PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Track bar braketi

dinamiq3
27.Kasým.2014, 15:24
Merhaba,

Xj aracım için track bar uzatma braketi aramaktayım, internet üzerinden araştırma yaptım, aksesuarcılara baktım ama bulamadım, yurt dışı sipariş vermeden birde size sormak istedim. Bu parçayı satan, elinde olan yada üretimini yapan bildiğiniz birileri var mı? Ayarlı track bar almak istemiyorum bu şekilde çözüm arayışındayım, desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
örnek resim;

Han Solo
27.Kasým.2014, 16:15
bu ön taraf için mi?

dinamiq3
27.Kasým.2014, 16:17
evet, ZJ nin arka taraf olanı piyasada var ama bana ön lazım :D

dinamiq3
27.Kasým.2014, 16:25
montajlı hali böyle, aslında düşürme braketi diye geçiyor sanırım

Han Solo
27.Kasým.2014, 16:34
evet, ZJ nin arka taraf olanı piyasada var ama bana ön lazım :D

abi zor bi parça değil burada tornacıya fotoğrafı gösterip yaptırabilirsin istediğin kalınlıkta. ama kargosu çok tutmuyorsa tabi ki hazır almak iyidir...

dinamiq3
27.Kasým.2014, 16:52
abi zor bi parça değil burada tornacıya fotoğrafı gösterip yaptırabilirsin istediğin kalınlıkta. ama kargosu çok tutmuyorsa tabi ki hazır almak iyidir...
Haklısın gayet basit bir parça ama ölçülerini bilmediğim için karar veremedim, daha önce yapmış bilen bir tornacı bulabilirmiyim diye bakınıyorum, ebay üzerinden kargo dahil 150 TL civarına gelebiliyor ama 1 ay bekleme süresi var, geldimi kaldımı takıldımı durumlarıda cabası :) parça 30 dolar kargosu 40 dolar :D
bu haftasonuna kadar araştıracam bulamazsam sipariş vericem artık, uzun ve pimli link çubuklarına baktım onlarda buradaki fiyatından pahalıya geliyor neredeyse :)

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Haklısın gayet basit bir parça ama ölçülerini bilmediğim için karar veremedim, daha önce yapmış bilen bir tornacı bulabilirmiyim diye bakınıyorum, ebay üzerinden kargo dahil 150 TL civarına gelebiliyor ama 1 ay bekleme süresi var, geldimi kaldımı takıldımı durumlarıda cabası :) parça 30 dolar kargosu 40 dolar :D
bu haftasonuna kadar araştıracam bulamazsam sipariş vericem artık, uzun ve pimli link çubuklarına baktım onlarda buradaki fiyatından pahalıya geliyor neredeyse :)

Marduk
27.Kasým.2014, 23:03
mevcut brakette deliÄŸin yerini deÄŸiÅŸtir :)

dinamiq3
27.Kasým.2014, 23:17
mevcut brakette deliÄŸin yerini deÄŸiÅŸtir :)
Onu yaptik abi suan limitte, bu brakete ihtiyacimiz ÅŸart oldu :D

Tapataklak gönderildi..

Marduk
27.Kasým.2014, 23:21
herhangi bir yerde yaptırabilirsin...yeter ki ölçüleri bil... ama orjinal olarak bulabileceğini sanmıyorum türkiyede

Marduk
27.Kasým.2014, 23:23
iron rock long arm larda kit içinden cıkıyor... ayrıca da satılabilir...

dinamiq3
27.Kasým.2014, 23:28
Abi olculer elimde olmadigi icin yaptirmaya yonelmedim arastiriyorum daha once yapan birini bulursam anca yaptiririm. Bazi kitlerde bu parca cikiyor bazilarindanda ayarli trackbar komple cikiyor. Benim kitte ikiside yok :)

Tapataklak gönderildi..

Marduk
27.Kasým.2014, 23:36
Ben daha önce ayarlı track bar yaptırdım ama burç sorununu çözemedik...orjinal burçların girecegi ayarlıyı 300 tl civarında halledebilirsin...NOT: orjinal burçlar 200 tl civarı sanırım...dolayısı ile braketi getirmek daha hesaplı

dinamiq3
28.Kasým.2014, 09:10

Turkiyede bulamadım ayrı satanı abi, en sağlıklısı yurtdışı sipariş olucak sanırım, yurtdışında iron rock ve skyjaker marka buldum.

Turkiyede bulamadım ayrı satanı abi, en sağlıklısı yurtdışı sipariş olucak sanırım, yurtdışında iron rock ve skyjaker marka buldum.

dinamiq3
28.Kasým.2014, 09:11
Ben daha önce ayarlı track bar yaptırdım ama burç sorununu çözemedik...orjinal burçların girecegi ayarlıyı 300 tl civarında halledebilirsin...NOT: orjinal burçlar 200 tl civarı sanırım...dolayısı ile braketi getirmek daha hesaplı

normal track barı ayarlıya çevirmek sağlıklı değil dediler muhtemelen senin bahsettiğin problemle alakalı olabilir abi.

Marduk
28.Kasým.2014, 09:13
Olabilir.... Birkaç defa problem yaşadım.. Korkutucu idi ... 😄

Mobil gönderi....

dinamiq3
28.Kasým.2014, 09:15

Mobil gönderi....

abi son cümlen beni benden aldı :eek: hemen siparişi vereyim en iyisi :)

Mobil gönderi....

abi son cümlen beni benden aldı :eek: hemen siparişi vereyim en iyisi :)

Maverick
28.Kasým.2014, 09:27
Hocam nereden vereceksin siparisi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

dinamiq3
28.Kasým.2014, 09:31

Markaların kendi satış siteleride var ama kargo konusunda emin olamadım rakam süpriz olabilir diye ebay üzerinden sipariş vereceğim.

Markaların kendi satış siteleride var ama kargo konusunda emin olamadım rakam süpriz olabilir diye ebay üzerinden sipariş vereceğim.

Maverick
28.Kasým.2014, 09:41
Ebay'den belki ben de saft icin mafsal u-joint getirtecegim de ondan sordum. Ä°stanbul'da mi oturuyorsun?

dinamiq3
28.Kasým.2014, 10:08
Ebay'den belki ben de saft icin mafsal u-joint getirtecegim de ondan sordum. Ä°stanbul'da mi oturuyorsun?

Evet istanbul da, rakamı kontrol ettiniz mi gümrüge takılmasın?

Evet istanbul da, rakamı kontrol ettiniz mi gümrüge takılmasın?

Maverick
28.Kasým.2014, 10:17
Onlara henuz bakmadim. Aksam bakacagim. Siz siparisi ne zaman vereceksiniz?

dinamiq3
28.Kasým.2014, 10:29
Öncelikle yaptırabilecek bir yer arıyorum, haftasonu bir kaç yere bakarım olmaz ise önümüzdeki günlerde sipariş vereceğim, bir kaç ilan buldum birine karar verip şansımı deneyeceğim, daha önce ebay den alışveriş yapmadım, aliexpress ten alışverişlerim oldu ama bu seferki amerika olduğu için sorun yaşarmıyım bilemiyorum.

Maverick
28.Kasým.2014, 12:59
Ebay'den ben urun getirttim. Top Rated kullanici ise sorun olmuyor. Hocam senden ricam, yaptiracka yer bulursan, benim icin de safta mafsal olayini sorar misin? Olay ne dersen, araci 2" yukselttikten sonra saftin aisi degisti, mafsalli yapmam gerekiyor.

dinamiq3
28.Kasým.2014, 13:40
2" icin aslinda sorun cikmamasi lazim ama belli olmuyor yukseldimi ne olacagi. Safta mafsal olayini herhangi bir tamirci yapamaz diye biliyorum. Zj ye yaptirdik biz 4" yukselince sorun olmustu. Åžaftciya gittik mafsalliya cevirdi sonra saft balansinida yapti sorun cozuldu. Ben yinede servisime sorarim

Tapataklak gönderildi..

Maverick
28.Kasým.2014, 14:01
Aynen hocam, safti mafsalli yapacam da, bu mafsal bizim araclara ozel mi yapiliyor? Yoksa hergangi bir saftci mafsal yapabilir mi? Egzantrik birsey degilse Ä°zmir'de bi saftci bulayim.

dinamiq3
28.Kasým.2014, 14:16
Biz herhangi bir ekstra parça almadık, şaftçı hepsini kendi elindeki parçalarla yaptı, muhtemelen iyi bir şaftçı bulursanız yapar, hatta bir kaç yer bulupta daha önce bu tip çalışması olduğunu teyit ederseniz daha problemsizce çözülür diye düşünüyorum. Biz mafsal, balans ve üst kol tadilatına 1.100 TL verdik. Özelden size servis bilgilerini vereyim yardımcı olurlar, en azından fikir sahibi olursunuz.

Maverick
28.Kasým.2014, 16:01
Eyv. hocam tesekkurler ama ben agustosa kadar Ä°zmir'deyim. Burada yaptirmam gerekiyor.

dinamiq3
01.Aralýk.2014, 16:30
kimsenin haberi yok parçadan :D bende riske girmek istemedim siparişi verdim, tahmini varış süresi 11-24 aralık. Beklemeye geçtik :D

y-bsungur
02.Aralýk.2014, 11:44
Amaç Track barı uzatmaksa özellikle zj lerde Track bar kıvrımlı yapısından dolayı sadece çok dikkatli bir şekilde preslenerek minumum 10mm ( 1 cm ) kadar orijinal boyundan rahatlıkla uzatılabiliyor,bende aracımı yükseltince araç önden 2 cm sola kaydı track bar boyu kısa kaldı bizim burda track barın adını bilen yok , iş başa düşünce bir iki aklı başında teknik arkadaşada konuyu açıp görüşlerini alarak böyle bir yola girdik,yok bağlantı noktasında farklı yerden ikinci bir delik ,yok ayarlısından 800/900 tel lik yeni bir track bara filan gerek yok , şahsım tarafından denenmiş , kullanılmış ve halen kullanılmakta olup tecrübeyle sabittir , aklınızda bulunsun istedim

dinamiq3
02.Aralýk.2014, 12:13
Amaç Track barı uzatmaksa özellikle zj lerde Track bar kıvrımlı yapısından dolayı sadece çok dikkatli bir şekilde preslenerek minumum 10mm ( 1 cm ) kadar orijinal boyundan rahatlıkla uzatılabiliyor,bende aracımı yükseltince araç önden 2 cm sola kaydı track bar boyu kısa kaldı bizim burda track barın adını bilen yok , iş başa düşünce bir iki aklı başında teknik arkadaşada konuyu açıp görüşlerini alarak böyle bir yola girdik,yok bağlantı noktasında farklı yerden ikinci bir delik ,yok ayarlısından 800/900 tel lik yeni bir track bara filan gerek yok , şahsım tarafından denenmiş , kullanılmış ve halen kullanılmakta olup tecrübeyle sabittir , aklınızda bulunsun istedim

bilgi için teşekkür ederim, bunuda söylerim ustama ama küçük bir aparat ile çözülecek bu durum, yeterli gelmezse yapmam gerekenler için sizden detaylı bilgi talep edebilirim ;)

bilgi için teşekkür ederim, bunuda söylerim ustama ama küçük bir aparat ile çözülecek bu durum, yeterli gelmezse yapmam gerekenler için sizden detaylı bilgi talep edebilirim ;)

y-bsungur
02.Aralýk.2014, 20:06
inşallah prese ihtiyaç duymadan halledersiniz ,, pres olayıda aslında çok zor bir şey değil ,ben kendim söktüm track barı ve öncelikle track barın normal preslenmeden önceki boy ölçüsünü not ettim ne kadar boya ihtiyaç duyuyorsam örnek bende sol teker dış kenarı ile sol teker helezonun dan itibaren ölçtüğümde sağ tekere göre 2 cm daha dışarıya sapma yapmıştı,bunun sebebi kısa kalan track bar dı ve ben track barı 1cm uzatarak sol tekeri 1 cm içeri sag tekeri 1 cm dışarı aldım ve aracı merkeze oturttum,track barı en kubbeli yada kıvrımı en yüksek olan noktasından pres altında kontrollü bir şekilde bastırarak 1 cm uzattım eğerki devam etsem 2 ya da 3 cm ye kadar uzayabilecek durumdaydı.

dinamiq3
02.Aralýk.2014, 23:30
sanki bu tarz bir çalışma yapmıştı servis ama emin değilim, kavis verdim mi demişti acaba emin olamadım, montaja gittiğimde detaylı bilgi alırım mutlaka, tavsiyenizide ustama göstereceğim ihtiyaç varsa bu şekildede işlem yaptırırım.

Beatrix
26.Aralýk.2014, 21:48
hala aranıyor mu ?

http://www.ebay.com/itm/Skyjacker-JTBF-Track-Bar-Relocation-Bracket-/171612454715?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1995|Make%3AJeep|Model%3AGrand+Cheroke e&hash=item27f4e63f3b&vxp=mtr

dinamiq3
26.Aralýk.2014, 22:09
Abi ebay den aldim taktirdim sali gunu, sorun cozuldu ;)

Tapataklak gönderildi..

Marduk
26.Aralýk.2014, 23:00
Arkadaslar forumun amacı bu zaten... Problemlerimizi paylasıp yardım almak... Ayrıca kendi çözümlerimizi paylasıp diğer arkadaşlara da yardımcı olmak.. Sorunlarımızı çözdüğümüz zaman paylaşalım ki faydamız dokunsun... :)

dinamiq3
26.Aralýk.2014, 23:03
Haklisin abi ama daha 2-3 gun oldu servisten aldim park ettim oyle duruyor :) alacagim zamanda yazmistim haftasonu alternatif bulamazsam siparis vericem diye. Yarin unutmazsam fotograflayip paylasirim ;)

Tapataklak gönderildi..

dinamiq3
26.Aralýk.2014, 23:04
Suan herhangi bir kasinti yok, ustam olmasi gereken yere degilde kendisi bir yuva daha acmis brakete oraya baglamis. Baya saglam bir parca geldi. Yaklasik 20 gun gibi bir sure ve 150 TL kargo dahil maliyet.

Tapataklak gönderildi..

Marduk
26.Aralýk.2014, 23:06
Haklisin abi ama daha 2-3 gun oldu servisten aldim park ettim oyle duruyor :) alacagim zamanda yazmistim haftasonu alternatif bulamazsam siparis vericem diye. Yarin unutmazsam fotograflayip paylasirim ;)

Tapataklak gönderildi..

süper...hatta takmadan once kopyalayabilsen güzel olurdu... Basit bir parcayı yurtdısından alıyoruz... ( Bana lazım değil) :)

dinamiq3
26.Aralýk.2014, 23:09
Onuda dusundum abi ölcülerini cikartayim diye ama kimse tercih etmiyor anladigim kadari ile herkez ya ayarli aliyor yada aracin kafayi bastirarak takiyor ve kasintili oluyor.
Ihtiyac durumunda altina yatar ölçüyü aliriz :) simdide pitman direksiyonu sol yaptigimda radyator korumasina dokunuyor hafiften. Rot ayari yaptiktan sonra bakicam onada ihtiyac olacakmi.

Tapataklak gönderildi..

Beatrix
26.Aralýk.2014, 23:31
ustam olmasi gereken yere degilde kendisi bir yuva daha acmis brakete oraya baglamis....

Tapataklak gönderildi..

bak bunu merak ettim iÅŸte.... :)

dinamiq3
26.Aralýk.2014, 23:38
Ustadir abi illa begenmez kendi yaptigi olsun ister :)

Tapataklak gönderildi..

dinamiq3
29.Aralýk.2014, 09:28
Montajli hali

Tapataklak gönderildi..

y-bsungur
29.Aralýk.2014, 13:21
güzel olmuş hayırla kullan

dinamiq3
29.Aralýk.2014, 13:44
Tesekkurler

Tapataklak gönderildi..