PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

FuatD
20.Temmuz.2017, 21:41
sorunu çözdüm. çok teşekkür ederim tavsiyeniz çok işime yaradı.

[emoji1417]

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Keremuyr
21.Temmuz.2017, 11:10
Çok teşekkür ederim.aracımın ısı müşürü ,krank müşürü(ortadan kırıkmış japonla yapıştırılmış)distirübütör tablası ateşleme böbini değişti.ama halen düzelmedi sıkıntı,araba stop etmeden önce gaz düğmesinin ışıkları sönüyor.sanırım lpg beyni ile alakalı bir derdi var arabamın.dediğiniz gibi bi gazcının elini öpücem sanırım.

beyinden önce ufak kondansatörler var, onlara baktırın, benim araçta da oldu, LPG de direk stop ediyordu, önce beyinden şüphelendiler, yenisi geldi düzelmedi, sonra kondansatörü değiştirdiler sorun kalmadı, 100 TL ye halloldu.

ercumentaltuncu
21.Temmuz.2017, 14:08
uzmanlığa ihtiyacım var.bizim dana da 30x8.5x15 cooper lastikler ve orjinal orvis jantlar var. eski sahibi çirkin bi şekilde dodik taktırmış ve lastikler içerde duruyor bu görüntüden nefret ediyorum. lastikler daha 2000 km de ve değiştirmek istemiyorum.
sorum şu. bu lastiklere en geniş hangi jantı takabilirim? ve jantla birlikte spacer kullanırsam doldurabilir miyim görüntüyü?
ayrıca elinde 2. el offsetli jant olup da satmak isteyen varsa paylaşabilir mi acaba?. dodikleri sökmek istemiyorum çünkü bu sefer çamurluk boyasıyla uğraşıcam. teşekkürler 2634

yücesoy
25.Temmuz.2017, 17:16
Abiler
Malum bu ay vergi ödenecek,vergi indirim yazısı alınarak daha düşük ödeme yapılıyomuş,Bu indirim yazısını nereden alıyoruz? Benim araba 1995 5.2 zj

FuatD
25.Temmuz.2017, 17:20
Abiler
Malum bu ay vergi ödenecek,vergi indirim yazısı alınarak daha düşük ödeme yapılıyomuş,Bu indirim yazısını nereden alıyoruz? Benim araba 1995 5.2 zj

Trafik sigortanızı yaptırdığınız sigortacınızdan

bhllcan
26.Temmuz.2017, 09:49
Vergi tahakkuk ettiyse indirim olmaz. Keşke mayıs ayında başvursaydınız.

ankaralı
26.Temmuz.2017, 11:24
Vergi tahakkuk ettiyse indirim olmaz. Keşke mayıs ayında başvursaydınız.

yanlış bilği geriye dönük indirim alınabiliyor hangi yılsa o yıla ait dilekçe ile..

yenizj
26.Temmuz.2017, 15:34
aracima led aydinlatma yaptirmak istiyorum tavana bar seklinde olanlardan mi yoksa bull barin uzerine mi taktirmak daha iyi sonuc verir arkadaslar tavan atkisi uzerine monte edilecek olursa sepet vs yok aracta 97 gc 5.2

mutulug
26.Temmuz.2017, 20:52
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var... sorunumu tamircim bir türlü bulamıyor..1994 grand 5.2 zj arabam hararet 210 fahrenaytı az bi şey geçince stop ediyor ve soğutmadan çalışmıyor lpg de ve benzinde denendi aynı şeyi yapıyor.ısı müşürü grank sensörü ateşleme bobini distribütör tablası kabloları termostat ve gösterge tablosu değişti.yol bilgisayarı çalışmıyor.hararet 210 u geçince devir saati deliriyor ve araba stop ediyor.devir saati araba stop halindeykende devam ediyor aşağı yukarı hareket etmeye Konyalı kapatınca devir saati de duruyor.bu durum yüzünden arabamdan soğudum bilgisi olup yardım edebilecek varmı acaba İzmirdeyim...

mutulug
26.Temmuz.2017, 20:56
Lpg ile alakalı olmadığını tespit ettim dün benzinde de aynı şeyi yaptı yolda kaldım.yeni bi cvp paylaştım yardım edebilecek çıkar umuyorum

mjz66
27.Temmuz.2017, 04:04
Lpg ile alakalı olmadığını tespit ettim dün benzinde de aynı şeyi yaptı yolda kaldım.yeni bi cvp paylaştım yardım edebilecek çıkar umuyorum
Sevgili Murat, geçmiş olsun öncelikle; hava yakıt oranı ile alakalı bir durum olabilir, ECU hava yakıt oranını ayarlayamıyor olabilir...ayrıca düşük bir ihtimalde olsa(dile getirmek istemem asla) ama ömrü bitmek üzere olan motorlarda da yaptığı görülmüştür bu arızanın aynısını! Araç kaç km'de motoru nasıl, ne durumda öğrenmemiz gerek senden...buluruz mutlaka çözeriz adım adım gidersek👍

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mutulug
27.Temmuz.2017, 07:43
Sevgili Murat, geçmiş olsun öncelikle; hava yakıt oranı ile alakalı bir durum olabilir, ECU hava yakıt oranını ayarlayamıyor olabilir...ayrıca düşük bir ihtimalde olsa(dile getirmek istemem asla) ama ömrü bitmek üzere olan motorlarda da yaptığı görülmüştür bu arızanın aynısını! Araç kaç km'de motoru nasıl, ne durumda öğrenmemiz gerek senden...buluruz mutlaka çözeriz adım adım gidersek👍

çok teşekkür ederim,araç hararet göstergesi 210 fahrenaytı geçince devir saati çıldırıyor ve stop ediyor.onun dışında bi problem yok şıkır şıkır çalışıyor.bir çok parça değişti ama halen aynı tas aynı hamam.araba 170 milde.kazasız,ama bi süre yatmış bir askerden aldım ben bunu,görevi gereği sürekli Türkiye'de dolaşmış durmuş o yüzden km yapamamış çok fazla.bu arada rolanti motoru arızalı olduğu için benden önce sökülmüş şu an motorda rolanti motoru yok.

GC2013
27.Temmuz.2017, 08:38
Izmir de kime yaptirdiniz arabayi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

mutulug
27.Temmuz.2017, 09:01
Izmir de kime yaptirdiniz arabayi?

General oto doğan usta.2.sanayi

GC2013
27.Temmuz.2017, 09:56
Haber verecegim

2000 4.7 WG
1998 5.9 ZG

mutulug
27.Temmuz.2017, 10:31
Haber verecegim

2000 4.7 WG
1998 5.9 ZG

Teşekkür ederim,umarım arabadaki sıkıntıyı anlatabilmişimdir.

GC2013
27.Temmuz.2017, 11:12
Beni arar misin 05327768055

2000 4.7 WG
1998 5.9 ZG

ercumentaltuncu
27.Temmuz.2017, 13:50
5.2 de egsoz manifolddan kaçırıyor. contayı değiştirmem için motor falan indirmeye gerek var mı? yoksa motor üstündeyken de yapılabilir mi bu işlem? sağ taraftaki 4 lüden ses geliyor. kurcalattırmak istemiyorum bu yüzden nasıl yapıldığını bilen varsa tarif edebilirse ben de ona göre yapacak kişiyi yönlendirebilirim.

mjz66
27.Temmuz.2017, 17:20
Teşekkür ederim,umarım arabadaki sıkıntıyı anlatabilmişimdir.
Aracının km'si çok yüksek değil eğer doğruysa! ama çok uzun süreler yatmış makina da makul değildir. Zaten 25 yaşına yaklaşmış araçlarımız ve kimin elinde nasıl kullanıldığı belli değil malesef, öncesini bilmiyor yeni alanlar, motor bu kapalı kutu işte...
Şimdi; Motor ısındıkça silindir gömlek çapları da büyür, pistonlar da genleşir ama aşınmış pistonlar eskimiş motorlarda, motorun çalışmasına yetecek kadar arada ki boşluğu dolduramaz. Ölçü farkı arttıkça kompresyon kaçakları da büyür ve bir noktadan sonra yeterli kompresyon sağlanamaz...bu iş zamanı sağlanamadığı için motor ısındıkça stop eder! Sonra soğuyunca arada ki piston - gömlek boşluğu azaldığı için, kompresyon sağlanır ve düzeldim zannedip tekrar çalışır.
Umarım bunlar değildir ama böyleyse eğer rektifiye ister makina! Sırayla bakmak lazım dediğim gibi herşeye sabırla...

Excalibur
28.Temmuz.2017, 11:02
aracima led aydinlatma yaptirmak istiyorum tavana bar seklinde olanlardan mi yoksa bull barin uzerine mi taktirmak daha iyi sonuc verir arkadaslar tavan atkisi uzerine monte edilecek olursa sepet vs yok aracta 97 gc 5.2

Varsa Ön bar uzeri 60cm lik /ortalama 140w vbg. led bar tercih ederseniz hem daha ekonomik hemde daha etkili oldugunu goreceksiniz. Iceride dugmeden röleli bir uygulama olmali.

Led uygulamalarinizi resimler ile bekliyoruz.

yenizj
28.Temmuz.2017, 13:30
Varsa Ön bar uzeri 60cm lik /ortalama 140w vbg. led bar tercih ederseniz hem daha ekonomik hemde daha etkili oldugunu goreceksiniz. Iceride dugmeden röleli bir uygulama olmali.

on bar uzerine 2 adet 50 ser wattlik delici led taktirdim yuvarlak, bardan daha gosterisili ve hos oldu arkayada sadece bir tane kamp ve geri gorus icin 27 wattlik taktirdim tavan atkisi uzerine ayri ayri anahtar sigorta role vs yapildi farlardan bagimsiz calisiyor aydinlatmasi gayet guclu foto ilk firsatta yuklerim
tesekkurler

Han Solo
29.Temmuz.2017, 00:28
5.2 de egsoz manifolddan kaçırıyor. contayı değiştirmem için motor falan indirmeye gerek var mı? yoksa motor üstündeyken de yapılabilir mi bu işlem? sağ taraftaki 4 lüden ses geliyor. kurcalattırmak istemiyorum bu yüzden nasıl yapıldığını bilen varsa tarif edebilirse ben de ona göre yapacak kişiyi yönlendirebilirim.

hayır motor indirmeye gerek yok alttan birşeyler sökülecen önce manifold soğuyacak yüzeyinde bozukluk var sa düzeltme tesfiye neyse yapılacak eski conta artıkları kazınacak ben yeni yaptırdım ordan biliyorum. conta bak bulamazsan bende var fel pro marka maliyet fiyatına veririm sana değişirsin pahalı birşey değil faakt işçilik tutuyor tornacı vs ....

oxsigen
29.Temmuz.2017, 14:32
Merhaba 97 model zjnin benzin deposuna enjektörleri giderleri ve depoyu temizlemesi için katkı atıp, depoyu fulleyip uzun bir yol yapan oldumu bu işlem sağlıklımıdır. Ne zaman benzin alsam pompacı abi katkı koyayımmı temizlesin aracı diyor ? 500 ml bir sıvı benzin aldıktan sonra üzerine dökülüyor daha önce dizel bir araçta denemiş olumlu sonuç almıştım

GC2013
29.Temmuz.2017, 15:56
Merhaba 97 model zjnin benzin deposuna enjektörleri giderleri ve depoyu temizlemesi için katkı atıp, depoyu fulleyip uzun bir yol yapan oldumu bu işlem sağlıklımıdır. Ne zaman benzin alsam pompacı abi katkı koyayımmı temizlesin aracı diyor ? 500 ml bir sıvı benzin aldıktan sonra üzerine dökülüyor daha önce dizel bir araçta denemiş olumlu sonuç almıştım

Turkiye de bulabileceginiz würth ve liquimoly den sasmamaya calisin

oxsigen
29.Temmuz.2017, 16:08
Turkiye de bulabileceginiz würth ve liquimoly den sasmamaya calisin

Yorumunuz için teşekkürler bu uygulama bu motorlara sakıncalı değildir yani? Rahatlıkla yapabilirim tavsiye ettiğiniz kullanım biçimi varmıdır ayrıca ürünün tam adı nedir internetten sipariş verebilirim

GC2013
30.Temmuz.2017, 22:00
Yorumunuz için teşekkürler bu uygulama bu motorlara sakıncalı değildir yani? Rahatlıkla yapabilirim tavsiye ettiğiniz kullanım biçimi varmıdır ayrıca ürünün tam adı nedir internetten sipariş verebilirim

Ben su ana kadar bir sorun yasamadim, oktan arttiricidan valve temizleyicisine, yag katkisindan arac temizleme spreylerine kadar guvenle kullaniyorum her iki markanin urunlerini

ercumentaltuncu
31.Temmuz.2017, 09:12
hayır motor indirmeye gerek yok alttan birşeyler sökülecen önce manifold soğuyacak yüzeyinde bozukluk var sa düzeltme tesfiye neyse yapılacak eski conta artıkları kazınacak ben yeni yaptırdım ordan biliyorum. conta bak bulamazsan bende var fel pro marka maliyet fiyatına veririm sana değişirsin pahalı birşey değil faakt işçilik tutuyor tornacı vs ....

çok teşekkürler cevap için.

tasviye işçilik allahtan mesele değil. peki sağ ve sol olmak üzere iki ayrı conta mı var acaba yoksa tek mi? sizdeki contayı da alabilirim parça arma derdinden kurtulurum benim aracım 5.2 95 model farklılık var mıdır bilmiyorum tabiki.

archway
31.Temmuz.2017, 12:37

tasviye işçilik allahtan mesele değil. peki sağ ve sol olmak üzere iki ayrı conta mı var acaba yoksa tek mi? sizdeki contayı da alabilirim parça arma derdinden kurtulurum benim aracım 5.2 95 model farklılık var mıdır bilmiyorum tabiki.

95 Candır :)

ercumentaltuncu
31.Temmuz.2017, 15:32
95 Candır :)

Valla yalan yok 96 ve üzeri olan gc lerin iç tasarımları daha çok hoşuma gitse de bu 95 lerin retro havası çok cezbediyor beni :)

Han Solo
31.Temmuz.2017, 23:34

parça aynı olması lazım blok aynı sağ ve sol olarak 2 contası var set olarak zaten değiştirirsen set olarak değiş bence hazır açılmışken bi daha işçilik verme 6 ay sonra

http://95.85.20.226/i/4owYtrbJuC8D1.jpg (http://95.85.20.226/i/4owYtrbJuC8D1.jpg)

mutulug
01.Austos.2017, 07:41
Aracının km'si çok yüksek değil eğer doğruysa! ama çok uzun süreler yatmış makina da makul değildir. Zaten 25 yaşına yaklaşmış araçlarımız ve kimin elinde nasıl kullanıldığı belli değil malesef, öncesini bilmiyor yeni alanlar, motor bu kapalı kutu işte...
Şimdi; Motor ısındıkça silindir gömlek çapları da büyür, pistonlar da genleşir ama aşınmış pistonlar eskimiş motorlarda, motorun çalışmasına yetecek kadar arada ki boşluğu dolduramaz. Ölçü farkı arttıkça kompresyon kaçakları da büyür ve bir noktadan sonra yeterli kompresyon sağlanamaz...bu iş zamanı sağlanamadığı için motor ısındıkça stop eder! Sonra soğuyunca arada ki piston - gömlek boşluğu azaldığı için, kompresyon sağlanır ve düzeldim zannedip tekrar çalışır.
Umarım bunlar değildir ama böyleyse eğer rektifiye ister makina! Sırayla bakmak lazım dediğim gibi herşeye sabırla...

umarım dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmam.dün tamircimi aradım,bana tesisatta bir yerde şaseye sebep olan bir yer var dedi.ısınınca yapışıp devreyi kesiyor.dedi.her ne kadar buna inanmasamda bekliyorum ustanın yapacağını...

archway
01.Austos.2017, 08:06
Valla yalan yok 96 ve üzeri olan gc lerin iç tasarımları daha çok hoşuma gitse de bu 95 lerin retro havası çok cezbediyor beni :)

96 ve üzeri olanlar daha avrupa bizimkisi daha asil tabi şimdi diğer arkadaşlardan hemen yorumlar gelecek :)

oxsigen
01.Austos.2017, 15:30
Würth Benzin Enjektör Temizleyici Yeni Nesil 300ml
http://www.hepsiburada.com/wurth-benzin-enjektor-temizleyici-yeni-nesil-300ml-p-OTEV04893560?magaza=H%C4%B1zl%C4%B1sipari%C5%9F

Bı ürünün kullanımı çok noktalı enjeksiyona ait motor için uygunmudur 97 grand cherokee zj

bhllcan
15.Austos.2017, 12:46

Başlığı kirletiyorum biraz ama. Excalibur (Ömür Bey) Özel mesaj atmam gerekiyor size fakat mesaj kutunuz dolu.

resulözuçan
19.Austos.2017, 15:43
herkese merhaba bugün bu ürünün siparişini verdim umarım elime ulaşır ve doğru parçayı almışımdır. kargo dahil 180 dolar tuttu. 1996 gc 5.2 aracım için. normal posta yaptırdım. daha önce sipariş verenler ne yapmam gerekir gümrük vergi falan konusunda yardımcı olabilir mi acaba. teşekkür ederim şimdiden. https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=1760084&cc=1182192&jsn=384

yenizj
30.Austos.2017, 15:58
zj lerin ampul tipi ne arkadaslar uzun kisa olarak farklimi led ampulle degistirlebilirmi bilgisi olan arkadaslar?

GC2013
30.Austos.2017, 19:17
http://www.osram-americas.com/en-us/applications/automotive-lighting-systems/Pages/lrgallbulbs.aspx?year=1998&qual=245&model=1950&make=61

9004

cyberkesh
02.Eyll.2017, 09:39
Herkese iyi bayramlar benim yeşil hayvanın aküsü bitti karasudayım üstünde mutlunun 75 liği var sıgarsa daha yüksek kapasiteli taktırayım mı yoksa 75 lik mi koyalım birde dün takviye yaptıktan sonra rölantide 2 3 dk çalışıp stop etti bunu neden yapmıştır Acaba

Feyz
02.Eyll.2017, 13:26
benim wjye 72'lik akü bitince 90'lık taktık
aküde şarj olmadığı için stop eder, takviye kablolarını bağlayıp çalıştırınca 1 2dk rölantide gazı kesmeyin. eğer münkünse far vs. de açmayın bir süre şarj dinamosu edebildiği kadar şarj etsin. akü bittiyse eğer, stop da ondandır.

herkesin bayramını kutlar, küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim.

bahadr
02.Eyll.2017, 19:49
Herkese iyi bayramlar.
97 zj 5.2 sahibiyim.yanlışlıkla kumanda üzerindeki panic butonuna bastım. ama tekrar basmama, kapıları açmama, aracı çalıştırmama rağmen susmadı. Son çare akü eksi kutup başını sökerek susturdum.
Neden olmuş olabilir?

cyberkesh
02.Eyll.2017, 20:37
benim wjye 72'lik akü bitince 90'lık taktık ������������
aküde şarj olmadığı için stop eder, takviye kablolarını bağlayıp çalıştırınca 1 2dk rölantide gazı kesmeyin. eğer münkünse far vs. de açmayın bir süre şarj dinamosu edebildiği kadar şarj etsin. akü bittiyse eğer, stop da ondandır.

herkesin bayramını kutlar, küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim.

Koskoca karasuda adapazarında ters kutup 72 amper akü bulamadık :) bende akü şarj olsun diye melen tarafına dolaşmaya gittim yol kenarında bi benzinligin içinde lastikci bi arkadaşta akçakoca da durdum ölçüm vs yaptı abi akün canavar gibi dedi değiştirmeye gerek yok şaşırdım bende hakkitende değerler normal di şarj dinamosunda problem olabilir mi acaba şuan için araba çalışıyor düzgün olarak

Feyz
02.Eyll.2017, 22:32
bizde giresunda bulamadık, trabzondan ertesi güne getirttik :)
o ölçüme güvenme, ömrü bitmiştir.

cyberkesh
02.Eyll.2017, 23:32
bizde giresunda bulamadık, trabzondan ertesi güne getirttik :)
o ölçüme güvenme, ömrü bitmiştir.

Bana da dediler pazartesi anca getirtebiliriz diye ama zaten pazartesi dönüyorum istanbula :) gidene kadar diri tutayım bari aküyü istanbulda değiştirim artık

Feyz
03.Eyll.2017, 03:52
yanlışım olmasın ama tekrar panic veya unlock butonuna basınca durması gerekiyordu. ya da 15mph hıza ulaşınca kesin duruyor.

yenizj
03.Eyll.2017, 09:02
Teşekkürler led ile değiştirmek mümkünmü bu 9004 nadir bulunuyor sanırım h4-7 vs gibi yaygın değil

yenizj
03.Eyll.2017, 09:04
Bende 2 gün önce değiştirdim aküyü 90 lık ters kutup rahatlıkla sığdı ama 5-6 dükkan gezdik bulana kadar aküyü

Feyz
03.Eyll.2017, 12:45
9004 tipi led ülkemizde çok bulunmuyor. amazon, ebay vs. araştırarak daha da uyguna alabilirsiniz.

yenizj
03.Eyll.2017, 13:20
Ebay de kargo fiyatları uçuk üründen pahalıya geliyor aliexpreste bi bakayım sağolun

yenizj
03.Eyll.2017, 20:54
Aliex de buldum ancak sadece ampul değişimi yetermi yoksa ballast gibi birşey de gerekiyormu yoksa elektrikçi off road aydınlatmalara yaptığı gibi röle vs koysa yeterlimi bilgisi olan varmı

bhllcan
05.Eyll.2017, 14:57
Arkadaşlar merhaba. Aracında bu aparattan (direksiyon kutusu güçlendirme) takılı olanlar 1-2 örnek fotoğraf atabilir mi? (lütfen googleden olmasın takılı ise orjinal araçtan olursa cok makbule geçer.) sanayideki ustalar ehlikeyf anlamadık diyip yapmıyor. Bir kaç yere sordum satan yok bulamadım parçayı. Nascar jeep e sordum onunda mallar gelmemiş hala. Arabamı kullanamıyorum bu sebepten dolayı. Satan yapan varsa bildiğiniz en azından paylaşırsanız sevinirim.

https://kevinsoffroad.com/product/hard-kor-steering-box-brace-for-9398-6cyl-zjs-powdercoated-2/#gsc.tab=0

ercumentaltuncu
11.Eyll.2017, 17:32
gc zj sinde double din multimedya kullanan var mı? varsa 7inchlik bir model yuvaya adapte edilebilir mi? görsel paylaşabilecek olan var mı? teybi değiştirip double din androide geçmek gibi bir niyetim var.

ercumentaltuncu
11.Eyll.2017, 21:23
95 zj icin sağ stop ve sağ ön sinyal ariyorum. Sağ ön sinyal ici turuncu beyaz olan cinsten. Elinde fazla olup da satmak isteyen var mi acaba ?

mjz66
12.Eyll.2017, 04:25
gc zj sinde double din multimedya kullanan var mı? varsa 7inchlik bir model yuvaya adapte edilebilir mi? görsel paylaşabilecek olan var mı? teybi değiştirip double din androide geçmek gibi bir niyetim var.
Havalandırmanın üstünden yarım santim kadar traşlayınca bizim zj lere cuk oturan tek multimedya; Dodge Nitro'nun orjinal teybidir👍1300-1400 lira civarında ve çok var Türkiyede...bu kış yapıcam ben de

mjz66
12.Eyll.2017, 04:31
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170912/b9c35a6c7729d6dc8210a37e6d5fb38f.jpg

Bu da başka bir marka teyp, yapan da İstanbulda tesisatçı bir arkadaşım, bir tanıdığımızın zj sine taktı nefis oldu (o aracın gerçek fotosu)

archway
12.Eyll.2017, 07:43
Havalandırmanın üstünden yarım santim kadar traşlayınca bizim zj lere cuk oturan tek multimedya; Dodge Nitro'nun orjinal teybidir1300-1400 lira civarında ve çok var Türkiyede...bu kış yapıcam ben de

Orjinalliğimi bozucan Levent :) Bırak orjinal teybi kalsın

FuatD
12.Eyll.2017, 07:58
Havalandırmanın üstünden yarım santim kadar traşlayınca bizim zj lere cuk oturan tek multimedya; Dodge Nitro'nun orjinal teybidir[emoji106]1300-1400 lira civarında ve çok var Türkiyede...bu kış yapıcam ben de

Levent Nitro teybi direksiyondan kumandayı destekliyor mu?

yenizj
12.Eyll.2017, 10:50
yukardaki teyp hangi marka acaba avgo mu

mjz66
12.Eyll.2017, 13:06
Orjinalliğimi bozucan Levent :) Bırak orjinal teybi kalsın
Bir tek buna varım, orjinal mopar jeep teyp bu da, çok modern oluyor, yapıcam:)

mjz66
12.Eyll.2017, 13:07
Levent Nitro teybi direksiyondan kumandayı destekliyor mu?

Destekliyor, kablosu var👍 onu da kullanmaya devam ediyosun

mjz66
12.Eyll.2017, 13:07
yukardaki teyp hangi marka acaba avgo mu
Ya avgo ya da navicox

atmaca08
12.Eyll.2017, 17:00
Bu resimdeki ilanı sahibindende gördüm de yazdım ilan sahibine ama cevap alamadım bu teyp kaç inç marka model nedir, birde aklınızda olsun fiat linea model araçların androidli multimediası var onlar güzel tam oturuyor ama fiyatı 1000 tl kadar

ercumentaltuncu
12.Eyll.2017, 18:44
Ben de bu urunu buldum. Daha once kullanan arkadasda var fiyat performans olarak cok basarili. Dokunmatigi falan kapasitif.
Ama emin olupta siparis veremedim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-tum-araclar-uyumlu-android-son-surum-8-dabil-ozel-fiyat-480440775/detay

atmaca08
12.Eyll.2017, 21:21
Ben de bu urunu buldum. Daha once kullanan arkadasda var fiyat performans olarak cok basarili. Dokunmatigi falan kapasitif.
Ama emin olupta siparis veremedim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-tum-araclar-uyumlu-android-son-surum-8-dabil-ozel-fiyat-480440775/detay

Acaba foofraf varmı kesmeden sığıyormu bunlar olmassa fiat linea androidli multimedia alacam karar aşamasandıyaım

resulözuçan
14.Eyll.2017, 16:32
İyi günler zj nin silecek ölçüleri aynı mı yani bu silecekler doğrumu https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170914/bd91c210669cd6d5de389d8b63058c32.jpg

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atmaca08
17.Eyll.2017, 15:54
Merhaba acaba grand cherokee zj nin orjinal kumandası sustalı kumanda anahtarlıgına uyarlanabilirmi

yenizj
18.Eyll.2017, 11:21
Aracı uzun süreli park ettiğimde fren pedalı sertleşmeye başladı son bir haftadır çalıştırınca düzeliyor fren hortum kaçağı yada westinghouse galiba fikri olan varmı arkadaşlar

ercumentaltuncu
19.Eyll.2017, 18:34
bizim orvisin lifterlarından ses gelmeye başladı... soğukken şık şık şık şık şık edip beni tribe sokuyor. ısınınca kesiyoruz sesi...

daha önce lifter sesi kesici katkı kullanıp verim alan var mı acaba? veya illa değiştirmek şart mıdır?

GC2013
19.Eyll.2017, 22:45
Kisa sureli keser sonra yine baslar

2000 4.7 WG
1998 5.9 ZG

cyberkesh
20.Eyll.2017, 00:56
Zj'nin bijon kapaklarından birine veda etmiştim karasuda :) şu sıralar sanayi'ye inecek vaktim olmuyor netten bulunabilir mi bunlar acaba :D
2657

FuatD
20.Eyll.2017, 07:19
Zj'nin bijon kapaklarından birine veda etmiştim karasuda :) şu sıralar sanayi'ye inecek vaktim olmuyor netten bulunabilir mi bunlar acaba :D
2657

JEEP GRAND CHEROKEE BİJON SOMUNU KROM ADET FİYATIDIR
İlan No: 346027719
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-jeep-grand-cherokee-bijon-somunu-krom-adet-fiyatidir-346027719/detay

ercumentaltuncu
20.Eyll.2017, 16:29
bizim orvisin lifterlarından ses gelmeye başladı... soğukken şık şık şık şık şık edip beni tribe sokuyor. ısınınca kesiyoruz sesi...

daha önce lifter sesi kesici katkı kullanıp verim alan var mı acaba? veya illa değiştirmek şart mıdır?

lifterleri değiştirmek ne kadar mal olur yaklaşık olarak peki? veya daha doğrusu böyle şıkırdayarak kullanmakta bir problem olur mu?

cyberkesh
20.Eyll.2017, 19:15
JEEP GRAND CHEROKEE BİJON SOMUNU KROM ADET FİYATIDIR
İlan No: 346027719
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-jeep-grand-cherokee-bijon-somunu-krom-adet-fiyatidir-346027719/detay

Teşekkür ederim hocam verdim 2 adet sipariş :)

FuatD
20.Eyll.2017, 19:16
Teşekkür ederim hocam verdim 2 adet sipariş :)

[emoji1417]

GC2013
20.Eyll.2017, 22:45
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170920/8a8da8b4f40edfe861fbec887fc2818c.jpg

Tekerinizde rahat olsun kafanızda

cyberkesh
20.Eyll.2017, 22:54

Kamu spotu gibi olmuş abi :D bu ay aliexpress e ıvır zıvır çok gömüldüm :) önümüzdeki ay da bunu sipariş geçeyim bari bulunsun arabada teşekkürler :D

GC2013
21.Eyll.2017, 05:05
Amerikan mali, çin de bulamayabilirsin

archway
21.Eyll.2017, 08:11
Oğuzhanım Serkan kaptan arabasına çin malı birsey takmaz herşeyi orjinal USA den gelmedir :)

atmaca08
21.Eyll.2017, 09:41
grand cherokee zj araç bir süre sonra dııt dııt dııt bekleme dııt dııt dııt şekliden alarm çalıyor ve bilgi ekranına baktığımda hafızası silinmiş oluyor arka bagaj camı kilitleniyor ama sensöründe bi temassızlık var acık gösteriyor başka bir sorun yok bu sebepten yaparmı alarm çalması yada başka sebebi varmı dır ve bilgi ekranı neden sıfırlanır

DEŞİFRE
21.Eyll.2017, 10:53
grand cherokee zj araç bir süre sonra dııt dııt dııt bekleme dııt dııt dııt şekliden alarm çalıyor ve bilgi ekranına baktığımda hafızası silinmiş oluyor arka bagaj camı kilitleniyor ama sensöründe bi temassızlık var acık gösteriyor başka bir sorun yok bu sebepten yaparmı alarm çalması yada başka sebebi varmı dır ve bilgi ekranı neden sıfırlanır

akü sorunu olursa sıfırlanır

atmaca08
21.Eyll.2017, 19:32
akü sorunu olursa sıfırlanır

Akü durımu iyi gevşeklikte yok

cyberkesh
21.Eyll.2017, 21:04
Amerikan mali, çin de bulamayabilirsin

Doğrudur abi aliEx'de olmaz muhtemelen ya amazon ya ebay üzerinden hallederim artık :)

cyberkesh
21.Eyll.2017, 21:08
Oğuzhanım Serkan kaptan arabasına çin malı birsey takmaz herşeyi orjinal USA den gelmedir :)

En güzelini yapıyo abi :D

yenizj
23.Eyll.2017, 09:29
arkadaslar aracimin(97 zj) yeni muzik sisteminde bir sorun oldu soktuk taktik muzik sistemini ancak parklar ve sislerle beraber gosterge paneli aydinlatmasida yanmiyor simdi. muhtemelen sigorta atti bizim araclarda 3 tane sigorta kutusu var benim bildigim direksiyon alti torpido altinda kapinin orada ve motor bolumunde .bu sorunlara yol acan sigorta nerededir bilgisi olan varmi hepsini sokmeyelim .

GC2013
23.Eyll.2017, 11:48
arkadaslar aracimin(97 zj) yeni muzik sisteminde bir sorun oldu soktuk taktik muzik sistemini ancak parklar ve sislerle beraber gosterge paneli aydinlatmasida yanmiyor simdi. muhtemelen sigorta atti bizim araclarda 3 tane sigorta kutusu var benim bildigim direksiyon alti torpido altinda kapinin orada ve motor bolumunde .bu sorunlara yol acan sigorta nerededir bilgisi olan varmi hepsini sokmeyelim .

97 model aracanızın sigorta şemasını internetten bulursunuz, sanırım paylaşmaya gerek yok. Ama size daha iyi bir tavsiye vereyim, sigorta kalemiyle tek tek bütün sigortalarınızı kontrol edin, arızalı olan ancak sizin bilmediğiniz başka bir sigorta da çıkabilir[emoji6]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/b2b56a3134bf8952d2467a742b2c27fb.jpg

yenizj
23.Eyll.2017, 14:29
Şemayı buldum ancak hangi sigorta kutusunda parklar ve gösterge panelinin sigortaları onunla ilgili bilgi yok fuse no ları var sadece
Teşekkür ederiz yanıt için

GC2013
23.Eyll.2017, 17:44
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkerHfLNx2mTnC_g0lmGGczmiCERrsQ d8GbDaaXXbVWbA4Ignpf1Znkis-JA

Park lambaları burada var sanırım üstte yazıyor

archway
23.Eyll.2017, 17:45

Kaptanım hiç benim canavara bundan sipariş vermiyoruz :)

GC2013
23.Eyll.2017, 17:45
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQuz0_cSMnDNRNBX8Jb8urEinWjfvrld 4cDKNyOb4n8wt55kEy5

12. Ve 21. 15A lik sigortalar aradıklarınız

yenizj
23.Eyll.2017, 18:49
Teşekkürler bugün elektrikçiye gittim sağ taraf torpido altındaki 15 nolu sigorta problemli imiş yurtdışı kaynaklarda da park plaka gösterge paneli 15 diyordu ancak sigortayı değiştirdikten sonra parkları açınca arka hoparlörlerden cızırtı gelmeye başladı uğraştı elektrikçi çözemedi amfiden elektrik alıyor dedi bıraktı başka bir elektronikçiye gittim bakamadı ama bu sistem amfiye uymaz falan dedi piyasada birsürü sonradan takılma ses müzik sistemi var onlar nasıl çalışıyor anlayanı bulamazsan bu araçlar çok uğraştırıyor far anahtarını çevirmezsen cızırtı yok ama açınca arkadan ses yerine cızırtı geliyor

GC2013
24.Eyll.2017, 13:06
Her zaman

2000 4.7 WG
1998 5.9 ZG

ercumentaltuncu
26.Eyll.2017, 12:27
son zamanlarda sabah ilk çalıştırmadan sonra yaklaşık 1 dk bekledikten sonra hareket ediyorum. ısı belli bir seviyeye gelince lpg ye geçiyoruz ve gitmeye devam ediyoruz.

trafikte frene basıp durma eylemine geçtiğimde tam duracakken motor sanki nefes alamıyor gibi devir düşürüp tam stop edecekken kükreyerek 1.5 k bandına geliyor ve benzine geçiyor. bir süre sonra tekrar gaza geçiyor ve devam ediyor.

motor tamamen ısınıncada bazen kafasına estimi dururken çat diye stop etmeye başladı. bunu sadece sabahaları işe giderken yapıyor başka zaman bir sorun yok. trafiğimi sevmedi aldığım gazı mı beğenmiyor bilmiyorum. tecrübesi olan varsa ne yapmak gerekir? lpg filtresi 500km önce falan değişti bakımı ve ayarları yapıldı. benzinde zaten en ufak bir sorun yok dağı taşı yırtıyor, keza lpgde de bir fark göremiyorum sanırım hacımden dolayı. ancak bu sabahları iki ileri bi geri tıkırdamaları öksürmeleri can sıkmaya başladı

KARADAG
26.Eyll.2017, 13:01
Saygıdeğer jeep kullanıcısı; edindiğim tecrübeler doğrultusunda lpg sistemi ile alakalı problemin var ve bunun bir kaç sebebi olabilir.Büyük bir ihtimal ile lpg beyin diyaframın eskimiş yıltılmış ve gereğinden fazla yakıt karışımı yapıyor.bunu değiştirmen yada değiştirecek bir servise acilen gitmen tavsiye edilir.öncelikle servisler yeni beyin satma konusunda ısrarcı olur daha fazla para kazanmak adına lpg markan nedir bilemiyorum ancak diyaframlar tamir kiti olarak satılmakta internetten kolaylıkla temin edebilirsin ucuz fiyatlara.el becerisi olan için değiştirmesi pek ala mümkün.bir diğer problem lpg hararet müşürü arızalı olabilir.su ısısı belirli seviyeye gelmeden geçiş yapıyor olabilir ve bu sorun aracın kararsız çalışmasına neden olabilir.Ancak ilk yazdığım muhtemel problemin tecrübe ile sabit...

ercumentaltuncu
27.Eyll.2017, 10:22
Saygıdeğer jeep kullanıcısı; edindiğim tecrübeler doğrultusunda lpg sistemi ile alakalı problemin var ve bunun bir kaç sebebi olabilir.Büyük bir ihtimal ile lpg beyin diyaframın eskimiş yıltılmış ve gereğinden fazla yakıt karışımı yapıyor.bunu değiştirmen yada değiştirecek bir servise acilen gitmen tavsiye edilir.öncelikle servisler yeni beyin satma konusunda ısrarcı olur daha fazla para kazanmak adına lpg markan nedir bilemiyorum ancak diyaframlar tamir kiti olarak satılmakta internetten kolaylıkla temin edebilirsin ucuz fiyatlara.el becerisi olan için değiştirmesi pek ala mümkün.bir diğer problem lpg hararet müşürü arızalı olabilir.su ısısı belirli seviyeye gelmeden geçiş yapıyor olabilir ve bu sorun aracın kararsız çalışmasına neden olabilir.Ancak ilk yazdığım muhtemel problemin tecrübe ile sabit...

verdiğiniz cevap için çok teşekkürler hocam. lpg markası atiker aracı aldığımdan beri sorun yaşamıyordum son zamanlarda çok can sıkmaya başladı. umarım dediğiniz gibi bir işlemdir arıza.

KARADAG
27.Eyll.2017, 10:35
Ercüment, aynı problem Tacettin (kayınbiraderim)'in 5.2 de de vardı.Onun sistemde atiker.Hatta bu konuya dair daha önce bilgi paylaşmıştım.Onun beyin(regülatör) diyaframları yırtılmış yeni bir tamir takımı aldım yanlış hatırlamıyorsam 50-60 tl birşeydi kendim değiştirdim sorun çözüldü.Lpg için birkaç problem var zaten birincisi bu diğerleri ya enjektör yada map ve hararet müşürü.enjektörleri bir pense yardımı ile sıkıştırarak tek tek dene araçta enjektörün sistemini tıkadığında araçta sarsıntı oluyorsa sağlamdır bir değişiklik olmuyorsa o enj veya kablo bağlantısında problem var demektir.bu denemeden sonra beyin konusunda yoğunlaş muhtemelen arıza oradan çıkacaktır.Hele ki lpg beyin bakımı 3-5 sene yapılmadıysa ki bu konuda bir fikrinizin olmadığını düşünüyorum kesinlikle diyaframlar yırtılmıştır.

Feyz
27.Eyll.2017, 19:12
rölantide de devirde sallanma varsa sorun rölanti motorundan olabilir. başıma geldi..

ycankes
28.Eyll.2017, 13:43
son zamanlarda sabah ilk çalıştırmadan sonra yaklaşık 1 dk bekledikten sonra hareket ediyorum. ısı belli bir seviyeye gelince lpg ye geçiyoruz ve gitmeye devam ediyoruz.

trafikte frene basıp durma eylemine geçtiğimde tam duracakken motor sanki nefes alamıyor gibi devir düşürüp tam stop edecekken kükreyerek 1.5 k bandına geliyor ve benzine geçiyor. bir süre sonra tekrar gaza geçiyor ve devam ediyor.

motor tamamen ısınıncada bazen kafasına estimi dururken çat diye stop etmeye başladı. bunu sadece sabahaları işe giderken yapıyor başka zaman bir sorun yok. trafiğimi sevmedi aldığım gazı mı beğenmiyor bilmiyorum. tecrübesi olan varsa ne yapmak gerekir? lpg filtresi 500km önce falan değişti bakımı ve ayarları yapıldı. benzinde zaten en ufak bir sorun yok dağı taşı yırtıyor, keza lpgde de bir fark göremiyorum sanırım hacımden dolayı. ancak bu sabahları iki ileri bi geri tıkırdamaları öksürmeleri can sıkmaya başladı

Merhaba. Aynı problemleri benzindede yapıyorsa rolanti sensörüdür.

yenizj
29.Eyll.2017, 16:34
arkadaslar zj nin far arkasinda ampulu sabitlemeye yarayan plastik bir halka var 1 tanesi yok benim aracta solda filtrenin oldugu yerde headlight bulb retainer ring diye geciyor parca no 4388589 ancak aradigim jeep yedek parcacilarinda yok yurtdisinda 2.5-3 dolarlik bir parca elinde olan ya da bulabilecegim yer bilen en kotu cikma far olup uygun fiyata verebilecek olan var mi aramizda

Han Solo
02.Ekim.2017, 16:35
arkadaslar zj nin far arkasinda ampulu sabitlemeye yarayan plastik bir halka var 1 tanesi yok benim aracta solda filtrenin oldugu yerde headlight bulb retainer ring diye geciyor parca no 4388589 ancak aradigim jeep yedek parcacilarinda yok yurtdisinda 2.5-3 dolarlik bir parca elinde olan ya da bulabilecegim yer bilen en kotu cikma far olup uygun fiyata verebilecek olan var mi aramizda

galiba var ama aramam lazım nerde

GC2013
02.Ekim.2017, 19:13
Yurtdisinda orjinal mopar 8 dolara var amazonda, turkiye ye gonderiyor

atmaca08
03.Ekim.2017, 08:33
vites kolum çok gevşek gibi bazı araçlarda sım sıkı ve sert nasıl düzeltebiliriz

atmaca08
05.Ekim.2017, 22:26
zj için kırmızı renkte poliüretan malzemeden yapılmış burç setleri nasıldır acaba, parçacıdan aldığımız burçlar kısa sürede bozuluyor. Yada tavsiyeleriniz nedir

Han Solo
05.Ekim.2017, 22:44
zj için kırmızı renkte poliüretan malzemeden yapılmış burç setleri nasıldır acaba, parçacıdan aldığımız burçlar kısa sürede bozuluyor. Yada tavsiyeleriniz nedir

üç küruş fazla olsun kırmızı olsun...daha uzun dayanacağı kesin

atmaca08
05.Ekim.2017, 22:48
eyvallah başkan tr den alabileceğim bir adres var mı ?

06kd941
09.Ekim.2017, 10:22
Benimde abs isigi yaniyor son 3 gundur. Arada bir sonuyor kisa sureli olmak kaydiyla. Obd cihazindanda ariza kodu alamiyorum garip bir durum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yenizj
09.Ekim.2017, 20:54
2.5 dolarada var ama kargo sıkıntı tr de farla birlikte mevcut sadece stok kodunu girdik çıkmadı hiçbir yerde

yenizj
09.Ekim.2017, 20:56
galiba var ama aramam lazım nerde
Bulursanız haber verirmisiniz şimdilik izolasyon bandı ile sağlamlaştırdım sorun yok ama orijinal olsa daha iyi bulamazsam tek far alacam o da 130 tl gibi

yenizj
09.Ekim.2017, 20:57
Benimde abs isigi yaniyor son 3 gundur. Arada bir sonuyor kisa sureli olmak kaydiyla. Obd cihazindanda ariza kodu alamiyorum garip bir durum

Abs arada yanıyor bendede lehim atması durumudur muhtemelen cihazda hata vermiyorsa

06kd941
09.Ekim.2017, 22:51
Abs beynimi lehim atiyor peki ?

yenizj
09.Ekim.2017, 23:33
Konusu var forumda aratın detaylı anlatıyor tamirine kadar

06kd941
09.Ekim.2017, 23:50
Tesekkurler bakicam detaylara

bahadr
15.Ekim.2017, 18:41
Bugün araç park halindeyken panic devreye girmiş, komşum haber verdi. kapıları açınca sustu. Ardından aracı çalıştırıp hareket ettim, far konumunu otomatiğe aldım fakat sürekli, 1 saniyenin altında sürelerde farlar da dahil tüm ışıklar açılıp kapanmaya başladı. Torpidodan da açılıp kapanma sesi geliyordu.

Bunlara benzer bir şey başına gelen var mı? Beyin mi gidiyor yoksa =)

Han Solo
23.Ekim.2017, 17:10
Bugün araç park halindeyken panic devreye girmiş, komşum haber verdi. kapıları açınca sustu. Ardından aracı çalıştırıp hareket ettim, far konumunu otomatiğe aldım fakat sürekli, 1 saniyenin altında sürelerde farlar da dahil tüm ışıklar açılıp kapanmaya başladı. Torpidodan da açılıp kapanma sesi geliyordu.

Bunlara benzer bir şey başına gelen var mı? Beyin mi gidiyor yoksa =)

sanki alarm devrede gibi geliyor bana aküyü söküp bi gece bekletesene her derde deva

bahadr
23.Ekim.2017, 18:09
Abi cozdum. Dedigin gibi alarmmis. Alarmin faal oldugunu ogrendim boylece:)
Arka cam switchi bozulmus. Park halinde iken devreye girip cikip alarmi calistiriyormus.
Far sensoru icin de modulun icunde bir yerlede lehim bozulmus sanirim. Yabanci forumlarda bahsetmisler. Musait bir zamanda sokup bakacagim

ALLFA_ng_n
27.Ekim.2017, 04:58
Abi cozdum. Dedigin gibi alarmmis. Alarmin faal oldugunu ogrendim boylece:)
Arka cam switchi bozulmus. Park halinde iken devreye girip cikip alarmi calistiriyormus.
Far sensoru icin de modulun icunde bir yerlede lehim bozulmus sanirim. Yabanci forumlarda bahsetmisler. Musait bir zamanda sokup bakacagim
selam :) farlar ile ilgili aynı problemi yaşıyorum çözünce haber versen :) yada beraber parçalasak :)

atmaca08
27.Ekim.2017, 19:14
sanki alarm devrede gibi geliyor bana aküyü söküp bi gece bekletesene her derde deva

Ne gibi bir reçete bu sayın hocam nelere şifa olur

atmaca08
28.Ekim.2017, 17:57
Selamlar zj de motor stop edince elektiğide kesiyor yani teybin kapanmasını istemiyorum off konumuna getirince kapanmasını istiyorum nasıl çözebiliriz (teybe direk elektrik vermek istemiyorum)

FuatD
28.Ekim.2017, 17:59
Selamlar zj de motor stop edince elektiğide kesiyor yani teybin kapanmasını istemiyorum off konumuna getirince kapanmasını istiyorum nasıl çözebiliriz (teybe direk elektrik vermek istemiyorum)

Off konumundan bir tur geri çevirirseniz tüm aksamlara elektrik gider, teyp de çalışır aslında

VolkanG
28.Ekim.2017, 18:05

Teybin ACC kablosuna 12V vermeden olmuyor sanırım.Off konumda da kapanmıyor ancak.

atmaca08
28.Ekim.2017, 18:39
istediğim o değil araç yürür halde bi yerde durdum mıtor stop ettim 1 kademe, 5 dk sınra tekrar yürüccem o süre zarfımda arabadayım teyp kapanmasın istiyorum

mjz66
28.Ekim.2017, 20:45
istediğim o değil araç yürür halde bi yerde durdum mıtor stop ettim 1 kademe, 5 dk sınra tekrar yürüccem o süre zarfımda arabadayım teyp kapanmasın istiyorum
Çok şey istiyosun zj'den Gökhan:)
Orjinal teyple yapamazsın malesef:)

atmaca08
28.Ekim.2017, 21:29
Çok şey istiyosun zj'den Gökhan:)
Orjinal teyple yapamazsın malesef:)

ama olması gerekeni istiyorum kısa süreli start stopta teyp acılıp kapanıyor
Orjinal teyp değil 4 inc ekranlı multimedia :) en son çare şu geldi aklıma start stop sistemi var onun sadece buton sistemi ile kullanmak istiyorum onlada aynı şekildemi olur acaba

DEŞİFRE
29.Ekim.2017, 00:56
@atmaca teyp kapanınca ayarlar sıfırlanıyor anladığım kadarıyla? bu teyplerde bi tane hafıza kablosu oluyor, onu direk bağlıyorsuın, sonra açıp kapansa da ayarlar sıfırlanmıyor. seninki sanırım yanlış bağlanmış.

atmaca08
29.Ekim.2017, 01:39
@atmaca teyp kapanınca ayarlar sıfırlanıyor anladığım kadarıyla? bu teyplerde bi tane hafıza kablosu oluyor, onu direk bağlıyorsuın, sonra açıp kapansa da ayarlar sıfırlanmıyor. seninki sanırım yanlış bağlanmış.

Sıfırlanmıyor hafıza kablosunda elektrik var ben anlatamadım sanırım araba çalışrken 1 tık geri çevirdik araba stop etti ve burda teybinde elektriğini kesiyor ben kesmesini istemiyorum taki off konumuna getirene kadar

oxsigen
29.Ekim.2017, 19:55
Araçlarda far bağlantı ayakları var, bunu nereden temin edebilirim. sorduğum bir çok parçacıda bulamadım. Far camlarının sabitlenmesi için gereken bir aparat.

Han Solo
30.Ekim.2017, 00:14
Araçlarda far bağlantı ayakları var, bunu nereden temin edebilirim. sorduğum bir çok parçacıda bulamadım. Far camlarının sabitlenmesi için gereken bir aparat.

foto var mı

atmaca08
30.Ekim.2017, 08:55
2678

sanırım bundan bahsedior

ercumentaltuncu
30.Ekim.2017, 15:12
geçenlerde talihsiz bir şekilde 3 kuruşluk benzin hortumu bizim dananın eski sahibine pahalı geldiğinden dolayı bahçe hortumu ile değiştirdiğinden mütevellit küçük çapta bir yangın yaşadım.

neyseki hallettik yanan bölümleri revize ettik.

ancak coolant sensor denen müşür olduğunu düşündüğüm arkadaşı orjinal olarak bulamadım. hararet saatim 100 f ile bir tık ilerisinde geziniyor ve doğru ölçmüyor.

2 adet coolant sensör varmış sanırım zj lerde. biri motor beynine iletim yapan diğeride göstergeyi çalıştıran?

bunları nerden nasıl temin edebilirim? elinde olan var mı veya?

bir de sürücü kapısı sensörü gerekiyor driver door ajar olayı için.

teşekkürler

atmaca08
30.Ekim.2017, 15:26
Geçmiş olsun

ercumentaltuncu
30.Ekim.2017, 15:41
Geçmiş olsun

çok teşekkürler hocam

mutulug
30.Ekim.2017, 16:09
Arkadaşlar 94 Grand Cheroki 5.2 için beyin lazım piyasadaki fiyatlar 1200 ile 1500 arası daha hesaplı bulabilirmiyiz yardım edebilecek olan varmıdır.şimdiden teşekkür ederim.izmirden yazıyorum

oxsigen
30.Ekim.2017, 23:32
2678

sanırım bundan bahsedior

foto var mı

Evet resimdekinden

denizcaliskan
31.Ekim.2017, 11:10
Merhaba arkadaşlar,
Benim ZJ ilk kalkışta sağa sola dönerken arka taraftan katır kutur sesler çıkartmaya başladı, çok rahatsız edici değil ama sebebi ne olabilir acaba?
Birde, geçenlerde çamura girdim motor kaputunun içi çamur olmuş, motoru maslak atatürk sanayide düzgün yıkatabileceğimiz bir yer varmıdır? Tavsiye edermisiniz?

06kd941
31.Ekim.2017, 11:14
Catur cutur ses arka defrasiyelinizin kilitindeki balatalar omrunu bitirmis o larin degismesi lazim

denizcaliskan
31.Ekim.2017, 11:25
Ortalama masrafı ne olur acaba?
Birde direksiyon yağı kaçıyor, şimdi bakıma sokacağım aracı, tahmini maliyet yapmaya çalışıyorum :rolleyes:

ercumentaltuncu
31.Ekim.2017, 12:46
geçenlerde talihsiz bir şekilde 3 kuruşluk benzin hortumu bizim dananın eski sahibine pahalı geldiğinden dolayı bahçe hortumu ile değiştirdiğinden mütevellit küçük çapta bir yangın yaşadım.

ancak coolant sensor denen müşür olduğunu düşündüğüm arkadaşı orjinal olarak bulamadım. hararet saatim 100 f ile bir tık ilerisinde geziniyor ve doğru ölçmüyor.

2 adet coolant sensör varmış sanırım zj lerde. biri motor beynine iletim yapan diğeride göstergeyi çalıştıran?

teşekkürler

eay
01.Kasm.2017, 15:15
Geçmiş olsun,ucuz atlatmışsınız..

oxsigen
02.Kasm.2017, 23:37
Ortalama masrafı ne olur acaba?
Birde direksiyon yağı kaçıyor, şimdi bakıma sokacağım aracı, tahmini maliyet yapmaya çalışıyorum :rolleyes:

hocam ben bir bakıma girdim, motor, şanzıman hariç herşeyi resmen yenileyip elden geçirdim, 6500 tl tuttu. ufacık bir sebepten bakıma girdim, 10 tane farklı sorun çıktı. Size tavsiyem el atacaksanız yüklü gidin :) bir kaç bin lirada masrafı var halen, direksiyon kutusu felan.

oxsigen
02.Kasm.2017, 23:41

teşekkürler

geçmiş olsun.

https://image.prntscr.com/image/jet24P4gTkWNF4qQOzQeSw.png
Resimdeki üründen ve bunun bir büyüğü yada bir küçüğü daha var ikisi lazım bana far camının sabitlenmesi için.

atmaca08
03.Kasm.2017, 08:39
özelden mesaj attmıştım bulabileceğiniz yerle alakalı

Han Solo
03.Kasm.2017, 15:58

teşekkürler

coolant sensor bad yazan taşırma kabının üzerindeki sensor olsa gerek yandı mı o da...

oxsigen
04.Kasm.2017, 17:53
özelden mesaj attmıştım bulabileceğiniz yerle alakalı

teşekkür ettim ustaya whatsappdan dönüş yapıyorum.

denizcaliskan
06.Kasm.2017, 17:54
hocam ben bir bakıma girdim, motor, şanzıman hariç herşeyi resmen yenileyip elden geçirdim, 6500 tl tuttu. ufacık bir sebepten bakıma girdim, 10 tane farklı sorun çıktı. Size tavsiyem el atacaksanız yüklü gidin :) bir kaç bin lirada masrafı var halen, direksiyon kutusu felan.

Uh :) 3-4 bin tl aklımdan geçiyor benimde bakalım

dumah
06.Kasm.2017, 19:38
ZJ nin parcalari WJ ye gore cok mu ucuz ? Yada bu iscilik fiyatlari arkadas iliskisi falanmi abi?

Izmir de hemen hemen her amerikanciyi ziyaret ettim, komple restorasyon dahil (cj5), bir suru isi bir suru farkli yerde yaptirdim ama fiyatlar cok buyuk farkliydi diyemem, %25 i gecmez fark.

wj icin sadece motor yenileme isciligine 4 bin yaziyorlar en assa rakamlarda...

bide ustune kusadasinda yasiyorum, kusadasi sanayisi ve esnafi konusuna hic girmeden izmir bile cekilmiyor yani. istanbullular bu konuda en sanslisi heralde.

DEŞİFRE
06.Kasm.2017, 21:49
np231 arazi şanzımanı lazım. elinde olan varsa yada ucuz bi yer bilen yeşillendirsin lütfen :)

GC2013
08.Kasm.2017, 19:04
ZJ nin parcalari WJ ye gore cok mu ucuz ? Yada bu iscilik fiyatlari arkadas iliskisi falanmi abi?

Izmir de hemen hemen her amerikanciyi ziyaret ettim, komple restorasyon dahil (cj5), bir suru isi bir suru farkli yerde yaptirdim ama fiyatlar cok buyuk farkliydi diyemem, %25 i gecmez fark.

wj icin sadece motor yenileme isciligine 4 bin yaziyorlar en assa rakamlarda...

bide ustune kusadasinda yasiyorum, kusadasi sanayisi ve esnafi konusuna hic girmeden izmir bile cekilmiyor yani. istanbullular bu konuda en sanslisi heralde.

Istanbul konusuna katilmiyorum=)

ercumentaltuncu
09.Kasm.2017, 17:56
coolant sensor bad yazan taşırma kabının üzerindeki sensor olsa gerek yandı mı o da...

hocam o sağlam. distrübitörün ordaki kısımda hasar oluştu sanırım o sensör de o kısımda yandı. yani motor kısmındaki sensörü arıyorum. hararet saaatim tam çalışmıyor çünkü

cyberkesh
24.Kasm.2017, 23:06
Benim yeşil hayvanın sol çamurluk sinyalinin iç tırnaklarından biri kırılmış yerinden çıkıp duruyor koskoca bostancı sanayide bulamadık bi sinyal :D bantla tutturdum nereden bulabiliriz bu çamurluk sinyalini acaba :) bide bijon somunu lazım oda piyasada yok netten söylediğim şapkalımıymış neymiş uymadı bi de ondan lazım aslında..

GC2013
24.Kasm.2017, 23:12
Benim yeşil hayvanın sol çamurluk sinyalinin iç tırnaklarından biri kırılmış yerinden çıkıp duruyor koskoca bostancı sanayide bulamadık bi sinyal :D bantla tutturdum nereden bulabiliriz bu çamurluk sinyalini acaba :) bide bijon somunu lazım oda piyasada yok netten söylediğim şapkalımıymış neymiş uymadı bi de ondan lazım aslında..

Lambasini saglam bir seyle degistir sonra yapistir gec, cikmacida bulursun sadece

cyberkesh
24.Kasm.2017, 23:28
Lambasini saglam bir seyle degistir sonra yapistir gec, cikmacida bulursun sadece

rockauto diye bi site vardı orda da mı bulamayız bu bijon somunlarıyla sinyalleri abi :) bantlamıştım da pek sağlıklı olmadı tabi ilk yagmurda bırakır kendini :D en iyisi düzgün bi şekilde yapıştırayım ben bari

yenizj
25.Kasm.2017, 14:31
rockauto diye bi site vardı orda da mı bulamayız bu bijon somunlarıyla sinyalleri abi :) bantlamıştım da pek sağlıklı olmadı tabi ilk yagmurda bırakır kendini :D en iyisi düzgün bi şekilde yapıştırayım ben bari
internette gormustum bi ara cifti 125 tl biraz ucuk fiyati tr de

cyberkesh
25.Kasm.2017, 14:55
internette gormustum bi ara cifti 125 tl biraz ucuk fiyati tr de

aynen çiftine 125 lira istiyolar denk geldim o ilana şimdilik bantla tutturdum bakalım bi süre idare eder :D çıkmacılardan sordurucam artık bi sinyalle bi bijon somunu

resulözuçan
27.Kasm.2017, 14:09
https://www.rockauto.com/en/catalog/jeep,1996,grand+cherokee,5.2l+v8,1182192,electrica l-switch+&+relay,door+jamb+switch,4360

kapı sensörü için buraya bakabilirsiniz ben aldım bu hafta elimde olacak inşallah

resulözuçan
27.Kasm.2017, 14:21
iyi günler herkese benim bir sorum olacak direksiyon kutusu ve pompa değişti şimdi direksiyon aşırı yumuşak oldu bunu biraz sertleştirebilir miyim kendim nasıl yapılacağını tarif edebilecek birisi var mı. bir de değişimden sonra death wobble sorunu yaşıyorum az da olsa alt düzeni kontrol ettirdim gevşek bozuk yamuk birşey yok amortisör de sağlam başka neden olabilr yada amotisör yumuşak kalıyor olabilir mi. teşekkür ederim şimdiden

Han Solo
27.Kasm.2017, 21:17
iyi günler herkese benim bir sorum olacak direksiyon kutusu ve pompa değişti şimdi direksiyon aşırı yumuşak oldu bunu biraz sertleştirebilir miyim kendim nasıl yapılacağını tarif edebilecek birisi var mı. bir de değişimden sonra death wobble sorunu yaşıyorum az da olsa alt düzeni kontrol ettirdim gevşek bozuk yamuk birşey yok amortisör de sağlam başka neden olabilr yada amotisör yumuşak kalıyor olabilir mi. teşekkür ederim şimdiden

direksiyon kutusu üstünde bir civata var onunla oynayıp sertlik ayarı yapabilirsin kutuyu tamir eden usta bilir zten

soter
27.Kasm.2017, 21:53
s.a ustadlar 2 hafta once 1994 model 5,2 ile aranıza katıldım fakat aldığım ilk günü kapımda durabildi, aracı aldığım gün noter satışını aldık arabanın başına gittik araç çalışmadı gaz da benzin de yoktu bidonla benzin alıp çalıştırdık gazcıya kadar gittik, sonra satıcıyla ayrıldık araç benzinde saçma sapan çalııyordu, aracı göztermedim kendim baktım hata ettim gaz alıp evin yolunu tuttum, vites geçişleri vs kusursuz hissedilmiyor ufak bi gazladım 160 ı anında çevirdi mutlu oldum 50 liralık gaz aldım 12 km sonra gaz bitti ve inanılmaz gaz kokusu verdi içeri gazcıya gittim komple hortumlar değişti bakımları yapıldı beyin paslanmış değiştirelim dedi değiştik ne olduysa ondan sonra oldu yürüyen araba yürümemeye başladı yokuşları çıkmıyor vs gaz ayarı yaparken egzost patlatmaya başladı beyin ufak geldi dedi değiştiler biraz düzelir gibi oldu ama tamamen pskolojikti, aldım evin yolunu tuttum ilk gaza tepkileri iyi yapıştırıyor ama roket diye tabir edileni yapmıyordu sonra fakrettik roketleme teli çıkmış tekrar taktık ettik ama nafile araba ilk gün ki gibi gitmiyordu, ve km de 3tl felan yakıyordu gazda, çok morlim bozuldu tekrar gazcıya gittim aracı benzinde düzgün çalıştırıp öyle gelin dediler ayarı sorunu öyle çözeriz bastım bosh car servise söktüler bujiler bitik kablolar çöp usta sibop vuruyor dedi buji ve kablolar kurtarmazsa sibop ayarı yaılacak dedi bugun aradı kurtarmamış sibop ayarı yapmışlar bu iadere eder dedi fakat bana üstün körü bir iş yapıldı gibi geldizaten muhtemelen yakıt da düşmemiştir, yarın alıcam arabayı gazcıya götürücem fakat nedense ustanın söyledikleri hiç tatmin etmedi beni bu siboplara nasıl bir işlem yapmak gerek maliyeti ne olur ist anadolu yakasında kime baktırabiliriz.
Saygılar.

resulözuçan
28.Kasm.2017, 08:31
teşekkür ederim bi baktırayım.

kuzeyli
28.Kasm.2017, 15:08
s.a ustadlar 2 hafta once 1994 model 5,2 ile aranıza katıldım fakat aldığım ilk günü kapımda durabildi, aracı aldığım gün noter satışını aldık arabanın başına gittik araç çalışmadı gaz da benzin de yoktu bidonla benzin alıp çalıştırdık gazcıya kadar gittik, sonra satıcıyla ayrıldık araç benzinde saçma sapan çalııyordu, aracı göztermedim kendim baktım hata ettim gaz alıp evin yolunu tuttum, vites geçişleri vs kusursuz hissedilmiyor ufak bi gazladım 160 ı anında çevirdi mutlu oldum 50 liralık gaz aldım 12 km sonra gaz bitti ve inanılmaz gaz kokusu verdi içeri gazcıya gittim komple hortumlar değişti bakımları yapıldı beyin paslanmış değiştirelim dedi değiştik ne olduysa ondan sonra oldu yürüyen araba yürümemeye başladı yokuşları çıkmıyor vs gaz ayarı yaparken egzost patlatmaya başladı beyin ufak geldi dedi değiştiler biraz düzelir gibi oldu ama tamamen pskolojikti, aldım evin yolunu tuttum ilk gaza tepkileri iyi yapıştırıyor ama roket diye tabir edileni yapmıyordu sonra fakrettik roketleme teli çıkmış tekrar taktık ettik ama nafile araba ilk gün ki gibi gitmiyordu, ve km de 3tl felan yakıyordu gazda, çok morlim bozuldu tekrar gazcıya gittim aracı benzinde düzgün çalıştırıp öyle gelin dediler ayarı sorunu öyle çözeriz bastım bosh car servise söktüler bujiler bitik kablolar çöp usta sibop vuruyor dedi buji ve kablolar kurtarmazsa sibop ayarı yaılacak dedi bugun aradı kurtarmamış sibop ayarı yapmışlar bu iadere eder dedi fakat bana üstün körü bir iş yapıldı gibi geldizaten muhtemelen yakıt da düşmemiştir, yarın alıcam arabayı gazcıya götürücem fakat nedense ustanın söyledikleri hiç tatmin etmedi beni bu siboplara nasıl bir işlem yapmak gerek maliyeti ne olur ist anadolu yakasında kime baktırabiliriz.
Saygılar.

Özelden bilgi gönderdim.

kuzeyli
03.Aralk.2017, 16:19
Zj'lerin arka tampondaki küçük reflektörden nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

DEŞİFRE
04.Aralk.2017, 22:48
Zj'lerin arka tampondaki küçük reflektörden nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

https://www.autozone.com/collision-body-parts-and-hardware/reflector/jeep/grand-cherokee
https://www.amazon.com/TYC-17-5288-00-Replacement-Reflex-Reflector/dp/B007TVT05O
https://www.amazon.com/Cherokee-Driver-Bumper-Reflector-Mopar/dp/B01F43CUFK
https://www.amazon.com/17-5287-00-Passenger-Replacement-Bumper-Reflector/dp/B008XM69J8
https://www.google.com.tr/search?q=jeep+grand+cherokee+rear+reflector&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjm3_mtj_HXAhWBsRQKHaaYCUcQsAQIQQ&biw=1360&bih=546#imgrc=AxxgmyPjpJ3l-M:

- - - Mesaj Birleştirme - - -

https://www.autozone.com/collision-body-parts-and-hardware/reflector/jeep/grand-cherokee
https://www.amazon.com/TYC-17-5288-00-Replacement-Reflex-Reflector/dp/B007TVT05O
https://www.amazon.com/17-5287-00-Passenger-Replacement-Bumper-Reflector/dp/B008XM69J8
https://www.google.com.tr/search?q=jeep+grand+cherokee+rear+reflector&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjm3_mtj_HXAhWBsRQKHaaYCUcQsAQIQQ&biw=1360&bih=546#imgrc=AxxgmyPjpJ3l-M:

06kd941
05.Aralk.2017, 10:37
Basimiza gelen bir hirsizlik girisiminden urkup butun kapi ve kontak kilitlerini degistirdik. Degistirmeden once on kapida bulunan hafiza isiklari yanmiyor ayna ve koltuk hafizalari calismiyordu. Kilitler degistikten sonra farkettim ki hafiza isiklari yanmaya baslamis. Simdi ayna ve koltuk ayarini yapip 1 ve 2. Hafizaya aliyorum. Kapilari kilitleyip aradan 1-2 saat sonra geri kumandadan actigimda aynalar yere bakiyor. Her binisimde ayar yapiyorum sorun sizce ne olabilir ?
5.2 zj 97

FuatD
05.Aralk.2017, 10:53
Basimiza gelen bir hirsizlik girisiminden urkup butun kapi ve kontak kilitlerini degistirdik. Degistirmeden once on kapida bulunan hafiza isiklari yanmiyor ayna ve koltuk hafizalari calismiyordu. Kilitler degistikten sonra farkettim ki hafiza isiklari yanmaya baslamis. Simdi ayna ve koltuk ayarini yapip 1 ve 2. Hafizaya aliyorum. Kapilari kilitleyip aradan 1-2 saat sonra geri kumandadan actigimda aynalar yere bakiyor. Her binisimde ayar yapiyorum sorun sizce ne olabilir ?
5.2 zj 97

Aşağıdaki konuda anlatılanları yaparsanız düzelecektir.

http://www.geze-gen.com/showthread.php/399-ZJ-lerde-ayna-hafızası-tamniri

06kd941
05.Aralk.2017, 10:57
Tesekkurler en kisa zamanda ilgilenecegim

kuzeyli
05.Aralk.2017, 17:51

Linkler için teşekkür ederim. Bunlar 98 ZJ tamponu için degil.

ercumentaltuncu
13.Aralk.2017, 10:02
Herkese mutlu haftalar

hararet müşürü için beyaz plastik girişli parçayı alıcam

https://www.rockauto.com/en/catalog/jeep,1995,grand+cherokee,5.2l+v8,1182114,cooling+s ystem,temperature+sender+/+sensor,4748

ancak bir müşür daha olduğu söylendi başlığı kahverengi olan. bu nedir doğru mudur? ben bulamadım. varsa bu rock autoda nereye bakmam lazım.

teşekkürler

soter
31.Aralk.2017, 01:48
Üstadlar 1994 zj ile başım belada 2 ay önce aldığım arabam sadece 1 gün kapımda kaldi servis servis geziyorum maddi manevi bitirdi beni araba benzinde sarsıntılı çalışıyordu enjektörler bujiler buji kabloları değişti aracı aldim 10 km kadar sorunsuz kullandım (benzinde) arabanin üzerinede eski tip karbüratörlü lpg sistemi vardi usta bu araba bununlanyurumez dedi bende benzinde kullanıyom maddi durumu toparladigimda sirali sisteme geçerim dedim 10 km yol gittikten sonra bi anda check engine yandı devir sapıttı ve benzin kokmaya başladı stop etti çalıştırdım yine aynı benzin bitiyor gibi davrandı sonra yazıya gidip komple lpg sistemini değiştim ayarları yapıldı zımba gibi oldu 5.2 v8 hissi geldi arabaya sorunların çözüldüğünü düşündüm fakat yine 10 13 km bi yol yaptimayni arızaları gazdada yaptı devir düşüyor ve stop ediyor bu seferde arızayı yapmadan önce gaz kokusu verdi lamba yaktı ve stop etti calisitiyorum gaz bitiyor gibi stop ediyor tekrar görürdüm yapan servise biraktim beyinden olabilir dediler daha önceki servis distributorun 3 yerden kırık olduğunu iran yapıştırıcısı ile yapısı
Tirdikalrini soyledi bunu söyleyen bosh car seviş fakat pek güvenmedim cunku supoplarin kaçırdığını contanın zedelenmiş olduğunu söyledi fakat son goturdugum maslaktakk amerikanci usta bu sorunların olmadığını söyledi arızayı yapınca kavaciktan feribotla karşıya geçtim 15 dk yolculuk sonrası çalıştırdım maslak sanayiye kadar hiçbir sorun çıkartmadı ben anlamadim bu arabanın dersi nedir fikirlerinizi deneyimlerinizi paylasirsanizi sevinirim

Feyz
31.Aralk.2017, 03:19
öncelikle geçmiş olsun.
hata kodlarınız nedir? kontağı üç kere aç kapa yapın ve çıkan hata kodlarını buraya yazın. bakalım sisteme hata atmış mı. ki check engine yandıysa atmıştır.
distributor yapıştırmak pek mantıklı da gelmedi bana.. bosch car service ustaları *genellikle* iyidir kanımca.
motor bloğuna anahtar vurmadan önce bi hatanızı anlayalım. boşu boşuna kapağı sökmeye gerek yok.
ayrıca iyi bir ustaya gidin, istanbuldaysanız jeepgarage davut usta işinin ehlidir sorununuzu çözer.
tekrardan geçmiş olsun, ayrıca sıralı sisteme geçmiş olmanız iyi olmuş verdiğiniz paraya da değer.
umarım sorununuzu çözeriz. iyi akşamlar

soter
07.Ocak.2018, 02:10
öncelikle geçmiş olsun.
hata kodlarınız nedir? kontağı üç kere aç kapa yapın ve çıkan hata kodlarını buraya yazın. bakalım sisteme hata atmış mı. ki check engine yandıysa atmıştır.
distributor yapıştırmak pek mantıklı da gelmedi bana.. bosch car service ustaları *genellikle* iyidir kanımca.
motor bloğuna anahtar vurmadan önce bi hatanızı anlayalım. boşu boşuna kapağı sökmeye gerek yok.
ayrıca iyi bir ustaya gidin, istanbuldaysanız jeepgarage davut usta işinin ehlidir sorununuzu çözer.
tekrardan geçmiş olsun, ayrıca sıralı sisteme geçmiş olmanız iyi olmuş verdiğiniz paraya da değer.
umarım sorununuzu çözeriz. iyi akşamlar

İlginiz için teşekkürler arıza kodlarına bakadım en kısa sürede bakıp yazacağım, arızayı yaptıktan sonra tekrar maslağa bıraktım aracı perşembe günü hazır olduğu söylendi neden kaynaklı olduğunu sordum roleler açmıyordu beyinde sorun vardı bana çok tatmin edici gelmedi verdiği cevap bende çok üstelemedim, bindim araca geçtim anadolu yakasına ümraniyeye girdim hala arıza lambası yakmadı genelde maslaktan dönerken tam ümraniye çıkışında arıza yapıyprdu 3. götürüşüm ve bu sefer arıza yapmadı tabi bi gözüm göstergede tedirgin ne zaman stop edicek diye bakınıyorum, geldim ümraniyede bir arkadaşımla buluştum yarım saat bi yerde oturduk çıktık araca bindim çalıştırdım 100 metre gittim ve stop etti :) çokda şaşırmadım tekrar marş bastım çok tekrar tekrar tekrar ne benzinde nede gazda çalışmıyor ateşleme sıfır, marş kuvvetli ama yakıt gelmiyor gibi daha fazla cinnet geçirmeden ümraniye sanayiye bıraktım ertesi gün alelade bir motorcuya gösterdim ateşleme yok dedi disbürütörü söktü tevzi makarasını gösterdi tırnağı kırılmış ve %40 lık kısmı yanıp erimiş, bundan dolayı çalışmıyor dedi mopar marka aldık taktık herşey düzeldi, test ettim uzun yol yaptım şimdilik sorun yok gibi Tevzi makarası dediği şeyi yolda bulsam eğilip almam :) ama resmen hayatını kurtardı arabanın yarın arıza kodlarına bakıp bir sorun varmı yokmu yazarım foruma Aldesa sıralı sistem taktırdım ve bugun fulledim km sıfırladım bakalım kaç km gidebileceğim.

archway
07.Ocak.2018, 09:57
İlginiz için teşekkürler arıza kodlarına bakadım en kısa sürede bakıp yazacağım, arızayı yaptıktan sonra tekrar maslağa bıraktım aracı perşembe günü hazır olduğu söylendi neden kaynaklı olduğunu sordum roleler açmıyordu beyinde sorun vardı bana çok tatmin edici gelmedi verdiği cevap bende çok üstelemedim, bindim araca geçtim anadolu yakasına ümraniyeye girdim hala arıza lambası yakmadı genelde maslaktan dönerken tam ümraniye çıkışında arıza yapıyprdu 3. götürüşüm ve bu sefer arıza yapmadı tabi bi gözüm göstergede tedirgin ne zaman stop edicek diye bakınıyorum, geldim ümraniyede bir arkadaşımla buluştum yarım saat bi yerde oturduk çıktık araca bindim çalıştırdım 100 metre gittim ve stop etti :) çokda şaşırmadım tekrar marş bastım çok tekrar tekrar tekrar ne benzinde nede gazda çalışmıyor ateşleme sıfır, marş kuvvetli ama yakıt gelmiyor gibi daha fazla cinnet geçirmeden ümraniye sanayiye bıraktım ertesi gün alelade bir motorcuya gösterdim ateşleme yok dedi disbürütörü söktü tevzi makarasını gösterdi tırnağı kırılmış ve %40 lık kısmı yanıp erimiş, bundan dolayı çalışmıyor dedi mopar marka aldık taktık herşey düzeldi, test ettim uzun yol yaptım şimdilik sorun yok gibi Tevzi makarası dediği şeyi yolda bulsam eğilip almam :) ama resmen hayatını kurtardı arabanın yarın arıza kodlarına bakıp bir sorun varmı yokmu yazarım foruma Aldesa sıralı sistem taktırdım ve bugun fulledim km sıfırladım bakalım kaç km gidebileceğim.

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce zevkini çıkartarak binersin :)
Demekki bazen alelade bir usta bizim jeep ustalarından daha iyi olabiliyor:D

soter
07.Ocak.2018, 23:08
Arac 2 gündür sorunsuz çalışıyor du bugün park halinde aynamı kırmışlar söküp tamir ettim gereksiz teyp amfi tesisatını soktum attim çalışmayan cam butonlarını hallettim tavan lambalarını çalıştırdım o kadar çok ucu kesik kablo ek ve sacmasapan şey varki tespit edebildiklerini ise yaralananları soktum attim yağ basınç gösterge kontağı acar açmaz full gösteriyordu bunu çözemedim bi yerden kısa devre alıyor aracı çalıştırdım saçma sapan çalışmaya başladı gazda da benzindede stop etti check engine yakmadı hava aliyor gibi hata kodu 32 aldim An open or shorted condition detected in the EGR solenoid circuit. Possible air/fuel ratio imbalance not detected during diagnosis. Kontrol ettim sorun yok gibi ali kutup başını soktum bekledim tekrar taktim mars basmadan önce bir hava hotumunun vista kesik olduğunu fakrettim araştırıyorum ne olduğunu cozdufumde yazacağım aküden sonra duzeldi şimdilik bir sorun yok gibi ama yağ basınç göstergesini çözemedim forumda bir kısmın daha basinangelmis ama çözümü yok gibi

FuatD
08.Ocak.2018, 05:59
Arac 2 gündür sorunsuz çalışıyor du bugün park halinde aynamı kırmışlar söküp tamir ettim gereksiz teyp amfi tesisatını soktum attim çalışmayan cam butonlarını hallettim tavan lambalarını çalıştırdım o kadar çok ucu kesik kablo ek ve sacmasapan şey varki tespit edebildiklerini ise yaralananları soktum attim yağ basınç gösterge kontağı acar açmaz full gösteriyordu bunu çözemedim bi yerden kısa devre alıyor aracı çalıştırdım saçma sapan çalışmaya başladı gazda da benzindede stop etti check engine yakmadı hava aliyor gibi hata kodu 32 aldim An open or shorted condition detected in the EGR solenoid circuit. Possible air/fuel ratio imbalance not detected during diagnosis. Kontrol ettim sorun yok gibi ali kutup başını soktum bekledim tekrar taktim mars basmadan önce bir hava hotumunun vista kesik olduğunu fakrettim araştırıyorum ne olduğunu cozdufumde yazacağım aküden sonra duzeldi şimdilik bir sorun yok gibi ama yağ basınç göstergesini çözemedim forumda bir kısmın daha basinangelmis ama çözümü yok gibi

Yağ müşürünü orjinal mopar ile değiştirince düzeldi bendeki problem.

soter
14.Ocak.2018, 22:33
Yağ müşürünü orjinal mopar ile değiştirince düzeldi bendeki problem.

abi nereden temin edebilirim rockauto dan sipariş geçtim benim distribütör arızalı burada malum ilan sitesinde 550 dolar piyasada araştırdım maslakta 1750 tl yurtdışından https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=4363311&cc=1182057&jsn=10 bu urunu sıparıs ettım sanırım yan sanayı ama ıs gorurmu bılmıyorum, sensor olarakda,

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=6541156&cc=1182057&jsn=2
https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=8897816&cc=1182057&jsn=__GIP__2__

bunları sıparıs ettım geldıgınde montajını yapacagım takarken yada taktıktan sonra yapmam gereken extra bırsey varmı? aku kutup baslarını bırlestırıp sasıye degdırmekten baska?

FuatD
15.Ocak.2018, 06:15
abi nereden temin edebilirim rockauto dan sipariş geçtim benim distribütör arızalı burada malum ilan sitesinde 550 dolar piyasada araştırdım maslakta 1750 tl yurtdışından https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=4363311&cc=1182057&jsn=10 bu urunu sıparıs ettım sanırım yan sanayı ama ıs gorurmu bılmıyorum, sensor olarakda,

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=6541156&cc=1182057&jsn=2
https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=8897816&cc=1182057&jsn=__GIP__2__

bunları sıparıs ettım geldıgınde montajını yapacagım takarken yada taktıktan sonra yapmam gereken extra bırsey varmı? aku kutup baslarını bırlestırıp sasıye degdırmekten baska?

Evet rockauto uygun ama ürün kodundan aratarak mopar ver siparişlerini, map ve tps de mopar olsa iyi olurdu. Başka bir şeye gerek yok.

myen
28.Ocak.2018, 12:44
Tüm jeep sevdalılarına keyifli forumlar dilerim. Bende jeep sevdalısı olarak 96 zj 5.2 ile aranıza yeni katıldım. İstanbul anadolu yakası için referanslı usta, servis tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Keremuyr
29.Ocak.2018, 18:22
Tüm jeep sevdalılarına keyifli forumlar dilerim. Bende jeep sevdalısı olarak 96 zj 5.2 ile aranıza yeni katıldım. İstanbul anadolu yakası için referanslı usta, servis tavsiyelerinizi rica ediyorum.

merhaba,

öncelikle aracınız hayırlı olsun.
5.z ZJ için bostancı sanayi de ............ ustayı önerebilirim.

Han Solo
30.Ocak.2018, 00:45

muhittin hoşgeldin sitemiz kuralları gereği aleni olarak usta servis önerisi tavsiyesi yapmıyoruz büyük yanlış anlamalara kavgalara sebep oluyor. kiminin memnun olduğu usta başkasının nefret ettiği bir usta olabiliyor sıkıntılı işler yani :) anadolu yakasında kayışdağında buluşmalar olur orada tanışıp fikir alışverişinde bulunabilirsin arkadaşlarla...

06kd941
02.ubat.2018, 20:35
Bugun vergi isini hallettim. 97 5.2 min vergisi 2200 den sigorta indirimiyle 1600 e dustu nutkum tutuldu. Her gecen gun zamlanan bu vergiden illallah ettim ve ne yapacagimi kara kara dusunuyorum. Acaba 5.2 yerine 2.7 wj yemi gecmeliyim ne yapacagimi bilmiyorum aracimida cok seviyorum sizlerin dusuncesi nedir dostlar

soter
03.ubat.2018, 22:48
1994 ZJ için sorularım üstadlar,

1-Yağ basınç göstergem kontağı açar açmaz full gösteriyor bir kaç ustaya sordum bi yerden şase alıyor dedi bir başka usta ise basınç müşürü değişecek dedi nerden temin edebilirim ve konumu distribütor kappağının yanında mı acaba ?

2-Geri vites lambalarım yanmıyor ampulleri yenileedim acaba swichdemi sorun var konumunu bulamadım service manualde

3-Araç soğukken yarım marşda çalışıyor fakat ısındıktan sonra 2 3 marşda alıyor ama sabahları canavar gibi yarım marşda alıyor Distribitörden olduğunu söylediler değiştim fakat değişiklik olmadı

GYRY
15.ubat.2018, 12:11
98 model ZJ nin Direksiyon kutusundan dönüşlerde sürtünme sesine benzer sesler geliyor.Son zamanlarda bu ses arttı.Bu konuda tavsiye edeceğiniz bir çözüm önerisi varmı? Piyasadaki direksiyon kutuları da Revizyonlu olduğu için orjinal kutu üzerinden çözme yoluna gitmek istiyorum.

Offkors
25.ubat.2018, 10:43
Merhabalar. Kısa süre önce 98 5.2 ZJ aracımda Ankara’da raugh country 3,5” süspansiyon yükseltme uygulaması yapılmaya çalışıldı. Konu başlıklarında okuduğum pekçok sorunu yaşadım. En çok katıldığım konu usta seçimi. Tavsiye üzerine gittiğim usta malesef iyi denk gelmedi, deneme yanılma oldu. Aracımda 235x85x16 (32 inche denk geliyor) BF MT ve ayrıca aynı ebat Kumho AT lastik var. Yükseltmeyle birlikte şaft açıları ayarlandı alt kollar uzatıldı. Yapılmayanlar şaftın mafsallıya döndürülmesi ve direksiyon amortisörü. Yazacağım sorunlar heriki lastiktede oluyor. Gaza yüklendiğim zaman diferansiyelden olduğunu düşündüğüm uğultu geliyor ancak konu başlıklarını okuyunca şaft mafsalı olabileceğini düşündüm. Diğer taraftan aracın son hızı ciddi düştü ve çekiş kaybı var. Standart 5.2 nin o gücünü mümkün değil alamıyorum. İlk başta 32 inch lastik çapı geniş olduğu ve standart ayna mahrutinin bunu karşılayamamasındandır diye düşündüm. Ama yine konu başlıklarında standart ayna mahrutiyle 33” in rahatça kullanıldığını okuyunca sorunun bende olduğunu anladım. Diğer taraftan özellikle yokuş aşağı inince aracın altından tıkırtı ve sesler geliyor. Uzun yolda ses ve problem yok. Mafsal ve direksiyon amortisörü konusunu da halledeceğim ancak, öncesinde tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ve özellikle Ankara’da bu konuda deneme tahtası olmayacağım sıkı bir usta tavsiyesine ihtiyacım var. Bu usta aracı test ettikten ve reçetesini çıkardıktan sonra mafsal ve direksiyon amortisörü konusuna girmek istiyorum. Öneri, tavsiye ve yardım lütfen..

Keremuyr
26.ubat.2018, 11:06
merhaba,

öncelikle kolay gelsin, usta işi zor..

bende daha önce WJ olduğu ve istanbul da yaşadığım için teknik ve usta konusunda yardımcı olamam.
ama tecrübelerime dayanarak ilk yapman gerenkenlerden biri aynı aracı yükseltmiş ve halen kullanmakta olan kişiler ile tanışıp yüz yüze konuşman, hem usta hem de diğer teknik detaylar konusunda çok yardımcı olur bu sana. ayrıca diğer aracı kullanma şansın ya da içinde yol alma şansın olur ise farklı tepkileri de görebilirsin..

off road klüplerine de bir bak..

Offkors
26.ubat.2018, 19:41
Kesinlikle doğru, tanıdığım birkaç kişiyle konuştum ancak benzer şeyler duymadım. Belki forumda karşılaşan olmuştur diye denemek istedim. Teşekkürler

yenizj
27.Mart.2018, 16:44
arkadaslar bizim zj lerin arazi sanzimanina ana sanziman gibi atf 4 mu konuluyor

jeepjan
27.Mart.2018, 20:18
2740

kullanım kitabından

yenizj
28.Mart.2018, 12:43
tesekkurler bu durumda sanzimana koydugumuz mopar atf 4 arazi sanzimani icinde uygun

VolkanG
28.Mart.2018, 16:25
Piyasadaki mopar ürünlerinin orjinalliğinden pek emin olamadığım için yerinizde olsam şanzıman için 7176 standardını karşılayan bir yağ kullanırdım Motul Multi ATF gibi,arazi şanzımanı içinde Motul DexronIII gibi.Otomatik şanzıman ve arazi şanzımanının yağları birbirinden farklı.

Han Solo
28.Mart.2018, 23:34
valvoline de de karşılayan bir yağ vardı topluca almıştık 12 koli falan

VolkanG
29.Mart.2018, 14:23
Valvoline ATF +4 var şanzıman için uygun,arazi şanzımanı içinde Valvoline ATF DEX/MERC var uygun olarak.

yenizj
29.Mart.2018, 15:31
1 lt lik ambalajdaki mopar atf4 den aldim ben sanziman icin orijinalmi bilmem ama arazi sanzimani icin transfers case oil orijinal mopar bulmak mumkun degil gibi dexron yada mercon 3 standardini mopar atf 4 karsiliyor diye biliyorum henuz degismedik arazinin yagini beklemedeyim sanziman 4.5 lt yag aldi bu arada 6lt alir diye bekliyordum gerci cikan yag tertemizdi ama 20 binde bir degistiriyorum ben motor yaginida 5000 de hicbir sorun olmasada

VolkanG
29.Mart.2018, 15:51
Moparın kutusunda sadece ATF lerden bahsediyor.Mercon yada Dexron uyumluluğuyla ilgili birşey göremedim.Sizinkinede bakın yakından bence.Şanzıman 8 ile 10.4 lt yağ alıyor kuru halinde.Yağın hepsini boşaltamıyoruz maalesef.Tork konvertörünün içi dolu kalıyor.

yenizj
29.Mart.2018, 16:53
moparin kutusunda bahsedilen ms 9602 standardi mercon ve dexron spesifikasyonlarini karsiladigini gosteriyor chyrsler sitesinde

VolkanG
29.Mart.2018, 21:23
O zaman kullanılır sanırım.

yenizj
30.Mart.2018, 10:44
yaklasik 1 haftadir on taraftan gaza bastikca ve donuslerde gelen bir cik cik sesi var hatta durmaya yakinda yapiyor rolantide yok elle gaz telinden gaz verince de yok sadece hareket halinde gaza basinca geliyor ses usta kayis diyor pudra falan doktuk bakalim kesecekmi diye ama kesmedi sizce ne olabilir arkadaslar 97. gc 5.2

cyberkesh
01.Nisan.2018, 14:55
Herkese selam uzun süredir giremedim siteye çünkü VIC ekranının derdiyle uğraşıyorum birazda çözülemeyen bu sebepten ötürü soğudum arabadan :( 2 hafta önce vic ekranı birden kapandı neyse söktük baktık yanmış tamir olmadı yada yapamadılar artık bilmiyorum, çıkma bi ekran aldık taktık 1 hafta filan çalıştı sonra arada sırada açılıp kapandı bütün uyarıları yakıp söndürüp filan düzeldi derken geçen hafta oda yandı şuan soketi söktük o şekilde duruyor soketi takılı olunca klimayla radyoyu kitliyor çünkü, bu vic ekranını neden yakar bu araba bi tane daha vic alıp taksak onuda mı yakacak acaba sorun nerden kaynaklanır arabanın beyninde mi bi sıkıntı var elektrik tesisatında mı beni bi aydınlatırsanız sevinirim

onurmackan
02.Nisan.2018, 13:25
Bunların tarihi mi var ne :) Benim de 2 hafta evvel bir anda ViC söndü. Söktüm patlak vs göremedim. Elektrik gelen bacakları tekrar lehimledim ama yine de çalışmadı... Kara kara düşünüyorum :)

Han Solo
03.Nisan.2018, 00:04
Herkese selam uzun süredir giremedim siteye çünkü VIC ekranının derdiyle uğraşıyorum birazda çözülemeyen bu sebepten ötürü soğudum arabadan :( 2 hafta önce vic ekranı birden kapandı neyse söktük baktık yanmış tamir olmadı yada yapamadılar artık bilmiyorum, çıkma bi ekran aldık taktık 1 hafta filan çalıştı sonra arada sırada açılıp kapandı bütün uyarıları yakıp söndürüp filan düzeldi derken geçen hafta oda yandı şuan soketi söktük o şekilde duruyor soketi takılı olunca klimayla radyoyu kitliyor çünkü, bu vic ekranını neden yakar bu araba bi tane daha vic alıp taksak onuda mı yakacak acaba sorun nerden kaynaklanır arabanın beyninde mi bi sıkıntı var elektrik tesisatında mı beni bi aydınlatırsanız sevinirim

geçmiş olsun abi teybi klimayı falan kilitliyorsa başka elektriksel bişey var ama kim anlar onu bulmak sorun

cyberkesh
03.Nisan.2018, 01:40
Bunların tarihi mi var ne :) Benim de 2 hafta evvel bir anda ViC söndü. Söktüm patlak vs göremedim. Elektrik gelen bacakları tekrar lehimledim ama yine de çalışmadı... Kara kara düşünüyorum :)

Geçmiş olsun hocam bende düşünüyorum kara kara bakalım ne yapıcam :) en kötü bi vic daha bulmaya çalışır şansımı denerim ben heralde onuda yakarsa komple elektrik tesisatına bi baktırmak lazım :)

cyberkesh
03.Nisan.2018, 01:44
geçmiş olsun abi teybi klimayı falan kilitliyorsa başka elektriksel bişey var ama kim anlar onu bulmak sorun

aynen abi yanınca teyple klimayı da kitliyor çalıştıramıyoruz, şuan soketi sökük duruyor vic klimayla teyp çalışsın diye, valla müsait bi zamanımda maslak tarafına bi bakıcam bakalım bostancı sanayide bizim arabaların elektriğinden anlayan pek yok malesef, olmadı bi vic daha denerim onuda yakarsa komple elektrik tesisatını mı değiştiririz başka bi beyin mi bakarız bilmiyorum artık

GC2013
03.Nisan.2018, 07:26
Oncelikle her iki bölümdeki tüm ama tüm sigortaları kontrol edin. İkincisi aracta ECU nun kontrol etmediği hemen hemen herseyi BCM (body control module) kontrol eder. ODB cihazıyla hata kodu alınır mı bilmiyorum ama BCM in kendisine ve bağlantılarına da bakın.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180403/d6ecf786b3f347f43c28014a4555e351.jpg

cyberkesh
05.Nisan.2018, 23:40
Oncelikle her iki bölümdeki tüm ama tüm sigortaları kontrol edin. İkincisi aracta ECU nun kontrol etmediği hemen hemen herseyi BCM (body control module) kontrol eder. ODB cihazıyla hata kodu alınır mı bilmiyorum ama BCM in kendisine ve bağlantılarına da bakın.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180403/d6ecf786b3f347f43c28014a4555e351.jpg

Tekrar sanayi ye indiğimde yine bi kontrol ettiricem hocam sağol bilgiler için

soter
09.Nisan.2018, 10:29
Merhaba üstadlar uzun süredir çözemediğim bir sorunum var,

arabam belli sürelerde kafasına göre ilk önce gaz yada benzin o an araç ne ile çalışıyorsa içeri koku verip check engine yakıyor sonrasında ise devir düşüp stop ediyor bu sorunu bir türlü çözemedim son olarak bostancıda j.g ustaya goturdum map sensor degıstı motor ıcı elektrık duzenı toparlandı benzın pompası degıstı sorun duzeldı 2 3 hafta sonra tekrar aynı sorunu yaptı tek farkı bu sefer stop etmıyor ama devır baya dusuyor, verdıgı arıza kodları 14-31-32 usta son kez daha bırak bakalım cozemezsek komple elektrık tesısatı degısecek dedı tesısat baya sorunlu ek kesık kablolar dolu, açıkcası bu sorun yuzunden arabadan sogudum map sensor sacmalayınca butun yakıt sıstemı bozuluyor sonuc olarak yakıtta artıyor ne yapacagımı sasırdım.

GC2013
10.Nisan.2018, 14:53
31 için

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180410/6eb543e7bb14044d47033bffa3b83213.jpg

Purge selenoid in giriş çıkış hortumlarını çatlak var mı diye, elektrik bağlantılarını kopukluk veya kırık var mı diye, sokup içinde tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Hiçbiri yoksa komple selenoid değişimi gerekir, pahalı birşey değildi sanırım.

32 için benim tahminim CPS Crankshaft position sensor olurdu[emoji6]

GC2013
10.Nisan.2018, 14:58
14 yani map sensorune gelirsek, oncelikle takılan sensor orjinal mi, jeep markası mopar harici sensorleri kabul etmez, eğer sensor doğruysa, map a gelen vakum hortumunu kontrol edin veya yenileyin, yine çatlak vaya tıkanıklık olabilir.

onurmackan
11.Nisan.2018, 17:01
Geçmiş olsun hocam bende düşünüyorum kara kara bakalım ne yapıcam :) en kötü bi vic daha bulmaya çalışır şansımı denerim ben heralde onuda yakarsa komple elektrik tesisatına bi baktırmak lazım :)

Size de geçmiş olsun hocam. Yahu elektronikten anlayan falan yok mu, elimizde patlayan vicleri versek sağlam 1 - 2 tane çıkartsa :D

cyberkesh
14.Nisan.2018, 07:52
Size de geçmiş olsun hocam. Yahu elektronikten anlayan falan yok mu, elimizde patlayan vicleri versek sağlam 1 - 2 tane çıkartsa :D

Teşekkür ederim :) valla öyle bişey olsa süper olurdu :D

resulözuçan
16.Nisan.2018, 13:26
selam aleyküm herkese daha önce yağ değişimi ve hangi yağ kaç lirte gibi konularda bilgi paylaşımı olmuştu ve ben şimdi bulamıyorum. bakım zamanı geldi sizce hangi yağı almalıyım yardımcı olabilir misiniz.

DEŞİFRE
16.Nisan.2018, 19:10
as

motor için: mobil super 2000 x1 10-40 + katkı: liqui moly cera tec

şanzıman için: mopar atf+4 + katkı: liqui moly atf katkısı

motor 4.7 litre, şanzıman 7-8 litre civarı alıyor.

as

motor için: mobil super 2000 x1 10-40 + katkı: liqui moly cera tec

şanzıman için: mopar atf+4 + katkı: liqui moly atf katkısı

motor 4.7 litre, şanzıman 7-8 litre civarı alıyor.

resulözuçan
19.Nisan.2018, 09:24
teşekkür ederim.

platin75
23.Nisan.2018, 19:13
bizim araçların 4x2 sine ilk kez rastladım sahibinden'de gezinirken gördüm 553415681.
arazi vites kolunun olduğu yer boş .ilginç 553415681

soter
29.Nisan.2018, 23:54
14 yani map sensorune gelirsek, oncelikle takılan sensor orjinal mi, jeep markası mopar harici sensorleri kabul etmez, eğer sensor doğruysa, map a gelen vakum hortumunu kontrol edin veya yenileyin, yine çatlak vaya tıkanıklık olabilir.

üstad hepsini kontrol ettim orunu cozemedık usta komple elektrık tesısatı değişecek 1000tl çıkma tesisat 1000 tl işcilik tutar dedi ve artık checkengine sürekli yanmaya başladı araç çalışıyor kullanıyorum ama bazen devir düşüp stop edior ve çok ilginç marş basınca arka silecek bir kez çalışıyor yolcu tarafı cam swici işlev yapmıyor ama şoför tarafından camı ındırırken yolcu kısımdakı swice mudehala edersem camı durduruyor yanı swıch camı ındırıp kaldırmıyor ama calısan swıcle camı ındırırken basarsam camı durduruyor arabada cıddı elektrık sorunları var ve anlayan usta bulamadım ıstanbulda.

ercumentaltuncu
30.Nisan.2018, 15:01
herkese merhaba yoğunluktan uzun süredir giriş yapamıyordum. bizim koca oğlanla ilgili bir iki problemim var.

sağ ön cam durduk yere çalışmamaya başladı. sigortasını vs kontrol ettim bir problem görünmüyor başka neresine bakmam lazım? elektrikçiye kurcalattırmak istemiyorum çok fazla. kendim söküp takabilirim döşeme vs.

bir de bazı zj lerde görüyorum çok hoşuma gidiyor. moonvisor değil ama tavana tek tek takılan (?) lambalar var. bunların adı nedir ve nereden temin edilebilir acaba? veya elinde çıkması olan var mıdır?

ayrıca sağ arka stop ve sağ sinyal, park lambası aramaktayım uygun fiyatlı ve temiz.

soter
30.Nisan.2018, 22:43
herkese merhaba yoğunluktan uzun süredir giriş yapamıyordum. bizim koca oğlanla ilgili bir iki problemim var.

sağ ön cam durduk yere çalışmamaya başladı. sigortasını vs kontrol ettim bir problem görünmüyor başka neresine bakmam lazım? elektrikçiye kurcalattırmak istemiyorum çok fazla. kendim söküp takabilirim döşeme vs.

bir de bazı zj lerde görüyorum çok hoşuma gidiyor. moonvisor değil ama tavana tek tek takılan (?) lambalar var. bunların adı nedir ve nereden temin edilebilir acaba? veya elinde çıkması olan var mıdır?

ayrıca sağ arka stop ve sağ sinyal, park lambası aramaktayım uygun fiyatlı ve temiz.

Döşemeyi sökün cam butonunun altında kablo soketı var soketın tırnaklarını kırmadan swıcden ayırın olcu aletı edının 15 TL lık ısınızı gorur kısa devre moduna alın ve swıcı test edın belkı soket bıle gevsemız olabılır tabı sokmeden once sıgortaları kontrol edın.

resulözuçan
02.Mays.2018, 10:09
büyük olasılıkla kapı içine giren kısımdaki kablo kopmuştur açıp kapatmalardan dolayı. önce orayı kontrol edin derim

onurtulu
12.Eyll.2018, 15:22
jeep gran cherokee 93 model marş basıyor distribütöre elektrik gelmiyor krank sensörü sağlam,distribütör ateşleme dinamo sağlam araçta elektirk var ama motor çalışmıyor araç beyni sağlam .. ADANA bilgi veya yönlendirecek yer

onurtulu1977@hotmail.com

onurtulu
12.Eyll.2018, 15:24
açma kapama düğmeleri oksitlenmiştir açıp dikkatli temizlenmesi gerekiyor aynısını ben yaşadım..

durularzu
19.Ekim.2018, 11:27
Merhaba arkadaşlar. İsmim Arzu. Yıllarca hayalini kurduktan sonra iki hafta önce Allahın izniyle Grand Cherokee zj 5.9 araç sahibi oldum. Hakkında hiçbir şey bilmediğimden değerli paylaşımlarınızı takip etmeye başladım.*

İlk dakikadan dert anlatıyor gibi olmasın ama araç ile ilgili yardımınıza ihityacım var.*

Aracı babam vasıtasıyla Ankara'dan alıp eşimle yaşadığımız şehir olan Bartın'a getirdik. Bu süreçte ne uzun yolda ne şehir içi trafikte hiç sıkıntı yaşamadık. Alırken vaat edildiği gibi temiz, diri ve yürüründe sorunsuz bir araç olduğunu düşünüp sevincimizden ayaklarımız yere basmıyordu.

Sadece direksiyonda hafif boşluk olduğu için -sırf içimiz rahatlasın diye- bir ustaya gösterdik sadece rot başlarını kontrol etmesini onun haricinde direksiyon kutusuna falan müdahale etmemesini rica ettik ama daha lafımızı bitirmeden usta anında üstteki vidadan kutuya ayar yapmaya girişti, basiretimiz bağlandı kaldık, neyse tahmin edersiniz ayar zaten sondaymış. Eski haline getirdiğinden emin olmasını rica ettik tamam dedi... belki bambaşka bişey oldu yapılan işlemle alakası bile yok ya da var bilmiyorum ancak ne olduysa ustadan geldiğimizden beri park yerinde aracın altından yere birşey sızıyor
, cehaletimi bağışlayın, sanırım direksiyon yağ eksiltti artık kullanım esnasında direksiyondan bir hıyırtı geliyor. Burada ya da çevre illerde bu arabadan anlayan usta var mı bilmiyorum ve artık uzman olmayan kimseye elletmek istemiyorum. Aracın bakımları daha önce Ankara'da new garage (şaşmaz) diye bi yerde yapılıyormuş bu halde Bartın'dan Ankara'ya kadar gidebilir miyiz *(300km)? Ya da ne yapmalıyız? Lütfen yardım edin aracı çok seviyorum ve arızalanmasını istemiyorum evladım hastalanmış gibi uykularım kaçıyor.*

y-bsungur
19.Ekim.2018, 18:07
Merhaba Öncelikle Aracın altından sızan şeyin direksiyon hidroligimi motor yagımı şanzuman yagımı oldugunu tespit etmenizde fayda var.bunlardan hangisi olursa olsun öyle şıpır şıpır bir akıtması yoksa paniklemeyiniz direksiyon hidroliğini takviye edebilirsiniz hatta eksilen yag ne ise o yagı takviye ederek Bartından Ankaraya kadar gidebilirsiniz zj lerin genelinde ufak tefek yag sızdırmaları vardır ama öyle şıp şıp bir damlama yoksa tamir ettirene kadar her türlü idare eder sizi yolda bırakmaz .

platin75
19.Ekim.2018, 19:36
merhaba aracınız hayırlı olsun.size ilk tavsiyem hemen paniklemeyin ve bu tarz küçük aksiliklere hazırlıklı olun.eğer sorun direksiyon kutusuysa zj lerin genelinde olabiliyor.revize edilebiliyor ama işin erbabı ustalar tarafından revize edilmişse yine arıza verme ihtimali var.biraz pahalı olabilir ama yeni bir direksiyon kutusu almak en mantıklısı.yağ sızıntısı direksiyon kutusundansa ve aşırı değilse pompadaki yağı boşaltıp daha kalın bir katkı koyarak sızıntıyı giderebilirsiniz https://www.hepsiburada.com/modacar-borlu-tam-otomatik-sanziman-ve-hidrolik-direksiyon-yag-katkisi-422737-p-OTM09B012 bu tarz bir ürün işini görebilir denemek lazım

ercumentaltuncu
31.Ocak.2019, 10:59
merhaba herkese.

bir kaç gündür çocuğun marşına basmadan önce kontağı açtığımda kalorifer ekranında "er" yazısı çıkıyor. kaloriferi açtığımda normale dönüyor. bir error uyarısı belli evet ama nedir acaba? forumları araştırdım klima ve sirkulasyon düğmesine basılı tutup sıcaklık ayarını çevirince belli kodlar alınıyormuş. benim aracım 95 orvis. kodların açıklamasını tam yapabilen olmadığı için ben yapmadım açıkcası. başına gelip çözüm sağlamış olan var mı acaba? bir de son zamanlarda yol bilgisayarı her seferinde kendisini resetliyor. akşam aracı bırakıyorum sabah çalıştırdığımda ekran yanıp sönmeye başlıyor. bunun sebebi ne olabilir?