PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

Kadir
28.Nisan.2016, 12:07
Yok yahu kadir ne presi ben işin şakasındayım sen stock arabada track barı uzatmıycanki o nedenle ayarlı bar almana gerek yokki tabiki track barı presletme işine girmenede gerek yok arabayı yükseltirsinde o zaman bar kısa kalır işte o zaman paran varsa ayarlı bar alırsın paran yoksa presletirsin pres işi barı maksimum 2 cm e kadar uzatmana yarar ,servis track bar degişmeli dediyse bir şey diyemem neden degişecekmiş rot başımı elden çıkmış,o rot başını yenileyebilirler diye düşünüyorum.

Abi rot başı sabit herhangi bir söküp takma mevcut değil [emoji36] yükseltmeyi düşündüğüm için ayarlı alayım derdindeyim orj uzunluğu merkezden merkeze 80cm ayarlılar acaba daha uzun mu ?

mjz66
28.Nisan.2016, 16:56
Levent geçenlerde sistemi sormuştum kaynadı herhalde mesajım.

Silecek kolu hangi konumda dururken yağmur başladığında çalışıyor ya da ilk hareketi verip sen belli bir konuma getirdikten sonra mı yağmurun şiddetine göre ayarlıyor?
Fuatcım özür dilerim unuttum, kaynadı hakkaten:)
Bir tık çeviriyorum kolu silecek kalkıp iniyor bir kere...sonra öyle bırakıyorsun, su değdiğinde çalışmaya başlıyor şiddetine göre ayarlıyor, dinerse silecek de duruyor.
Kadir merhaba:)

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuatD
28.Nisan.2016, 16:59
Fuatcım özür dilerim unuttum, kaynadı hakkaten:)
Bir tık çeviriyorum kolu silecek kalkıp iniyor bir kere...sonra öyle bırakıyorsun, su değdiğinde çalışmaya başlıyor şiddetine göre ayarlıyor, dinerse silecek de duruyor.
Kadir merhaba:)

Tamam eşimin arabasında da aynı şekilde çalışıyor. O 2003 model adamlar 6 sene önce yapmış aynı sistemi demekki :)

mjz66
28.Nisan.2016, 17:06
Tamam eşimin arabasında da aynı şekilde çalışıyor. O 2003 model adamlar 6 sene önce yapmış aynı sistemi demekki :)
Sorma valla her bişeyimiz var işte

kuzeyli
28.Nisan.2016, 19:06
Zj ye fren hidroligi hangi marka koymak gerekiyor. Herhangi bir marka olabilirmi?

mjz66
28.Nisan.2016, 19:07
Zj ye fren hidroligi hangi marka koymak gerekiyor. Herhangi bir marka olabilirmi?
Gerek yok markaya, DOT3 olsun yeterli

kuzeyli
28.Nisan.2016, 19:09
Teşekkürler, bugün dot3 ve dot4 baktım fakat emin olamadıgım icin almadım bir sorayım dedim.

hanci.06
28.Nisan.2016, 19:10

Dot4 olması gerekmiyormu bende dot3 vardı dot 4 aldırdılar serviste?

mjz66
28.Nisan.2016, 19:14
Dot4 olması gerekmiyormu bende dot3 vardı dot 4 aldırdılar serviste?
4 olmaz ZJ'ye Ömer... yeni modeller için DOT4, yeni kasalara

kuzeyli
28.Nisan.2016, 19:19
Seviye tamamlamak içinde dot3 mü kullanmalıyım:

hanci.06
28.Nisan.2016, 19:20

Benim arabada şuan dot 4 var onlar koydular nasıl bi sorun yaratabilir?

mjz66
28.Nisan.2016, 19:20

Sebebi de şöyle; *farkları kaynama dereceleri. Dot4 daha yeni bir teknolojidir ve kaynama derecesi daha yüksektir. Fren sisteminde ki kauçuk aksam zarar görür bizim araçlarda, değişmesi gerekir sonra masraf olur!

hanci.06
28.Nisan.2016, 19:21
Sebebi de şöyle; *farkları kaynama dereceleri. Dot4 daha yeni bir teknolojidir ve kaynama derecesi daha yüksektir. Fren sisteminde ki kauçuk aksam zarar görür bizim araçlarda, değişmesi gerekir sonra masraf olur!

Dur ben şunların [emoji35]

mjz66
28.Nisan.2016, 19:21
Seviye tamamlamak içinde dot3 mü kullanmalıyım:
Tabi her zaman 3 ZJ'ler için!

kuzeyli
28.Nisan.2016, 19:26
Tabi her zaman 3 ZJ'ler için!

Çok teşekkür ederim:)

mjz66
28.Nisan.2016, 19:29
Çok teşekkür ederim:)
Rica ederim ne demek...önemli konu dikkat etmemiz lazım👍

hanci.06
11.Mays.2016, 16:58
Slm herkese bi sorunum var bilgilendirirseniz sevinirim yol bilgisayarım gitti birden bire daha evvelde olmuştu sonra geri gelmişti ama şimdi 3 gün oldu tık yok komple söktüm göğüsün alt kısmını baktım soketimi çıktı diye oda değil,genelde elektronik parçalarda yanma olduğunda koku olur oda yok neden olabilir ?

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

mjz66
11.Mays.2016, 17:05
Slm herkese bi sorunum var bilgilendirirseniz sevinirim yol bilgisayarım gitti birden bire daha evvelde olmuştu sonra geri gelmişti ama şimdi 3 gün oldu tık yok komple söktüm göğüsün alt kısmını baktım soketimi çıktı diye oda değil,genelde elektronik parçalarda yanma olduğunda koku olur oda yok neden olabilir ?

VIC ekranı sen de gittin, geriye dağ taş kalan🙈
bozulmuş bitmiş o belli:) Ergun abinin VIC ekranı tamiri konusu vardı, nefis bir açıklama duruyorsa eğer

hanci.06
11.Mays.2016, 17:07
VIC ekranı sen de gittin, geriye dağ taş kalan[emoji85]
bozulmuş bitmiş o belli:) Ergun abinin VIC ekranı tamiri konusu vardı, nefis bir açıklama duruyorsa eğer

Valla süper oldu parmaklarına sağlık [emoji106][emoji106] Ergun abi help[emoji23]

FuatD
11.Mays.2016, 17:09
Valla süper oldu parmaklarına sağlık [emoji106][emoji106] Ergun abi help[emoji23]

ZJ' lerde VIC ekranı tamiri
http://www.geze-gen.com/showthread.php?t=416

mjz66
11.Mays.2016, 17:11
Budur👍

hanci.06
11.Mays.2016, 17:18
ZJ' lerde VIC ekranı tamiri
http://www.geze-gen.com/showthread.php?t=416

Teşekkürler ilaç oldu yanlız bu mereti ben alt kısmı torpido dahil sökmeden çıkaramadım nasıl çıkarmışlar versiyon farkımı acep..
Acaba ben yapabilirmiyim[emoji16]

FuatD
11.Mays.2016, 17:21
Teşekkürler ilaç oldu yanlız bu mereti ben alt kısmı torpido dahil sökmeden çıkaramadım nasıl çıkarmışlar versiyon farkımı acep..
Acaba ben yapabilirmiyim[emoji16]

Ergun abi kendi arabasından çekti ise fotoğrafları farklı olabilir onunki 95 model bildiğim kadarıyla.

Hassas lehim gerekiyor, eliniz yatkınsa yapabilirsiniz tabii.

hanci.06
11.Mays.2016, 17:43
Ergun abi kendi arabasından çekti ise fotoğrafları farklı olabilir onunki 95 model bildiğim kadarıyla.

Hassas lehim gerekiyor, eliniz yatkınsa yapabilirsiniz tabii.

Baştan sona okudum çok güzel bi paylaşım yanlız oradaki sorunlar benimki gibi değil benim ekran komple gitti çatlak lehimlemeyle ilgisi varmıdırki off [emoji35][emoji35]
Aşk bu sanırım sinirleniyorum ama ..

GC2013
11.Mays.2016, 17:50
Hazır vic konusu açılmışken, WJ de trip mesafesi 100km den sonra atlama yapıyor, birden 3 bin kusur falan oluyor, başına gelen var mıdır?

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

hanci.06
11.Mays.2016, 17:50
Ergun abi nerelerdesin

Han Solo
11.Mays.2016, 18:52

Parca yandiysa haber ver elimde hurda var bi tane

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hanci.06
11.Mays.2016, 18:55

Yani ustama gösterdim hiç uğraşma hurdacı yolu göründü dedi yada elektronikçiye göstermem gerektiğini söyledi..aslına bakarsan bi umut belki geri gelir beni bırakmaz diye bekliyorum [emoji17]

hanci.06
11.Mays.2016, 21:22

Başkanım sormayı unuttum hurda derken?

Han Solo
11.Mays.2016, 21:33
Başkanım sormayı unuttum hurda derken?
Calismayan vic ekrani yani fazladan yedek parca niyetine

hanci.06
11.Mays.2016, 21:34
Calismayan vic ekrani yani fazladan yedek parca niyetine

Tamam aklımda bulunsun teşekkür ederim

Beatrix
11.Mays.2016, 21:43
Boş verin artık bu saatten sora Vic ekranı falan tamir etmeyi !

Zaten üç beş basit uyarıdan başka ne veriyorki ? yok sinyal açık kaldı, yok silecek suyu azaldı falan filan... :)

Ufkunuzu açın, hayal gücünüzü geliştirin, zj' nizi kendinize özgün yapın.

Vic ekranının yeri öylesine değerli bir alanki, yerine neler konur neler... :)

Sökün atın Vıc ekranını !http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/ikon/g_jump1.gif (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/ikon/g_jump1.gif.html)

Bakın yerine neler koyabilirsiniz oturdum sizin için bir iki şey tasarladım...;

Mesela yerine kumanda şalterleri dizebilirsiniz, halojen şalteri, kilit şaltesi, kompresör şalteri falan filan.... ;

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/IMAG0667%201_zps1qgb48yj.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/IMAG0667%201_zps1qgb48yj.jpg.html)

Veya, çeşitli göstergeler sıralarsınız, yağ ısısı, şanzıman ısısı v.s...

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/thr_zpsllmtvlpz.png (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/thr_zpsllmtvlpz.png.html)

veya, nette bir sürü dijital eğim göstergeleri var, onlardan birini alıp monte edersiniz...;

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/Vc%202_zpsvgidvxog.png (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/Vc%202_zpsvgidvxog.png.html)

Olmadı uygun ebatta bir CB telsizi yerleştirirsiniz....

Neler konulur neler.... :)

İyiyim iyiyim..., bişeyim yok.. ;
http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/ikon/dollz00049.gif (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/ikon/dollz00049.gif.html)

hanci.06
11.Mays.2016, 21:47
Boş verin artık Vic ekranı falan tamir etmeyi ! Zaten üç beş basit uarıdan başka ne veriyorki ? yok sinyal açık kaldı, yok silecek suyu azaldı falan filan... :)

Ufkunuzu açın, hayal gücünüzü geliştirin, zj' nizi kendinize özgün yapın.

Vic ekranının yeri öylesine değerli bir alanki, yerine neler konur neler... :)

Sökün atın Vıc ekranını !

Bakın yerine neler koyabilirsiniz oturdum sizin için bir iki şey tasarladım...;

Mesela yerine kumanda şalterleri dizebilirsiniz, halojen şalteri, kilit şaltesi, kompresör şalteri falan filan.... ;

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/IMAG0667%201_zps1qgb48yj.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/IMAG0667%201_zps1qgb48yj.jpg.html)

Veya, çeşitli göstergeler sıralarsınız, yağ ısısı, şanzıman ısısı v.s...

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/thr_zpsllmtvlpz.png (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/thr_zpsllmtvlpz.png.html)

veya, nette bir sürü dijital eğim göstergeleri var, onlardan birini alıp monte edersiniz...;

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/Vc%202_zpsvgidvxog.png (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/Vc%202_zpsvgidvxog.png.html)

Olmadı uygun ebatta bir CB telsizi yerleştirirsiniz....

Neler konulur neler.... :)

Eyvallah abi[emoji1]

y-bsungur
11.Mays.2016, 23:21
Yag ısısı,şanzıman ısısı saatleri güzel olmuş üstelik işede yarar

degrente
16.Mays.2016, 13:36
Selamlar Zj 5.9 radyatörümü değiştirmek istiyorum iki şık sundular bana.1. orjinal ve 2. uzak doğu yan sanayi aralarında fiyat farkı tam yarı yarıya.Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım.

Kadir
16.Mays.2016, 13:38
Selamlar Zj 5.9 radyatörümü değiştirmek istiyorum iki şık sundular bana.1. orjinal ve 2. uzak doğu yan sanayi aralarında fiyat farkı tam yarı yarıya.Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım.

Ben orj valeo takmıştım ilk aldığımda 650₺ falandı 2 sene önce bence orj den şaşma sonuçta hayati bir parça

degrente
16.Mays.2016, 13:41
Nereden aldığız hakkında bilgi rica etsem çünkü bana verilen rakam tam iki katı o yüzden biraz tereddütte kaldım

Cenk NALBANTOĞLU

Kadir
16.Mays.2016, 14:12
Nereden aldığız hakkında bilgi rica etsem çünkü bana verilen rakam tam iki katı o yüzden biraz tereddütte kaldım

Cenk NALBANTOĞLU

Özelden yazıyorum

GC2013
16.Mays.2016, 21:04
Gaza gelirsem bundan getirteceğim.

http://www.mishimoto.com/jeep-grand-cherokee-zj-5-2-5-9l-1998.html

Ben 4.7 için buradan Hollanda malı almıştım, satıcının tavsiyesiyle, yaz kış 97 dereceden üstünü görmedim, klima açık kapalı farketmez

Beatrix
16.Mays.2016, 21:22

Kesinlikle Orjinal !!!

y-bsungur
16.Mays.2016, 22:45

Yanlış bilgi vermek istemem ama adı bilindik bir internet TV programında seyretmiştim onca profesyonelin katıldığı bir Offroad program çekiminde son derece donanımlı bir 5,9 un dağ başında su kaynatıp radyatörünü parçalayınca (şu anda da meşhur sitede ciddi bir rakama satılık durumda) o 5,9 un başında bahsedildiği için aklımda kalmıştı 5,9 ile 5,2 arasındaki en büyük farklardan birisinin 5,2 nin radyatörünün 5,9 dan daha büyük ve haliyle daha iyi olduğu ve 5,2 radyatörününde 5,9 a rahatlıkla uydugu gibi bir konu konuşulmuştu ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilmiyorum ama bu konuyuda irdelerseniz belki 5,2 radyatörüde kullanılabilir.

KARADAG
16.Mays.2016, 23:18
5.9 ile 5.2 sogutma sistemleri bşrbirinden farklı.fan sistemleri farkllılık gösterdiği için bunun mümkün olma ihtimali yok.şöyle düşünenler olabilir "gerek duyulması halinde 5.9 a 5.2 fanı da uygulanır diye " bu nu düşünmek bile 5.9 a hakaret sayılır. 5.9 radyatörü yapısı geregi 5.2 den tamamen farklı boyutunun bir önemi yok dolayısı ile böyle bir etkisi olsa bazı 5.2 lerde yaşanan hararet problemi herhalde olmazdı.bana sorar iseniz özellikle ön panjur ve radyatör arasına küçük bir fan yerleştirilirse çok daha fazla fayda sağlar görüşünü şiddetle savunanlardanım

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hanci.06
17.Mays.2016, 00:17
5.9 ile 5.2 sogutma sistemleri bşrbirinden farklı.fan sistemleri farkllılık gösterdiği için bunun mümkün olma ihtimali yok.şöyle düşünenler olabilir "gerek duyulması halinde 5.9 a 5.2 fanı da uygulanır diye " bu nu düşünmek bile 5.9 a hakaret sayılır. 5.9 radyatörü yapısı geregi 5.2 den tamamen farklı boyutunun bir önemi yok dolayısı ile böyle bir etkisi olsa bazı 5.2 lerde yaşanan hararet problemi herhalde olmazdı.bana sorar iseniz özellikle ön panjur ve radyatör arasına küçük bir fan yerleştirilirse çok daha fazla fayda sağlar görüşünü şiddetle savunanlardanım

Gittiğim servisde daha evvel birçok 5.9 a 5.2 soğutma sistemi uygulandığını biliyorum ve daha iyi bi sistem olduğunu ustalarda söyledi yabancı forumlarda da bu uygulama mevcuttur bahsi geçen programda da uygulanmıştır ..

degrente
17.Mays.2016, 00:37
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Voleo radyatörde karar kıldım cumartesine takdıracağım bakalım sonuç nasıl olacak

Cenk NALBANTOĞLU

y-bsungur
17.Mays.2016, 00:40
5.9 ile 5.2 sogutma sistemleri bşrbirinden farklı.fan sistemleri farkllılık gösterdiği için bunun mümkün olma ihtimali yok.şöyle düşünenler olabilir "gerek duyulması halinde 5.9 a 5.2 fanı da uygulanır diye " bu nu düşünmek bile 5.9 a hakaret sayılır. 5.9 radyatörü yapısı geregi 5.2 den tamamen farklı boyutunun bir önemi yok

Konuya çok bilmişlik yaparak girmek istemedim ve konuyu işleyen bir programı işaret ederek bir yardımcı olmak istedim ama hata etmişim ben bu konuda bilgi sahibi olarak bu metni yazdım .5,9 a 5,2 nin fanının uygulanmasının 5,9 a hakaret etmekle ne alakası olabilir,üstelik bunu söyleyenler bu arabaları yemiş yutmuş her biri en az 5 tane 5,9 u hurdaya ayırmış adamlar 5,9 un en büyük sorunun hararet sorunu olduğunu sağır sultan bile biliyor,bunu söylemenin 5,9 a hakaretle ne alakası var adamlar programlarında bas bas bagıra çagıra anlatıyorlar bu hararet işi zaten 5,9 un karakteristik özelliği nasıl RR lere hantaldır iner itersin denilebiliyorsa 5,9 unda 5,2 ye göre daha fazla hararet yaptıgı ve 5,2 radyatörü ile nefes aldıgı bir gerçektir.Ben Jeep Teknik servis Ustası degilim ama bir başka teknik alanda Teknikerim takip ettiğim sayısız yerli yabancı forum var sadece Türkiyede degil yurt dışındada sayısız uygulaması olan 5,2 radyatörlü 5,9 ların varlıgını kabul etsenizde etmesenizde bu gerçektir.

KARADAG
17.Mays.2016, 14:59
Bu forumda yorumlarıyla pek çok ustaya taş çıkaracak degerli büyüklerimizin arakadaşlarımızın fikirlerine büyük saygı duyarak nacizane fikrimi beyan etmek isterim.Zaten parmakla sayılı 5.9 efsane aracların daha henüz hararet yapmışına rastlamadım duymadım.Şayet böyle bir durum hasıl olmuşsa kesinlikle plotaj hatasından ve/veya bakımsızlıktan kaynaklı olma ihtimali muhakkaktır.Kaldı ki fiyat politikasından kıyasla bu yargıya varmak pekala mümkün.Yine bazı forum sitelerinde bircogumuzun karşılaştığı ve hatta uygulamak için fırsat kolladığı çift devre elektirikli fan bu işin başka boyutu olsa gerek.Üstüne basarak yinelemek istiyorum her zaman orjinal kalmak uzun vadede saglıklıdır.yine edindiğim tecrübelerden biri motorun ideal çalışma sıcaklığı ( hararet referansı) 80-90 derece bu seviyeye nekadar erken ulaşır ise o kadar motor için iyidir.Takdir edersiniz fazla hacme sahip su geç ısınır-sogur bu tercih edilebilecek bir durum olmasa gerek.bu konıuda Ergun abi de fikir teatisinde bulunursa daha öğretici olur kanaatini taşımaktayım.saygılar

kuzeyli
17.Mays.2016, 15:28
Fikir vermesi acısından yazmak istedim. 5.9 aracımla arkasında 2 ton tekne baglı vaziyette fethiyeden istanbula hiç sorunsuz yolculuk yaptım. Sakar gecidini marmaris tarafına giden arkadaşlar bilir. O rampayı hiç gaz kesmeden çıktım, hararet yükselmeye başladıgında ikinci kademe devreye girdi ve sıcaklıgı sabit tutmayı başardı. Bu aracın bakımlı olmasıylada orantılı diye düşünüyorum. Ayrıca aracım standart degildir. Bunun yanında aynı rampayı rubiconla (sadece 4 kişiyle) durarak cıkmak zorunda kaldıgım çok olmuştur.

kuzeyli
17.Mays.2016, 15:31
Ayrıca aracımda ilave şanzıman sogutucu bulunmaktadır.

- - - Mesaj Birleştirme - - -

Rubiconla bu tekneyi hiçbir zaman cekemedigimide bilgi amaclı belirtmek isterim.

Han Solo
18.Mays.2016, 00:40
Gaza gelirsem bundan getirteceğim.

http://www.mishimoto.com/jeep-grand-cherokee-zj-5-2-5-9l-1998.html

Ben 4.7 için buradan Hollanda malı almıştım, satıcının tavsiyesiyle, yaz kış 97 dereceden üstünü görmedim, klima açık kapalı farketmez

bana daaaaa :)

GC2013
23.Mays.2016, 15:09
bana daaaaa :)

Kanbersiz dugun olur mu:)

Beatrix
23.Mays.2016, 22:16
ZJ’ lerde hararet sorunları gündeme gelmeye başladığı yıllarda bu araçların en genci 15 yaşlarındaydı. Sahiplerinin büyük çoğunluğu radyatörlerinin artık yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini akıllarına bile getirmedi. Araç radyatörlerinin ömürlerinin ortalama 5 yıl olduğunu kimse düşünmüyordu, taaa ki araçlar birer birer hararet yapmaya başlayıncaya kadar.

Kaldı ki hararet sorunununda direkt radyatörde kusur aramakta bir garip yanlış !

- Zaman içinde Blok su kanallarının paslanıp daralmaları,
- Tıkalı Catalytic converterler,
- Sağlıksız hararetli çalışan yorgun şanzımanlar(şanzıman soğutma radyatörlerin bazıları 5.2 modellerde
motor soğutma radyatörünün içinde yer alır),
- Ömrünü doldurmaya başlayan termikler,
- Motor Yağ basıncının düşük olması, dolayısı ile motorun zaten fazla sürtünmeden dolayı normalin
üzerinde hararetli çalışması,
- Klima radyatörünün motor soğutma radyatörünün önünde yer alması, seyir esnasındaki hava akımından
mahsun kalması ( Klima çalıştığında hararetin yükselmesinin nedeni klima radyatörünün ısınmaya
başlaması ve beraberinde motor suyu radyatörünü de ısıtmasına etki yapması ),
- Bir çok ZJ’ nin standart dışı büyük lastik kullanarak motorlarını zorlamaları,
- iklim şartlarına göre hatalı motor yağı Viskozite seçimleri,
- Aracın yanlış kullanımları ( mesela O/D devre dışı bırakılmadan römork çekimleri veya dik rampa
tırmanışları ) gibi onlarca neden olabilir.

5.2 olsun, 5.9 olsun soğutma sistemlerinde yetersiz bir tasarım söz konusu değil.
Yukarıda saydıklarımızın her biri sağlıklı çalışsa aracın soğutma sistemi ani karşılaşılacak her zorlu koşulun üstesinden gelecek şekilde görevini yerine getirir.

Mesele; Fiyatı her ne olursa olsun değişimde orijinal radyatörden seçilmeli.
Radyatör bakımlarına önem verilmeli. Yılda en az 2 kere suyu değiştirilmeli, antifriz oranları her zaman eksiksiz olmalı.

Tekrar ; Bu araçların ilk 10. Yıllarına gelinceye kadar hararet yaptıkları hiç duyulmadı.

ve, farkındamısınız ;
günümüzde yürüyen ZJ' lerin büyük çoğunluğunun üzerinde hala ilk radyatörü var... :)

Sonuçta Her şey bakımla ilgili…

musty.skr
23.Mays.2016, 23:45
Sıcaklar, klima ve trafik 3'lü sü birleşince hararet göstergem neredeyse 100 oluyor. Normalde 90-95 lerde seyrediyor gibi, normal değerler mi sizce?

Sent from my iPhone using Tapatalk

GC2013
23.Mays.2016, 23:55
100 ve Zaman Zaman biraz üstüne çıkması normal sayılır, ANCAK ilk kullanıldığı yıllarda bu değerlere yükselmediği göz önünde bulundurulduğunda, yükselmenin kaynağını tespit etmek, ileride ki problemlerin önüne geçmek adına büyük önem taşır.

musty.skr
24.Mays.2016, 00:03
100 ve Zaman Zaman biraz üstüne çıkması normal sayılır, ANCAK ilk kullanıldığı yıllarda bu değerlere yükselmediği göz önünde bulundurulduğunda, yükselmenin kaynağını tespit etmek, ileride ki problemlerin önüne geçmek adına büyük önem taşır.

Tatil planım var ZJ ile, Gitmeden ustama götüreyim keyif keyif gidelim derken sıkıntı yaşamak üzücü olur.

degrente
24.Mays.2016, 00:56
Blok kanallarının paslanıp daralması sorununun çözümü nasıldır. Ne yapmamız gerekir bu daralmayı eski haline getirmek için. Eski bir motor ustasından duyduğum ama sorun çıkarsa garanti vermem dediği bir uygulama vardı eskiden evlerde kullanılan çamaşır sodası hatta bununla ilgili bir video izletmişti döküyorlar çamaşır sodasını aracı çalıştırıyorlar yedek su deposu kapağından bildiğiniz paslı köpük çıkıyordu ama sonrasında en az 10 defa motor suyunun değişimi gerektiğini içeride en ufak bir çamaşır sodası parçası kalırsa bulunduğu yeri erittiğini söylemişti. Ben cesaret edemedim ama kendisi vx100 de yaptı sonuç blok içi tertemiz oldu dedi böyle bir uygulamadan haberi olan varmı yapılabilirliği nedir

Cenk NALBANTOĞLU

degrente
24.Mays.2016, 09:13
www.youtube.com/watch?v=UrUfUTKWeVY#t=33
Bu da sirke ile temizleme sonuç şaşırtıcı

degrente
24.Mays.2016, 09:49
bi laf vardır ne şiş yansın nede kebab diyem bu iş onun gibim bişi.. ;) yüzeysel pası küfü gayet güzel temizliyor.. ;) tavsiye ederim..

ancak önce şunu tavsiye ederim..radyatörünün alttan su boşalt ma tıpası varsa ordan yoksa alt hortumu sökerek suyunu boşalt 1 degil 2 şişe antifiriz koy.. ;) inçe cik kılçal görükmiyen bi yerde pas mas neyim varsa deler gecer ??? >:( orlardan başlar su damlatmaya :roll: bu içerdeki kalorifer radyatörü de olabilir..motor radyatörü ,yada arada bi demir boru vs..ilk orayı tedavi edip sonra bu işe gir derim.. :roll:

uzun yıllar pas küf tuttuysa daha etkili bi sistem var ancak riski fazla.. :!: netiçesi 11 numardadır.. :arrow:

eski zamanda camaşır civit ve camaşır sodası diyem bi zımbırtılarla yıkanırdı.. deterjan içad olmamışdı o yıllarda.. ??? >:( köy-kasaba bakkalının kıyı köşesinde zar zor da olsa bulunabiliyor bu devirde.. ;)

termostat sökülüp bagaja konur termostat sız olarak calışan motora sıcakkene az boşaltılıp 2 avuç kadan camaşır sodası konur..1 saatlik kullanımdan sonra su sıcak iken boşaltılır ve cıkan su rengi tam bitter cikolata rengidir.. yuhh pası kökünden silip atar..yalnız bu zımbırtı motor için de kaldığı müddetce bir yerleri delmeye,eşelemeye devam eder.. en az 10 kere suyu doldur boşalt yapman gerek 2-3 gün içinde..
araç çok yorgun,bakımsız ve ihtiyar ise bu işi tavsiye etmem..
her yeri delip başa bela sarabilir.. ;)
aracına güvenen yapsın sonrası hararet yapmayan 0 ayarı radyatör ve motor bloğu olur..+ adam gibi ısıtan kalorifere sahip olursunuz..
camaşır sodası koyup sonra ilgilenmiyecek seniz hiç bulaşmayın içeride fındık kadar kalsa 1 mm lik yüz tane matkap bi yerleri delmeye ugraşıyor gibim bi mevzu muhabbeti var..didim.
Abimizin bir forumda paylaştığı yazıyı buraya taşımak istedim .

K@RUB
24.Mays.2016, 12:39
Benim araçta klima olmadan en fazla yarıdan daha düşükte kaldı, klima açık yarıyı geçip biraz ilerledi , suyun bakımını yapmam gerekiyor ama hiç bilmiyorum nereden tahliye edilir vs. İçerisindeki su rengi de paslıya yakın nasıl bir yol izlemem lazım

Beatrix
24.Mays.2016, 14:30
Sıcaklar, klima ve trafik 3'lü sü birleşince hararet göstergem neredeyse 100 oluyor. Normalde 90-95 lerde seyrediyor gibi, normal değerler mi sizce?

Çok normal

Kadir
24.Mays.2016, 15:44
Ben bi kaç gündür denedim 90 dereceyi geçmedi gerçi klima sadece serin üflüyor ama [emoji23]

KARADAG
25.Mays.2016, 17:08
Arkadaşlar geçtiğimiz aralık ayında kış bakımı esnasında bütün radyatör sıvısını değiştirmiştim genel olarak kirli değildi ancak konu hortladığı için tekrar şu radyatör işini ciddiye alıp bi güzel kimyasal ile temizleyip bütün sıvıları yenileyeyim diyorum...http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/dbb63af806e4fcf7e309149f739351db.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/643d2570676640313e372354a2de222a.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/ebeae014be44d30596872284162397d6.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/93d622ad961bb94c435d7365839c0f5e.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/79bf645c529a66e2256c8d9a1060d7be.jpg

KARADAG
25.Mays.2016, 17:09
Aracın obd verileri bunlar

GC2013
26.Mays.2016, 00:10
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/cde204cf8d1a2ed426a3e1c651451897.jpg

Beatrix
26.Mays.2016, 13:16
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/cde204cf8d1a2ed426a3e1c651451897.jpg

Kaput İN
Gerisi OUT

musty.skr
26.Mays.2016, 17:37
2133
Eco Obd2 Yakıt Tasarruf Cihazı
Merhaba,
Bu cihaz ZJ'lerde iş yapar mı?
Memnun kullanıcı yorumlarına rastladım

KARADAG
26.Mays.2016, 19:35
2133
Eco Obd2 Yakıt Tasarruf Cihazı
Merhaba,
Bu cihaz ZJ'lerde iş yapar mı?
Memnun kullanıcı yorumlarına rastladım
Mustafa bu tarz ürünler hiçbir zaman işe yaramamıştır.ancak pisikolojik olarak belki iş görüyodur.Düşünsenize bu barca beyideki komutları nasıl değiştirip yakıt kontrolü yapar anlam veremedim.Ancak deneyen arkadaşlar varsa tecrübelerinden faydanalım.Nihayetinde ekonomik bşr durum değerlendiriliyor

GC2013
31.Mays.2016, 01:31
5.2 ile 5.9 un tavan raylari ayni ancak barlari farkli midir?

Tap tapa tapa tap... Tap tap

ycankes
31.Mays.2016, 01:49

Ikiside farklı.

Han Solo
31.Mays.2016, 02:18

raylar da barlar da farklı abi

GC2013
31.Mays.2016, 06:40
raylar da barlar da farklı abi

Peki orvis ve 5.9

Han Solo
31.Mays.2016, 09:14
Peki orvis ve 5.9

Orvis 5.2 ayni abi. 5.9 lar ile grand voyager 98 99 modelleri raylari barlari ayni

GC2013
31.Mays.2016, 09:51
Orvis 5.2 ayni abi. 5.9 lar ile grand voyager 98 99 modelleri raylari barlari ayni

Eyvallah

musty.skr
31.Mays.2016, 13:24
Mustafa bu tarz ürünler hiçbir zaman işe yaramamıştır.ancak pisikolojik olarak belki iş görüyodur.Düşünsenize bu barca beyideki komutları nasıl değiştirip yakıt kontrolü yapar anlam veremedim.Ancak deneyen arkadaşlar varsa tecrübelerinden faydanalım.Nihayetinde ekonomik bşr durum değerlendiriliyor

Bakalım tecrübe eden biri çıkar inşallah :)

resulözuçan
03.Haziran.2016, 16:16
resulözuçan isimli Üye şuanda online konumundadır
resul
Yeni Üye
Merhaba jeep ailesi aranıza yeni katıldım bir iki konuda yardıma ihtiyacım var. Öncelikle aracım 96 5.2 zj tüplü klima üst hortumuna ihtiyacım var. Birde hız sabitleyici nasıl kullanılıyor. Şimdiden teşekkür ederim

resulözuçan
04.Haziran.2016, 21:32
Merhaba yardımınıza ihtiyacım var aracı yeni aldım demiştim bakım yaptırmam gerek ful neler yapılması gereken ne kadar tutar orijinal ve Konya'da tavsiye edebileceğiniz bir usta varmı

MUHTEŞEM26
05.Haziran.2016, 08:43
Merhaba yardımınıza ihtiyacım var aracı yeni aldım demiştim bakım yaptırmam gerek ful neler yapılması gereken ne kadar tutar orijinal ve Konya'da tavsiye edebileceğiniz bir usta varmı

resul bey özelden yazdım açık açık usta ve servis ismi telaffuz edilmiyor sitede

Han Solo
06.Haziran.2016, 22:56
hani şasi numarasından fabrika çıkış donanımları yazan bi link vardı nerde o link bulamadım yahu...

Kadir
06.Haziran.2016, 23:05
hani şasi numarasından fabrika çıkış donanımları yazan bi link vardı nerde o link bulamadım yahu...

Başkan mübarek google ye vin id spec yaz [emoji41]

Han Solo
06.Haziran.2016, 23:53
Başkan mübarek google ye vin id spec yaz [emoji41]

fabrika çıkışlı donanımları klima direksiyon şanzıman diff kodu falan yazıyodu bulamıyorum

GC2013
07.Haziran.2016, 02:38
Jeep in Amerika sitesinde vardı eskiden, artık yok

GC2013
07.Haziran.2016, 02:52
Ahanda buldum

https://jeep.custhelp.com/app/jeep/eqlisting_detail/session/L3RpbWUvMTM5MzY0MzI4OC9zaWQvWGxOMmc2T2w%3D

ahimrek
07.Haziran.2016, 09:53
Başkan, bundan bahsediyorsun galiba....

http://www.geze-gen.com/showthread.php/1193-%C5%9Easi-numaralar%C4%B1na-g%C3%B6re-ara%C3%A7lar%C4%B1n-%C3%B6zelliklerine-ula%C5%9Fmak

Han Solo
08.Haziran.2016, 11:26
Ahanda buldum

https://jeep.custhelp.com/app/jeep/eqlisting_detail/session/L3RpbWUvMTM5MzY0MzI4OC9zaWQvWGxOMmc2T2w%3D

aha budur saolasın

KARADAG
09.Haziran.2016, 09:40
ben kendi aracımı kontrol ettim yanlış bilgi veriyor2148

KARADAG
09.Haziran.2016, 09:47
Daha önceki kullandığım xj aracımın bilgileri doğru çıktı2149

KARADAG
09.Haziran.2016, 09:56
Daha önce kullandığım P38 RR aracın bilgileri dahi doğru, ancak 5.9 bilgilerini maalesef yanlış veriyor anlamadım

ukymk55
10.Haziran.2016, 08:44
Dün akşam motor kaputunu açtığımda motordan lık lık lık giibi sesler geldiğini duydum hafif hafif. ses ritmik değil. Biraz şnceledim baktım vs derken fan kasnağının hafif oynadığını gördüm. Sonra motoru stop edip fan pervanesinden kanıttırarak salınımı kontrol edeyim dedim ve bariz şekilde kasnak göbeğinden yamuluyor. Ustaya da gösterdim. Devirdaim göbek gitmiş gibi görünüyor.
Araçta hiç hararet vs olmadı. öyle bir sorun yok ancak her an patlayabilir gibi. motoru durdurdum. Parça siparişi verecem. o vakte kadarda motoru çalıştırmam zaten :)

Fotodaki çizgilere göre baktığınızda sarı çizgiler doğrultusunda kasnakta sallantı var.
2150

archway
10.Haziran.2016, 12:55
Dün akşam motor kaputunu açtığımda motordan lık lık lık giibi sesler geldiğini duydum hafif hafif. ses ritmik değil. Biraz şnceledim baktım vs derken fan kasnağının hafif oynadığını gördüm. Sonra motoru stop edip fan pervanesinden kanıttırarak salınımı kontrol edeyim dedim ve bariz şekilde kasnak göbeğinden yamuluyor. Ustaya da gösterdim. Devirdaim göbek gitmiş gibi görünüyor.
Araçta hiç hararet vs olmadı. öyle bir sorun yok ancak her an patlayabilir gibi. motoru durdurdum. Parça siparişi verecem. o vakte kadarda motoru çalıştırmam zaten :)

Fotodaki çizgilere göre baktığınızda sarı çizgiler doğrultusunda kasnakta sallantı var.
2150

Çok geçmiş olsun Uğur

ukymk55
10.Haziran.2016, 14:22
Çok geçmiş olsun Uğur

Parçayı aldım. Yarın gelir artık ve taktırırım hemen.

En fazla 1 gün binememiş olcam zj me :D
İşin kötüsü devirdaimin kendini kitlemesi olurdu. Erken farkettik çok şükür

GC2013
10.Haziran.2016, 22:42
Su pompasi bu ne Zaman "su" koyuvereceği belli olmaz

Bülent
12.Haziran.2016, 19:45
Sizce durum kötümü

Bülent
12.Haziran.2016, 19:47
Sizce durum kötümü 2157

mjz66
12.Haziran.2016, 19:52
Sizce durum kötümü 2157
Çok kötü değil:) ne belirtiler gösteriyor?

Bülent
12.Haziran.2016, 19:55
Herhangi bir belirti yok sadece kontrol amaçlı bakarken gördüm

mjz66
12.Haziran.2016, 19:58
Herhangi bir belirti yok sadece kontrol amaçlı bakarken gördüm
Normal:) bişey olmaz ondan daha çok gider...

Bülent
12.Haziran.2016, 20:00
Normal:) bişey olmaz ondan daha çok gider...

Önlem alınması gereken bişey yokmu

mjz66
12.Haziran.2016, 20:02
Önlem alınması gereken bişey yokmu
Öter sadece, ben de öyle geziyorum, bir ara açıp keçelerini ve yağını değiştiricem bitecek, çözüm bu

Bülent
12.Haziran.2016, 20:25
Öter sadece, ben de öyle geziyorum, bir ara açıp keçelerini ve yağını değiştiricem bitecek, çözüm bu

Eyvallah sağolasın

ayhanozturk
12.Haziran.2016, 23:16
Son zamanlarda arabanın altından uğultu gelmeye başlamıştı, derken bugün dananın kuyruğu koptu. Muhtemelen Porya bilyesi dağıldı, bu şekilde sağa sola gitmek istemiyorum, sızdırmazlık raporu için koştururken bir de bu geldi başıma.
Alet edevat sıkıntım var en başta kriko ve çektirmem yok.
Kafaya taktım kendim yapacağım ama rakamlar öyle böyle değil, alet edevat deli para.
Keçesi var, rulmanı var, yağı var, katkısı var... sıvı contası var.

Götür ustaya bayıl parayı kurtul mu dersiniz, yoksa ver parasını al aleti edevatı bir değil 4 tane bunlar gerisini bedavaya getir mi dersiniz?

degrente
12.Haziran.2016, 23:33
3 ay önce ön sağ porya değiştirmiştim 250 TL vermiştim işçilik dahil ona göre hesap yapınız eğer araziye çok sık giriyorsanız poryanın dağılması daha kısa zamanda oluyor ama yok asfaltta kullanıyorum derseniz bence değmez alet edevat almaya çünkü çok uzun süre değişime gerek duymazsınız

Cenk NALBANTOĞLU

Mirkan Şenol
12.Haziran.2016, 23:45
Ben de yaklaşık 1 ay önce diff kapaklarını açtırdım, içlerini benzinle yıkattım, sıvı conta ile kapattık ve 75-90 dişli yağı koyduk.
3 gün sonra arka kilit çatırdamaya başladı :D :D :D hemen iki kutu mopar lsd katkısı attık, katkıyı koyar koymaz mükemmel bir şekilde ses kesildi...
Taa ki uzun yola çıkana kadar, yaklaşık 200km yol yaptık, ciddi yüklü vaziyetde ve 140km/h nin altına hiç düşmeden.
Sonuç yine o ses :( ve o günden sonra her 20km sonunda diff kasılması ve çatırdaması var...
Yağı yakmış bozmuş olabilirmiyiz? Tekrardan yağını değiştirip (75-140 koyacağım bu sefer) katkı atayım mı?
Dana 35 için 2 kutu katkı çok değil mi?

ayhanozturk
12.Haziran.2016, 23:56
75-140 kaliteli tavsiye ediliyor hep... Buna ilaveten, hazır katkılısı var mı?
Ayrı şekilde satılan katkı miktarı ne... eklenmesi gereken ne, nasıl? Kendim eklemedim de ondan bilgim yok.

Mirkan Şenol
13.Haziran.2016, 00:33
75-140 kaliteli tavsiye ediliyor hep... Buna ilaveten, hazır katkılısı var mı?
Ayrı şekilde satılan katkı miktarı ne... eklenmesi gereken ne, nasıl? Kendim eklemedim de ondan bilgim yok.

Katalogda römork çekerken 75-140 yazıyordu, 75-90 da yazıyordu onu buldum onu koydum...
LSD katkı miktarını bilmiyorum servis 2 kutu dedi bende 2 kutu aldım...
Hazır katkılısı var ben bulamadım...

ukymk55
13.Haziran.2016, 08:38
Ben de yaklaşık 1 ay önce diff kapaklarını açtırdım, içlerini benzinle yıkattım, sıvı conta ile kapattık ve 75-90 dişli yağı koyduk.
3 gün sonra arka kilit çatırdamaya başladı :D :D :D hemen iki kutu mopar lsd katkısı attık, katkıyı koyar koymaz mükemmel bir şekilde ses kesildi...
Taa ki uzun yola çıkana kadar, yaklaşık 200km yol yaptık, ciddi yüklü vaziyetde ve 140km/h nin altına hiç düşmeden.
Sonuç yine o ses :( ve o günden sonra her 20km sonunda diff kasılması ve çatırdaması var...
Yağı yakmış bozmuş olabilirmiyiz? Tekrardan yağını değiştirip (75-140 koyacağım bu sefer) katkı atayım mı?
Dana 35 için 2 kutu katkı çok değil mi?

Geçen Ay bende aynı sebepten arka diff yağı değiştirdim.
uzun mesafe sonrası yağ yice ısınınca ve bazen işten eve geldikten sonra (20 km) araba manevra yaparken kasıyordu.
Defransiyelci ustama gittim. yağ değiştirmek gerek dedi ve değiştirdik. 75w--90 lsd katkılı bir yağ koydu. şu ana dek sıkıntı yok ancak henüz çok uzun mesafe yapmadım.

ukymk55
13.Haziran.2016, 09:08
Acil soru ZJ lerde kırmızı antifiriz mi, Mavi mi?
Ve nedenini de yazarsanız süper olur.
Ben mavi biliyorum.

KARADAG
13.Haziran.2016, 09:12
Mavi antifiriz 50/50

ukymk55
13.Haziran.2016, 09:15
Mavi antifiriz 50/50

Bugün değişim yapılacak. devir daim sökülmüştü o değişecek. soğutma suyuda komple değişecek. Arkadaşım kırmızı diyor ben mavi.

Mavi antifiriz 50/50

Bugün değişim yapılacak. devir daim sökülmüştü o değişecek. soğutma suyuda komple değişecek. Arkadaşım kırmızı diyor ben mavi.

KARADAG
13.Haziran.2016, 09:31
Kırmızı olanlar yeni nesil araçlar için kitapcıgında etinol glikol( etandol) yazıyor yani mavi

musty.skr
13.Haziran.2016, 11:39
ZJ’ lerde hararet sorunları gündeme gelmeye başladığı yıllarda bu araçların en genci 15 yaşlarındaydı. Sahiplerinin büyük çoğunluğu radyatörlerinin artık yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini akıllarına bile getirmedi. Araç radyatörlerinin ömürlerinin ortalama 5 yıl olduğunu kimse düşünmüyordu, taaa ki araçlar birer birer hararet yapmaya başlayıncaya kadar.

Kaldı ki hararet sorunununda direkt radyatörde kusur aramakta bir garip yanlış !

- Zaman içinde Blok su kanallarının paslanıp daralmaları,
- Tıkalı Catalytic converterler,
- Sağlıksız hararetli çalışan yorgun şanzımanlar(şanzıman soğutma radyatörlerin bazıları 5.2 modellerde
motor soğutma radyatörünün içinde yer alır),
- Ömrünü doldurmaya başlayan termikler,
- Motor Yağ basıncının düşük olması, dolayısı ile motorun zaten fazla sürtünmeden dolayı normalin
üzerinde hararetli çalışması,
- Klima radyatörünün motor soğutma radyatörünün önünde yer alması, seyir esnasındaki hava akımından
mahsun kalması ( Klima çalıştığında hararetin yükselmesinin nedeni klima radyatörünün ısınmaya
başlaması ve beraberinde motor suyu radyatörünü de ısıtmasına etki yapması ),
- Bir çok ZJ’ nin standart dışı büyük lastik kullanarak motorlarını zorlamaları,
- iklim şartlarına göre hatalı motor yağı Viskozite seçimleri,
- Aracın yanlış kullanımları ( mesela O/D devre dışı bırakılmadan römork çekimleri veya dik rampa
tırmanışları ) gibi onlarca neden olabilir.

5.2 olsun, 5.9 olsun soğutma sistemlerinde yetersiz bir tasarım söz konusu değil.
Yukarıda saydıklarımızın her biri sağlıklı çalışsa aracın soğutma sistemi ani karşılaşılacak her zorlu koşulun üstesinden gelecek şekilde görevini yerine getirir.

Mesele; Fiyatı her ne olursa olsun değişimde orijinal radyatörden seçilmeli.
Radyatör bakımlarına önem verilmeli. Yılda en az 2 kere suyu değiştirilmeli, antifriz oranları her zaman eksiksiz olmalı.

Tekrar ; Bu araçların ilk 10. Yıllarına gelinceye kadar hararet yaptıkları hiç duyulmadı.

ve, farkındamısınız ;
günümüzde yürüyen ZJ' lerin büyük çoğunluğunun üzerinde hala ilk radyatörü var... :)

Sonuçta Her şey bakımla ilgili…

Geçen hafta ki gezimde hararetimin ulaştığı son durum.. Biraz dur kalk, sıcak hava ve klima.. Daha fazla çıkar korkusuyla klimayı kapattığım zamanlar oldu.
Düşünüyorumda yazın sıcağında istanbul yıldız yokuşunda trafikte kalmış olsam klima açık şekilde hararet kaçınılmaz gibi abartıyormuyum?, yada hafta sonu şile gezisi dönüşü çılgın trafik, uzun yokuşlar ve klima [emoji15]
Bu ne kadar normal, temmuzda bodrum planım var, uzun yol ve orada küçük geziler yapacagım. Sıkıntı olur mu? Müdehale edilmeli mi?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/66c290da839f13233f9e2037a2ddd3ad.jpg
Normal şartlarda buralarda duruyor,
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/2f2a4385d51ac3811e0bc5bde1d0aacd.jpg

degrente
13.Haziran.2016, 14:13
Aynı durum benim araçta vardı valeo radyatör değişimi ile bu sorun ortadan kalktı şimdi 95-97 arası

Cenk NALBANTOĞLU

mjz66
13.Haziran.2016, 14:19
Aynı durum benim araçta vardı valeo radyatör değişimi ile bu sorun ortadan kalktı şimdi 95-97 arası

Cenk NALBANTOĞLU
Lafı ağzımdan aldın:) şimdi bunu yazacaktım, radyatör değişimi yapılmalı mutlaka diye! Çatlak patlak yok daha gider nasıl olsa diyoruz ama işin aslı öyle değil işte👍

KARADAG
13.Haziran.2016, 14:55
Radyatörlerine uzum zamandır antifiriz koymayan arkadaşlar radyatörünüzdeki bütün kirli suyu buşaltın butun sıvıyı antiriiz olmak kaydı ile değiştirin şimdi bazı arkadaşlar radyatör delikse su koyveriri endişesi ile bu işi risk olarak degerlenditecektir.Ancak inceldiği yerden kopsun mantığı ile hareket etmekte fayda var dolayısıyla raduatörü verimli çalışmayan araçların motor ömrünün kısalacağı unutulmamalı

Kadir
13.Haziran.2016, 15:51
Kırmızı olanlar yeni nesil araçlar için kitapcıgında etinol glikol( etandol) yazıyor yani mavi

Ben castrol radicool sf kırmızı kullanıyorum

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/d93867aa44fccec9548a73f9abf317fe.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/f0e2d09da3b92186a37f03179375d193.jpg

Kadir
13.Haziran.2016, 16:09
Ben castrol radicool sf kırmızı kullanıyorum

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/d93867aa44fccec9548a73f9abf317fe.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/f0e2d09da3b92186a37f03179375d193.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/79cee222be8ed6d431012607dd87516c.jpg

Kadir
13.Haziran.2016, 16:12

Hatanız var;

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/749754930523aa110f16c68ff53394aa.jpg

Kitapçıkta Etilen Glikol yazıyor Bende buna bakarak Castrol Radicool Sf kullanmıştım bence bi kontrol edin yanlış antifiriz motor bloğunda aşınmaya neden olur

mjz66
13.Haziran.2016, 18:41
Kadir'in antifriz doğru olan👍

resulözuçan
13.Haziran.2016, 21:35
İyi geceler herkese bir konuda yardım lazım klima yönlendirme kapakları arızalı sürekli ayağa veriyor nasıl tamir edebilirim yönlendirme kapakları nerede

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ukymk55
14.Haziran.2016, 09:53
Teşekkürler. Kırmızı doğru o halde.

KARADAG
14.Haziran.2016, 10:27
Bu konu uzar gider.Aslında bütün antifirizler renk bakımından farklılık gösterse de içerik bakımından ana unsur olarak etilen glikol içermektedir.İnorganik ve organik ayrımı yapılarak renklendirilmiş.Kırmızı olanlar organik grubunu temsil eder bizim araçlar için kullanılır mı tabiki de kullanılır.Ancak içine ilave edilen extra koruyucu asitler bizim araçların ve/veya benzer yapıdaki araç motor yapısına pek uyum sağlamadığı görüşü sabittir.Defaattle sahit olmuşum veya duymuşumdur yanlış antifiriz kullanımından muzdarip olanları.Dolayısı ile ileride ciddi hasarla karşılaşmamak için maceraya gerek olmadığı düşüncesindeyim naçizane...

Kadir
14.Haziran.2016, 14:01
Bu konu uzar gider.Aslında bütün antifirizler renk bakımından farklılık gösterse de içerik bakımından ana unsur olarak etilen glikol içermektedir.İnorganik ve organik ayrımı yapılarak renklendirilmiş.Kırmızı olanlar organik grubunu temsil eder bizim araçlar için kullanılır mı tabiki de kullanılır.Ancak içine ilave edilen extra koruyucu asitler bizim araçların ve/veya benzer yapıdaki araç motor yapısına pek uyum sağlamadığı görüşü sabittir.Defaattle sahit olmuşum veya duymuşumdur yanlış antifiriz kullanımından muzdarip olanları.Dolayısı ile ileride ciddi hasarla karşılaşmamak için maceraya gerek olmadığı düşüncesindeyim naçizane...

Bu konuda sana kesinlikle hak veriyorum ve her firma kendince bir renk üretimi var castrol ün mavisini koymuştu bakım yapan arkadaş allahtan kontrol ettim de değiştirdik. Catrolde kırmızı olan Shellde mavi olabiliyor önemli olan arkasındaki etikette yazan ile kitapçıkta yazan içerik aynı mı ? Yıllar içerisinde ürünlerin satışını arttırmak için teknolojik değişiklikler ekleyebiliyorlar.

Bu yüzden ana maddesi önemli yada orj mopar alacaksınız ki onunda yeni üretimleri castrol radicool sf ile aynı içeriğe sahip amazon dan içeriklerini karşılaştırıp almıştım

oguzhanyasinzer
15.Haziran.2016, 12:48
MERHABALAR,

BENİM 5.9 GEÇEN KIŞ ŞANZIMAN DAĞITMIŞTI YAZMIŞTIM BURAYA SORUNU ÇÖZÜM ÇIKMADI :( AKGÜN DE YENİDEN YAPMIŞTIK.

ŞİMDİ YENİ BİR SORUNUM VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

EN BAŞTAN ANLATAYIM;

2 - 3 gündür araçtan dururken sahilde giderken kırmızı ışıkta beklerken motordan ses gelmeye başladı.
3 gün önce pazar günü arabayı yıkarken yağını kontrol ettim. yağ seviyesi normaldi.
dün aksam sahilde gezerken(kumsal değil) yine o tıkırtı gelmeye başladı. ve gözüme yağ basıncı göstergesi ilişti ki seviye 0 'a çok yakın.

hemen benzin istasyonuna gittim yağı kontrol ettim yağ yok arabada hiç. yağ koydum normal seviyesine getirdim. ama tekrar yola çıktığımda basınç seviyesi durduğumda yine düşüyor gaza basınca artıyor.

ne yapmamız lazım ?

yardımcı olur musunuz?

K@RUB
16.Haziran.2016, 13:24
Bayramda bir yazlık gidiş gelişi yapacağım nasipse, gitmeden önce bir antifriz kontrolü yaptıracağım , direk özel servise mi gideyim yoksa iyi bir yer arayıp başka bir yere mi?

Mirkan abi baya yakın oturuyoruz yokmu bizim çevrede bu işi bakacak bizi üzmeyecek bir yer ? :)

degrente
16.Haziran.2016, 14:07
Antifriz değişi çok zor bir olay değil sizde yapabilirsiniz.Yapmanız gereken şey motor soğuk iken radyatörün kapağını açıp sonra alt kısmındaki musluğu açıp içindeki suyun tamamen boşalmasını sağlamak sonrası temiz saf su koyup bir müddet aracı çalıştırıp bu suyun devir daim olmasını sağladıktan sonra motor soğumasını bekleyip yine suyu boşaltınız.Tüm suyun boşadığına emin olduktan sonra alt musluğu kapatıp aracınız için aldığınız 3 lt antifrizi radyatörün üst kapağından içine doldurup sonrasına ise saf su koymanız.iyice su koyduktan sonra kapağı kapatmadan motoru çalıştırıp içinde oluşan havanın dışarı çıkmasını sağladıktan sonra saf su takviyesi ile (kapağın 1 parmak altına kadar olacak şekilde ) radyatör üst kapağı kapamanız.sonrasında yedek su deposunu kontrol ediniz.eksik var ise onuda tamamlayıp işlemi sonlandırız. Çoğu servisler saf su yerine musluk suyu koyuyorlar buna izin vermeyin çünkü musluk suyu içinde klor radyatör kanallarının kapanmasına ve aracınız hararet yapmasına sebep verir.

K@RUB
16.Haziran.2016, 14:44
Teşekkürler Cenk abicim, not aldım dediklerinizi sadece bilmediğim tek şey tahliye nereden yapacağım yerini bilmiyorum onuda araştıracağım:)

degrente
16.Haziran.2016, 14:58
Tahliye musluğu radyatörün aracın motora bakan kısmında sağ alt köşede olması gerekiyor yani 5.9 için öyle.

Mirkan Şenol
16.Haziran.2016, 16:06
Bayramda bir yazlık gidiş gelişi yapacağım nasipse, gitmeden önce bir antifriz kontrolü yaptıracağım , direk özel servise mi gideyim yoksa iyi bir yer arayıp başka bir yere mi?

Mirkan abi baya yakın oturuyoruz yokmu bizim çevrede bu işi bakacak bizi üzmeyecek bir yer ? :)

Üzerler :D kendin yap zor işler değil bunlar...

Ya da gel hafta sonu halledelim...

K@RUB
16.Haziran.2016, 16:13
Üzerler :D kendin yap zor işler değil bunlar...

Ya da gel hafta sonu halledelim...

Abi varsa yaparız dediğin bir yer geliyim :) 5 km den az var aramızda :)

Mirkan Şenol
16.Haziran.2016, 17:18
Abi varsa yaparız dediğin bir yer geliyim :) 5 km den az var aramızda :)

Benim durum malum, yapacak bir arkadaşım var... Rica ederim hafta sonu halleder.

resulözuçan
18.Haziran.2016, 17:54
Lütfen acil yardım vites topuzu sökülebilir mu ve nasıl

Mirkan Şenol
18.Haziran.2016, 18:44
Lütfen acil yardım vites topuzu sökülebilir mu ve nasıl

ZJ ise yukarı doğru sertçe çekin... Sıkışmış ise altdan vurun...

resulözuçan
18.Haziran.2016, 23:00
Teşekkür ederim malesef olmadı bende döşemeyi az kestim artık çok tehlikeli bir işe giriştim bütün döşemeyi söktüm bugün aracı aldığımda çok ağır kötü bir koku vardı gideremedim bende başladım sökmeye bakalım takabilecekmiyim

y-bsungur
19.Haziran.2016, 00:42
Araç zj ise vitesi 1 konumuna al ayaklarını frene dogru uzatarak gergin şekilde ve mandala basılı halde vites tokmagını sertçe kendine dogru çek vites 1 pozisyonu dışında ve mandal basılı olmadan çıkaramazsın

resulözuçan
19.Haziran.2016, 22:02
Çok teşekkür ederim bilgi için işimi gördü

resulözuçan
19.Haziran.2016, 22:07
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/de0c2666ee251fd31754b56a9ffc7950.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/cce0602ba9fc0117543df0f45eb8e303.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/861afaaf51cd3f15043599740444fda3.jpg

resulözuçan
19.Haziran.2016, 22:09
Koku gidermek için 2 gün emeğin sonunda işi bitirdim inşallah işe yarar. Bu arada ilk defa denedim böyle bir şeyi.

Han Solo
20.Haziran.2016, 11:09
Tebrikler resul muhtemel koku halidandi keske yikasaydin cikarmisken

resulözuçan
20.Haziran.2016, 16:24
Bilinen bütün temizlik malzemelerini kullanarak yıkadım ayrıca halı altı keçe döşeli o çok kötü olmuş onları komple değiştirdim inşallah işe yarar

archway
20.Haziran.2016, 20:28
Resul gerçekten tebrik ederim çok temiz iş çıkarmışsın.

resulözuçan
20.Haziran.2016, 20:45
Teşekkür ederim. Bu arada sizlere bir sorum olacak direksiyon sağa ve sola dönüşte bir noktada takılıyor gibi oluyor sebebi nedir nasıl düzelir

musty.skr
20.Haziran.2016, 20:48
Resul bey,
Lastik değiyor olabilirmi? Tam sağda bendede oluyor (çözüm tam sağ yapmıyorum)

resulözuçan
20.Haziran.2016, 20:51
Yok lastik olamaz orta kısımda oluyor takılma

oguzhanyasinzer
21.Haziran.2016, 09:30
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/de0c2666ee251fd31754b56a9ffc7950.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/cce0602ba9fc0117543df0f45eb8e303.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/861afaaf51cd3f15043599740444fda3.jpg

gerçekten cesaret ister yapmak :) benim 5.9 un sürücü tarafıda çok su var suyu tahliye edemiyorum malesef. koku yapmıyor ama içimi rahatsız ediyor böyle bir şey yapılabilir hem çürük çarık varsa temizlenir hemde genel temizlik tebrikler gerçekten.

Han Solo
21.Haziran.2016, 10:45
Resul birisi direksiyonu cevirirken aracin altina yat bak on takim elemanlarina takilmiyorsa direksiyon kutusudur

oguzhanyasinzer
21.Haziran.2016, 12:12
Araç şehir içinde dar dönüşlerde kendini kasiyor gibi ve bazen çatir çutur ediyor :) neden olur acaba neyi değiştirsek düzelir. çok rahatsiz etmiyor ama düzgün olsa daha iyi hissederim.

ukymk55
21.Haziran.2016, 16:34
Araç şehir içinde dar dönüşlerde kendini kasiyor gibi ve bazen çatir çutur ediyor :) neden olur acaba neyi değiştirsek düzelir. çok rahatsiz etmiyor ama düzgün olsa daha iyi hissederim.

Arka defransiyel yağı.

oguzhanyasinzer
21.Haziran.2016, 16:47
arka defransiyel yağı.

sesler ön taraftan geliyor.

resulözuçan
21.Haziran.2016, 17:47
Resul birisi direksiyonu cevirirken aracin altina yat bak on takim elemanlarina takilmiyorsa direksiyon kutusudur

Tamam bi kontrol edeyim. Teşekkür ederim.

KARADAG
22.Haziran.2016, 12:48
Defaatle konusu olan radyatör mevzuu benide huzursuz edince irdelemeye başladım.havaların sıcaklaması ile jataret ibresinin biraz yukarıya çıktığını görunce hemem radyatörü söktuk şişletelim falan deyi ancak usta imkamsız artk bu ömrunu tamalamış dedi yenisini sipariş verdik değişeceğiz.birde ön kısma kuçuk extra radyatör koyacağız şamzıman yağ soğutucu.

Kadir
22.Haziran.2016, 16:29
Defaatle konusu olan radyatör mevzuu benide huzursuz edince irdelemeye başladım.havaların sıcaklaması ile jataret ibresinin biraz yukarıya çıktığını görunce hemem radyatörü söktuk şişletelim falan deyi ancak usta imkamsız artk bu ömrunu tamalamış dedi yenisini sipariş verdik değişeceğiz.birde ön kısma kuçuk extra radyatör koyacağız şamzıman yağ soğutucu.

Kauçuk radyatör nasıl bişi ?

Bülent
22.Haziran.2016, 16:54
Kauçuk radyatör nasıl bişi ?

Kauçuk değil (KÜÇÜK):)

Kadir
22.Haziran.2016, 17:00
Kauçuk değil (KÜÇÜK):)

Hahah gözler pert olmuş [emoji23] zj kaç modeldi ?

96 98 ler şanzıman soğutucu radyatöre bağlı

musty.skr
24.Haziran.2016, 00:29
İyi akşamlar,
Zj de soğuk motoru ilk çalıştırdıktan sonra fan bir süre devrede oluyor gaz vermemle motorla birlikte fanınında şiddetli sesinide duyuyorum sonra duruyor bu normal mi?

KARADAG
24.Haziran.2016, 07:53
Hahah gözler pert olmuş [emoji23] zj kaç modeldi ?

96 98 ler şanzıman soğutucu radyatöre bağlı

Kadir benim araç 5.9 yani 98 radyatör komple yenilenecek birde ön kısma gelevek şekilde mini soğurucular mevcut onuda ilave edeceğiz extra şanzıman hararetini minimize etmek için bu arada şanzımanda revize ediliyor içinde kasnak mı nedir bir parçası çatlakmış selenoidler ve balatalar komple yenilenecek

Geçen hafta ki gezimde hararetimin ulaştığı son durum.. Biraz dur kalk, sıcak hava ve klima.. Daha fazla çıkar korkusuyla klimayı kapattığım zamanlar oldu.
Düşünüyorumda yazın sıcağında istanbul yıldız yokuşunda trafikte kalmış olsam klima açık şekilde hararet kaçınılmaz gibi abartıyormuyum?, yada hafta sonu şile gezisi dönüşü çılgın trafik, uzun yokuşlar ve klima [emoji15]
Bu ne kadar normal, temmuzda bodrum planım var, uzun yol ve orada küçük geziler yapacagım. Sıkıntı olur mu? Müdehale edilmeli mi?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/66c290da839f13233f9e2037a2ddd3ad.jpg
Normal şartlarda buralarda duruyor,
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/2f2a4385d51ac3811e0bc5bde1d0aacd.jpg

KARADAG
24.Haziran.2016, 08:07
Benim aracın göstergeside bu seviyede idi belliki normal değil radyator gözenekleri çürümeden veya tortu oluşmasından dolayı artık daraldığı için devirdaimi hızlı yapamıyor suyun dış yüzey ile teması azaldığı için soğuyamıyor.bence ivedi radyayör işini bir gözden geçirmeni şiddetle tavsiye ederim

Kadir
24.Haziran.2016, 08:25
Radyatör bakımı en önemlisi beimde değiştirmem lazım sıyunu bu sefer saf su ile tam %50 karışım yapıcam

musty.skr
24.Haziran.2016, 11:45
Benim aracın göstergeside bu seviyede idi belliki normal değil radyator gözenekleri çürümeden veya tortu oluşmasından dolayı artık daraldığı için devirdaimi hızlı yapamıyor suyun dış yüzey ile teması azaldığı için soğuyamıyor.bence ivedi radyayör işini bir gözden geçirmeni şiddetle tavsiye ederim

Aracım serviste bakalım bugün soyunu boşaltıp bakacaklar pas kireç bir şey çıkarsa sudan, radyatörüde söker bir şişletiriz.

resulözuçan
24.Haziran.2016, 14:34
Merhaba yeni radyatör ne kadar değişse

degrente
24.Haziran.2016, 15:28
5.9 için işçilik ve antifriz dahil 850 tl ye yeni değiştirdim

Cenk NALBANTOĞLU

Han Solo
24.Haziran.2016, 21:15
İyi akşamlar,
Zj de soğuk motoru ilk çalıştırdıktan sonra fan bir süre devrede oluyor gaz vermemle motorla birlikte fanınında şiddetli sesinide duyuyorum sonra duruyor bu normal mi?

Normal abi sikinti yok devam

Han Solo
24.Haziran.2016, 21:16
Agustos ayinda bende radyatoru yenileyecegim tedbir amacli. Soktukten sonra bakarim muhtemel saglam cikacak isteyen olursa uygun fiyata verebilirim

musty.skr
24.Haziran.2016, 21:18
Normal abi sikinti yok devam

Hepsi böyle ozaman telaşa gerek yok :) teşekkürler

resulözuçan
25.Haziran.2016, 15:37
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/8aa2469e94e0dfcc9b5e280c09413584.jpg sol ön tarafta tampon içindeki bu tüp nedir ne işe yarar

Han Solo
25.Haziran.2016, 22:09
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/8aa2469e94e0dfcc9b5e280c09413584.jpg sol ön tarafta tampon içindeki bu tüp nedir ne işe yarar

Kanister kabi yakit icinden bi islem.gorup tekrar donuyordu sanirim kimine gore faydali parca kimine.gore at cope gitsin

GC2013
25.Haziran.2016, 22:10
Agustos ayinda bende radyatoru yenileyecegim tedbir amacli. Soktukten sonra bakarim muhtemel saglam cikacak isteyen olursa uygun fiyata verebilirim

Ne marka?

resulözuçan
25.Haziran.2016, 22:13
Eski sahibide gereksiz görmüş sanırım iptal etmiş zaten şimdi tüp var. Bilgi için teşekkür ederim

Han Solo
25.Haziran.2016, 22:20
Ne marka?

Bilmem bakayim bi

Han Solo
25.Haziran.2016, 23:35
Baktim ama marka goremedim nerde yazar ki

GC2013
25.Haziran.2016, 23:54
Baktim ama marka goremedim nerde yazar ki

Link at bakem

Han Solo
26.Haziran.2016, 00:32
Yok ben arabanin ustundekine baktim ya..sifir alacagim valeo olacak sanirim cenk almisti

Kadir
27.Haziran.2016, 00:02
Yok ben arabanin ustundekine baktim ya..sifir alacagim valeo olacak sanirim cenk almisti

Fabrika Valeo firmasına ürettiriyor abi kesinlikle valeo dan şaşma ki zaten silecek motoru sunroof motoru falan filan hep valeo dur

resulözuçan
27.Haziran.2016, 15:33

Merhaba sıfırı ne kadar acaba türkiye'den mi aldınız yurt dışımı

Han Solo
27.Haziran.2016, 18:13
Merhaba sıfırı ne kadar acaba türkiye'den mi aldınız yurt dışımı

sıfırı 850 demişti cenk ben araştırmdım henüz...

resulözuçan
27.Haziran.2016, 18:49
http://www.ebay.de/itm/PREMIUM-KUHLER-WASSERKUHLER-MOTORKUHLER-MOTORKUHLUNG-JEEP-GRAND-CHEROKEE-I-5-2-/201195958279?fits=Make%3AJeep&hash=item2ed836b007:g:rT8AAOSwuMFUkdxF
bu ürün 1996 zj için uygun mu fiyat gayet makul

resulözuçan
28.Haziran.2016, 22:29
Yok mu kimse değerlendirme yapabilecek

GC2013
28.Haziran.2016, 23:46
Yok mu kimse değerlendirme yapabilecek

Motorunuz kaç kW lik? Listede var mi asagidaki? Sanirim bu ürün Türkiye ye gönderilmiyor.

resulözuçan
28.Haziran.2016, 23:55
212 bg listede var almanya'da birine aldırıp göndermesini isteyeceğim

GC2013
28.Haziran.2016, 23:59
212 bg listede var almanya'da birine aldırıp göndermesini isteyeceğim

O zaman uyacaktır. Her ihtimal aracınızın VIN kodunu arkadaşınıza gönderin, alırken karşılaştırır
[emoji6]

resulözuçan
29.Haziran.2016, 00:01
O ne nasıl öğrenebilirim bilmiyorumda

GC2013
29.Haziran.2016, 00:21
Araç şasi numarası. Ruhsatınızda da yazar

resulözuçan
29.Haziran.2016, 11:24
Tamam teşekkür ederim.

Mirkan Şenol
01.Temmuz.2016, 00:50
Bu gün aracıma difransiyel üzerine takılan track bar braketi aldım...
Kitin içinden ön üst şasedeki çıkmıştı sadece...
Track barlar da ayarlı...
4.5 kitin üzerine 1 inç get koyacağım için yetmeyeceğini düşündüm...
Bu yüzden şanzıman düşürme flanşlarını da 1cm kadar daha uzatacağım...
İron rock'un sitesinde kitden çıkan tüm kolların 6.5 inçe kadar müsade ettiği yazıyor, ne düşünüyorsunuz?
Ekstra yapmam güçlendirmem gereken başka bir şey var mı 5.5 inç için?
Direksiyon kutusu destek demiri ve 8 inçe kadar müsade eden hd pitman var...
Viraj denge çubukları 1 inç için kısa kalır mı?
Stock viraj denge kolları ile 2 inç get kullanıyoruz kasma olmuyor gerçi...
Polyüretan get ile yay arasına yay üstü izalatör lastiği koymam şart mı? yumşak zaten getler...
http://i829.photobucket.com/albums/zz218/mirkan87/13438806_10153892570853425_597943343729052363_n_zp sniqhrief.jpg
http://i829.photobucket.com/albums/zz218/mirkan87/14-rear-bracket-jeep_zps6w19riz1.jpg
http://i829.photobucket.com/albums/zz218/mirkan87/1pvt74_zpskpbnyn4g.jpg

resulözuçan
02.Temmuz.2016, 17:20
İyi günler bugün aracın kumandasını değiştirmek istedim farklı bir beyin katılacaktı fakat uymadı. Şoför kapısı motoru değişmiş şahin motoru takılmış diğer kapılar orijinal yeni beyin sadece şoför kapısını açıyor diğerlerini açmıyor ne yapılabilir tavsiyeniz varmı. Bide bu orijinal uzaktan çekmeyen uzaktan kumanda iyileştirilebiliyormu.

ycankes
02.Temmuz.2016, 18:26
İyi günler bugün aracın kumandasını değiştirmek istedim farklı bir beyin katılacaktı fakat uymadı. Şoför kapısı motoru değişmiş şahin motoru takılmış diğer kapılar orijinal yeni beyin sadece şoför kapısını açıyor diğerlerini açmıyor ne yapılabilir tavsiyeniz varmı. Bide bu orijinal uzaktan çekmeyen uzaktan kumanda iyileştirilebiliyormu.

http://www.geze-gen.com/showthread.php/402-Kumandan%C4%B1z-uzakaktan-kumanda-m%C4%B1-yak%C4%B1ndan-kumanda-m%C4%B1?highlight=kumanda

resulözuçan
02.Temmuz.2016, 20:52
Teşekkür ederim bu konuyu görmemiştim çok yardımcı olacak

ycankes
07.Temmuz.2016, 13:59
Arka tampon kenarlardan çok saldı kendini. Çirkin gözüküyor. Ilandaki ZJlerdede görüyorum bu durumu. Sebebi tırnak kırılması falan mı yoksa yıllar geçtikçe tamponun kendini salmış olması mı ? Çözümü hakkında bilgisi olan ?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/43e8db80f796341f70cda5831a556b2f.jpg

Mirkan Şenol
07.Temmuz.2016, 14:41
Ana şanzıman yağı ve filtresini değiştireceğim...
10 litre mi alıcam 7.5 mi bilemedim :D
Arazi şanzımanının yeni değişti, 10.1 litre diye okuduğum her 2 şanzıman için mi geçerli acaba?
Öyle ise 7.5 litre yetiyor mu? mopar atf +4 alacağım...

Icc
09.Temmuz.2016, 00:24
İyi geceler . 2 gündür zjde sağa sola dönüşlerde , kasis geçişlerinde , frene ve gaza biraz sert dokunduğumda önden çıt diye bir ses geliyor. Aracı 4 gün önce aldım böyle bir ses yoktu. Bu sesin sebebi ne olabilir acaba ?

Kadir
09.Temmuz.2016, 03:04
İyi geceler . 2 gündür zjde sağa sola dönüşlerde , kasis geçişlerinde , frene ve gaza biraz sert dokunduğumda önden çıt diye bir ses geliyor. Aracı 4 gün önce aldım böyle bir ses yoktu. Bu sesin sebebi ne olabilir acaba ?

İlk olarak aşağıdaki resimde belirtilen track bar kolunu kontrol et derim...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160709/8d909c5fdc9d239249e40d2ff2bb8d90.jpg

Maverick
09.Temmuz.2016, 04:00
Trackbar civatalarinin sıkılığı ilk bakacagim yer olurdu. Eger bi gevseklik varsa arac yerdeyken sıkın. Kanala girmek en mantiklisi.

kuzeyli
11.Temmuz.2016, 17:43
5.9 aracımın ön ve arka disklerini degiştirmem gerekiyor, marka konusunda fikir verirrseniz memnun olurum.

GC2013
11.Temmuz.2016, 18:14
Ben EBC kullanıyorum WJ de, memnunum, yurtdışından getirtmiştim ancak Maslak da yetkili satış yeri var sanırım. Kullanıma göre farklı çeşitleri mevcut

mjz66
11.Temmuz.2016, 18:15
5.9 aracımın ön ve arka disklerini degiştirmem gerekiyor, marka konusunda fikir verirrseniz memnun olurum.
Sevgili Selçuk; bulabilirsen Raybestos derim, çok memnunum yıllardır başka marka kullanmıyorum balatada da diskte de!

mjz66
11.Temmuz.2016, 18:16
Ben EBC kullanıyorum WJ de, memnunum, yurtdışından getirtmiştim ancak Maslak da yetkili satış yeri var sanırım. Kullanıma göre farklı çeşitleri mevcut

EBC iyidir kaptan, o da doğru karar👍

Mirkan Şenol
11.Temmuz.2016, 21:58
Ana şanzıman yağı ve filtresini değiştireceğim...
10 litre mi alıcam 7.5 mi bilemedim :D
Arazi şanzımanının yeni değişti, 10.1 litre diye okuduğum her 2 şanzıman için mi geçerli acaba?
Öyle ise 7.5 litre yetiyor mu? mopar atf +4 alacağım...

Güncel... Beklemedeyim...

Bülent
11.Temmuz.2016, 22:14
Fazla al göz çıkarmaz 😀

musty.skr
12.Temmuz.2016, 22:51
İyi akşamlar cümleten ;)
Bodrum da zj nin devir daim kasnağı kırıldı neyse onu şükür hallettik sizlerinde desteğinizle teşekkürler. :)
Sormak istediğim birşey var, konacık sanayide Atiker bayii buldum Regülatörüm eski siyah olanlardandı gitmişken degişeyim dedim. Gold regülatör taktırdım (gaz yemede biraz problem vardı, gaz kokusu alıyordum ve fazla yakmayada başlamıştı) montajı bitirdik gaz kaçağı kontrolü sorunsuz, yakıt ne kadar yakar test etmedim daha fakat aracın gidişi daha kötü oldu 3500-4000 devirlerde yani 60-70 arası gidiyorum sollamaya çıkacağım araç silkeliyor gaz yetiştiremiyor sanki, benzinde hiç bişey yok roketliyor sorunsuz vites atıyor. Ecu da sıfır takıldı, regülatör gold beyin sıfır enjektörler kırmızı olanlardan bn taktırmadım ama onlarda yenilenmiş.
Varmı bu işin bir çözümü çok sinirimi bozdu.
Takılan beyin buna benziyor
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160712/df2d0bfb90aaa31ee94a598f8b799b4b.jpg

ukymk55
13.Temmuz.2016, 07:57
Bende beyini değiştirmey, düşünyorum. Bundan değilde bunun tek çıkışlı olanından taktıracağım. öyle tavsiye aldım parçacıdan. 6 silindir için olanlardan. Güç olarak karşılıyor onda problem yok.
Sizin durum ise LPG ayarından kaynaklanıyor gibi geldi bana.
Yeteri kadar buharlaşamama durumuda söz konusu olabilir.

kuzeyli
13.Temmuz.2016, 16:42
Raybestos diski nereden bulabilirim acaba? Yada Brembo mu alsam acaba onlar nasıldır?

soylu
13.Temmuz.2016, 16:51
Raybestos diski nereden bulabilirim acaba? Yada Brembo mu alsam acaba onlar nasıldır?
Disk mi ,balata mı

ZJ 5.2/1997

mjz66
13.Temmuz.2016, 16:57
Brembo dünyanın en iyi markasıdır tartışmasız...ama yüksek performanslı spor otomobiller ve yarışlar için uygundur benim için hep, bizim araçlarda da olur tabi ama fiyatlarına bakmak lazım karşılaştırmak lazım.
Raybestos'u benim arkadaşım getirtiyor 3-5 gün sürüyor kargosu, ZJ için 4 disk 4 balata 850-900 TL tutuyor.

Icc
14.Temmuz.2016, 21:08
Dediğiniz gibi kanala sokttuk aracı şuanda o ses kesildi . Fakat aks başının orjinal olmadığını gördük başka marka takılmış olduğunu söyledi ustam hatta wolswogen olabileceğini söyledi . Elle tutup çekildiğinde falan aks başında bir oynama var ve çat çut ses geliyor . Aks başını değiştirmek istiyorum bu parçayı nasıl temin edebilirim .
Bir diğer problem araçta motor yağı kaçağı var , aşırı bir sızdırma yok . Ustam sorun arka krank keçesinde olduğunu şanzımanlı ellemek gerekiyor dedi bende şanzımanı elletmek istemiyorum . tecrübeli abilerim bu sorunu nasıl çözebilirim .

FuatD
14.Temmuz.2016, 22:37
Dediğiniz gibi kanala sokttuk aracı şuanda o ses kesildi . Fakat aks başının orjinal olmadığını gördük başka marka takılmış olduğunu söyledi ustam hatta wolswogen olabileceğini söyledi . Elle tutup çekildiğinde falan aks başında bir oynama var ve çat çut ses geliyor . Aks başını değiştirmek istiyorum bu parçayı nasıl temin edebilirim .
Bir diğer problem araçta motor yağı kaçağı var , aşırı bir sızdırma yok . Ustam sorun arka krank keçesinde olduğunu şanzımanlı ellemek gerekiyor dedi bende şanzımanı elletmek istemiyorum . tecrübeli abilerim bu sorunu nasıl çözebilirim .

Cem posta kutun dolmuş, özel mesajla yedek parça alabileceğin yerin bilgisini göndereceğim.

Ayrıca keçe değişimi ile ilgili bir konu vardı onu bir incele.

degrente
19.Temmuz.2016, 08:41
Günaydın arkadaşlar tatil dönüşü araçta bir anda gariplik oldu gaza basınca ön taraf titremeye başladı ayağımı gazdan çekiyorum sorun yok ama gaza dokununca titreme rahatsız edici bir şekil alıyor direksiyonda fazlası ile hissediyorum. Arka şaftın şanzımana bağlandığı yerde az bi boşluk vardı ama yalnız ses yapıyordu o mu diye düşünüyorum birde tatilde kapı dağına tırmanmıştım yol bayağı bozuktu ön takımdan mı diyecem ama gazdan çekince ayağımı titreme kesiliyor fikir ve yardımlarınızı bekliyorum ustaya gitmeden önce

Cenk NALBANTOĞLU

MUHTEŞEM26
19.Temmuz.2016, 17:34
Günaydın arkadaşlar tatil dönüşü araçta bir anda gariplik oldu gaza basınca ön taraf titremeye başladı ayağımı gazdan çekiyorum sorun yok ama gaza dokununca titreme rahatsız edici bir şekil alıyor direksiyonda fazlası ile hissediyorum. Arka şaftın şanzımana bağlandığı yerde az bi boşluk vardı ama yalnız ses yapıyordu o mu diye düşünüyorum birde tatilde kapı dağına tırmanmıştım yol bayağı bozuktu ön takımdan mı diyecem ama gazdan çekince ayağımı titreme kesiliyor fikir ve yardımlarınızı bekliyorum ustaya gitmeden önce

Cenk NALBANTOĞLU

rotillerinizi ve track barınızı kontrol ettirin bence bende de aynısı olmuştu rotilleri değiştirince kesilmişti

oguzhanyasinzer
20.Temmuz.2016, 16:59
yükseltme kiti almayı planlıyorum. aracımda suan 2 cm get var.

3.5' rough country almayı düşünüyorum.

alacağım kit iyimidir sıkıntı yaşarmıyım. başka marka önerirmisiniz aynı fiyatlarda :) 200 300 tl ö.d

araca kaç inç tavsiye edersiniz. yükseltme kiti konusunda tavsileriniz nedir.

yükseltme kiti ile helezon amörtisör leri falan değişip aklımdan çıkarıp hemde aracı yükseltmek isiyorum.

herkese iyi forumlar.

hanci.06
23.Temmuz.2016, 08:46

Cenk NALBANTOĞLU

Kulak olabilirmi?

Han Solo
24.Temmuz.2016, 01:12
yükseltme kiti almayı planlıyorum. aracımda suan 2 cm get var.

3.5' rough country almayı düşünüyorum.

alacağım kit iyimidir sıkıntı yaşarmıyım. başka marka önerirmisiniz aynı fiyatlarda :) 200 300 tl ö.d

araca kaç inç tavsiye edersiniz. yükseltme kiti konusunda tavsileriniz nedir.

yükseltme kiti ile helezon amörtisör leri falan değişip aklımdan çıkarıp hemde aracı yükseltmek isiyorum.

herkese iyi forumlar.

3.5 iyidir ama 4'' kitin parçaları biraz daha fazlaydı olmuşken 4'' yap aynı lastiği takacaksın nasılsa...ön üst kollar çıkmıyor 3.5 kitten 4'' de ön üst kollar da var ve önemli..

kuzeyli
27.Temmuz.2016, 16:39
98 zj için ön göstergelerin şeffaf plastik korumasını nereden bulabilirim?

hanci.06
27.Temmuz.2016, 16:41
98 zj için ön göstergelerin şeffaf plastik korumasını nereden bulabilirim?

Orjinalini bulamazsanız plastik tamiri yapan yerlerden temin edebilirsiniz

kuzeyli
27.Temmuz.2016, 16:45
Orjinalini bulamazsanız plastik tamiri yapan yerlerden temin edebilirsiniz

Alttan yukarı dogru çatlagı var tamir olabilirmi emin degilim?

hanci.06
27.Temmuz.2016, 16:47
Alttan yukarı dogru çatlagı var tamir olabilirmi emin degilim?

Tamirde yaparlarda ben aslında oraya uydururlar aynı ebatta aynı malzemeden diye dedim..

archway
29.Temmuz.2016, 11:06
Günaydın arkadaşlar ufak çaplı bir geziye çıkacağım yaklaşık 1 hafta sizlerden bir ricam olacaktı lastik patlamasına karşı önlem olarak bir kriko almak istiyorum aşağıdaki kriko'lar bizim araçlar için uygun mu ? Sizlerin bana önerebileceği başka bir kriko varmı ? Çünkü yapacağım gezi yayla yolları ve hafif taşlık olacak yanıma sprey aldım ama her ihtimali düşünerek kriko da almak istiyorum kötü bir süpriz yaşamamak için :)

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=13050
http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=13046

Han Solo
29.Temmuz.2016, 14:09
Günaydın arkadaşlar ufak çaplı bir geziye çıkacağım yaklaşık 1 hafta sizlerden bir ricam olacaktı lastik patlamasına karşı önlem olarak bir kriko almak istiyorum aşağıdaki kriko'lar bizim araçlar için uygun mu ? Sizlerin bana önerebileceği başka bir kriko varmı ? Çünkü yapacağım gezi yayla yolları ve hafif taşlık olacak yanıma sprey aldım ama her ihtimali düşünerek kriko da almak istiyorum kötü bir süpriz yaşamamak için :)

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=13050
http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=13046

abi kriko değil bunlar eşek ..senin orjinal krikon yok mu arka koltuk altında...bunlar sehpa gibi sabit tutar kaldırmaz

archway
29.Temmuz.2016, 14:12
abi kriko değil bunlar eşek ..senin orjinal krikon yok mu arka koltuk altında...bunlar sehpa gibi sabit tutar kaldırmaz

Hiç bakmadım başkan çünkü krikonun orada olduğunu senden öğrendim:)) şimdi hemen arabanın yanına gidip bakıcam ;) benim öğrenmem gereken çok iş var :))))

hanci.06
29.Temmuz.2016, 14:13
Hiç bakmadım başkan çünkü krikonun orada olduğunu senden öğrendim:)) şimdi hemen arabanın yanına gidip bakıcam ;) benim öğrenmem gereken çok iş var :))))

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Artık araçlar hakkında söylediğin hiçbirşeyi ciddiye almıcam

archway
29.Temmuz.2016, 14:15
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Artık araçlar hakkında söylediğin hiçbirşeyi ciddiye almıcam

Ömer senin yanında bizim sözümüz ancak haklısın olur ama bende senin gibi olucam 5 sene sonra :D ( yani bilgili demek istedim ) ;)

hanci.06
29.Temmuz.2016, 14:19
Ömer senin yanında bizim sözümüz ancak haklısın olur ama bende senin gibi olucam 5 sene sonra :D ( yani bilgili demek istedim ) ;)

Estağfirullah[emoji13][emoji13] bu arada bi tavsiyede bulunayım yanına krikonun tabına koymak için bulabilirsen plastik bulamazsan 5-10 takoz al yoksa arazide işin zor..normal bijon anahtarıda açmaz bijonlarını orjinali varsa sıkıntı yok oda yoksa arabanda sağlam bir lokma takımı bulundur ve boru[emoji4]

archway
29.Temmuz.2016, 14:24
Ömer senin yüzünden gezimi iptal edicem :D aslında 7 tane bijona ihtiyacım var orjinal değiller onları ilk iş değiştireyim o zaman bu masrafları senin hesaba yazdım haberin olsun :cool:

hanci.06
29.Temmuz.2016, 14:25
Ömer senin yüzünden gezimi iptal edicem :D aslında 7 tane bijona ihtiyacım var orjinal değiller onları ilk iş değiştireyim o zaman bu masrafları senin hesaba yazdım haberin olsun :cool:

Canın sağolsun sıkıntı yok daha kötüsünü söylemedim[emoji13]

archway
29.Temmuz.2016, 14:26
Canın sağolsun sıkıntı yok daha kötüsünü söylemedim[emoji13]

Onuda söyle o zaman :(

hanci.06
29.Temmuz.2016, 14:49
Hiç biri olmazsa kmlerce yürüyüp traktör arıyabilirsin[emoji23]

archway
29.Temmuz.2016, 14:53
Hiç biri olmazsa kmlerce yürüyüp traktör arıyabilirsin[emoji23]

:( traktör aramıcam seni çağırırım artık beni çekmen için :)

hanci.06
29.Temmuz.2016, 14:54
:( traktör aramıcam seni çağırırım artık beni çekmen için :)

Yakınlarda olursan seve seve

archway
29.Temmuz.2016, 15:11
Yakınlarda olursan seve seve

Bursa'dan başlıcam sana uzak kalır : )

GC2013
29.Temmuz.2016, 21:06
Bursa'dan başlıcam sana uzak kalır : )

Bir ara geleceğim araç üstü çadır için:)

archway
30.Temmuz.2016, 07:58
Bir ara geleceğim araç üstü çadır için:)

Bende düşünüyorum ama sadece düşünüyorum :D belki sepet yaptırırım daha karar veremedim

hanci.06
30.Temmuz.2016, 10:47
Bende düşünüyorum ama sadece düşünüyorum :D belki sepet yaptırırım daha karar veremedim

Senin sepetin yokmuydu

archway
30.Temmuz.2016, 10:54
Senin sepetin yokmuydu

Sepetim yok :) benim araç fabrikadan çıktığı gibi duruyor prdon bir tek LPG takıldı :D

hanci.06
30.Temmuz.2016, 10:56
Sepetim yok :) benim araç fabrikadan çıktığı gibi duruyor prdon bir tek LPG takıldı :D

Alla alla ben sanki sen sepet yaptırmıştın diye hatırlıyorum neyse güzel olur

archway
30.Temmuz.2016, 10:58
Alla alla ben sanki sen sepet yaptırmıştın diye hatırlıyorum neyse güzel olur

Sepet bakıyordum ama benden çok daha tecrübeli arkadaşlar sepete gerek yok dediler bende yaptırmadım :)

FuatD
30.Temmuz.2016, 11:04
Sepet bakıyordum ama benden çok daha tecrübeli arkadaşlar sepete gerek yok dediler bende yaptırmadım :)

Hala gerek yok :)

Ara barları ayarlayarak 68 kg'ı geçmemek şartı ile seyahat için gerekli bavul vb. Bir çok eşyayı iyice bağlayarak tavanda taşıyabilirsiniz. Seyahat sonunda da yıl boyunca üstte ses yapan, fazla yakıt harcatan ve kullanılmayacak olan bir şey taşımış olmazsınız.

hanci.06
30.Temmuz.2016, 11:05

Yani çok faal değilsen evet gerek yok ama müthiş bi görsellik katıyor bu tartışılmaz[emoji106][emoji106]
Bi anımı anlatayım ışık dağında bek avı yapıyoruz ormanın içinde herkes bi kuytu buldu yattı pusuya bende arabayı bi ağacın altına geri deri koydum çıktım sırtına sepetin üstüne yattım etrafı gözlüyorum sonra uyku çöktü ben uyumuşum bi horultuyla uyandım arabanın yanında boz bi arkadaş 2 ayağının üstüne kalkmış etrafı kokluyor[emoji13][emoji13][emoji13]ben tekrar uyudum[emoji33]
Şaka maka eğer çok aktifsen işe yarıyor herşeyden önce lastik tavanda bagaj tavanda bu tür faaliyetler oluyorsa odun bot ve diğer av malzemeleri falan herşey tavanda oluyorsen içerde keyf hapıyorsun artıları bunlar birde eksileri var,yakıt bir miktar artıyor 3 krş civarı ve ses yapıyor rüzgardan

archway
30.Temmuz.2016, 11:10
Hala gerek yok :)

Ara barları ayarlayarak 68 kg'ı geçmemek şartı ile seyahat için gerekli bavul vb. Bir çok eşyayı iyice bağlayarak tavanda taşıyabilirsiniz. Seyahat sonunda da yıl boyunca üstte ses yapan, fazla yakıt harcatan ve kullanılmayacak olan bir şey taşımış olmazsınız.

Günaydın Fuat bey :)
Sizin dediklerinizi bana diğer arkadaşlarda söylediği için bende vazgeçtim yaptırmaktan ;)
En kötü sizin dediğiniz gibi yapıcam zaten bu yapacağım gezi maksimum 5 gün sürecek.

archway
30.Temmuz.2016, 11:14
Yani çok faal değilsen evet gerek yok ama müthiş bi görsellik katıyor bu tartışılmaz[emoji106][emoji106]
Bi anımı anlatayım ışık dağında bek avı yapıyoruz ormanın içinde herkes bi kuytu buldu yattı pusuya bende arabayı bi ağacın altına geri deri koydum çıktım sırtına sepetin üstüne yattım etrafı gözlüyorum sonra uyku çöktü ben uyumuşum bi horultuyla uyandım arabanın yanında boz bi arkadaş 2 ayağının üstüne kalkmış etrafı kokluyor[emoji13][emoji13][emoji13]ben tekrar uyudum[emoji33]
Şaka maka eğer çok aktifsen işe yarıyor herşeyden önce lastik tavanda bagaj tavanda bu tür faaliyetler oluyorsa odun bot ve diğer av malzemeleri falan herşey tavanda oluyorsen içerde keyf hapıyorsun artıları bunlar birde eksileri var,yakıt bir miktar artıyor 3 krş civarı ve ses yapıyor rüzgardan

Kesinlikle katılıyorum görsellik konusuna hatta dün akşam bostancı'da bir yemeğe gidiyorduk arkadaşımla arkadaşın birisi yaptırmış sepet led ışıklı falan görünce dedim ki serkan sende yaptırmalısın araca çok güzel bir hava katıyor hatta arkadaşımda yaptır dedi :D
Senin kadar faal değilim Ömer gezme konusunda çalıştığım için ancak hafta sonları yada yıllık izinlerde gidebiliyorum o yüzden sepete ihtiyaç duymadım.Senin yaşadığın olayda maşallah :rolleyes: bak sepet işe yaramış.

FuatD
30.Temmuz.2016, 11:16
Günaydın Fuat bey :)
Sizin dediklerinizi bana diğer arkadaşlarda söylediği için bende vazgeçtim yaptırmaktan ;)
En kötü sizin dediğiniz gibi yapıcam zaten bu yapacağım gezi maksimum 5 gün sürecek.

Tamam işte kilitli 2-3 bavulu tavana sabitleyip hatta bir piknik örtüsüyle üzerini örtüp bağlayın olsun bitsin :)

Ben gezilerdeki tüm molalarda prensip olarak arabayı hep görebileceğim bir yere park ettiğim için sorun olmuyor ki sepet de olsa aynı güvenlik problemi söz konusu.

archway
30.Temmuz.2016, 11:21
Tamam işte kilitli 2-3 bavulu tavana sabitleyip hatta bir piknik örtüsüyle üzerini örtüp bağlayın olsun bitsin :)

Ben gezilerdeki tüm molalarda prensip olarak arabayı hep görebileceğim bir yere park ettiğim için sorun olmuyor ki sepet de olsa aynı güvenlik problemi söz konusu.

Bende öyle yapmayı düşünüyorum :)zaten arabayı gözden uzak bir yere park etmicem için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum

hanci.06
30.Temmuz.2016, 12:40
Bende öyle yapmayı düşünüyorum :)zaten arabayı gözden uzak bir yere park etmicem için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum

Abi çadırcılardan biraz branda kestir sar spanzetle tuttur hiçbişey olmaz kimsede bişe yapmaz

archway
30.Temmuz.2016, 14:33
Abi çadırcılardan biraz branda kestir sar spanzetle tuttur hiçbişey olmaz kimsede bişe yapmaz

Sağol Ömer bilgi için

hanci.06
07.Austos.2016, 15:53
Sevgili üstadlar bir sorum olacak 4.0 zj ler hakkında ne düşünüyosunuz

GC2013
07.Austos.2016, 15:54
Sevgili üstadlar bir sorum olacak 4.0 zj ler hakkında ne düşünüyosunuz

Efsane, Ortaköy de bir tane gördüm, çarpıldım, stock, ovv my god!! Hangi araç, Ilan var mi?

hanci.06
07.Austos.2016, 16:15
Efsane, Ortaköy de bir tane gördüm, çarpıldım, stock, ovv my god!! Hangi araç, Ilan var mi?

Henüz belli bi araç yok ama ben artık bu ön diff ten çok sıkıldım uğultusu beni deli ediyor..araç çok güçlü kuru asvaltta bu kadar güç sürekli ön diffi yoruyor o yüzdenbu sıkıntıyı yaşıyoruz istediğimde 4*4 e geçme özgürlüğüne sahip olmak istiyorum..

hanci.06
07.Austos.2016, 23:43
Herkes nerde tabi hayat size güzel

Kadir
07.Austos.2016, 23:45
Yavru şanzıman değişikliği yapılarak 2 ve 4 seçeneği mümkün olabiliyor

hanci.06
08.Austos.2016, 00:02
[QUOTE=Kadir;33224]Yavru şanzıman değişikliği yapılarak 2 ve 4 seçeneği mümkün olabiliyor

Sent from my iPhone

daha evvel tesadüf eseri bi zjde gördüm 5.2 canada yapımı ama orjinali 4*2 seçeneği vardı sonra serviste sordum seninkide döner ama tavsiye etmem maliyeti yüksek olur sat gmc al daha iyi dediler

Hepsini istiyorum..

Kadir
08.Austos.2016, 01:24
[QUOTE=Kadir;33224]Yavru şanzıman değişikliği yapılarak 2 ve 4 seçeneği mümkün olabiliyor

Sent from my iPhone

daha evvel tesadüf eseri bi zjde gördüm 5.2 canada yapımı ama orjinali 4*2 seçeneği vardı sonra serviste sordum seninkide döner ama tavsiye etmem maliyeti yüksek olur sat gmc al daha iyi dediler

Hepsini istiyorum..

Maliyet olarak bilmem ama ebay den alınabilir bende düşünmüyor değilim bi ara bakmıştım fiyatları gayet iyiydi

hanci.06
08.Austos.2016, 01:26
[QUOTE=hanci.06;33225]

Maliyet olarak bilmem ama ebay den alınabilir bende düşünmüyor değilim bi ara bakmıştım fiyatları gayet iyiydi

Tam hatırlamıyorum ama tekrar sorucam o zaman baya bişeyin değişmesi gerektiğini söylemişlerdi o yüzden hiç araştırmaya girmemiştim

Hepsini istiyorum..

Kadir
08.Austos.2016, 01:29
[QUOTE=Kadir;33226]

Tam hatırlamıyorum ama tekrar sorucam o zaman baya bişeyin değişmesi gerektiğini söylemişlerdi o yüzden hiç araştırmaya girmemiştim

Hepsini istiyorum..

Yabancı forumlardan da bakabilirsin değişecek parçalar vs faydası olur mutlaka

hanci.06
08.Austos.2016, 09:30
[QUOTE=hanci.06;33227]

Yabancı forumlardan da bakabilirsin değişecek parçalar vs faydası olur mutlaka

Teşekkür ederim

Hepsini istiyorum..

Kadir
08.Austos.2016, 19:49

Sent from my iPhone

Hepsini istiyorum..

Dolaşırken yakaladım bi incele istersen

Transfer Case Swap Info NP249->NP231 & NP242

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepforum%2Ecom%2 Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D685644&share_tid=685644&share_fid=91020&share_type=t

hanci.06
10.Austos.2016, 11:58
[QUOTE=hanci.06;33225]

Dolaşırken yakaladım bi incele istersen

Transfer Case Swap Info NP249->NP231 & NP242

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepforum%2Ecom%2 Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D685644&share_tid=685644&share_fid=91020&share_type=t

Teşekkürler inceledim ustayla bi görüşeyim bakayım

Hepsini istiyorum..