz.2016, 07:24
getsiz olmaz istersen getlerle lastikleri birlikte vereyim

Sağol başkan şimdilik düşünmüyorum get takmayı...