PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wj klima ve aydınlatma sorunu yardım lütfen

Markasi
03.Mart.2017, 20:53
Mrb arkadaşlar 2000 wj aracimiz var bugün akü kutup başını söktüm geri taktım bağzi sorunlar çıktı
1.klima hiç açılmıyor önceden sorun yoktu
2. Kumanda ile kapıları açınca flasör ışıkları yanmiyor
3. Kontak takılı değilken iç aydınlatma kapılar açılınca yanmiyor neden olur acaba ışıkları ilgili ekran ayarları aktif yardimci olabilirmisniz. Ne yapmaliyim

KARADAG
03.Mart.2017, 21:35
Büyük bir ihtimalle montaj esmasında kutup başını gövdeye şase yaptırmış olabilirsiniz.badykit bölümündeki sigortaları bir kontrol ediniz sigortanız atmış

HTC One A9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Markasi
03.Mart.2017, 22:02
Büyük bir ihtimalle montaj esmasında kutup başını gövdeye şase yaptırmış olabilirsiniz.badykit bölümündeki sigortaları bir kontrol ediniz sigortanız atmış

badykit neresi acaba direksiyon altındaki sigorta kutusumu? Cvp için tşk edrim

KARADAG
03.Mart.2017, 23:02
badykit neresi acaba direksiyon altındaki sigorta kutusumu? Cvp için tşk edrim
Evet oradaki sigortları bir kontrol et.umarım aküyü araç çalışırken sökmek gibi bir hata hapmamışsındır.araç şarj ediyormu bi kontrol et

Markasi
04.Mart.2017, 07:10
Evet oradaki sigortları bir kontrol et.umarım aküyü araç çalışırken sökmek gibi bir hata hapmamışsındır.araç şarj ediyormu bi kontrol et

Yok araç çalışmıyor du oksijen sensörü felan takmıştık sistem rest atalım diye soktum böyle oldu normalde sıkıntı yoktu :) elimle gözümü oydum gibi oldu tşk ederim bir bakayım Hemen

KARADAG
04.Mart.2017, 07:58
Bazen sistem kendini korumaya alabilir geçici bir durum da olabilir aküyü tekrar sök + kutup başını gövdeye temasını sağla elektrik yüklemesi olmuştur belki deşarj olsun tekrar bi dene

Markasi
04.Mart.2017, 08:19
Bazen sistem kendini korumaya alabilir geçici bir durum da olabilir aküyü tekrar sök + kutup başını gövdeye temasını sağla elektrik yüklemesi olmuştur belki deşarj olsun tekrar bi dene

Denedim ama kutup başını bu kez gövdeye temas ettirmeden bekledim bir kaç dk... birde gövdeye temas yaptirayim tşk ederim

KARADAG
04.Mart.2017, 08:27
Taktığınız oksijen sensörü orj olmsyabilir kısa devre yapıyor veya uygun olmayan bir soketle bağlanmış olabilir onu tekrar sökerek deneme şansı yaratın kendinize.problem giderme sinsilesi genelde son yapılan işlemi geriye alma metodu olmalıdır.

KARADAG
04.Mart.2017, 08:46
Aracınıza kaçak testi yapın basit yöntemle.bütün kapıları kapatın hiç bir enerji çeken durum kalmamalı.sigorta kutusuna giren(motor bölümündeki sigorta kutusu) ana kabloyu yerinden çıkartın.şimdi sisteme giden hiç bir enerji kalmadı.jeep tavan lambasından birini çıkartın veya yedekte varsa onu kullanın.iki uçlu lamba olması ve düşük enerji çektiği için kullanması kolay olur.şimdi söktügünüz ana kablo ile kablo bağlantı ayağı arasına amplü köprü yapın.ilk etapta ampülde yanıp sönme durumu oluşur bu sistemde yüklü enerjidir bu durum normal.ancak daha sonrasında ampulün içinde kızarma şeklinde yanma ve/veya ampulun sürekli yanması gibi bir durum varsa bu sistemde kaçak olduğunu işaret eder.bunuda sigortaları tek tek sökerek hangi sigortada ampül sönerse o sigortanın beslendiği sistemi kontrol etmek suretiyle problemi çözebşliriz

Markasi
04.Mart.2017, 10:48
Aracınıza kaçak testi yapın basit yöntemle.bütün kapıları kapatın hiç bir enerji çeken durum kalmamalı.sigorta kutusuna giren(motor bölümündeki sigorta kutusu) ana kabloyu yerinden çıkartın.şimdi sisteme giden hiç bir enerji kalmadı.jeep tavan lambasından birini çıkartın veya yedekte varsa onu kullanın.iki uçlu lamba olması ve düşük enerji çektiği için kullanması kolay olur.şimdi söktügünüz ana kablo ile kablo bağlantı ayağı arasına amplü köprü yapın.ilk etapta ampülde yanıp sönme durumu oluşur bu sistemde yüklü enerjidir bu durum normal.ancak daha sonrasında ampulün içinde kızarma şeklinde yanma ve/veya ampulun sürekli yanması gibi bir durum varsa bu sistemde kaçak olduğunu işaret eder.bunuda sigortaları tek tek sökerek hangi sigortada ampül sönerse o sigortanın beslendiği sistemi kontrol etmek suretiyle problemi çözebşliriz

Sorunu çözdüm bilgileriniz le tşk ederim 10 a sigorta patlamış yedegi taktım sorun çözüldü çok yardımcı oldunuz sağolun

eay
04.Mart.2017, 18:59
Site paso dayanışma:))

archway
05.Mart.2017, 10:20

Ord.Prof. gibi adamsın be :)

Markasi
05.Mart.2017, 19:36
:) paylaşılmayan bilgi ne işe yararki yardımları için tşk ederim ersin bey e