Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4x4 tüüüvvtürk muayene

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Yani tüm tüvtürk istasyonlarına "4*4 araçlarda test yapılırken bütün tekerleklere roller koyulacak" diye yzaı göndermek o kadar zormu?

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    işin içinde insan olunca zor oluyor heralde
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı pikniktip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin içinde insan olunca zor oluyor heralde
    Muayene istasyonlarından birine baska bi binek aracımı muayeneye götürdüm,hangi istasyon şubesi oldugunu acıklayamayacagım.
    Muayeneden gectikten sonra dayanamayıp, danışmaya gidip sürekli 4x4 jeeplerle ilgili muayene durumunu sordum,muayene istasyonunda araçların girdigi peron mu denir bilmiyorumda bölümlerde, peronun kepenginin kapandıgı yerde ilk basta roller var fakat sabit.Peronun kepengi kapandıgında yani sabit roller icerde kalıyor,danışmadaki görevlinin bahsettigi durumdan anladıgım kadarıyla bahsedeyim.

İlk basta araç perona girdiginde ilk olarak ön tekerlekler sabit rollere giriyor ve sabit rollerde aracın ayırıp ayırmadıgı kısa süreli kontrol ediliyor dedi.Muayene memuruna aracım sürekli 4x4 desemde aracın ayırıp ayırmadıgını ilk başta ön tekerlege gelen sabit rollerle muayene memuru deniyor dedi, eger araç sürekli 4x4 ise ayırmadıgı icin o zaman aracın ön tekerlekleri sabit rollerden cıktıktan sonra arka tekerlekler sabit rollere girince aracın ön tarafı kaldırılıp ön tekerleklerin altına seyyar roller konuluyor, yani aracın arka tekerlekleri sabit rollerde, ön tekerlekleri seyyar roller üzerinde iken fren testi yapılıyor dedi.Eğer araç sürekli 4x4 olmasaydı o zaman ön tekerleklere seyyar roller koymuyoruz dedi.Çalışma sistemimiz bu sekilde dedi.

Diger muayene istasyonlarında da aynı şekilde mi uygulanıyor bilmiyorum.Fakat benim fikrim sürekli 4x4 aracın ön tekerlekleri ilk basta sabit rollere girince arka tekerlekler patinaj yapar,arka tekerleklerin patinaj yaptıgı kısımda yani peron kepenginin dısındaki bölüm oluyor, muayene icin bekleyen araçların oldugu bölüm,yani o anda aracın arka tekerleklerinin kısa da olsa patinaj cektigi an viscous coupling parçasının zarar görme ihtimali oldugunu düsünüyorum,fakat görevli sabit roller yani fren test cihazı diye de geciyor galiba, denenen kısımda kücük araçların girdigi peronlardaki rollerler cok güclü olmadıkları icin araca zarar vermez dedi, agır vasıta kısmındaki rollerler daha güclüymüş.Danışmadaki memur daha önceden acık alanda fren testi yapılırdı dedi fakat bu sistem daha güvenli dedi.

Cok ısrar edilirse ilk girişteki sabit rollere aracın ön tekerleklerini sokmadan aracı öne alma ihtimali var mı bilmiyorum,cünkü rollerler arasında aracın gecebilecegi düz zemin var mı dikkatli bakamadım,eger sabit roller peron kepenginin acılıdıgı yerin başında olmasaydı ve ileriye konulsaydı o zaman ön tekerlekler sabit rollere gelince, hemen aracın arkası kaldırılıp seyyar roller konulup ilk basta aracın ayırıp ayırmadıgı denenmeyecegi için bana daha saglıklı olur gibime geldi.
    İlk başta sürekli 4x4 aracın acaba ayırıp ayırmadıgının kontrol edilmesi bana dogru gelmedi,her istasyonda bu sabit roller yerleri aynı mıdır farklı mıdır bilmiyorum.
    Bu konuda tecrübem olmadıgı icin kendi yorumlarım için kesin doğrudur diyemem.Konuyu fazla ayrıntıya girip uzattım farkındayım fakat yazımı okuyan herkese teşekkür ederim.
    Konu dreamer98 tarafından (11.Haziran.2015 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı dreamer98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayene istasyonlarından birine baska bi binek aracımı muayeneye götürdüm,hangi istasyon şubesi oldugunu acıklayamayacagım.
    Muayeneden gectikten sonra dayanamayıp, danışmaya gidip sürekli 4x4 jeeplerle ilgili muayene durumunu sordum,muayene istasyonunda araçların girdigi peron mu denir bilmiyorumda bölümlerde, peronun kepenginin kapandıgı yerde ilk basta roller var fakat sabit.Peronun kepengi kapandıgında yani sabit roller icerde kalıyor,danışmadaki görevlinin bahsettigi durumdan anladıgım kadarıyla bahsedeyim.

İlk basta araç perona girdiginde ilk olarak ön tekerlekler sabit rollere giriyor ve sabit rollerde aracın ayırıp ayırmadıgı kısa süreli kontrol ediliyor dedi.Muayene memuruna aracım sürekli 4x4 desemde aracın ayırıp ayırmadıgını ilk başta ön tekerlege gelen sabit rollerle muayene memuru deniyor dedi, eger araç sürekli 4x4 ise ayırmadıgı icin o zaman aracın ön tekerlekleri sabit rollerden cıktıktan sonra arka tekerlekler sabit rollere girince aracın ön tarafı kaldırılıp ön tekerleklerin altına seyyar roller konuluyor, yani aracın arka tekerlekleri sabit rollerde, ön tekerlekleri seyyar roller üzerinde iken fren testi yapılıyor dedi.Eğer araç sürekli 4x4 olmasaydı o zaman ön tekerleklere seyyar roller koymuyoruz dedi.Çalışma sistemimiz bu sekilde dedi.

Diger muayene istasyonlarında da aynı şekilde mi uygulanıyor bilmiyorum.Fakat benim fikrim sürekli 4x4 aracın ön tekerlekleri ilk basta sabit rollere girince arka tekerlekler patinaj yapar,arka tekerleklerin patinaj yaptıgı kısımda yani peron kepenginin dısındaki bölüm oluyor, muayene icin bekleyen araçların oldugu bölüm,yani o anda aracın arka tekerleklerinin kısa da olsa patinaj cektigi an viscous coupling parçasının zarar görme ihtimali oldugunu düsünüyorum,fakat görevli sabit roller yani fren test cihazı diye de geciyor galiba, denenen kısımda kücük araçların girdigi peronlardaki rollerler cok güclü olmadıkları icin araca zarar vermez dedi, agır vasıta kısmındaki rollerler daha güclüymüş.Danışmadaki memur daha önceden acık alanda fren testi yapılırdı dedi fakat bu sistem daha güvenli dedi.

Cok ısrar edilirse ilk girişteki sabit rollere aracın ön tekerleklerini sokmadan aracı öne alma ihtimali var mı bilmiyorum,cünkü rollerler arasında aracın gecebilecegi düz zemin var mı dikkatli bakamadım,eger sabit roller peron kepenginin acılıdıgı yerin başında olmasaydı ve ileriye konulsaydı o zaman ön tekerlekler sabit rollere gelince, hemen aracın arkası kaldırılıp seyyar roller konulup ilk basta aracın ayırıp ayırmadıgı denenmeyecegi için bana daha saglıklı olur gibime geldi.
    İlk başta sürekli 4x4 aracın acaba ayırıp ayırmadıgının kontrol edilmesi bana dogru gelmedi,her istasyonda bu sabit roller yerleri aynı mıdır farklı mıdır bilmiyorum.
    Bu konuda tecrübem olmadıgı icin kendi yorumlarım için kesin doğrudur diyemem.Konuyu fazla ayrıntıya girip uzattım farkındayım fakat yazımı okuyan herkese teşekkür ederim.
    Muayene istasyonlarının dizaynı hep aynı sanırım. Ama içindeki elemanlar başka başka
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye kuzeyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Benim arac muayenemde, görevli personele sürekli 4 çeker oldugunu söyleyince aracı kendisi başka bir perona alıp orada seyyar roller koyup test yaptı. Deneme olayına hiç girmeden işi bitirdi.

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı kuzeyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arac muayenemde, görevli personele sürekli 4 çeker oldugunu söyleyince aracı kendisi başka bir perona alıp orada seyyar roller koyup test yaptı. Deneme olayına hiç girmeden işi bitirdi.
    Cevabınız için teşekkür ederim.Görevli personelin aracınızı başka perona aldıgı bölümde acaba sabit rollerin yerine bakabildiniz mi? Hemen kepengin acıldıgı yerde miydi yoksa daha ilerde miydi? Ön tekerlekler ve arkadakilerde mi hangilerinde sabit roller vardı?
    Yoksa ön ve arka tekerlekler icin hepsine mi seyyar roller koydu merak ettim.
    Konu dreamer98 tarafından (13.Haziran.2015 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.

Üye kuzeyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Ön taraf sabit roller arkalar seyyardı. Kepengin acıldıgı yerde biraz ilerdeydi sabit roller.
    Alıntı dreamer98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.Görevli personelin aracınızı başka perona aldıgı bölümde acaba sabit rollerin yerine bakabildiniz mi? Hemen kepengin acıldıgı yerde miydi yoksa daha ilerde miydi? Ön tekerlekler ve arkadakilerde mi hangilerinde sabit roller vardı?
    Yoksa ön ve arka tekerlekler icin hepsine mi seyyar roller koydu merak ettim.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Ilk girişte yapıyorlar Kontrolü, önler sabit, arkalar hareketli roller. Bana bilinçli Görevli denk gelmişti, abi 2 çeker oluyor mu olmuyorsa roller alıp geleyim diye.

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    bugün hayatımın en keyifli tuv muayenesini yaptırdım....
    4x4 için seyyar roller gerektiğinden tedirgindim...ama marmaris'e gittiğimde tuv muayenesini yapan eleman meğerse benim 5,9 un hastasıymış görünce esat abinin arabası değilmi dedi meğerse oda talipmiş araç satılık olduğunda almak nasip olmamış...yeniden 5,9 u görünce keyifle itina ile rollerları yerleştirdi kusursuz bir şekilde kontrolleri yaptı hem ben sorun yaşamadığım için oda aklında kalan 5,9 u yeniden görmenin verdiği keyfi yaşadık.......tedirgin gittim keyifle döndüm.. kük.jpgkük2.jpgkük3.jpg

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Cakma 5.9 bu Ilhan abi bi sor neden diye?!!

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cakma 5.9 bu Ilhan abi bi sor neden diye?!!

Jantlar ile ilgili diyorsun değil mi? Bu araca ben de çok bakmıştım bir hikayesi vardı, orjinal jantlar ile beraber bunları da vermişti herhalde eski sahibi

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar ile ilgili diyorsun değil mi? Bu araca ben de çok bakmıştım bir hikayesi vardı, orjinal jantlar ile beraber bunları da vermişti herhalde eski sahibi
    Aynen bravo olmaz oyle is, biz 5.9 janti takiyor muyuz

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bravo olmaz oyle is, biz 5.9 janti takiyor muyuz

ömürsünüz arkadaşlar çakma değil nylon 5,9 bu arabanın hikayesi çoookkk uzun.üzerinde 2008 -2011 model aralığındaki jeep grand cherokee 2,8 crd için 17 inch jantlar varmış *****http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...2604132/detay/ ***** üzerindekileri yeniden satın almış AMA 5,2 jantları benim daha çok hoşuma gidiyor onun için orijinal 5.9 5 kollu jantları takmayı hiiççççç düşünmedim stepnesi 0 kullanılmamış .yakında nasip olursa benimle aynı zamanda bu makinaya bakıp tereddüte düşen geze-gen den birisine transfer olabilir....sürprizzzzzzzzzzzzzz......

not=levent kardeşim senin 5.2 de benim farkettiğim seninde şaşırdığın kapı döşemeleride sanki 5.9 gibiydi dimiiiii
    5.2 5.9 farketmezzzzz neticede HEPSÄ° ZJ .....
    not2= benim hakan kardeşime sattığım 5.2 izmirde galeride satılık
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4523854/detay/
    Konu toporomboz tarafından (21.Þubat.2016 Saat 21:18 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ömürsünüz arkadaşlar çakma değil nylon 5,9 bu arabanın hikayesi çoookkk uzun.üzerinde 2008 -2011 model aralığındaki jeep grand cherokee 2,8 crd için 17 inch jantlar varmış *****http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...2604132/detay/ ***** üzerindekileri yeniden satın almış AMA 5,2 jantları benim daha çok hoşuma gidiyor onun için orijinal 5.9 5 kollu jantları takmayı hiiççççç düşünmedim stepnesi 0 kullanılmamış .yakında nasip olursa benimle aynı zamanda bu makinaya bakıp tereddüte düşen geze-gen den birisine transfer olabilir....sürprizzzzzzzzzzzzzz......
    Ohooo Ilhan aga...tam cakma is yaa 2.7 janti yok 5.2 janti olmaz efendim takin normali neyse!!!

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

Bu jant Nasıl sevilmez be abi

NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    zj candır jantları can can dır ...en azından stepnem 5 kollu 5.9 hiç yere değmemiş....
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

o nasıl jant beeee
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Hah geldi muayenem 15 nisanda doluyor.. bakalim ne olacak. Once ceki demiri projesini halledeyim sonra randevu ...bi kerede gecmezse yakarim o 5.9 u

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hah geldi muayenem 15 nisanda doluyor.. bakalim ne olacak. Once ceki demiri projesini halledeyim sonra randevu ...bi kerede gecmezse yakarim o 5.9 u

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sakın yakayım deme teklif geçerli al 5.2 yi ver 5.9 u tek seferde geçer Abbas

Üye degrente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Mayýs.2015
    Nereden
    4.LEVENT/Ä°STANBUL
    İstanbulda 4X4 ler için muayene istasyonu olarak Şile'yi tavsiye ederim 2 defa Şile'de aracımı muayene ettirdim ne ön demir tampon için proje sordular ne de yükseltme ve vinç için baktıkları önemli iki nokta frenler ve ön takımlar eğer poryalarda ve rotlarda boşluk varsa hemen çakıyorlar ağır kusur buna çok dikkat edin.Muayeneye gitmeden fren ayarlarınızı yaptırın ve ön takımları kontrol ettirin gerisi hafif kusur hatta demir tampon,vinç,yükseltme hiç kusursuz geçti.Aracınızda LPG var ise tüpünüzün son kullanma tarihine dikkat edin birde LPG etiketi olmasını istiyorlar aracın arka canımda

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu