Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Metresim 5.9

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Yeni Metresim 5.9

Metres kelimesi hoş olmasada facebookta 5 sene kahrımı/kahrını çektiğim 5.2 zj nin foto albümüne de bu adı vermiştim. Aslında bir yerde doğru yemeyip yediriyoruz içmeyip içiriyoruz kaçamak yapıyoruz. bi yerde metresimiz oluyor bu araçlar. 2014 Aralık ayında 5.2 ile olan 5 yıllık ve 70.000 km lik maceramızın sonuna gelip yollarımızı ayırmıştık. o günden beri hayatımda önemli bir boşluk ortaya çıktı fakat öncelikler farklı olduğu için 2016 ocak ayına kadar 4x4 almayacağım diye kendime söz verdim. temmuz sonu gibi bir perşembe pastanede otururken başta ejder olmak üzere arkadaşlar sen başkansın ama bi 4x4 aracın yok bu iş böyle olmaz diye almam konusunda mahallle baskısı yaptılar yok ocak ayına kadar bekleyeceğim desemde ejder sen aracı bul parasını hallederiz diyince karşı koyamadım. önce 2 tane toyota vx 100 baktım fakat elektrik alamadık karışıklı ve toyotanın yan sanayi parçasının olmayışı orjinal parçalarının pahalı olması sağlamlığına karşın beni korkuttu. sonra wj 4.7 baktım onların da rakamları yüksek km leri yüksek geldi.Derken bu sefer 5.9 olsun dedik ejderle. ama eski tecrübelerden yola çıkarak acele etmeyelim çok temiz olsun sorunsuz olsun dedik. biliyoruz ki 20 bine aldığın zj yi 10 bin de harcasan temiz bir zj haline getiremiyorsun ne yazık ki. çok şık fotolu albenisi yüksek birkaç 5.9 araca baktım ama fotolar iyi makinayle çekilip fotoşoplanınca yanıltıyor insanı kiminde motor bloğu çatlaktan kaynaklı çıktı çoğunda km ler düşürülmüş olarak çıktı kimi sebebi bilinmeyen bir motor titremesi çıktı kiminde hasar kaydı derken istanbuldan araç bulamayacağımızı gördük. muğlada hiç lpg takılmamış boya değişen olmayan çok orjinal bir araç vardı sahibinden de anlaşıldığı üzere çok titiz bir adamın çok titiz aracıydı fakat aradığımda ertesi gün datçadan ilhan diye biri gelecek o almazsa gelin bakın dedi. tam da fiyatı indirmişti. tabi ki datça ilhan deyince bizim ilhan abi olduğunu anladım telefonlaştık teyid etti ertesi günü gitti aracı incelerken de konuştuk kurduğu şu cümle nasıl bir aracı kaçırdığımı özetlemeye yetti '' valla mert kardeşim ben de çok titizim aracı gördüm inceledim bir kusur aradım pazarlık yapmak için ama o kadar güzeldi ki pazarlık yapmaya utandım istediği parayı verdim aldım'' sonra bana denizlideki araca bak o da temiz duruyor dedi. denizlideki 5.9 un sahibi ile yazıştık konuştuk 37 binden ilan vermişti değişen hiçbirşeyi yok 1 lokal boyası var diyordu. orjinal 135.000 km de. fotolardan da çok diri görünüyordu bir kısım servis kayıtları vardı geçen hafta pazartesi sabah 6 uçağı ile denizliye gittim. buluştuk evet araç hoşuma gitmişti. ufak tefek kusurlar vardı. aracı alan arkadaş 1 yılda 1000 km yapmış atiker lpg takılı idi. lokal boya yerine 5 parçasında boya çıktı. hasar kaydı yoktu zaten. km orjinal şanzıman geçişleri mükemmel . içi kozmetik olarak harikaydı. öyleydi böyleydi pazarlık derken kendimizi noterde bulduk aracı aldığım gibi akşam 5 gibi istanbula doğru yola koyuldum. Noter safhasına kadar ejderle kaç defa konuştuk hatırlamıyorum alayım mı almayayım mı derken maddi manevi desteği ile çok temiz bir 5.9 sahibi oldum.İnşallah geçmiş tecrübelerimden çıkaracağım dersler ile onu temiz ve özel bir aile üyesi olarak koruma gayreti içinde olacağım. Sabırla okuduğunuz için teşekkürler...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    aracın tüm fonksiyonları kusursuz çalışıyor çok diri düzgün motor şanzıman harika. elbette kusurlarımız var yavaş yavaş onları gidereceğiz.

1- tavanda 3 noktada sarkma başlamış durumda . kalan kısımları düzgün olduğu için önce bu 3 noktayı yapıştırmam gerekecek. yapıştırıcı tavsiyelerinizi değerlendiririm.

2- sunroof yukarı kalkarken sağ ayak tarafında takılma var. ayrıca yatay eksende ileri doğru kayarken kapanmaya yakın noktada sağ tarafı takılıyor el desteği ile kapanıyor. neden olabilir acaba ?

3- orjinal teyp anfi cd chaner sorunsuz çalışıyor lakin 4 kapı hoparlörünü kim yaptıysa jameson marka 2 yollu hoparlör ile değiştirmişler ve berbat bir sesi var. acil değişecek. bu konuda uzmanlar 2 ye ayrılıyor. kimi orjinal infinity hoparlörlerini alıp tak diyor kimileri eskiye o kadar para vereceğine sıfır jbl pioner mid takım tak diyor sizce hangisi ?

4- bagaj cam kapak amortisörleri tutmuyor

5- şaftta 140 kmh sonrası hafif bir titreme var

6- ön takım rotbaşları uzun rot değişecek

7-marşpiyellerin bazı noktalarında ufak paslanmalar belirmiş giderilecek

8-lpg tankı sağ köşeye yatırılacak

9- çeki demiri alınıp ruhsata işlenecek

10- tavanda sunroof camının önüne doğru 2 cm bir pas kabarması var lokal boya olacak

11- flowmaster 44 hakkında kararsızım takmalımıyım ?

12-sol arka cam en üstten aşağı inerken bi noktada çat diyor dişliden olabilir bakılacak

yapmayı düşündüklerim

1- rugged ridge cam rüzgarlıkları

2- iron rock getler

3- rugged ridge kaput rüzgarlığı

4-orjinal tampona vinç uygulaması ve ruhsata işlenmesi

5* led bar ön tampona

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan
    başkan hayırlı olsun tekrar.orjinal tampona vinç ve led bar takarsan detaylı fotoğrafları bekliyorum.
    gidemediÄŸin yer senin deÄŸildir

Yeni Üye calm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Ocak.2015
    Hayırlı olsun, güzel araç.

Üye ahimrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Hayırlı olsun....
    2016 Model Dacia Duster 4x4
    1997 Model Grand Cherokee 5.2 V8
    1994 Model Grand Cherokee 5.2 V8

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Harika....Çok sevindim.

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    aslan başkan güle güle kullan...

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Başkan güle güle kullan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Başkanım hayırlı olsun kazasız belasız işallah...

Flowmaster 44 tavsiye ederim insanın içini eriten bir sesi var katalizatör ile birlikte hem muayene hemde orj bir ses oluyor katalizatör olmayınca çok ses oluyor rahatsız ediyor beni

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Flowmaster 44 tavsiye ederim insanın içini eriten bir sesi var katalizatör ile birlikte hem muayene hemde orj bir ses oluyor katalizatör olmayınca çok ses oluyor rahatsız ediyor beni

Kadir, Flowmaster 44 muayene de sorun olmuyor mu ?

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Mert abi tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan.
    Tecavüzcü Coşkun edası ile yaklaşmadığın için ayrıca tebrik ederim.
    Vinç takma, vincin gerekeceği bir yere sokma güzelim 5.9'u. İlla kırbaç vurmak istiyorsan benim zj ile git araziye. Ben de 5.9'un keyfini çıkarayım yarım gün de olsa.
    Orijinal hoparlörleri gerçekten zayıf, fakat orijinal anfisi de zayıf. 2-4-8 ohm çalabiliyor, en stabil 4 ohm 18watt rms değeri var çıkış başı. 000.1 tdh değeri ile sıfır distorsiyon ile çalıyor. Son seste ise 22 watt rmse kadar çıkıyor ve 0.10 luk bir tdh değerine sahip. Anfi harman üretimi, infinity sadece markası. Şöyle de bir şey var high input giriş, yani teybin çıkış gücü ile anfinin ki birleşiyor. Bu durum da da 35 watt rms'e kadar çıkıyor. Yani tavsiyem 50watt rmsi geçmeyen 4 adet kaliteli hoparlör alman.

Madem v8'e biniyorsun bunu duyurmalısın flowmaster can'dır, düşünmeden taktır.
    Araç ne kadar orijinal olursa olsun hd rot ve direksiyon amortisörüne geçmelisin.
    2 inç get bende var, kit gelince araçdan sökeceğim, dediğim gibi hd ön düzene geç ve 4 tane bilstein amortisör al. Ciddi konforlu olacaktır get olsa bile. Röpteşambır giyip, elinde viski ile dolaşırsın.

Ne diyeyim allah tekerini hep düz bastırsın.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    1- tavanda 3 noktada sarkma başlamış durumda . kalan kısımları düzgün olduğu için önce bu 3 noktayı yapıştırmam gerekecek. yapıştırıcı tavsiyelerinizi değerlendiririm.

git adam akıllı döşemeciye..defalarca yapıştırma saçmalığı dinledik..olmuyoooooooooooooo..

2- sunroof yukarı kalkarken sağ ayak tarafında takılma var. ayrıca yatay eksende ileri doğru kayarken kapanmaya yakın noktada sağ tarafı takılıyor el desteği ile kapanıyor. neden olabilir acaba ?

kazık yedin bi önceki sefer...aylarca sunroofsuz gezdin poşetle...akıllandı isen ki sanmıyorum ; sunroofcu amcalar var..

3- orjinal teyp anfi cd chaner sorunsuz çalışıyor lakin 4 kapı hoparlörünü kim yaptıysa jameson marka 2 yollu hoparlör ile değiştirmişler ve berbat bir sesi var. acil değişecek. bu konuda uzmanlar 2 ye ayrılıyor. kimi orjinal infinity hoparlörlerini alıp tak diyor kimileri eskiye o kadar para vereceğine sıfır jbl pioner mid takım tak diyor sizce hangisi ?

paynır al devam et...

4- bagaj cam kapak amortisörleri tutmuyor

çok ucuzdu hatırladığım kadarı ile değiştir..

ömür şaft balans... üzerinde yaptır...yada 140 ın üzerine çıkma..şaft da olmayabilir..lastik vibrasyonunu da aklından çıkarma..

6- ön takım rotbaşları uzun rot değişecek

deÄŸiÅŸtir..

7-marşpiyellerin bazı noktalarında ufak paslanmalar belirmiş giderilecek

osman aga

sebep ?

9- çeki demiri alınıp ruhsata işlenecek

çok önemli hemen yaptır....bana lazım çünkü.

10- tavanda sunroof camının önüne doğru 2 cm bir pas kabarması var lokal boya olacak

sunroofcuya gidicen ya ; o sırada temizletip boyatırsın..

11- flowmaster 44 hakkında kararsızım takmalımıyım ?

gürgürgürgürgürgürgür...taktıııır

12-sol arka cam en üstten aşağı inerken bi noktada çat diyor dişliden olabilir bakılacak

cam motorunda ki dişlilerden biri kırık...astarı yüzünden pahalıya gelebilir..aman sen sökme de

yapmayı düşündüklerim

1- rugged ridge cam rüzgarlıkları

güzel

2- iron rock getler

gereksiz...

çok saçma para ve inan güzel durmuyo

yapmaaaaaaaaa...gömme yapamadıktan sonra tamponun içine ediyo..sonra ay ön taraf çöktü du yükselteyim dersin ve hikayen başlar

5* led bar ön tampona

neresine?? örnek var mı??

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı K@RUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Hiç bir sorun olmadı abi katalizatör oldukça sorun yok normal egZost gibi tesisatını çektir yeter

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

git adam akıllı döşemeciye..defalarca yapıştırma saçmalığı dinledik..olmuyoooooooooooooo..

3 noktada sarkma var geri kalan kısmı düzgün. 3 nokta için komple döşeme değiştirmek pek cazip gelmiyor aynı rengi de tutturamazlar

ömür şaft balans... üzerinde yaptır...yada 140 ın üzerine çıkma..şaft da olmayabilir..lastik vibrasyonunu da aklından çıkarma..

evet lastik balansı da var ön takım yapıldıktan sonra komple rot balansa girip karar veririz...

sebep ?

koltuğun birini yatırıp daha derin bir yükleme alanına sahip olmak istiyorum bagaj daha verimli kullanılıyor yana yatınca

cam motorunda ki dişlilerden biri kırık...astarı yüzünden pahalıya gelebilir..aman sen sökme de

haaa o diÅŸli mi onu biliyorum ben hallederim....))

yapmayı düşündüklerim

çok saçma para ve inan güzel durmuyo

güzel durmasından ziyade ön tarafa sıçrayan taşlar jeep yazısının etrafında boyayı benek benek deliyor bozuyor şu anda bile o bölgede taş izleri var...ondan istiyorum.

yapmaaaaaaaaa...gömme yapamadıktan sonra tamponun içine ediyo..sonra ay ön taraf çöktü du yükselteyim dersin ve hikayen başlar

gömme yapamayız ki nereye sığacak. bunun gibi birşey düşünüyorum. karda çamurda tek başıma bi hendeğe düşersem kendimi kurtarırım en azından.

5* led bar ön tampona

neresine?? örnek var mı??

ön ızgara çıkıntısının hemen üstüne sıfıra sıfır çıkıntı olmayacak şekilde ince kibar bi tasarım var elimde örnek yok şimdilik

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Bu arada benim sunroff çalışıyor ama su aldığı için slikonladım işini bilen sunroff çu amcaların adres bilgisini alsam 😂

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmuyor. Katalizorum bile iptal. Yeni geçtim muayeneden.
    İstasyona göre değişiyor açıkçası ama ben garanticiyim biraz ayrıca katalizatör performansını düşürsede takma taraftarıyım

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu