Sayfa 30 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2028293031324080 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 581 ile 600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende Wj var...
    1-Evet bende de aynen oluyor ama klimayı kapatmıyorum sonra hararet tekrar 100 dereceye geri geliyor
    2-Bu yaz klapelerim bozuk oldugu için tam verimli çalışmadı ama araştırdıgım kadarıyla 22-24 derece aralığında bayağı bi soğutması gerekiyor
    3- Bende de aynı durum. Hatta ilk aldıgım zamanlar su kaynatacak diye korkuyordum ☺
    Sonradan anladımki 110 nun üstüne çıkmadıgı sürece sıkıntı yok..

Xperia Z
    Sagolun, Anladigim kadariyla ZJ de motor sicakligi kah rampa cikisi, kah yazin klima acikken 110 derece yi gecmemek uzere guvenli.
    O halde gonul rahitligiyla bu derecede kullanabiliriz
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Hatırladığım kadarıyla, yurtdışındaki diğer kullanıcılar, çok sıcakta bile hararetin 100 dereceyi geçmediğinden bahsedip, bu durumla karşılaşan diğer kullanıcıların araçlarını düzeltmeye çalışıyorlardı, bilginize.

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    ZJ min radyatör kapağını değiştirmem gerekiyor sanırım.
    Arabayı her stop edişimin ardından motor ön kısımdan fısssssss diye ses geliyor kaputu açınca kapağa yaklaşıyorum. evet ses kapaktan geliyor.
    Bu fısslama normal değil sanırım. değiştirmem gerekecek.

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı her stop edişimin ardından motor ön kısımdan fısssssss diye ses geliyor kaputu açınca kapağa yaklaşıyorum. evet ses kapaktan geliyor.
    Bu fıslama bende de oluyor radyatör icindeki basinc yükseldiğinde sanırım 16psi dı dogal olarak icerideki basinci duZenliyor. Yani gayet normal bi durum.

Radyatör kapaginin calisip calismadigini yani (16psi) de valf i acip acmadigini anlamak icin radyator ust hortumunu inceleyin eger hortumun bogazi sıkılmıs gibi gorurseniz rad. Kapagini degistirin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fıslama bende de oluyor radyatör icindeki basinc yükseldiğinde sanırım 16psi dı dogal olarak icerideki basinci duZenliyor. Yani gayet normal bi durum.

Radyatör kapaginin calisip calismadigini yani (16psi) de valf i acip acmadigini anlamak icin radyator ust hortumunu inceleyin eger hortumun bogazi sıkılmıs gibi gorurseniz rad. Kapagini degistirin.

Evet anladım ama üst hortumun boğazı sıkılmış gibi derken ne demek istediniz onu anlamadım

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Evet anladım ama üst hortumun boğazı sıkılmış gibi derken ne demek istediniz onu anlamadım
    Pet siseyi elinizde sikmis gibi dusunun ayni zamanda normalden daha sisik olmasida kapagin gorevini yapmadigi anlamina gelir.

Elinizle hortumu sikarak kontrol edin normal formuna geri donuyormu

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pet siseyi elinizde sikmis gibi dusunun ayni zamanda normalden daha sisik olmasida kapagin gorevini yapmadigi anlamina gelir.

Elinizle hortumu sikarak kontrol edin normal formuna geri donuyormu

Evet dediÄŸiniz gibi bir problem yok.
    HerÅŸey normal o zaman.
    Teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Evet dediÄŸiniz gibi bir problem yok.
    HerÅŸey normal o zaman.
    Teşekkürler
    Gecmis olsun rica ederim

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Dogrudur kapak degisecek, basit ama onemli bir durum! Kalorifer isitmasina kadar etkiler aracimizi kapak gorevini yapmayinca...ZJ radyator kapagi 18psi olacak, gozden kacirmayalim

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatırladığım kadarıyla, yurtdışındaki diğer kullanıcılar, çok sıcakta bile hararetin 100 dereceyi geçmediğinden bahsedip, bu durumla karşılaşan diğer kullanıcıların araçlarını düzeltmeye çalışıyorlardı, bilginize.

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    Tesekkurler uyarinizi dikkate alip bende dis kaynakli sitelere soyle bir goz attim, hakkiniz var.

Onlarda da durum neredeyse ayni. Duz yolda normal calisma sicakligi 210Fah./98.88° Klima acikken ve 70-75mil hizda 235Fah./112.77° lakin kendi iclerinde ikaz eden bir kac kullanici vardi yuksek oldugunu soyleyen.

Icerden kumandali fan takabilme imkani var mi ZJ 5,2 de. Ne kadar yarari olur? Agir arazide durum nasil kac derceleri goruyor arazide kullanan arkadaslar.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dogrudur kapak degisecek, basit ama onemli bir durum! Kalorifer isitmasina kadar etkiler aracimizi kapak gorevini yapmayinca...ZJ radyator kapagi 18psi olacak, gozden kacirmayalim

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Açıkcası bana da normal bir durum gibi gelmiyordu ama şimdi daha ikna edici oldu.
    Kadir Bey normal demişti ama sanırım bu duruma göre onun radyatör kapağıda sıkıntılı.
    hemen deÄŸiÅŸtiriyorum o halde...

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014

ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Açıkcası bana da normal bir durum gibi gelmiyordu ama şimdi daha ikna edici oldu.
    Kadir Bey normal demişti ama sanırım bu duruma göre onun radyatör kapağıda sıkıntılı.
    hemen deÄŸiÅŸtiriyorum o halde...
    Bence hala normal kapak gorevini yapmamis olsa hortumda belirgin olarak gorunur kapaktaki valfin gorevi olasi ani derece yukselmesinde kazan icindeki basinci kontrol etmektir hortumu elle sıktiginizda hortum eski formuna gelmiyor ise valf hava almiyordur yok eger hortum sisiyor ise kapak valfi calismiyordur ve zaten hortum patlar !

Ornek benim tatile giderken basima gelen;

Ben 16psi hatirliyordum duzektme icin tesekkurler levent

Konu Kadir tarafından (10.Aralýk.2015 Saat 14:10 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014

ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Bununla birlikte su tasirma kabinda ki su durumu nedir ?

Su seviyesinde degisme var mi ?

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Bir siteden alinti ;
    Radyatör kapağı motordaki diğer kapaklardan farklıdır. Bu kapak, motordaki soğutucu sıcaklıklarının yükselmesini sağlarken basıncı düzenleyerek motor soğutma sisteminin basınç seviyesini kontrol eder. Radyatör kapağı ayrıca sıcaklık çok yüksek olduğunda soğutucuların gereksiz kaynamasını engeller ve kapasitelerini dengeler. Radyatör kapağının bir diğer görevi soğutucu sıcaklığının sistemin eksi basınçlara ulaşması ile ani düşmesi sonucu oluşabilecek motor bozulumunu engellemektir. Negatif basıncı engellemek için radyatör kapağı atmosferik basıncın motora girmesini sağlar. Hasarlı bir radyatör kapağı motorun aşırı ısınmasına sebep olur.

Üye eay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    5.9 veya 5 .2 ler surekli mi dortceker yoksa belirli bir suratten sonra (81 kmh )
    2 cekere dusuyormu

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı eay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.9 veya 5 .2 ler surekli mi dortceker yoksa belirli bir suratten sonra (81 kmh )
    2 cekere dusuyormu
    Ben sürekli dort çeker diye biliyorum. Arazi vitesinin sürekli kullandığımız bölümünde 4 ALL TIME yazıyor.

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sürekli dort çeker diye biliyorum. Arazi vitesinin sürekli kullandığımız bölümünde 4 ALL TIME yazıyor.
    Zj 93-98 ve wj (99-2005 yili arasi uretim ) kasalarin sanzimanlari quadro select track yapisal olarak garklilik gosterse de mantik olarak ayni isi yapiyor.yani 80 km nin uzerine çıkıldığında 2 cekere dusuyor ihtiyac duymasi halinde 4 ceker durumuna otomatik geciyor.sozkonusu süratin altinda ise surekli 4 ceker pozisyonunda kaliyor.emin olmamakla birlikte zj kasalarin hangi yillari arasinda bu sistemi kullaniyor oldugunu bilemiyorum belki 96 sonrasi gecmis olabilir
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Bazi modellerde 2 4 secenekleri var bazilari surekli 4 diye biliyorum ama belli km ustune cikinca 2 ye dusuyorsa onu bende hic duymadim

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zj 93-98 ve wj (99-2005 yili arasi uretim ) kasalarin sanzimanlari quadro select track yapisal olarak garklilik gosterse de mantik olarak ayni isi yapiyor.yani 80 km nin uzerine çıkıldığında 2 cekere dusuyor ihtiyac duymasi halinde 4 ceker durumuna otomatik geciyor.sozkonusu süratin altinda ise surekli 4 ceker pozisyonunda kaliyor.emin olmamakla birlikte zj kasalarin hangi yillari arasinda bu sistemi kullaniyor oldugunu bilemiyorum belki 96 sonrasi gecmis olabilir
    Aşağıdaki linkte tüm tiplerin hangi araçlarda olduğu ve bir çok özelliği yazıyor ama quadra trac için 80 km den sonra 2 çekere düşer diye bir şey göremedim.

http://wikicars.org/en/Jeep_four_whe...ms#Quadra-Trac

Üye eay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Ersin bey net aciklamis aslinda ama yinede bir belirsizlik var..bilir kisi yorumlari bekleniyor..

Sayfa 30 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2028293031324080 ... SonuncuSonuncu