Sayfa 92 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 42829091929394102142192 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3874 adet sonuctan sayfa basi 1,821 ile 1,840 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracıma bu gün ne yaptım

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Erol merhaba bende özellikle araç ısındıktan sonra öyle bir kasıntı oluyorduki arabaya binmekten sogumuş ve bu sorunu çözmeden arabaya binmek istemez hale gelmiştim banada lsd kilidi + aks bilyaları ve hatta şaft vibrasyonu diyenler dahi oldu fakat bir usta ( ki onuda ugur tavsiye etti ) bana problemin dişlilerden veya bir başka nedenden olmayacağını söyledi ve adını verdiği yağı kullanmamı istedi,ben dediğini yaptım ve sadece difi açtırıp dişlileri temizlettim ve yağı kullandım,bu yagı kullandıktan sonra katkı kullanmıyorsun,inan bana yağ bu sorunu ilaç gibi kesti

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur merhaba Arka dif yağını değiştirdikten sonra dif çok rahatladı ses soluk kesildi kasıntı uğultu tarihe karıştı,artık çekinmeden tam tur kendi etrafımda dönebiliyorum ,iyiki ustanın sözünü dinledik ve yağ değişimi yaptık yoksa ben kilit pulları+aks bilyaları ne varsa elden geçirip yeniletecektim,oysaki sorunumuz yagın kendisindeymiş.Bu arada usta seçimi konusundaki desteğin için çok teşekkür ederim.
    Abi çok sevindim. güle güle kullan. Zj problemi insanı soğutuyor bazen ama çözüme kavuşunca dünyanın en mutlu insanına dönüşüyor sahibi birden
    DoÄŸru teshiÅŸ..
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen bendeki sesin aynısı bende var gibi.. Sen sadece yağları değiştirip katkımı koydurdun?
    Banada tedavi için yazılan reçete diff rulmanı ve lsd balatası değişecek..

Xperia Z
    abi bi görüş istersen.

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Erol merhaba bende özellikle araç ısındıktan sonra öyle bir kasıntı oluyorduki arabaya binmekten sogumuş ve bu sorunu çözmeden arabaya binmek istemez hale gelmiştim banada lsd kilidi + aks bilyaları ve hatta şaft vibrasyonu diyenler dahi oldu fakat bir usta ( ki onuda ugur tavsiye etti ) bana problemin dişlilerden veya bir başka nedenden olmayacağını söyledi ve adını verdiği yağı kullanmamı istedi,ben dediğini yaptım ve sadece difi açtırıp dişlileri temizlettim ve yağı kullandım,bu yagı kullandıktan sonra katkı kullanmıyorsun,inan bana yağ bu sorunu ilaç gibi kesti
    Abi yağın markası ve vizkozitesi neydi? Dişlileri diff ten sökmeden üstünde mi temizlediniz ve neyle temizlendi?

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    http://www.mobil.com/Italy-English/L...0_85W-140.aspx yagı bu linkten inceleyebilirsin,dif dişlilerini arabaya askıya alıp arka tekerleri döndürerek dif içinde dönen dişliler üzerine balata temizleyici sprey sıkarak ve zemine dolan sıvıyıda bezle silerek temizlediler.zaten çok özel bir pislik çıktığını söyleyemem dişliler spreyi de yiyince ayna gibi parlak ve temiz bir hal aldı içerdeki yag bozulmuş ve neredeyse su kıvamına yakın bir hal almış durumdaydı.http://www.mobil.com/Italy-English/L...80W-90_85W-140

yag mobil HD 85/140 API GL 5
    Konu y-bsungur tarafından (11.Ocak.2016 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Abi Sende de normal giderken metal sürtme sesi varmıydı?

Xperia Z

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Evet oluyordu fakat dediğim gibi dif ısındıktan sonra oluyordu hatta şerit degiştirirken bile kastıgını hissediyordum.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Bence sende önce yagı degiştir baktın degişen bir şey yok ondan sonra başka yolları dene derim yoksa bende az kalsın söktürüyordum ne var ne yoksa fakat esnaf olan bu usta arkadaş beni bu sorundan kurtardı
    getir sökecez dese tamam deyip söktürecektim.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Erol işin en doğrusu sende bu ustayla bir görüş istersen .

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Abi çok sevindim. güle güle kullan. Zj problemi insanı soğutuyor bazen ama çözüme kavuşunca dünyanın en mutlu insanına dönüşüyor sahibi birden
    DoÄŸru teshiÅŸ..

Ugur bu adı meşhur ustamızı eskişehirdede tanıyorlarmış sanırım bu konuda bölgede tek numara
    Konu y-bsungur tarafından (12.Ocak.2016 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Ugur bu adı meşhur ustamızı eskişehirdede tanıyorlarmış sanırım bu konuda bölgede tek numara
    Evet abi tanımayan pek yok. Yarın ben uğrarım ona bi ara muhabbete, senden bahsederim, dua ediyo sana derim

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Ugur merhaba Arka dif yağını değiştirdikten sonra dif çok rahatladı ses soluk kesildi kasıntı uğultu tarihe karıştı,artık çekinmeden tam tur kendi etrafımda dönebiliyorum ,iyiki ustanın sözünü dinledik ve yağ değişimi yaptık yoksa ben kilit pulları+aks bilyaları ne varsa elden geçirip yeniletecektim,oysaki sorunumuz yagın kendisindeymiş.Bu arada usta seçimi konusundaki desteğin için çok teşekkür ederim.
    Kullandığınız yağın markası nedir ve katkı koydunuz mu abi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız yağın markası nedir ve katkı koydunuz mu abi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kadir kullandığım yağ Mobilube HD Plus 85/140 API GL5 yag katkıyı kendi içeriyor ben ekstra bir katkı kullanmadım.

google yaz direkt karşına çıkacaktır.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye

yag mobil HD 85/140 API GL 5
    Abi bu yağı nereden aldın?Ben burda sordum Mobılcıye yokmuş..Birde fiyatı ne kadar?

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Erol şimdi hadi yaa diyeceksin ama .İşin aslı Ben bu yağı zj konusunda yeni olduğum ve sürekli araştırma yaptığım dönemde bir yabancı forumdan öğrenmiş ve ne olur ne olmaz belki ilerde lazım olur diye sorup soruşturarak bir yağ toptancısının aracılığıyla temin etmiştim,o zaman defransiyelimde bir sıkıntı yoktu bu nedenle yağı kullanmamıştım ve depoda duruyordu ve hatta unutmuştum diyebilirim taa ki aynı yağ usta tarafından önerilince önce ustadan bu yağı temin etmeye kalktım ama sonra bendeki yağın aynı yağ olduğunu farketim ve ustadan teyit ettirerek öyle kullandım yağ kiloluk olarak satılmıyor 20 lt lik bidon veya varille satılan ve genelde iş makinası defransiyelcilerinde ve agır hizmet iş makinelerı kullanan firmalarda bulunuyor,zaten toptancıda bu yağı sattığı müşterisinden rica etmiş ve bana 3 litre kadar getirtmişti, litresine o zaman yanlış hatırlamıyorsam 15/20 tl arası bir şey vermiştim.

Aynı yagın plus olmayanı var onunla karıştırma alman gereken yag plus olanı Mobilube plus HD 85/140 API GL5
    Konu y-bsungur tarafından (12.Ocak.2016 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Erol aynı ustamız ilk etapta Mobilube ls 85/90 yağı önermişti bu yağda çok özel bir yağ fakat o yağda varilde yada tenekede satılyor ben elimde bulunan yağı hatırlayınca ustaya sordum ve onayladığı için elimdeki yağı kullandım eger dilersen Mobilube ls 85/90 da kullanabilrisin

Üye strayker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Nisan.2015
    Nereden
    BURSA / NÄ°LÃœFER - FETHÄ°YE
    Castrol yağlarıno kontrol ettinizmi ağır hizmeet makina difransiyel yağları var yerini tutarmı bilmiyorum ama..

yaşşşşaaasssınnnnn tapa tapa tapa talkkkk....
    DÃœRÃœSTLÃœK SÄ°ZE FAZLA ARKADAÅž KAZANDIRMAZ, AMA HER ZAMAN Ä°YÄ° ARKADAÅžLAR KAZANDIRIR...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Castrol benimde dikkatimi çeken ve ABD de ve dünyada en çok kullanılan yağ markalarından birisi fakat bu iş için ben Castrolu araştırmadım ama kullanacağınız yağın teknik özellikleri kullanacağınız yer için uygunsa ve marka olarakda kendisini kanıtlamışsa bence neden olmasın.

Benim bu olaya bakış açım Sektörde yeni teknolojiyle üretilmiş ve eskiye olan alışkanlıklarımızı değiştirecek çok kaliteli ürünler var hem daha ekonomik hem daha kullanışlı.

Bende önce bir yabancı forumda tespit ettim Plus HD yag serisini ve ne zaman sonra karşıma çıktı,ve ben çok memnun kaldım ,hani karar kişinin kendisine kalmış ,yok ben illaki alışılageleni sürdürürüm diyende var araştırıp daha farklı ürünler kullananlarda var.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bugün bizim buralar için Mobıl yağ dağıtımı yapan kişiyle görüştüm.Aradıgım yagı ve aramam sebebını anlattım.Burada hd85-140 buldum ama varille onuda açmak istemiyorlar.Zaten litre olarakta hd85-140 ı zor bulabılecegımı söyledi.Bodrumdaki yağ verdiği cherokee ci ustayla görüştüğünde eger agır offroad yapmıyorsa 80-90 yağ kullansın ve katkı eklesin demiş..

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    İşin aslı ben yağı aracı aldıgımda değiştirdim 75-140 ve ilave katkı koymuştum.Ama yagı değştiriken dişlileri fren balatasıyla temızlenmemişti.Şimdi aklım orada kaldı acaba temızlense ses kesılırmıydı diye.Sırf o yüzden yağı değiştirmek istiyorum bi umut ses kesılebılır diye...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Mobilube LS 85/90 da kullanabilirsin özellikle lsd kilitli difransiyeller için üretilmiş bir yağ, dişliler balata temizleyici ile temizlenince çok özel bir pislik çıkartmıyor sadece dişli üzerindeki yagı akıtıyor o kadar.Erol sen yag değişimi yaptırırken aracın yanındamıydın yani degişim yapılan yagdan eminmisin çünki 75/140 yag kullanıyorsan difte ve dişlilerinde bir problem yoksa ses filan duymaman gerekir,bunu neden sorduguma gelince ben Ankarada güvendiğim bir yerde yağ değiştirdim ve bu değişim olurken orada değildim işte sonuç ortada,bu değişimden sonra ses gürültü dahada arttı az kalsın lsd kilit pullarından aks bilyalarına kadar sökecektik ve çıkan yağa bakınca asıl sorunun ne oldugunu anladık difransiyel yagı değilde şanzuman yagını difransiyele doldurmuşlar gibi bir durum ortaya çıktı.
    Yapılan işten eminsen yani yagdan şüphen yoksa bence bir difransiyelci uzman ile görüşmeni tavsiye ederim

Sayfa 92 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 42829091929394102142192 ... SonuncuSonuncu