Merhaba arkadaşlar,

Bu forum altında herhangi bir konu olmaması üzerine bu konuyu açtım,umarım gereksiz kirlilik yapmıyorumdur.

Soruma gelecek olursak; av için çok ekstrem olmayan orta halli bir arazi aracı toplamak istiyoruz. Genelde sorulan sorular ikinci araba mı? Tüp sorun yaratır mı? vs... Bu araç sadece arazi için kullanılacak yani ikinci araç. İlk olarak belki büyük araçlar önerilmeyebilir ama bizim için hacim önemli çünkü ailecek bir arabaya bindiğimizde genelde sığmayız. O yüzden iç hacmi büyük bir araç düşünüyoruz keyifli yolculuk yapılması için. İkinci olarak işin içinden çıkılmayacak büyük sorunlar çıkarmaması çok önemli yani araç sürekli sanayide olmasın. Alalım gerekli masrafı yapıp binelim istiyorum. Benim aklıma grand cherokee ve land cruiser geliyor. Fakat bunlar hakkında teknik olarak bir bilgim yok. Mesela kesinlikle şu yılın altı ve şu km nin üstü olmasın diyebileceğiniz bir kriter var mı? Bunun dışında önerebileceğiniz başka araçlar var mı? Bir de kesinlikle bu araçların motor hacimleri yüksek olması nedeniyle tüp taktırmak istiyoruz, bu bir sorun yaratır mı? Son olarak bu araçlara gerekli olan modifikasyonlar nelerdir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Herkese keyifli forumlar.