Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ata ile...

Konulanmış Görüntüleme

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ata ile...

Ata ile …

Bu başlıkta oğlumuz Ata ile yaptığımız gezilerden izlenimlerimi aktarmaya çalışacağım. Konuya böyle bir başlık vermemin sebebi ise tam olarak bir başlık ismi bulamamam. Ata ile geziyoruz, yollarda vs. birçok isim olabilirdi. Böyle bir başlık açmamın ana nedeni gezdiğimiz yerlere ilişkin gezi notlarını yayınlamak ve tecrübe aktarımından ziyade bebekle veya çocukla gezmenin aslında birçok ailenin de düşündüğü gibi çokta zor olmadığını ortaya koymak.

Oğlumuz doğduğunda içimizdeki gezme isteği ve bebeğimize ilişkin endişeler ile ne yapacağımızı düşünüyorduk. Ancak geçmiş dönemde bebeği ile gezilere çıkan ailelerin gezi notları ve fotoğrafları bizim yollara düşmek için çok büyük destekçimiz oldu. Umarım bizim paylaşımlarımızda kararsız aileler için faydalı olur.

Biz oğlumuz doğmadan önce hem kültür gezileri hem de doğa yürüyüşü, kamp, kayak vb. doğa sporları ile amatör olarak uğraşan bir aileydik. Ancak hamilelik süreci ve doğum bu aktiviteleri tamamen askıya almamıza neden olduk. Oğlumuz üç aylık olduğunda ise hayatı hep böyle kıyıdan izleyerek yaşmaktansa iki kişilik hayatımıza üçüncü ortağımızı nasıl dahil edebiliriz sorusuna cevap aramaya başladık.

Öncelikle belki eskisi gibi bazı aktiviteler yapılamasa da biçim değiştirilerek çocuğumuza yönelik bir takım ilave tedbirlerle birçok faaliyet yapabileceğimizi gördük. Bunun çok fazla örneği mevcut yani böyle bir şeye kalkışmak çevremizdeki insanların dediği gibi çılgınlık değil. Bizce asıl çılgınlık çocuklarımızı hediye paketi gibi sarıp sarmalayıp AVM’de ömrünü sürdürmesini sağlamak.

Ata'nın doğumu ile ara verebileceğimiz faaliyetlerden biriside kayaktı. Ata ile bu faaliyeti yapabilmemiz için onun ortalama 4 veya 5 yaşına gelmesini bekleyecektik. Bizse bunun yerine kayağa devam etmeye karar verdik. Önceden eşimle beraber kayak yaparken şimdi ise belirli süre o kayıyor ben Ata'ya bakıyorum sonrasında ise ben piste çıkıyorum eşim Ata ile ilgileniyor. Yazımın başında da dediğim gibi bebeklerimiz bizim yaşam akışımıza engel değil bilakis çok büyük renk ve basit önlemlerle yaşantımıza eskisi gibi devam edebiliriz. Çocukları olduktan sonra sosyal hayatımız bitti diyen çok çift gördük ama şuan görüyorum ki yersiz endişe ve bahanelerle kendilerini ev ve avmlere hapis etmişler.

Küçük penguenimizle Erciyes Kayak Merkezinde Atada karı çok sevdi.
    Ata burada daha 6 aylık.

20150221_161425.jpg
    Konu mavituna17 tarafından (27.Mays.2015 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.