Sayfa 30 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2028293031324080 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 581 ile 600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı anarchist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Arac donus yari capinda farkliliklar var mi
    Rica ederim,ZJ 5.9 aklımda degildi ama bi siteden baktım 225/70 R16 yazıyor bende o sekilde hatırlıyorum.WJ 4.7 2001 model ve sonrası 17 jant.Eger 1999 ve 2000 model WJ ise onlar 16 jant ve bi yerden baktım eger doğruysa 1999 ve 2000 model WJler 245/70 R16 olarak görünüyor.Eger 2001 WJ de dahil ve sonrası WJlerde ise 235/65 R17 dir.5.2ler hakkında fazla bilgim yok o yuzden onların lastik boyutu hakkında yanlıs bisey yazmayayım,5.2 model yılına göre farklılıklar olabilir emin degilim.Yukarıdaki 5.9 zj ve iki farklı wj lastik boyutlarına göre dönüs yarı capını hesaplayabilirsiniz.
    Konu dreamer98 tarafından (27.Þubat.2015 Saat 20:16 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    öncelikle herkese kazasız belasız günler dilerim.forumun yeni üyesiyim.2000 model 4.7 bir araç almak nasip oldu gelin görünki bi sorunumuz var malesef aşamıyoruz.

lütfen bilğisi olan varsa yardımcı olsun. aracın aküsü zayıfmış bi kaç kez denedikten sonra akü yetersiz kaldı bizde ara kablosu ile akü takviyesi yapalım dedik gel görki sorunlar ondan sonra başladı. akü takviyesi yaptıktan sonra araçta alarm çalmaya başladı kumanda şöför kapısını açmıyo diğer kapıları açıyo ama malesef şöför kapısı ne camlar nede kapı kumanda ile açılmıyo.şöför kapısı açılmayınca immobilzr devreden çıkmadıgı için aracı malesef çalıştıramıyoruz.bilgisi olan arkadaşlar ALLAH rızası için yardım 1 hafta oldu sorunu çözemedik.aracı alalı 2 ay olacak düşünün halimi kafayı yiyecem.şimdiden teşekkürler..

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Kafayi yiyecek bisey yok, sakin olmak lazim ozelden mesaj attim numarami yardimci olmaya calisicam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Sofor tarafindaki kapinin switch bozulmus sanirim. Kapi ic dosemesi sokulup iceriden mudahale ediyorlar sanirim direk baglanti yapip.

Tap tapa tapa tap... Tap tap
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    WJ kasanin gorunusu ile ilgili olmak uzere kime 2001 desem inanamiyor. Eski bi kiz arkadasim kac TL'ye aldin demisti. 30.000 demistim. "30.000 euro yaklasik 100.000 TL yapar iyi almissin" demisti WJ kasa cidden eskimedi. Hele ki guzel baktiysaniz, birkac modifiye (ozellikle jant) ve pasta cila ile arac cok diri durabiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Arkadaşlar 2000 grand cherokee 4,7 v8 aracım için lpg Obd bağlantı şeması lazım nasıl bulabilirim?

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Arkadaşlar benim wjnin çok acil elektrikle ilgili bir sıkıntısı var. Araç eşim de anlattığına göre uzaktan kumanda çalışmıyor kapıyı anahtarla açmış kontağı çevirmiş araba çalışmamış elektrikle ilgili hiçbir şey çalışmıyormuş. Acaba sorun nedir. Akü boşalması diyeceğim ama farları vs. Kapatmış birgün önceden. Sorun ne olabilir.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2000 grand cherokee 4,7 v8 aracım için lpg Obd bağlantı şeması lazım nasıl bulabilirim?

Xperia Z
    Nasil bi sema ne ise yariyor
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim wjnin çok acil elektrikle ilgili bir sıkıntısı var. Araç eşim de anlattığına göre uzaktan kumanda çalışmıyor kapıyı anahtarla açmış kontağı çevirmiş araba çalışmamış elektrikle ilgili hiçbir şey çalışmıyormuş. Acaba sorun nedir. Akü boşalması diyeceğim ama farları vs. Kapatmış birgün önceden. Sorun ne olabilir.
    Aku saglam mi farlar yaniyor mu teyp ic isiklar falan

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil bi sema ne ise yariyor
    Taktırmış oldugum lpg kiti obd desteklı ama bağlantısı yapılmadıgı için obd destegını kullanamıyorum.Lpg ecusundan aracın obd sine yapılacak olan kabloların bağlantılarını bulmam gerekıyor..
    Obd kit aktif olursa ne olur derseniz,Alıntı..
    OBDII özellikli kitlerin artıları
    Sürekli daha iyi motor performansı sağlanması.
    Farklı LPG üreticilerinin gazlarının kullanıldığı durumlarda, sistemin otomatikman yeni gaza adapte olabilmesi.
    Mevsim sıcaklığından dolayı değişen motor şartlarına göre yakıt karbürasyonun otomatikman ayarlanabilmesi.
    Zaman içerisinde otogaz sistemi ile ilgili mekanik parçalar eskise dahi en yüksek verimin sağlanabilmesi.
    Bayilerimizin aracınızın yakıt değerlerini daha iyi görerek, işlerinin kolaylaşması.
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Hayır hiçbiri çalışmıyormuş. Akü durumunu net bilmiyorum umrım o bitmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hiçbiri çalışmıyormuş. Akü durumunu net bilmiyorum umrım o bitmiştir.
    akü bitmiştir abi hiçbiri çalışmıyorsa takviye yapıp çalıştırın bakalım bir

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Taktırmış oldugum lpg kiti obd desteklı ama bağlantısı yapılmadıgı için obd destegını kullanamıyorum.Lpg ecusundan aracın obd sine yapılacak olan kabloların bağlantılarını bulmam gerekıyor..
    Obd kit aktif olursa ne olur derseniz,Alıntı..
    OBDII özellikli kitlerin artıları
    Sürekli daha iyi motor performansı sağlanması.
    Farklı LPG üreticilerinin gazlarının kullanıldığı durumlarda, sistemin otomatikman yeni gaza adapte olabilmesi.
    Mevsim sıcaklığından dolayı değişen motor şartlarına göre yakıt karbürasyonun otomatikman ayarlanabilmesi.
    Zaman içerisinde otogaz sistemi ile ilgili mekanik parçalar eskise dahi en yüksek verimin sağlanabilmesi.
    Bayilerimizin aracınızın yakıt değerlerini daha iyi görerek, işlerinin kolaylaşması.
    bu ince bir işe benziyor lpg bayiinden yardım alsan daha iyi olur hata yapmamak adına. sonra bir iki kabloyu yanlış bağlasan lpg beyni falan yanarsa daha büyük masraf çıkar

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014

Xperia Z
    OBD-II bağlantısı 2001-2002 yıllar sonrası araçlar için geçerli olduğunu biliyorum.daha öncesi OBD-I bağlantı desteği mevcut,bu sistemlerde montaj yapan servis bağlantıyı boş bırakıyor.
    doğrusu servis tarafından teyit edilebilir.OBD-II 'li lpg sistemde rakım değişikliklerine göre kalibrasyonu yapıp stabil tüketimi sağlıyor.

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014

Xperia Z
    bu işinizi görebilir

obd2_iso9141-2_cable.jpg

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Merhaba arkadaşlar,2001 WJ 4.7 aracımla ilgili akü konusu açılmısken bende sormak istedim,aküyü sökmeden önce alarm sistemini pasif hale getirmek icin ne yapmalıyım?Cünkü alarm aktifken aküyü sökemem,ya da sökersem tekrar aküyü taktıgımda aracımın Immobilizer kilitlenip ve aracım çalısmaz diye cekiniyorum,kapıyı anahtarla açtığımda kapıyı actıgım zaman alarm calıyor,acaba kapıyı acmadan tekrar anahtarla mı kilitleyip ve yine anahtarla acmak mı gerekiyor?Bi de 2001 wjlerde arka bagajda anahtar yeri yok,sadece soför kapısında var.Aküyü sökerken önce (-) negatif olan kutup başını sökücem,sonra (+) pozitif olan kutup başını sökücem,tabi söktükten sonra kabloların bir yere degmemesine dikkat etmek lazım.Aküyü cıkardıktan sonra aracımı kilitlemek istiyorum işte sorunum burda baslıyor,ilk basta kumandadan kapılara acmamam gerekiyor,cünkü eger acarsam araçta aküyü söktükten sonra tekrar takınca çalışmayabilir,ayrıca kumandadan acınca bagajda acılacagı icin sonra diger kapıları icten manuel kilitleyebilirim umarım, sofor kapısınıda anahtarla kilitlerim fakat,bagajı nasıl kilitliycem?Cünkü aracı komple kilitlemem gerekiyor.Araç ilk basta kilitliyken kumandadan acmamak lazım,sonra bagajı kapatamam,yani amacım motor kaputunu icerden acıp aküyü aldıktan sonra aracı kiltilemek.

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    İlginiz için teşekkür ederim. Sorun akünün bitmesiymiş. Ben şehir dışındayım, arabayı yeni aldığımdan dolayı meraklı akrabalardan birisi arabaya bakmak icin binmis sanırım radyoyu açık bıraktı.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Farlardir, wj de degistirilmediyse radyo kontaga baglidir.

Tap tapa tapa tap... Tap tap
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Grand Cherokee Limited 4.7 V8 2001 aracımda akümü sarj etmek için sökmüstüm,aküyü sökmeden önce immobilizer sistemini devredısı bıraktım.Aracımda lpg yok.Aküyü sarj ettikten sonra takmaya zamanım olmadı ve yaklasık 12 gün sonra nakü bekledigi icin tekrar sarj edip,sarj ettikten 1 gün sonra aküyü taktım,aracım calıstı fakat motor ısındıktan sonra vites D de iken ilk viteste vuruntu yapıyor.
    Sarsıntıyla 1. vites geciyor,bazen 2.den 1 e düserkende yapıyor,geri viteste yani R de vuruntu yok,önce boyle sorunlarım yoktu,aracım 12 gün aküsüz kaldıgı icin elektronik parcalarda, tcm (transmission control module) ve pcm gibi beyinlerde sıfırlanma olmuş olabilir mi?Kendi yapabilecegim pratik bi çözümü var mı?Kontak anahtarını kapatıp actıgımda 4. seferde acık konumda done yazıyor yani hata kodu almıyorum.Teşekkürler.
    Konu dreamer98 tarafından (25.Mart.2015 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    öncelikle merhaba arkadaşlar. hata kodları ile alakalı bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim kontagı 4 kez aç kapa yaptıktan sonra sıra ile 123-138 ve 463 hata kodları yanıyo en son done yazıyo varmıdır bi sorun sizce.teşekkürler..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Sayfa 30 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2028293031324080 ... SonuncuSonuncu