Sayfa 40 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 3038394041425090140 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3874 adet sonuctan sayfa basi 781 ile 800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracıma bu gün ne yaptım

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Teşekkür ederim kadir.

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Bu arada zj me de huzurlarınızda teşekkür ediyor ve bir kez daha helal olsun diyorum beni bu yaz mevsiminde bu zor yollarda dahi yolda bırakmadığı pek çok yeni nesil aracın su kaynattığı yollarda dahi güldür güldür çalıştığı ve adının hakkını verdiği için.

Üye ahimrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Aldığım parçaları takmak ve bakım dün akşam bitti. Cumartesi 2-3 gibi lifte aldım aracımı ve dün 7 gibi tekerler yerle temas etti tekrar. Bu sürede neler yaptım.

- 4 Amortisör değiştirildi.
    - Yükseltme getleri monte edildi.
    - Direksiyon kutusunda kaçak vardı. Keçesi değiştirildi.
    - YaÄŸ filtresi deÄŸiÅŸtirildi.
    - Hava filtresi deÄŸiÅŸtirildi.
    - YaÄŸ deÄŸiÅŸtirildi.
    - Direksiyon manevra sınır civataları ayarlanamıyordu, onları söktük yeniledik ve ayarları yaptık.

Sonuç; tüm yorgunluğumu aldı. Araçtan gelen gereksiz seslerin büyük bir çoğunluğu gitti. Yol tutuşu düzeldi. Bozuk yolda gayet iyi. Daha önce dalma yapıyordu. Görüntü düzeldi.
    Orjinal helezon izolatörleri tamamın bitik olduğundan araç ezik duruyordu. Getlerle kendine geldi. Neyse fazla uzatmıyayım. İlk ve son hal fotoğraflarınıda ekliyerek bitireyim.
    9.jpg3.jpg4.jpg8.jpg12.jpg
    2016 Model Dacia Duster 4x4
    1997 Model Grand Cherokee 5.2 V8
    1994 Model Grand Cherokee 5.2 V8

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Fotoğrafların devamı...
    13.jpg14.jpg2.jpg1.jpg

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Kazasız belasız iyi Günler'de......

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Teşekkürler

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Bu fotoğrafta ergün abi ye gelsin. Stres olmuştu..... AiLZdt7GJ8aKXQ8rkXGNdTAzKUgPFe9XT6IDZP68oNoi.jpg Radyonun altına da düğme koyduk.... Bu nemi denilecek yoksa hemen tahmin edebilecekmisiniz....

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Ergün abi şimdi de üsteki cıvatalar kötü görünüyor der ama yapacak bişey yok... Önceki işlemler çok kötü her tarafı kırmış arkadaş..... Düzeltile bildiği kadar düzeltiyoruz....

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı ahimrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğrafta ergün abi ye gelsin. Stres olmuştu..... AiLZdt7GJ8aKXQ8rkXGNdTAzKUgPFe9XT6IDZP68oNoi.jpg Radyonun altına da düğme koyduk.... Bu nemi denilecek yoksa hemen tahmin edebilecekmisiniz....
    Merhaba,

Anahtarı ne amaçla koydunuz ben bir yorum yapamadım fakat aracıma 2 ay sonra yaptığınız işlemler gibi bir bakım planlıyorum özellikle ön sağ disk ötme yapıyor bakalım nasıl çözeceğim bu şeyleri

İstanbul'da sönmezler jeep e gidiyor sürekli aracım her bakıöı orda yapılıyor, farklı önerileriniz olabilir mi?

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Orjinal helezon izolatörleri tamamın bitik olduğundan araç ezik duruyordu. Getlerle kendine geldi.H]
    Benim WJ 2 cm sağa yatık duruyor. Acaba bu izolatorlerden mi kaynaklı? Bir de izolatorlerin işlevi nedir tam olarak? Bitik ezilmiş olması neye sebep olur? Bu arada araçta 1.5" helezon amortisor kit var.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim WJ 2 cm sağa yatık duruyor. Acaba bu izolatorlerden mi kaynaklı? Bir de izolatorlerin işlevi nedir tam olarak? Bitik ezilmiş olması neye sebep olur? Bu arada araçta 1.5" helezon amortisor kit var.
    ya niye taktın ki sen o kiti...2 cm yatıklığı nasıl görüyorsun nasıl göz var sende
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Eklenti 1250 Fotoğrafta daire içindeki parça. Görüldüğü gibi bitmiş. Yedek parça kataloğunda izolatör olarak geçtiği için öyle dedim. Helezon takozu, lastiği vb. terimler kullanılabilir. Görevini yerine getirmediğinde helezonlar şasiye vuruyor bozuk zeminde metal metale vurduğu için eski zil sesleri gibi zırlıyor. Birde benimkisi kadar kötüyse yüksekliği de etkiliyor. Dağıldığından varlığı yokluğu belli olmuyor; önler tamamen bitik ön basık duruyor arkalar bir tarafiyi diğer taraf kötü o tarafa hafif yatık duruyor yani.... Maverick düz bir zeminde helezon ve get boylarını kontrol edersen bir metre yardımıyla getlerde problem varsa görürsün veya get boyları aynı ise helezon boyları bakılır. Aklıma gelen bunlar veya daha ciddi sıkıntılar olabilir.
    Merhaba,

Anahtarı ne amaçla koydunuz ben bir yorum yapamadım fakat aracıma 2 ay sonra yaptığınız işlemler gibi bir bakım planlıyorum özellikle ön sağ disk ötme yapıyor bakalım nasıl çözeceğim bu şeyleri

İstanbul'da sönmezler jeep e gidiyor sürekli aracım her bakıöı orda yapılıyor, farklı önerileriniz olabilir mi?
    Ben biraz şanslıyım iş yerinde lift var. Mekanik işleri kendim halletmeye çalışıyorum tıkandığımda babam yardıma koşuyor. Elektrik elektronik işleri babam elektrikçi olduğu için zaten çözüyor. istanbulu bilmiyorum ama neresi olursa olsun güvendiğin becerikli ustalara teslim et arabayı.....

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada zj me de huzurlarınızda teşekkür ediyor ve bir kez daha helal olsun diyorum beni bu yaz mevsiminde bu zor yollarda dahi yolda bırakmadığı pek çok yeni nesil aracın su kaynattığı yollarda dahi güldür güldür çalıştığı ve adının hakkını verdiği için.
    maÅŸallah (nazar)=
    kötü enerjilerden korusun....

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya niye taktın ki sen o kiti...2 cm yatıklığı nasıl görüyorsun nasıl göz var sende
    Abi direk belli oluyor, metre ile ölçtük sol taraf 2 cm yukarda hem arkada hem önde.

Eklenti 1250 Fotoğrafta daire içindeki parça. Görüldüğü gibi bitmiş. Yedek parça kataloğunda izolatör olarak geçtiği için öyle dedim. Helezon takozu, lastiği vb. terimler kullanılabilir. Görevini yerine getirmediğinde helezonlar şasiye vuruyor bozuk zeminde metal metale vurduğu için eski zil sesleri gibi zırlıyor. Birde benimkisi kadar kötüyse yüksekliği de etkiliyor. Dağıldığından varlığı yokluğu belli olmuyor; önler tamamen bitik ön basık duruyor arkalar bir tarafiyi diğer taraf kötü o tarafa hafif yatık duruyor yani.... Maverick düz bir zeminde helezon ve get boylarını kontrol edersen bir metre yardımıyla getlerde problem varsa görürsün veya get boyları aynı ise helezon boyları bakılır. Aklıma gelen bunlar veya daha ciddi sıkıntılar olabilir. Ben biraz şanslıyım iş yerinde lift var. Mekanik işleri kendim halletmeye çalışıyorum tıkandığımda babam yardıma koşuyor. Elektrik elektronik işleri babam elektrikçi olduğu için zaten çözüyor. istanbulu bilmiyorum ama neresi olursa olsun güvendiğin becerikli ustalara teslim et arabayı.....
    EYvallah sağolasın hocam. Göstericem muhakkak.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    burak direksiyonu durduğunda sağa sola salla..araba yay ve amortisörü tam otursun...ve tüm jeeplerde olan şeydir ki araç şöför tarafı yani sol taraf herzaman yüksektir..sebebi tek yolculuk yaparken ortalama ağırlık 70 kg ile araç tam düz dursun diye...şimdiye kadar 5 jeep sahibi oldum hepsine kit uyguladım ve hepsi 1-2 cm çöküktü sağa..yani mıncıklamayı bırakın şu araçlarınızın keyfini çıkarın...sevgiler

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Alıntı Dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burak direksiyonu durduğunda sağa sola salla..araba yay ve amortisörü tam otursun...ve tüm jeeplerde olan şeydir ki araç şöför tarafı yani sol taraf herzaman yüksektir..sebebi tek yolculuk yaparken ortalama ağırlık 70 kg ile araç tam düz dursun diye...şimdiye kadar 5 jeep sahibi oldum hepsine kit uyguladım ve hepsi 1-2 cm çöküktü sağa..yani mıncıklamayı bırakın şu araçlarınızın keyfini çıkarın...sevgiler

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi onu bana biri daha dedi, beni oturttu koltuğa, ölçtüler denk çıkmıştı. Bak bi yaşıma daha girdim. Ama şöyle birşey var, benim sol ön amortisor yere dike yakın doğrultuda inerken sağdaki yere daha yatay iniyor. Ben bunla mı alakalı acaba demiştim. Bi de resimde dikkat edersen sağ amortisor ile şase arasında tek lastik conta var solda iki tane var. Niye öyle yapmışlar bilmiyorum.

Resimlerini çekip yabancı bi foruma koymuştum. Buraya da koyayım.

SAÖ1.jpg

SÖ1.jpg

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    2 aya kadar ben de bu başlığa bişeyler yazacağım inşallah

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    hayatta olmaz....kendime zj kullanıcıları buraya diye ayrı konu açacağım

Sayfa 40 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 3038394041425090140 ... SonuncuSonuncu