Sayfa 33 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2331323334354383 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 641 ile 660 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ä°nsallah orasidir kardesim, gecmis olsun simdilik...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sağol abi teşekkürler.

Klima sorunu ile ilgili klapeleri yenileyeceğim ancak burada orijinal parça fiyatı amerikadakinin 3 katı. Alternatif olarak klapeleri başka bir yerde yaptıran var mı acaba aramızda ?

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol abi teşekkürler.

Klima sorunu ile ilgili klapeleri yenileyeceğim ancak burada orijinal parça fiyatı amerikadakinin 3 katı. Alternatif olarak klapeleri başka bir yerde yaptıran var mı acaba aramızda ?
    Onu bilemedim iste! Mutlaka vardir bir cozumu sor herkese derim

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    sağol abi teşekkürler.

biraz el becerisiyle; bulaşık süngeri artı + menteşe + bauhouse metal plaka neyin kullanarak elin oğlu yapmış

https://www.youtube.com/watch?v=BeRp4xEawAQ
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı pikniktip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz el becerisiyle; bulaşık süngeri artı + menteşe + bauhouse metal plaka neyin kullanarak elin oğlu yapmış

https://www.youtube.com/watch?v=BeRp4xEawAQ
    Abi neredeyse bütün videoları izledim. Tek sorun menteşe kısmını yapmak. uygun çapı oluşturmak yani. Daha önce bu yöntemle yapmış olan varsa aramızda nerede kime yaptırdığını öğrenmek istiyorum. Bu havalarda klimasız çok zor oluyor. Amerikadan parçanın gelmesi 1 ay civarı sürer. o kadar beklemek istemiyorum. buradan da dünya para verip almakta mantıklı gelmiyor

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Abi neredeyse bütün videoları izledim. Tek sorun menteşe kısmını yapmak. uygun çapı oluşturmak yani. Daha önce bu yöntemle yapmış olan varsa aramızda nerede kime yaptırdığını öğrenmek istiyorum. Bu havalarda klimasız çok zor oluyor. Amerikadan parçanın gelmesi 1 ay civarı sürer. o kadar beklemek istemiyorum. buradan da dünya para verip almakta mantıklı gelmiyor
    malesef benim bildiğim bi yer yok henüz başıma gelmedi bu durum. Sıramı bekliyorum
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Arkadaşlar dün aracımın ön lastiği yarıldı ve şuan yedek lastiği taktırdım. Yarılan lastik Cooper Discoverer H/T ve lastik daha yeni olduğu için tekli almak istedim. Ancak aradığım hiçbir firmada bulamadım, bulduklarımda tek satmadı. Kardeşim Ankara birçok firmaya sormuş onlardada ya yok yada onlarda dörtlü olarak satıyor. Kardeşim sorunu nasıl çözebileceğini sormak için bir jeep servisine gittiğinde aldığı yanıt "cooper kullanmayın, onlardan tekli alamazsınız benzer şikayetleri duyduk" olmuş. Ben sorunumu nasıl çözebilirim acaba? aradığım lastiği bulabilir miyim? Bulamazsam ne yapabilirim? En kötü ihtimal olarak dört adet lastik alacak olursam hangi marka ve modeli önerirsiniz.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün aracımın ön lastiği yarıldı ve şuan yedek lastiği taktırdım. Yarılan lastik Cooper Discoverer H/T ve lastik daha yeni olduğu için tekli almak istedim. Ancak aradığım hiçbir firmada bulamadım, bulduklarımda tek satmadı. Kardeşim Ankara birçok firmaya sormuş onlardada ya yok yada onlarda dörtlü olarak satıyor. Kardeşim sorunu nasıl çözebileceğini sormak için bir jeep servisine gittiğinde aldığı yanıt "cooper kullanmayın, onlardan tekli alamazsınız benzer şikayetleri duyduk" olmuş. Ben sorunumu nasıl çözebilirim acaba? aradığım lastiği bulabilir miyim? Bulamazsam ne yapabilirim? En kötü ihtimal olarak dört adet lastik alacak olursam hangi marka ve modeli önerirsiniz.
    asfalt lastiği alacaksın sanırım değil mi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Önceligım yarılan lastik yerine tekli bir cooper ht daha bulmak. Ama bulamazsam sanırım yine asfalt lastiği alırım. Aracı yol dısında cok fazla kullanmıyorum. Arada toprak yollar ve sorunlu olmayan arazide kamp yerine ulaşmak için kullanırım.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    2003 yılında aynı olay benim de başıma gelmişti, o zamanlar 31" goodyear Wrangler MT/R ' lar vardı aracımda, bir lastiği parçaladıktan sonra nereye gitsem benzer cevapları arıyordum, hatta değil 1 adet takım bile bulamıyordum, Maslak'taki Türkiye genel Distribütörüne kadar gittim, Avrupa birliğinde çıkan bir kanunla MT lastiklerin asvalt da kullanımlarının yasaklanmasından dolayı Avrupa içindeki dağıtımı durdurulmuş, AB'nin de bizi Avrupa' dan sayacağı tutmuş o nedenle Türkiye'ye MT lastik dağıtımını durdurmuş..., Sonunda tepem attı ve direkt Amerika Goodyear' a merkeze mektup yazıp döşendim ; " markanıza güvenip lastiklerinizi aldım, bir aydan beri tek bir lastik bulamıyorum, aracım sizin markanız yüzünden garajda yatıyor, hukuksal yollara başvurup tazminat davası açacağım v.s. ! "

Sonunda ne oldu biliyormusun ? Lastik değil, lastikler ( 2 adet ) kapıma kadar kargo ile geldi, USA' dan ve tamamen bedelsiz bir özür mektubu ile birlikte...., yani bir değil iki adet lastiği bedava gönderdiler.... Bu işler gelişmiş ülkelerde çok farklı yürüyor... 96'da Johnson marka dıştan takma 135 PS bir deniz motorumuz ile ilgili yaşadığım bir tecrübe bana yol ve emsal gösterdi, o zaman da Türkiye' de bir türlü tamir edilemeyen motorun yenisini yine USA' dan bir yetkili ile birlikte yenisi gelmişti....

Yani pes edip peşini bırakma, aynı yolu izle.

derim.....

Bol ÅŸans !

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    😊😊 Abi teşekkür ederim. Dediğin gibi bende benzer yolu denemeye başladım. Dün cooper lastik distribütörü Çelik Motora e-posta gönderdim. Sırası ile firmanın genel merkezine kadar ulaşmaya çalışacağım.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Yaklaşık 7 ay önce Kayseri'de birinden 1200 TL'ye aldığım 2" OME ARB helezon ve amortisor kit arka amortisorleri arızalanmış. Arabadan önlü arkalı hafif dalgalanmalarda bile arkadan lok lok bir ses geliyor.

Aldığım kişi 500 km kullandım demişti. Ben en fazla 5000 km yapmışımdır ve bildiğiniz üzere araziye falan girmiyorum. Şimdi araştırma yaparken keşfettiğim üzere benim kit de sanırım 1.5" miş. http://www.jeep4x4center.com/arb/old...herokee-wj.htm burdaki ürünlerin aynısı. Ve netten çok araştırdım benim kitin renginde OME'nin 2" olanını göremedim.

Aldığım kişiye yazdım. Amortisor ilk gün bile patlar, ben başka bir tanesini patlattım dedi. Geçmiş olsun deyip konuyu kapattı.

Sanırım söylediği üzere kitler 500 km'lik değildi ve 2" değil 1.5". Biraz daha araştırıcam bu OME'nin 2" kiti yoksa bunu da yazacağım adama.

Amortisor tamiri yokmuş sanırım, mecburen eski amortisorlere Seda Abi'nin dediği üzere ek yapıp onları takacağım.

Bu arada arka rotilin de deÄŸiÅŸmesi gerekiyormuÅŸ.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 7 ay önce Kayseri'de birinden 1200 TL'ye aldığım 2" OME ARB helezon ve amortisor kit arka amortisorleri arızalanmış. Arabadan önlü arkalı hafif dalgalanmalarda bile arkadan lok lok bir ses geliyor.

Aldığım kişi 500 km kullandım demişti. Ben en fazla 5000 km yapmışımdır ve bildiğiniz üzere araziye falan girmiyorum. Şimdi araştırma yaparken keşfettiğim üzere benim kit de sanırım 1.5" miş. http://www.jeep4x4center.com/arb/old...herokee-wj.htm burdaki ürünlerin aynısı. Ve netten çok araştırdım benim kitin renginde OME'nin 2" olanını göremedim.

Aldığım kişiye yazdım. Amortisor ilk gün bile patlar, ben başka bir tanesini patlattım dedi. Geçmiş olsun deyip konuyu kapattı.

Sanırım söylediği üzere kitler 500 km'lik değildi ve 2" değil 1.5". Biraz daha araştırıcam bu OME'nin 2" kiti yoksa bunu da yazacağım adama.

Amortisor tamiri yokmuş sanırım, mecburen eski amortisorlere Seda Abi'nin dediği üzere ek yapıp onları takacağım.

Bu arada arka rotilin de deÄŸiÅŸmesi gerekiyormuÅŸ.
    o ebatta amortisör bulunabilir açık kapalı ölçüsü nedir bakalım bi. amortisör tamiri yapanlar var ama hiç yapmadım ne kadar verimli olur bilmiyorum
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o ebatta amortisör bulunabilir açık kapalı ölçüsü nedir bakalım bi. amortisör tamiri yapanlar var ama hiç yapmadım ne kadar verimli olur bilmiyorum
    Bakalım derken ben mi ölçeyim başkan yoksa sen mi bakacaksın? Valla bulsak iyi olur aslında. Eskilere ek mek uğraşmayız.

Bugün şaftı söktürüp bir kaç gün öyle kullanacağım. Eğer ayağımı gazdan çekince gelen ses kesilirse şaftı tekrar takıp şanzımanı 2 cm kadar indireyim diyorum. WJ'lerde bu sıkıntı olur mu?

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım derken ben mi ölçeyim başkan yoksa sen mi bakacaksın? Valla bulsak iyi olur aslında. Eskilere ek mek uğraşmayız.

Bugün şaftı söktürüp bir kaç gün öyle kullanacağım. Eğer ayağımı gazdan çekince gelen ses kesilirse şaftı tekrar takıp şanzımanı 2 cm kadar indireyim diyorum. WJ'lerde bu sıkıntı olur mu?
    Var olum benim amortisor tamircim merak etme, yaptiricam onlari sana ben😉

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Dün flowmaster'i tekrar taktırdım. Hatırlarsınız içinde bi parça kopmuş ses yapıyordu. Geçen İstanbul'a geldiğimde Tar Oto'dan geri aldım, araca takıp çıkan sesi videoya kaydedip Flowmaster'a yollayacaktık. Ancak içinde kopan parça yok olmuş Ses gelmiyor

Şaftı söktürdüm ayrıca. Ama şaftan ses kesildi mi bilmiyorum çünkü dönüş yolunda hep dur kalk yaptım.

Çarşamba günü şafta bakacalar şaftcı da balans yapıyor mu diye. Belki 2" yükseltilmiş aracımda ötmesi balanstandır dedim.

Amerikan jeepforum.com sitesine transfer case'i düşürücem yazdım. Bir kişi cevap atmış. 2" yükseltmede şaft sorun çıkarmamalı, her hangi bir modifikasyona gerek yok diyor.

"I am surprised that 2" lift kit made this problem. I thought 2" lift kit does not require and modifications."

It usually doesn't. I'm at about three inches at the front with standard joints and arms and no probs."

Var olum benim amortisor tamircim merak etme, yaptiricam onlari sana ben������

Abi dönünce baktıralım o zaman.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    istanbulda olsaydın bende 245 65 17 wrangler lastikler vardı iyi durumda onları kullanmıyorum tek lastik fiyatına verirdim sana

selamlar cümleten,
    defenderdan wj ye terfi ettim ben de bakalım neler getirecek bu değişim görecez
    Hilmi, seni hiç unutmayacağız...
    www.hilmisenlen.com

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı göktu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar cümleten,
    defenderdan wj ye terfi ettim ben de bakalım neler getirecek bu değişim görecez
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz insallah...Allah sasirtmasin bi daha en dogru karar tebrik ediyorum, kutluyorum

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Alıntı pikniktip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbulda olsaydın bende 245 65 17 wrangler lastikler vardı iyi durumda onları kullanmıyorum tek lastik fiyatına verirdim sana
    Abi çok teşekkür ederim. Benim lastikler 5 aylık olduğu içindi cooper olmasındaki ısrarım. Bu sabahta 2 adet satan bir yer buldum ve sipariş verdim. Lastikker kargoya vrrildi mesajı geldiğindede senin mesajı okudum. İlgin için tekrar teşekkür ederim.

Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz insallah...Allah sasirtmasin bi daha en dogru karar tebrik ediyorum, kutluyorum

teşekkürler
    Abi çok teşekkür ederim. Benim lastikler 5 aylık olduğu içindi cooper olmasındaki ısrarım. Bu sabahta 2 adet satan bir yer buldum ve sipariş verdim. Lastikker kargoya vrrildi mesajı geldiğindede senin mesajı okudum. İlgin için tekrar teşekkür ederim.
    Bostancıda Levent lastik var oraya da baktın mı?
    Hilmi, seni hiç unutmayacağız...
    www.hilmisenlen.com

Sayfa 33 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2331323334354383 ... SonuncuSonuncu