Sayfa 29 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 1927282930313979 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 561 ile 580 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Radyatörde tıkanıklık olduğundan dolayı sıcak hava gelmiyormuş. Mjz66'nında dediği gibi bu tür tıkanıkları açan ve borularu temizleyici kimyasallarla temizleyen bir cihaza vasıtası ile sorun giderildi. Yapılan işlem 130 tl tuttu.

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Arkadaşlar 4,7 nin 4000 km de 1 lt ye yakın motor yağ eksiltmesi normalmi? Yağ yakıyo desem hiç mavi duman görmüyorum :-)
    Aracım 234000 km de. Bor katkısı veua restore gibi motora faydası oldugu söylenen ürünlerden kullanmaya gerek varmı?

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radyatörde tıkanıklık olduğundan dolayı sıcak hava gelmiyormuş. Mjz66'nında dediği gibi bu tür tıkanıkları açan ve borularu temizleyici kimyasallarla temizleyen bir cihaza vasıtası ile sorun giderildi. Yapılan işlem 130 tl tuttu.
    Cok sevindim hayirli olsun, bu islemdi dedigim evet

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 4,7 nin 4000 km de 1 lt ye yakın motor yağ eksiltmesi normalmi? Yağ yakıyo desem hiç mavi duman görmüyorum :-)
    Aracım 234000 km de. Bor katkısı veua restore gibi motora faydası oldugu söylenen ürünlerden kullanmaya gerek varmı?

Xperia Z
    Yag yakma degil o rahat ol yag eksiltme her aracta olur hele ki bizimkiler gibi bu kadar buyuk hacimli motorlarda normaldir. Bir de 15-16 yasinda araclarimiz en az; kecelerde sizintilar olur yillarla, yag segmanlari kurum-karbon baglar, gomlekler asinir ya da cizilir, contalar sizinti yapar vs...
    En sagliklisi 10000km falan beklemeden 5000-7000km arasi yag ve filtre degistirmektir(ben yillardir boyle yaparim faydasini goruyorum)

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yag yakma degil o rahat ol yag eksiltme her aracta olur hele ki bizimkiler gibi bu kadar buyuk hacimli motorlarda normaldir. Bir de 15-16 yasinda araclarimiz en az; kecelerde sizintilar olur yillarla, yag segmanlari kurum-karbon baglar, gomlekler asinir ya da cizilir, contalar sizinti yapar vs...
    En sagliklisi 10000km falan beklemeden 5000-7000km arasi yag ve filtre degistirmektir(ben yillardir boyle yaparim faydasini goruyorum)

Yooo benim zj hic yag eksiltmedi simdiye kadar dediklerin dogru tabi ama kaynagi bulunabilir belki
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bor katkısı veya restore kullanmaya gerek varmı bu araçlarda?

Xperia Z

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Bor katkısı veya restore kullanmaya gerek varmı bu araçlarda?

Xperia Z
    Hic gerek yok!

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    ZJ ve WJ kullanan arkadaşlar ikisi arasındaki farkları yazarsa sevinirim.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı anarchist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirdir Tahsin WJ mi var ufukta?

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    fark yok aynı ...kun kahverengisi

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirdir Tahsin WJ mi var ufukta?

Olabilir. Dusundugum modeller arasinda.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fark yok aynı ...kun kahverengisi
    Farki yoksa niye sattim gül gibi ZJ mi.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Farki yoksa niye sattim gül gibi ZJ mi.
    ne biliyim valla ya niye sattın hiç kafa çalışmıyo

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Merhaba,hazır soru sorulmuşken cevap yazmak istedim.2001 Grand Cherokee Limited WJ 4.7 V8 ve
    1998 Grand Cherokee Limited LX ZJ 5.9 V8 sahibiyim,öncelikle cok titizim ve araçları almadan önce cok arastırdım.wj 4.7 aracım 87000kmde ve ben kullanıyorum.
    ZJ 5.9 aracım 84000 km de ve bazen ben bazen babam kullanıyor.İki aracımda da lpg yok.
    Yılda her aracla yaklasık 2000-3000 km yol yapıyorum,yani sadece keyif icin kullanıyorum.
    İki aracı kıyasladıgım zaman o yuzden WJ 4.7 ile ZJ 5.9 u kıyasladım.
    ZJ 5.2 kullanmadıgım icin kıyaslamadım.

WJ 4.7 ile ZJ 5.9 arasında en dikkat cekici farklardan biri dıs ve ic tasarım,
    modern görünüs ile WJ acık ara farkla bana göre önde,fakat ZJ hem iç hemde dış tasarımı klasik
    klasik tasarımı sevenler icin tercih edilebilir.İlk wj 4.7 kullanmıstım,
    sonra ZJ 5.9 a bindigim zman tavanın wjye göre alçak oldugunu hemen anladım,
    ama koltuk ayarını alcattıgım zaman hic bi sorun kalmadı,
    fakat wj tavan yüksekligiyle biraz daha ferah,ama asırı fark yok.WJ koltuk yumusaklıgı da iyi ve deriside gayet güzel fakat ZJ 5.9 un koltukları biraz daha yumusak ve kullanılan deri farklı.
    Egzos sesi konusunda ZJ 5.9 un sesi bariz bi sekilde wjden daha homurtulu.wj egzos sesi sehirici hayatıda gözününe alarak sesi azaltılmıs.Kücük motolru araclara göre wj v8 oldugu sesinden tabiki anlasılıyor fakat zj 5.9un sesi bambaska,ses kıyaslaması yaparken araclarımda kullanılan egzoslar orjinaldir.
    WJ de cok hızlı ve gaza kökleyince müthis bi zevk veriyor fakat ZJ 5.9 bana bu zevki biraz daha fazla yaşattı.Torku ve beygiri biraz daha yüksek ve hızlanmaya da az bi fark olsa da yansıyor.
    Elektronik ayrıntılarını fazla bilmiyorum o konu hakkında birsey yazamıycam
    fakat iki aractada sensör ve beyinler çok.
    ZJ 5.9 cukurlarda ve tümseklerde aracın yaylanısı wjye göre daha yumusak,ben yumusak süspansiyon seviyorum.Aslında wj de yeni cıkan araclara göre daha yumusak.İki aracta yolda giderken süzülüyor,akıyor.
    WJ nin kasası 3,4 cm daha geniş ve tavan kısmı daha yüksek,ne kadar yüksek bilmiyorum ama tahminimce yerden tavana olan yükseklik 7,8 cm farkedebilir.Wj biraz daha uzun.
    wj bagaj kısmı yüksek oldugu geri geri WJ ile park etmek daha zor,özellikle binek aracların ön kısımları alçak oldugu icin görünmeyebiliyor.Yan ayna ve arka cadan dikkatli bi sekilde bakıp zamanla alısılıyor.Park sensörü taktım,simdi daha rahat.
    Sensörün bozulma ihtimaline karsılık yinede kontrollu bi sekilde bakmak daha güvenli olur.
    Zjdeki arka cam daha alcakta oldugu icin arka görüs acısı daha iyi ve park etmek daha kolay.
    ZJ 5.9 jantlar 16 inç ve lastik ölcülerinde cok az farklılıklar var,
    wj 2001 4.7 17 jant.Zj 5.9 motor kaput havalandırma ızgaraları aracta en cok sevdigim ayrıcalıklardan biri.
    Zj 5.9 un wj 4.7 ye göre diger bi üstünlügü ön koltuların arasındaki dirsek dayama kısmının arka tarafında zemine dogru iki taraftada arkadaki yolcuların ayaklarına sıcak hava üfleyen kalorifer ızgaraları var.
    Muhtemelen soguk hava da üfler.Fakat WJ de arkada bu ızgaralardan yok.
    ZJ de arka koltuk ortasında acılan dirsek dayama var fakat WJ de dirsek dayama arkada yok,ilginc ve tuhaf,
    önceki modelde olan bu önemli 2 özelligin wjye konulmaması beni şaşırttı.WJ de üstünlük olarak cift bölge klima var,yani sag ve sol ayrı ayrı ayarlanabiliyor,fakat zj 5.9da sag ve sol farklı ayarlanmıyor.
    ZJ 5.9 da yedek lastik bagajda io yuzden biraz bagajı kücülyüro,wjde gizli olması avantaj.Zj 5.9 orjinal teybinde cd changer konulmamıs ve teybinde cd calma özelligi yok,fakat sonradan aynı model uyumlu cd changer büyük bi ihtimalle baglanabilir.
    Opsiyonel demekki.Fakat wjde arka bagaj yan tarafında 10 lu cd changer var.Acıkcası şuan icin WJ 4.7 ve ZJ 5.9 ikisinide satmayı düsünmüyorum,ama ilerde zaman ve ekonomik durum ne gösterir bilemem.
    ZJ gece giderken ön far aydınlatması WJye göre zayıf,sis farlarını acınca biraz daha iyi ama wjde kesinlikle far aydınlatma daha iyi.
    İki araç arasında daha bi cok farklılıklar olabilir ama gözüme çarpanlar bunlar.Piyasada bana göre o paraya alınacak bana göre en konforlu ve gösterişli jeepler.
    Yakıt ve vergisi yüksek o da ayrı bi konu.
    5.9 ZJ ve 5.2 ZJ Arasındaki farklılıkları da bu mesaja sıgmadıgı icin diger mesajımda belittim.
    Çok ayrıntıya girdim ama sabırla okuyan arkadaşlar icin teşekkürler.
    Konu dreamer98 tarafından (27.Þubat.2015 Saat 17:22 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    5.9 ZJ ve 5.2 ZJ Arasındaki farklılıklar

1998 Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX aracım avrupa versiyon,aracımdan cok memnunum fakat,5.2 ZJ bi araca binmedigim icin aradaki farkları sadece internette verilen bilgilere göre biliyorum,5.9 lar cok az bulunuyor ve temizini bulmak kolay degil,ama 5.2ler cok yaygın o yuzden temizini bulma ihtimaliniz yüksek,yıpranmıs araç tavsiye etmem,sonradan başınıza cok fazla iş acabilir.5.9 daki motor kaputu üzerindeki ızgaralar beni cok etkiliyor,ayrıca ön ızgaranın cıta aralıkları 5.2lerden daha geniş ve 5.9 ızgara cıtaları arasındaki kanallar arasındaki desenler capraz modelli ve aralıkları daha dar,şanzıman 5.9 ların 5.2 lere göre daha farklı ve ekstra agır.5.2lerde de koltuklar deri kaplama olan modeller var fakat 5.9daki derinin daha farklı olduguna inanıyorum ayrıca 5.9 daki koltuklarda kullanılan dikiş şekli farklı,ama deri kalitesi acısından ne kadar fark var onu bilemiyorum,ama kullandıgım aracın derisi cok iyi durumda.5.9da kapıların bazı yerlerinde deri kullanılmıs,5.2lerde kapılarda deri yok,otomatik vites bölümünün alt zemininde ahsap kaplama var,arazi vitesi ,otomatik vites topuzu deri kaplı,el freni deri kaplı,motor gücü ve torku daha fazla ve biraz daha hızlı ve diger farklılıklarda asagidaki linklerde var.Motor gücü değerleri bazı sitelerde farklı yazıyor.5.9 araçlarda avrupa versiyonlarında yan ön kapılarda Grand Cherokee Limited LX yazar,fakat amerikan versiyonlarda ön kapıların üzerinde Grand Cherokee 5.9 Limited yazar,yani lx yazan avrupa versiyonudur,fakat tabi aracın bagaj kapısında hem avrupa versiyonunda hemde amerikan versiyonunda 5.9 litre diye yazar.İlk linkte verilen bilgiler amerikan versiyonu icin mi avrupa icin mi bilemiyorum,cünkü sanki amerikan versiyon gibime geldi fakat amerikan versiyonda olan cogu özellik avrupa versiyonda da var fakat bazı farklılıklar var,o yuzden yazan özellikler belki tam olarak uymayabilir,amerikan versiyonun motor gücü biraz daha yüksek,tork olarak avrupa versiyonu amerikan versiyonundan cok az daha yüksek,amerikan versiyon 0-60 mil arası ve diger aralıklarda biraz daha hızlı,fakat ülkemizde amerikan versiyon var mı bilmiyorum,ayrıyeten amerikan versiyonların radyoları muhtemelen burda bazı radyo istasyonlarını çekmeyebilir,ya da cok cızırtı yapar.Asagıda verdigim 2. linkte avrupa versiyon olan zj 5.9 limited lx ile amerikan versiyon olan limited 5.9 iyi çekilmiş fotograflarla ayrıntılı olarak incelenmiş.Bu linkteki incelemede koltugun altında cd changer gösterilmiş fakat benim aracımda cd changer yok,o yuzden cd changer opsiyonel,yani bazı araçlarda olmayabilir.Benim aractaki radyo teyp üzerinde cd çalar yok,yani, cd calmıyor.Ayrıca son linklerde avrupa versiyon ve amerikan versiyon performans testleri ve diger özellikler var fakat ne kadar dogrudur bilemiyorum.5.9 limited lxlerde tivitırlar dahil 10 hoparlör var,10 hoparlörden 4 tanesi tivitır diye biliyorum ve amfisi 5.2lere göre biraz daha güclü,5.2lerde galiba 6 hoparlör var.Aradaki 4 hoparlör farkı 5.9 da arka bagaj tavanına konulmus ve bagaj tavan her bir kösesinde 1er tivitır ve 1er büyük hoparlör var,fakat opsiyonel olarak cd changerli ya da teyp üzerinde cd calar olan modeller olabilir.5.2 Grand Cheorkee limited lerde de amerikan ve avrupa versiyonlar vardır ama onlar hakkında pek bilgim yok.ön farın yanındaki sinyalin yarıya yakını portakal rengi diger tarafı beyaz,o zaten hepsinde aynı fakat 5.9 limited lx in ön farının altındaki sinyaleri benim araçta portakal rengi fakat bazı 5.9 limited lx lerde beyaz olabilir,aracın dış rengine göre farklılık gösteriyor olabilir,nedenini bilemiyorum.5.9 limited lx lerde kullanılan jantın şekli ile 5.2 de kullanılan jantın şekli farklı. 5.9un egzos sesinin 5.2lere göre biraz daha homurtulu oldugunu bahseden yerler okumustum,ne kadar fark oldugunu 5.2 kullanmadıgım icin bilemiyorum ama aracımın egzos sesi bana göre cok güzel. 5.9 araçlarda baktıgım araçların suana kadar hepsinde sunroof gördüm,muhtemelen 5.9 ların hepsinde vardır fakat 5.2lerin bazılarında sunroof oluyor,bazılarında yok.2. elde 5.2lere göre 5.9ların fiyatı biraz daha yüksek.5.9 egzosun arka tamponun altından cıktıgı son kısmında fabrikasyon krom kaplama vardır.Bahsetmeyi unuttugum diger farklılıklarda asagıdaki linklerde var.

http://www.kevinsoffroad.com/techart...gandspecs.html

http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-v8-limited-lx

Avrupa Versiyon 1998 Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX

http://www.automobile-catalog.com/ca...imited_lx.html

http://www.automobile-catalog.com/pe...imited_lx.html

http://www.automobile-catalog.com/cu...imited_lx.html

Amerikan Versiyon 1998 Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited

http://www.automobile-catalog.com/ca...9_limited.html

http://www.automobile-catalog.com/pe...9_limited.html

http://www.automobile-catalog.com/cu...9_limited.html

Avrupa versiyon 1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Limited

http://www.automobile-catalog.com/ca...8_limited.html

http://www.automobile-catalog.com/pe...8_limited.html

http://www.automobile-catalog.com/cu...8_limited.html

ZJ 5.9 Reklamları

http://www.youtube.com/watch?v=f5uEBee4ux4

http://www.youtube.com/watch?v=p9aUBA_Tv-k

Yukarıdaki 5.9 ZJ ve 5.2 ZJ Arasındaki farklılıklar bölümünde yazdıgım acıklamaları
    http://www.gezenbilir.com/ sitesinde de üyeyim ve o sitede cherokee bölümde bi konuda yazmıstım,yani kendi yazımı ordan alıntı yaptım.
    Konu dreamer98 tarafından (27.Þubat.2015 Saat 17:30 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan
    yukardaki yazında 2.sıradaki linkte örnek araç 236.000 km de iç döşemesinde çizik bile yok resmen toz değmemiş arabaya.o aracı alıp evinin salonuna televziyonun yerine koyup izleyeceksin.insan bakmaya kıyamaz .
    gidemediÄŸin yer senin deÄŸildir

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Elinize sağlık bi solukta okudum yazınızı 2000 model 4,7 sahibi olarak..
    Eklemek istediğim bizim kulübteki 5,2 den biraz daha atak benim 4,7 :-)
    Ama wj nin bence en büyük avantajı dış kasanın daha estetik ve daha yeni gözükmesi ;-)

Xperia Z

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Elinize sağlık bi solukta okudum yazınızı 2000 model 4,7 sahibi olarak..
    Eklemek istediğim bizim kulübteki 5,2 den biraz daha atak benim 4,7 :-)
    Ama wj nin bence en büyük avantajı dış kasanın daha estetik ve daha yeni gözükmesi ;-)

Xperia Z
    Rica ederim,haklısınız 4.7ler 5.2den daha ataktır, wj ler yeni gözüktügü icin örnegin aracımın 2001 model oldugunu cok iyi bilmeyen biri anlamaz,4,5 senelik araç sanırlar ama ZJ modelini dogrudan belli ediyor,ama ikisinin yeride ayrı.WJnin bendeki yeri biraz daha agır basıyor.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Arac donus yari capinda farkliliklar var mi

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı platin75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukardaki yazında 2.sıradaki linkte örnek araç 236.000 km de iç döşemesinde çizik bile yok resmen toz değmemiş arabaya.o aracı alıp evinin salonuna televziyonun yerine koyup izleyeceksin.insan bakmaya kıyamaz .
    Dediginiz linkteki aractaki teyp modeli de farklı,ve cd changeri var,ülkemize gelen modelde cd changer göremedim ya da opsiyonel,teybi daha farklı ,bass ve tiz ayarlı equalizerı var ayrıca Joystick kol ile ses ön ve arka yön ayarı yapılabiliyor.Demekki ülkeye göre degisebilir.Dediginiz gibi o kadar km yapıp o kadar temiz kalması sahibinin ne kadar titiz oldugunu gösteriyor,muhtemelen kmyide uzun yolda yapmıstır.Koleksiyonluk araç.Eve alma lüksümüz yok ama araçlarımı kapalı otoparkta korumaya calısıyorum.

Sayfa 29 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 1927282930313979 ... SonuncuSonuncu