Sayfa 34 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2432333435364484 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 661 ile 680 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye 06kd941 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Zj lerin cogu neden saga yatik duruyor ? Yani sag taraf sol tarafa gore 1 kac cm daha asagida duruyor. Ustalara sordugumda ise yolcu tarafi cok kullanildigi icin yay ve amartisorleri ozelligini yitirmistir diyorlar ama bana pek tatmin edici gelmedi. Sizlerin fikirleri nedir bu konuda ?

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Excalibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ZJ ile yolda giderken bir ses belli araliklarka acilip calisip tekrar kapanip ve tekrar acildigini duyunca, kaputu açıp kontrol ettim. Klima kopresöründen geldigini tespit ettim. Klima kasnak dönüyor fakat içi ise dönerken duruyor bir süre donra terkrar calısıyor, yine bir süre sonra tekrar duruyor şeklinde...Hiç başına gelen oldu mu ? Tecrubelerinizden ögrenmek isterim.

1- Kasnakta bilya arızasi olabilir mi? Fakat öyle bir ses yapmiyor

2- Klimam yeteri sogutmuyordu sanirim gaz çökmüş cunku kontrol ettirmemistim.

3- Klima Gazinin azalmasindan dolayi basinc azaldigindan calisip durup calisip durup

4- Veya bozuldugunu nasil anlayabiliriz.

Téşekkürler
    Tamamen normal !

Muhtemelen klimayı otomatikte kullanıyorsun.

Klima kasnağı kitlediği zaman kompresör devreye giriyor veya kasnak kompresörden ayrılıyor.

Klmayı otomatikte çalıştırdığın zaman iç ısıyı sabitlemek için zaman zaman klima kompresörünü devreye sokup çıkartıyor.

Yani tamamen olması gerektiği gibi çalışıyor.

Gazın eksik olabilmesi apayrı bir şey, ona ayrıca baktır ama kompresörünü kurcalatma.

Klima kompresörünün çalışıp çalışmadığı nasıl kontrol edilir ;

http://www.geze-gen.com/showthread.p...6152#post26152

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Alıntı 06kd941 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zj lerin cogu neden saga yatik duruyor ? Yani sag taraf sol tarafa gore 1 kac cm daha asagida duruyor. Ustalara sordugumda ise yolcu tarafi cok kullanildigi icin yay ve amartisorleri ozelligini yitirmistir diyorlar ama bana pek tatmin edici gelmedi. Sizlerin fikirleri nedir bu konuda ?
    Tek şöförün olduğunu düşünmek daha mantıklı değil mi? Yolcu tarafı mı şöför tarafı mı daha çok kullanılır?

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Aracının ses sistemiyle ilgili güncelleme veya değişiklik yapan var Mısır aramızda? Mesela infinity nin güncel ürünleriyle?

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Aslında basit, sürücü bindiğinde düz dursun diye Daha önce de konusu olmuştu burada.

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında basit, sürücü bindiğinde düz dursun diye Daha önce de konusu olmuştu burada.
    Ama oylede denedim yine duz durmuyor

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Ama oylede denedim yine duz durmuyor
    Herhalde hesabı 2 metrelik 150 kiloluk bir amerikalıya göre yapmışlar

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhalde hesabı 2 metrelik 150 kiloluk bir amerikalıya göre yapmışlar
    olabilr fuat abi ama bence baska bisey var bu iste bide getle yukseltme yapildigi zamanda daha fazla fark cikior

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    olabilr fuat abi ama bence baska bisey var bu iste bide getle yukseltme yapildigi zamanda daha fazla fark cikior
    Fotoğrafları karıştırdım biraz, mesela benimki düz duruyor;

Ama ilanda gördüğüm ve muhtemelen get ile yükseltilmiş bu araçta dediğin gibi çok fazla.

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Abi clinometre ye bakildigi zaman bariz bi fark oluyor.

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Abi clinometre ye bakildigi zaman bariz bi fark oluyor.
    Normalde duz durur evet fazla kullanilmis araclatda belki 1-2 cm esneme olmus olabilir ancak bi kesinlikle istisna balik ayhan sofor olursa belki...Gelelim resimdeki araca normal bir durum degil, ya amortisör patlak, yada yay ozelligini yitirmistir veya gelisi guzel bi yukseltme uygulanmis olabilir
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Sayin karadag aracim 170000 civarinda fakat amartisorleri kontrol ettirdik herhangibir patlaklik soz konusu degil. Yaylardan olabilecegini dusunuyorum ama aslinda en cok surucu tarafi kullaniliyor oranin daha cabuk yipranmasi gerekmezmiydi ? Bu sorun diger aracimdada vsrdi ve bir cok zj de de var

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Bir sorun degil ki bu niye dert ettiniz bu kadar Yuksek artikulasyona sahip araclarda olur bu

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Sayin karadag aracim 170000 civarinda fakat amartisorleri kontrol ettirdik herhangibir patlaklik soz konusu degil. Yaylardan olabilecegini dusunuyorum ama aslinda en cok surucu tarafi kullaniliyor oranin daha cabuk yipranmasi gerekmezmiydi ? Bu sorun diger aracimdada vsrdi ve bir cok zj de de var
    Ustat; yaylardan olablir veya yukseltme var ise trackbar kisa kalmis veya darbe almis baglanti niktalarinda egilme olabilir dahasi aracin sasesinde herhangi bir deforme olup olmadigi konusunu gozden gecirmeniz tavsiye edilir.bunlardan hicbiri ise imalat hatasi ......

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorun degil ki bu niye dert ettiniz bu kadar Yuksek artikulasyona sahip araclarda olur bu

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben biraz herseyin duzgun olmasini istoyorum galiba bu sekilde insanin cani foto bile cekmek istemior yatik yatik hos durmuo gibi

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustat; yaylardan olablir veya yukseltme var ise trackbar kisa kalmis veya darbe almis baglanti niktalarinda egilme olabilir dahasi aracin sasesinde herhangi bir deforme olup olmadigi konusunu gozden gecirmeniz tavsiye edilir.bunlardan hicbiri ise imalat hatasi ......
    Kontrol ettik sayin karadag araclarin hicbir darbesi saselerde sikintisi fln yok ekstra olcumlemelerde yaptirttim ama bir sonuca ulasamadim galiba en son secnek dediginiz gibi yaylar kaliyor. Sizin aracta durum nasil peki ?

Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Kontrol ettik sayin karadag araclarin hicbir darbesi saselerde sikintisi fln yok ekstra olcumlemelerde yaptirttim ama bir sonuca ulasamadim galiba en son secnek dediginiz gibi yaylar kaliyor. Sizin aracta durum nasil peki ?
    Gayet stabil 2inc yukseltme mevcut.siz bu problemi dile getirince hemen aracin sagini solunu olcup durdum her iki taraf esit desem yanlış olmaz aklima gelmişken sunu da haturlatayim on yaylarin halka sayilari esitmi birde onu kontrol edermisin arka yayı one takmis olmasinlar

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Peki olcmeyi tam olarak nerden ve nasil yaptiniz sayin karadag ? Onuda kontrol ettiler boyut olarak diger taraflarla esler. Fakat diger aracimdada aynisi vardi. Gozlemledigim bir cok zj dede mevcut bu problem

Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Peki olcmeyi tam olarak nerden ve nasil yaptiniz sayin karadag ? Onuda kontrol ettiler boyut olarak diger taraflarla esler. Fakat diger aracimdada aynisi vardi. Gozlemledigim bir cok zj dede mevcut bu problem
    Kastettiğiniz 1 cm farksa bunu problem olarak goremeyiz ancak sizin resimdeki araciniz sanki lastigi patlamis durumda gibi duruyor. Benim bu 2. Zj daha once 5.2 kullanmistim onda da boyle bir vaziyet hic hasil olmadi bu araclar yapisal olarak wj ile de ayni alt yapıya sahipler onlarda da boyle bir durum sözkonusu degil kesinlikle sizin probleminiz radatlanir vaziyette veya sizin düşündüğünüz gibi kronik bir vaziyet degil

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kastettiğiniz 1 cm farksa bunu problem olarak goremeyiz ancak sizin resimdeki araciniz sanki lastigi patlamis durumda gibi duruyor. Benim bu 2. Zj daha once 5.2 kullanmistim onda da boyle bir vaziyet hic hasil olmadi bu araclar yapisal olarak wj ile de ayni alt yapıya sahipler onlarda da boyle bir durum sözkonusu degil kesinlikle sizin probleminiz radatlanir vaziyette veya sizin düşündüğünüz gibi kronik bir vaziyet degil
    O zmn yay degisimi yapip denemem gerekecek galiba

Sayfa 34 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2432333435364484 ... SonuncuSonuncu