Hayır dedim ya sabah yola cıkacam gitmem lazım bu gece olmalı…abi nerden bulayım marş motoru sana geceyarısı olmaz dedi… gene enderi aradım kardeşim kimi buluruz bu saatte marş motoru lazım bana dedim…düşündü taşındı ya dert etme sökün benim yarış aracından orda duruyor zaten dedi. Bayramdan sonra geri verirsin dedi…allah be dedim işte budur offroad kardeşliği dayanışması..neyse söktük marş motorunu taktık çok şükür düzeldi araç. Gece 1 de eve girdim….

Cuma sabah kalktım oğlanla yenikapıyo idoya yola koyulduk ordan yalovaya geçtik arabalı vapurla. Bu arada araç çekme belgeli plakalar var ama app plaka …gittik termalden arkadaşın bahçesine tekne römorkta hazır..motoru getirdi. Yıllardır hep eski motor kullandım mercury yamaha Johnson gibi ama 2 zamanlıydı eskiydi falan bu sene değişiklik yaptım çin malı aldım yeni yenidir dedim yarı yarıya fiyat farkı var ne olacak 2 yıl garantisi var zaten 2 yıla kalmaz satarım hiç olmazsa liman kaydı yaparım ruhsat çıkarırım diye hidea 20 hp 4 zamanlı aldım… herneyse bahçede kulaklık taktık hortumla suyu verdik çalıştırdık denedik işemesi devirdaim güzel taktık teknenin arkasına ..

yolda polisle burun buruna geldiğimiz de oldu

ondan önce Yalova liman başkanlığına uğradım evrakları verdim kayıt için tekneyi de getir madem yakında burda footo çekip ölçüm yapalım dediler. Liman başkanlığı da tam Yalova ido iskelesi karşısında…termal akkköyden taktım tekneyi arkama çeki demiri işli değil araç çekme belgeli gittim liman başkanlığına doğru ama orda bi trafik sıkışıklığı var…allahım o da ne tek şeride düşürmüş polis çevirme yapıyor aha dedim kör talih peşimi bırakmıyor hem de liman başkanlığı önünde polis çevirmese bile durmak zorundayım…. beni çevirmedi polis ama hemen dibinde sağa çekip durdum

o sıra liman başkanlığından görevli geldi ölçümm yapmaya polis bize çemkirdi kardeşim çekin şunu burda uygulama yapıyoruz araç çekeceğiz başka yer yok…abi dedim 2 dakkaya gidiyoruz hemen vs…ohh dedim işimiz bitti çıktım Çınarcık üzerinde 1 çevirmeyi daha pas geçtikten sonra

armutluya ulaştım…Cuma akşam olmuştu tekneyi ellemedim karada bıraktım…

Cumartesi bayram arefesi akşam artık balığa çıkmalıyım hakettim dedim güzelce sahile indim geri geri römorku suya yanaştırdım kayığı suyla buluşturdum

sonra arabayı parkettim sıfır motor dikkat etmek lazım rodaj var daha önce kıyıda rölantide 5 dakka çalıştırdım sağına soluna baktım işemesi devirdaim yerinde sorun yok benzin depomuz dolu yanıma soğuk içecek aldım 1 saat en fazla yarım gazla dolaşmam lazım rodaj başlangıcında …demir aldım vitese taktım yavaş yavaş tek başıma sahile paralel gezinmeye başladım 200 metre sağa 200 metre sola ağzım kulaklarımda keyifli giderken kafayı çevirdim baktım motor işemeyi kesmiş eyvah dedim hemen kıyıya yanaştım baktım hala işemiyor soğutma yapmıyor çapayı attım derken motordan dumanlar yükseliyor sigara dumanı kıvamında tütüyor…çıldırmak üzereyim oturdum teknede servisi aldığım yeri başka servisleri arıyorum saat 4 civarı öğleden sonra birine ulaştım yalovada abi conta yanmış olabilir hararet olabilir açmadan bir şey diyemeyiz getirmen lazım ama şu anda dükkanı kapatıyoruız bayramdan sonra ancak diyorlar…o anda istanbula getir dese usta basıp gideceğim o kadar dolmuşum ama nafile…aynen tornistan arabayı yanaştırdım tekrar römorka yükledim tekneyi kıyıya çektim bayram elimde patladı zehir oldu aksiyonsuz mangallı yatışlı bir bayram geçirdim. Dönüşte istanbula getirdim motoru baktı servis impeller lastiği erimiş neyse ki conta yakma hararet falan vakası yok çok şükür…ufak bir masraflar kurtardık durumu yarın alıp tekrar gideceğim inşallah bu haftasonu tadını çıkaracağım…siz siz olun aksilikler zinciri başladıysa zorlamayın ilk halkada bırakın akışına…