Alın size rota program. Sırt çantalarınızı alın. Tarih değişebilir ben 17 mayıs olarak idodan baktım yenikapıdan sabah 7:30 da deniz otobüsü hareket ediyor bursa güzelyalıya gidiyor. 11 tl şahıs başına (bisiklete para alıyorlar mı bilmiyorum). sabah 09:00 da güzelyalı mudanyaya iniyoruz. mudanyanın tarih kokan sahilinde çayımız içip kahvaltı yapıp mudanya mütarekesinin imzalandığı tarihi müze yalıda gezip pedallıyoruz. Hedef zeytinbağı nam-ı diğer Tirilye. çok keyifli sürekli körfeze denize paralel bir tarafı orman bazı kesimlerde yazlık evler şeklinde 16.6 km lik bir yoldan sonra zeytini dünyaca ünlü Tirilyeye varıyoruz. yine kültür turu yaptıktan sonra sofraya oturup taze balık midye kalamar ne varsa götürüyoruz. 16 km gözünüze az gelmesin. yol virajlı ve inişli çıkışlı bol kondüsyon yaparsınız. sonra akşamüstü tekrar dönüşe geçiyoruz güzelyalı limanına ido iskelesine geliyoruz son vapur 20:30 da kalkıyor (18:00 veya 19:15 de de dönüş vapuru var) ona yetişmemiz lazım ki rahat yetişiriz. sonra saat 22:00 de yenikapıdayız.dönüş bileti de 11 tl....

günübirlik çok keyifli bir kaçamak size...tarifi benden pedallaması sizden...22 tl ulaşım maliyeti + doğal keyifli bir ortamda taze balık keyfi....